PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ups

vtanju
09-09-2011, 23:51
selam, UPS ile malzeme getirmeyin, ordino bedeli ve ardiye alabilmek icin gumruk memurlari ile ortak calisip bedeli ve icerigi ne olursa olsun gumruge tabi kalmasini sagliyorlar. FEDEX veya DHL tercih edin duzelene kadar.:)

yavuz364
09-09-2011, 23:56
FEDEX ve DHL de aynı merak etmeyin ;)

en iyisi USPS... diğerlerinin hepsinde kalan ürünlerim var, lanet edip almadım :)

Sh4rk
10-09-2011, 00:00
selam, UPS ile malzeme getirmeyin, ordino bedeli ve ardiye alabilmek icin gumruk memurlari ile ortak calisip bedeli ve icerigi ne olursa olsun gumruge tabi kalmasini sagliyorlar. FEDEX veya DHL tercih edin duzelene kadar.:)

icerıgı ne olursa olsun onu gumruge tabı tutamazlar dokumanda olur sonucta
ve gumruk memurlarıylada ortak calısamazlar buyuk bır fırma bu kadar rısk almazlar zaten

redbaron
10-09-2011, 01:59
DHL ,UPS den beter merak etme hepside aynı artık yurtdışından ürün getirtmek yasak gibi bir şey oldu. Yurtdışından mal getirtmeyi zorlaştıracaklarına gümrükçülerin para yemesini denetlesinler

vtanju
10-09-2011, 07:29
icerıgı ne olursa olsun onu gumruge tabı tutamazlar dokumanda olur sonucta
ve gumruk memurlarıylada ortak calısamazlar buyuk bır fırma bu kadar rısk almazlar zaten

4 nisan 2011 tarihli bir yonetmelik var, bu yonetmelikte her hangi bir sahis yil icinde 5 kereden fazla hizli posta servisi yani DHL, FEDEX, UPS kullanir ise, bu sayiyi asan tum postalar gumruge tabidir. simdi beyler bunun seceresini tutacak entegreli software programi henuz gumruklerde mevcut degil, bunu sadece tasiyici firmalar tutuyor. bu yonetmelikten sonra bir yonetmelik daha var, buda derki gercek degeri 75 euro alti her malzeme gumruksuz islem gorecektir. simdi iki ayri yonetmelik var bir suru kas kafa var sec begen. ulkemiz iste, ve sadece UPS ilk yonetmeligi 3 aydir uyguluyor.

buyuk firma bu kadar risk almaz biraz mantiksiz olmus bence, ne riski, hadi diyelim aldiklari bir risk var buyuk olmalari bir kriter degil bence, eger dhl, ups ve fedex binalarinin kendi gumrukculerinin ve turkiye cumhuriyetinin gumruk memurlarinin ayni katta ve odada surekli cay kahve muhabetti yaptiklarini gorseydiniz belki fikriniz degisir idi.

ben 3 tasiyici ile bircok malzeme getiriyorum, ups sin yaptigi kanunlara aykiri degil sadece kendi menfaatleri icin ADILIK yapiyorlar. ve bizde bilincli tuketici olarak hareket etmek durumundayiz, ve boyle yapanlari tercih etmememiz gerekir, tabiki kendilerini duzeltene kadar, bu fedex dhl ve tum digerleri icinde gecerli, ben bunlarin isleyislerini yakindan takip ediyorum ve diyorumki UPS ile su an malzeme GETIRMEYIN.:D