PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : New Music System..

juds2k
08-09-2011, 00:49
Arkadaslar merhaba civic coupe de kullanacagım bı ses sıstemı almak uzereyım.. fakat aklımda bı kac soru var sızlerle paylasmak ıstedım..

kullanıcam malzemeler..

-CLARION FB 288R BT ana unıte (Product Details (http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/300543/P11080301/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B8%D0%B2%D1%8A%D1%80-CLARION-FB-288R-BT))

-Cadence Beast master 1500 rms 5000 watt peak.. 1 adet 80 lıtrelık kutuyla bırlıkte..

-M.ACUSTIK ANFI fakat serısını bılmıyorum.. fakat cadence kaldıracak duzeyde..

-CADENCE XA-125.4 mıd takımı ıcın anfı..

-Kicker K-series mid takımı kullanmayı dusunuyorum..

-2.5 farad Cadence Kapasitor..

ARKADASLAR BUNLARLA INSAALAH GUZEL BI SES ALMAYI DUSUNUYORUM SIZINDE IYI VEYA KOTU YORUMLARINIZI BEKLIYORUM HELE HELE SU BEAST MASTER ICIN bılen duyan varsaa yorum yazarsa cok sevınırım bırde bu sıstem ıcın onerılecek unıte aslında INDASH bı unıtede cok meragım var ama bu sıstem ıcın ses bozuklugu falan yasarmıyım uygun fıyatlı pıoneer veya yıne clarionun ındaslerı var yurtdısında ındash kullansak bı sıkıntı olur mu??:soru:

sımdıden tesekkurler.. :icon_tup::icon_tup::icon_tup:

aslan
08-09-2011, 07:50
beast masteri nerden buldunuz?
türkiyede sayılı o basslar
beast master özel olarak ve desibel yarışları için üretilmiş bir bassdır ve araçta dinlemek istiyorsan 120 litrelik bir kabinde çalması gereken bir bassdır.
ve yazdıgınız ürünleri aracınıza koydugunuzda dinlemeyi düşünüyorsan kesinlikle izalasyon yaptırman gerekli aksi takdirde zarıltıdan rezil duruma düşer hiç bir sesde alamazsın.Hem bu ürünleri neyle beslemeyi düşünüyorsun standar akü ile bu iş olmaz ayrıntıları yazarsan yardımcı olurum .
teşekkürler

juds2k
08-09-2011, 22:13
beast masteri nerden buldunuz?
türkiyede sayılı o basslar
beast master özel olarak ve desibel yarışları için üretilmiş bir bassdır ve araçta dinlemek istiyorsan 120 litrelik bir kabinde çalması gereken bir bassdır.
ve yazdıgınız ürünleri aracınıza koydugunuzda dinlemeyi düşünüyorsan kesinlikle izalasyon yaptırman gerekli aksi takdirde zarıltıdan rezil duruma düşer hiç bir sesde alamazsın.Hem bu ürünleri neyle beslemeyi düşünüyorsun standar akü ile bu iş olmaz ayrıntıları yazarsan yardımcı olurum .
teşekkürler

tesekkurler yorumlarınız ıcın... 72 amper aku kullanmayı dusunuyorum veyada bı ek aku ızalasyon yapılıcak bu konuda sıkıntı yok yurtdısından aldım cadence beast master"ı anfının tam detaylı bılgılerını yazıcam en kısa samanda ama beast masterı kaldırıcak bı anfı banada 80 lıtre onerdıler sız ıse 120 dıyosunuz nedr bu olay yanı fazla mı olur nasıl calar nasıl bı ses alırım bunlar kafamı kurcalıyo acıkcası:confused:

ben tsekkurederım...:icon_tup:

aslan
09-09-2011, 08:05
Litre olayı çok farklı bir olay her bass ın kendi rms ve wattı na göre bir kabin litresi vardır eğer sen onu büyük yaparsan kabinin içindeki hava çok fazla dagılır ve alacagın sesinde kalitesi düşer eğer kabini ufak yaparsan bu seferde içindeki hava sıkışır ve bass belirli bir volume den sonra tırtlamaya başlar o yüzden beast master in değerini bil ve 120 litrelik bir kabinde aracına koy şimdiden hayırlı olsun

juds2k
09-09-2011, 08:43
Litre olayı çok farklı bir olay her bass ın kendi rms ve wattı na göre bir kabin litresi vardır eğer sen onu büyük yaparsan kabinin içindeki hava çok fazla dagılır ve alacagın sesinde kalitesi düşer eğer kabini ufak yaparsan bu seferde içindeki hava sıkışır ve bass belirli bir volume den sonra tırtlamaya başlar o yüzden beast master in değerini bil ve 120 litrelik bir kabinde aracına koy şimdiden hayırlı olsun

mhmm anladım usta pekı su konuda yanı ses olayında ne dıyebılırsınız nasıl bı ses alırız bu bastan bassı sevıorum ıcerde olsun ama bı okadarda dısarda olmasını ıstıyorum bu yazdıklarımla dınletebılırmıyız dısarıya:soru:

aslan
09-09-2011, 09:02
toplam kaç çift midd takımı koyacaksın ?

