PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : focus tdci icin chip

mgnPower
05-09-2011, 20:50
artik yazilimmi diyeyim chipmi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum ama dizel 2006 7 ileri yari otomatik focusumuz icin biraz daha guc ve tork istiyorum. durmadan onume cikan ilanlardan bir tanesi bu :

%30 Extra Güç - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 56996853 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-bayramda-sol-serit-56996853/detay/?source=promotion_hpva)

nedir ne degildir yada ne tavsiye ediyorsunuz. kisacasi siz ne kullaniyorsunuz ?

erh
05-09-2011, 21:34
sakın yaptırma o arabaya.. sanzımanı cok sıkıntılı hemen kırarsın..

OnurD.
05-09-2011, 21:36
Aynen CVT şanzıman ve extra tork hiç iyi gelmiyor kulağa tavsiye etmem bende

Alican
05-09-2011, 21:44
Hayırlı olsun müdür :D ama insan yazılıma ugun araç alır heheheh.

Mehmet Gazihan
06-09-2011, 11:14
Bu sanzumana farklı bir program tasarlanması gerekiyor..

gaza oturduğunda motor sabit devirde kalıp araç hızlanıyor.. gemi gibi ((:

benim onlarca müşterim var sorunsuz kullanan..

mgnPower
06-09-2011, 12:42
yani ? devami....

erh
06-09-2011, 13:18
ufak bi arastırma yaparsan o yıllardaki focusta ve cmax te kullanılan sanzımanların herhangi bir yazılım vs gibi bir işlem yapılmadan da cok sorun cıkardıgını ve fordun bir sre sonrasında bu modellerde dizel otomatik versiyonlarını kaldırdıgını gorebilirsin.. tork limiti 240nm sanzımanın.. orjinali bile kırabiliyor yani

OnurD.
06-09-2011, 17:05
ufak bi arastırma yaparsan o yıllardaki focusta ve cmax te kullanılan sanzımanların herhangi bir yazılım vs gibi bir işlem yapılmadan da cok sorun cıkardıgını ve fordun bir sre sonrasında bu modellerde dizel otomatik versiyonlarını kaldırdıgını gorebilirsin.. tork limiti 240nm sanzımanın.. orjinali bile kırabiliyor yani

++++

Hic tavsiye etmiyoruz. 7bin tl civarinda bir fiyat aklimda kalmis yenileme icin.

Osman Bahadır
06-09-2011, 17:24
Bu aparatı takma!

Hem aracının şanzımanı CVT. Ve öyle Audi'nin multitronici gibi dayanıklı bir CVT de değil. Overboost ile 260nm'lik tdci motorla birlikte zaten riskli bir şanzıman. Biraz sert kullanımla bile stock haliyle de şanzımanı ele alırsın. Hatta bugüne kadar sağlam kalması bile şaşırtıcı...

Hem de bu gösterdiğin zamazingo common-rail'in rail basınç sensörü üstüne takılarak rail basıncını manipüle ederek tek değişken üzerinden çalışan mantıksız, sağlıksız, unstabil bir yöntem. Bir nevi dirençli emülatör. Hem bu paralara değmez, hem de aracına yazık.

Bana sorarsan o şanzımanla chip-tuning de yaptırma.

mgnPower
06-09-2011, 21:18
bu zamazingo zaten cok akilci gorunmuyor ornek olsun diye koydum. neyse ben araci satayim o zaman yaa... dunyaninda bakimini masrafini yaptim zaten.

Omak
07-09-2011, 00:48
dedik abi sana range al die binecektin şimdi gül gibi gürül gürül :D

şaka bir yana almadan önce ufak bi araştırma yapsaydın keşke. google a bile 7 ileri focus yazınca dünyanın sayfası cıkıyor aman almayın sıkıntılı şöyle böyle diye bir zaman bende bi ufaktan bakmıştım şanzıman kronikmiş bozulduğundada tamiri yok deniliyormuş sandık şanzıman takılıyormuş diye binlerce yazı okudum 10 bin tl civarlarında diyede yazıyordu.
o cvt şanzımanı ford kullanmıyor artık.

mgnPower
07-09-2011, 08:42
sasmazda erol vitas k var otomatik sanzumanci. gide gele konusa konusa abartilacak derece asiri bir sorun olmadigi kullanima ve bakima bagli olarak kirildiginda b.k atmayi cok seven bir toplum oldugumuzdan adini cikarttigimizi duzgun ve kuralina uygun kullanildiginda sorun olmadigi lakin bakimsizlikdan dokulunce tamirinin masrafli oldugunu belirtti. sahsen ben sorun yasamadim. benim icin otomatik olmasi cok onemli zaten gunahi ile sevabi ile sevdik iste :) neyse ya konuyu cok uzatmadan kapatalim gitsin. bunu satip esime ayri kendime ayri iki tane araba yapmak gibi bir dusunceye haiz oldum zaten bu aralar bunlarla vakit ve para kaybetmeyelim en iyisi.

umut onatoglu
02-11-2011, 08:38
bnce gazihanla bir konus gerekli bilgiyi verecektir sana orjinal bir arabanin sanzimanida dagilir dagitacaksan.arabana zarar verecekse zaten uygulamayi yapmaz