PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : stop etme sorunu????

erdempeker
08-09-2011, 09:02
2007 model cdti 90 lık dizel..aracı çalıştırıyorum sorunsuz marş alıyo 1.vitese takıyorum kalkıyorum 2.vitese atıyorum ilerlemeye devam..mesela kırmızı ışık yandı veya önümde trafik yavaşladı durdu debriyaja basıp boşa alıyorum frenle duruyorum ve araç stop ediyo..7-8 kerede bir olan bir sorun sürekliliği yok..sizce bu sıkındı hangi sebepten kaynaklanıyo??

spankme
08-09-2011, 11:51
bende de aynı sıkıntı oluyor ama klımayı acınca sadece bilgili arkadaslar yardımcı olacaktır....

erdempeker
08-09-2011, 13:36
bende klima açık kapalı farketmiyo...servise götürdüm birazönce 3 tane arıza gösterdi makina..
1. ayağın hep debriyajda gittiğin için dedi... 3 kademeliymiş debriyaj en yukarıda olan bir boşluk ayağın onun üzerindeyken basmasan dokunuyosan bile onu algılıyo dedi ve 1.kademeyi aktif hale getiriyosun dedi ve sonuna kadar basmadığın için kafa karışıyo dedi..
2. sorunda fren dedi aynı düzen ondada varmış 3 kademeli... ayağın üzerinde gidiyosan 1.kısımı aktif ediyo dedi..
3. de mazot filtresi 45binde bakımı yapıldı şuan 49 binde..servisin dediği bakım yapıldıktan sonra fişi iyi takılmamıiş ve arıza ışığı söndürülmemiş dedi..
şuan arıza vermiyo bakalım kullandıkça göstericek kendini..

EREN34
08-09-2011, 13:42
İlk 2 ok soforle alakalida 3. madde yuh yani. yetkili servisin hatasina bak.

erdempeker
19-09-2011, 12:33
evet yetkili servis biraz aşıkmış herhalde..

silentpr
19-09-2011, 20:06
zaten en önemlisi arabadan çok servis oldu hundai kadar güzel bir servis görmedim ben bir elin yağda bir elin balda servis yerinde oturuyorsun birşey olduğu zaman yada değişceği zaman parçayı gelip gösteriyorlar bunu buraya takıyoruz beyfendi gibi renault servisindede çok memnun kalmadım arabayı göstermiyorlar bi garip fiyatlar tipe göre fiyat biçiyorlar döktüm içimi ohhh :D bana dedi 300 aynı bakıma gelmiş arabaya 230 dedim 70 ne ''valla abi bi parça vardı onu değiştirdiler sanırım onu yazmışlar '' dedim o parça geldiğimde hep değişiyor onu napıcaz dedim bişey diyemedi..şimdi sıfır araba bakıyorum arabaları geçtim servisleri dolaşıyorum :D