juds2k
10-09-2011, 21:27
toplam kaç çift midd takımı koyacaksın ?

yanı on kapıları Kicker K-series kullanmayı duusndum 1 "er takım arkada pioneer var 2 adet onlarıda ılerde degıstırebılrım

alpeRS
10-09-2011, 21:39
beast master öle 1000 w rms ile beslenmez temiz 2000-2500 gireceksin ki alet çalsın,iyi bir amfinin yanında çok sağlam alt yapı ve izolasyon ister..
bu arada aslan'ın dediği gibi 80 litre kabinle qiç olur o bass 110 litre altı kurtarmaz ki port ölçüleri bile sağlam tune edilmesi lazım..
bu dediklerim olduktan sonra beast master'a doyum olmaz

juds2k
10-09-2011, 22:55
beast master öle 1000 w rms ile beslenmez temiz 2000-2500 gireceksin ki alet çalsın,iyi bir amfinin yanında çok sağlam alt yapı ve izolasyon ister..
bu arada aslan'ın dediği gibi 80 litre kabinle qiç olur o bass 110 litre altı kurtarmaz ki port ölçüleri bile sağlam tune edilmesi lazım..
bu dediklerim olduktan sonra beast master'a doyum olmaz

ılk oncelıkle tsekkur ederım yorumunuz ıcın bende oyuzden bı konuyu actım cok meraklıyım guzel bı sıstem edınmek ıstıyorum ızalasyon vs bunlar saten olucak ısler fakkat bu beastmaster yanı port olcusu ıste en az 110 lt olcak dıyosunuz ben kullanacagım malzemelerı yazdım bu malzemelerle ne yaparız olur mu yanı ekleyebılcegımız ne vardır bunları sormak ıcın burdayım ben..

tesekkur ederım ılgınız ıcın yınede..:icon_tup:

juds2k
13-09-2011, 16:41
ılk oncelıkle tsekkur ederım yorumunuz ıcın bende oyuzden bı konuyu actım cok meraklıyım guzel bı sıstem edınmek ıstıyorum ızalasyon vs bunlar saten olucak ısler fakkat bu beastmaster yanı port olcusu ıste en az 110 lt olcak dıyosunuz ben kullanacagım malzemelerı yazdım bu malzemelerle ne yaparız olur mu yanı ekleyebılcegımız ne vardır bunları sormak ıcın burdayım ben..

tesekkur ederım ılgınız ıcın yınede..:icon_tup:

BEASTMASTER ICIN GALIBA FAZLA BILGI EDINEN YOK... :soru:

aslan
13-09-2011, 16:50
2 çift daha mit takımı ekle bass agırlıklı olmasın yoksa sadece bass vurur buda hiç hoş olmaz

juds2k
13-09-2011, 17:08
2 çift daha mit takımı ekle bass agırlıklı olmasın yoksa sadece bass vurur buda hiç hoş olmaz
:icon_tup:eywallah abıcım tesekkur ederım ılgılendıgın ıcın... bıras daha sıkıyım kendımıde onlarıda eklerız..

samet_61
13-09-2011, 17:12
beast master 80 lıtrede calmaz kutu portlu olmalı kapalıdada sacma olur spl bass ın kapalıda calısması amfın bu sub ı beslıcem macoustic m2000.1 dir indash sıkıntı cıkarmaz ama ındashlar 24bıt deck gıbıde calmaz..

samet_61
13-09-2011, 17:14
cadence beast master yerınde dd 3515a '2+2 ohm subwoofer tercıh ederım 110 lıtre 35 hz tunelı portlu kutu mıdler de 2 takım focal hsk165 cadece xa 125.4 le fazla fazla ısını gorcektır

juds2k
14-09-2011, 19:02
cadence beast master yerınde dd 3515a '2+2 ohm subwoofer tercıh ederım 110 lıtre 35 hz tunelı portlu kutu mıdler de 2 takım focal hsk165 cadece xa 125.4 le fazla fazla ısını gorcektır

beast mastera taktım kafayı aldım sayılır saten onunla bısıyler yapmak ıstıyorum yınede tesekkurler yazdıklarınız ıcın..:icon_tup:

Ozzy45
14-09-2011, 20:25
Bende DD onerirdim ama değişik bir şey olsun istiyosunuz belliki.. ayrıca 72 amper i geç sen :D ya çok sağlam bi akü alıcaksın yada ek akü şart..
mid olarak kicker alma bence focal iyidir , baya iyidir midde zaten müzik dinlemicen arabada az da olsa sesi güzelleştirsin.
kabloları çok iyi seçmen lasım. izalasyon beast master'a şart ki ne şart :D
ayrıca clarion iyidir ama spl yogunlukla olacagı için pioneer daha iyi olabilir. clarion sq de çok iyidir severim.
Cap i marka ve iyi birşey al. farad yuksek olabilir ama markasız bir cap'te farad yuksek olsa bi iş gormuyo.
litre konusunda 120 iyidir tabi bu iş 120 litre yapmakla bitmiyo port'u hz'sini tune edeceksiniz burada yaptıracagınız yer büyük onem taşıyor ki cihazlarınız rezil olmasın.

ayrıca not geçeyim araba ziyan olucak :D ki takip ettigim kadarıyla yurt dısından civic coupe getireceksiniz. özel araçlar türkiye için kıymetini bilin.. hevesinizi kırmayım sq'ya yönelin.. spl bir yerden sora bıkacaksınız. hayırlısı olsun şimdiden :)

juds2k
14-09-2011, 21:24
Bende DD onerirdim ama değişik bir şey olsun istiyosunuz belliki.. ayrıca 72 amper i geç sen :D ya çok sağlam bi akü alıcaksın yada ek akü şart..
mid olarak kicker alma bence focal iyidir , baya iyidir midde zaten müzik dinlemicen arabada az da olsa sesi güzelleştirsin.
kabloları çok iyi seçmen lasım. izalasyon beast master'a şart ki ne şart :D
ayrıca clarion iyidir ama spl yogunlukla olacagı için pioneer daha iyi olabilir. clarion sq de çok iyidir severim.
Cap i marka ve iyi birşey al. farad yuksek olabilir ama markasız bir cap'te farad yuksek olsa bi iş gormuyo.
litre konusunda 120 iyidir tabi bu iş 120 litre yapmakla bitmiyo port'u hz'sini tune edeceksiniz burada yaptıracagınız yer büyük onem taşıyor ki cihazlarınız rezil olmasın.

ayrıca not geçeyim araba ziyan olucak :D ki takip ettigim kadarıyla yurt dısından civic coupe getireceksiniz. özel araçlar türkiye için kıymetini bilin.. hevesinizi kırmayım sq'ya yönelin.. spl bir yerden sora bıkacaksınız. hayırlısı olsun şimdiden :)

guzel onerılerınız ıcın tesekkur ederım gercekten... valla sımdı kafam karısır gıbı olduuu :( ne yapıcamı sasırdım guzel bı sıstem yapmak ıstıyodum ama sanırım olcak ama ugras ıstıcek... bakalım bı deneyelım sansımızı olmadı sq yonelırız.. ama dedım ya beast masterı gercekten kullanmak ıstıyorum... mıd olarak focal onderdınız nerden bulabılırız veyada tam onerdıgınız bı mıd takımı varmıdır?:soru::icon_tup:

Ozzy45
15-09-2011, 20:16
bayadır takip etmiyorum ses sistemlerini. eskiden çok ugrasırdım hep takip ederdim :)

ama hala diyorum sq'ya yönel 3 yollu işlemcili ve arkada çalan o tatlı tonlamasıyla JL audio bass... tahrik oldum :D

antalyada'sınız heralde orada nerden bulunur bilmiyorum ama internetten satıcıları var. tam model oneremiyorum çünkü modelleri felan bilmiyorum yenilerin. caraudioturkey.com bu siteden baya yararlı bilgiler topların.

benim takip ettiğimde utopia modelleri çok sağlamdı ses kalitesi olarak. k2 power felan bunlarda iyidir

juds2k
15-09-2011, 20:34
bayadır takip etmiyorum ses sistemlerini. eskiden çok ugrasırdım hep takip ederdim :)

ama hala diyorum sq'ya yönel 3 yollu işlemcili ve arkada çalan o tatlı tonlamasıyla JL audio bass... tahrik oldum :D

antalyada'sınız heralde orada nerden bulunur bilmiyorum ama internetten satıcıları var. tam model oneremiyorum çünkü modelleri felan bilmiyorum yenilerin. caraudioturkey.com bu siteden baya yararlı bilgiler topların.

benim takip ettiğimde utopia modelleri çok sağlamdı ses kalitesi olarak. k2 power felan bunlarda iyidir

eywaallahh yaa tesekkur ederım bılgılerınız ıcın farkındayım ve bılıyorum JL audio yuu falan cok guzel calısıyolar.. fakat dedım ya neden ısın gercegı bende bılmıyorum buna takmıs durumdayım beast masterı denıcem... zorlıcam sınırları yaa bırasda olsa :icon_tup: