PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bushing set kullanan?

ygtrn
10-09-2011, 15:11
PROTHANE TOTAL BUSHING KIT SUBARU WRX IMPREZA URETHANE | eBay (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/PROTHANE-TOTAL-BUSHING-KIT-SUBARU-WRX-IMPREZA-URETHANE-/360329595732?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3ASubaru&hash=item53e5514b54)

arkadaşlar linkteki seti alıp aracıma uygulamayı düşünüyorum ancak aldığım bitakım duyumlara göre aracın yürürünü öyle sert bi hale getiriyormuşki insanı arabdan soğutuyormuş... tabi bu yorum zaten sert araç olan bir wrx kullanıcısından geldi... ben bunu forester'a uygulamayı planlıyrum....

bu konuda dahada aydınlanmak adına bu tarz ürünlerin lullanıcılarından daha fazla yorum almak isterim.....

bu ürün konforu ne derece etkiliyor?

yol tutuşunda ciddi bi değişiklik yaratırmı?

aracın dreksiyon tepkileri ne derece iyileşiyor?

teşekkürler.....

yavuz364
10-09-2011, 16:30
Olmazsa olmazlarımızdan ;)

Senin araba zaten şeker gibi, çok etkilenmez...

ygtrn
10-09-2011, 16:33
Olmazsa olmazlarımızdan ;)

Senin araba zaten şeker gibi, çok etkilenmez...

yav knka bide şöle bişi duydum daha yeni... her 10binde bir bu zımbırtıları söküp yağlamazsan çokfena ses yapıyormuş, her söküp takmakta rot ayarı olarak geri giriyormuş :D:D:D:D

ProTuner
10-09-2011, 16:33
Kaşıntın tutmuş yine :D

coolvtec
10-09-2011, 16:36
kırmızıları daha sertmiş, siyahları daha yumuşakmış diye duydum, ama energy suspension markalarda...

ygtrn
10-09-2011, 16:41
Kaşıntın tutmuş yine :D

knka sanada kasnak getirticem abd'den :D:D:D:D:D:D

yavuz364
10-09-2011, 16:53
öyle birşey yok, utku her aldığı arabaya takıyor :) eski RSindekiler hala kullanılıyor..

yav knka bide şöle bişi duydum daha yeni... her 10binde bir bu zımbırtıları söküp yağlamazsan çokfena ses yapıyormuş, her söküp takmakta rot ayarı olarak geri giriyormuş :D:D:D:D

ygtrn
10-09-2011, 17:52
knka pekü utkunun kullandığı marka nedir?

onursumer
10-09-2011, 18:52
bu kitler gerçekten çok fark ediyorumu ? aracın karakterinde ne gibi değişimler iyileşmeler oluyor veya ne gibi dezavantajları var ?

dragstar
10-09-2011, 19:01
biraz at arabası gibi takur tukur oluyor ama tavsiye ederim

energy suspension
powerflex gibi markalar mevcut

Ae86
10-09-2011, 19:04
Bende aldım ama daha takmadım.Malzeme esnek bir malzeme değil sert daha takmadığım için ne gibi değişiklik olur bilemem ama anlatılanlar biraz abartı gibi.Ses yaparsa würtün beyaz spreyi sıkılır raralara kadar nüfüs ediyor sökme sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.

dragstar
10-09-2011, 19:17
ses yapmıyor

yavuz364
10-09-2011, 22:00
ses yapmaz ama nerelere taktığınıza bağlı olarak konforu çok etkileyebilir :)

timucintt
10-09-2011, 22:05
Ben RX7 ve CRX imizde kullandım bu kitlerden... sana tafsiyem siyah bushing al... kırmızılar çok sertdir... siyah almanı tafsiye ederim günlük biniyorsan... kırmızılar çok sertleştiriyor aracı... ama bu kiti takınca araban yatmaz gereksiz yere gramda esnemez... arabayı asıl bu kiti takınca kullandığını hissedeceksin... ama konforunda elden gidecek ;) onun için siyah al biraz esnek olsunlar ayrıca yürüyen aksamdan burçlardan gelen gıcırtıları 30 yıl unutabilirisn :) prothane zaten bushinglerine 20 yıl garanti veriyor...

Ae86
10-09-2011, 22:54
Timu kirmizilari standart bir yuruyen ile kullanicam belki sadece yay alabilirim yinede konfordan cok odun verirmiyim? Ne gibi sikintilarom olabilir?

::ZaFeR::
03-03-2013, 00:35
Energy Suspension Parts: Civic, Honda Civic 1994 (http://www.energysuspensionparts.com/products.asp?cat=Honda+Civic+1994)

bende EG için araştırıyorum şu an.Arka travers takozlarımdan birisi rahmetli olmuş konumda.Şu an.Hangi ürünleri almamı önerirsiniz arkadaşlar.Sadece arka travers takozlarını(Rear Trailing Arm Bushings) mı alayim ?

stlegal
03-03-2013, 06:53
kesinlikle hondalarda düşünmeden alın sıfır arabaya binme hissi verir doğru yerleri alırsanız.ama subaruda sanmıyorum çok etkilesin subarunun orjinalden yürüyen çok sıkı zaten..

03-03-2013, 08:40
kesinlikle hondalarda düşünmeden alın sıfır arabaya binme hissi verir doğru yerleri alırsanız.ama subaruda sanmıyorum çok etkilesin subarunun orjinalden yürüyen çok sıkı zaten..

Peki Cem abi.Set olarak mı alayim yoksa sadece arka travers takozu mu alayim ?

dorukky
03-03-2013, 08:42
kullanıyorum baya sert oluyo ama yol tutusu felan baya ıyılesıyo

stlegal
03-03-2013, 10:08
Peki Cem abi.Set olarak mı alayim yoksa sadece arka travers takozu mu alayim ?

set al tabiki...

03-03-2013, 10:37
set al tabiki...

Peki kırmızı olanı mı yoksa siyah olanları mı önerirsin.Arabama günlük biniyorum.Kırmızı olanları daha sert gibisinden birşeyler söylenmiş.

http://www.energysuspensionparts.com/proddetail.asp?prod=16.18103

www.energysuspensionparts.com/proddetail.asp?prod=16%2E7106

stlegal
03-03-2013, 10:55
enery suspensionda sertlik aynı sadece renk farkı var kırmızı siyah fark etmez ama kesinlikle al memnun kalıcaksın ben kırmızı alıyorum kırmızı cezbediyor beni :) siyahıda aldım malzemeler aynı hiç fark yok hem çok sert malzeme çokta iyi değildir yürüyende kırılmalar kopmalar çok cabuk olur ..
aşağıdada açıklaması var zaten aynı malzeme tek fark siyahta graphite emdirilmiş buda kendinden bushingleri yağlı tutuyor.avantaj olarak siyah alabilirsin..
Color
Energy Suspension makes parts in 2 colors. Red and Black.

How are these two colors different?

The only difference between the red and black parts is that most Black Energy Suspension parts are Graphite Impregnated. This serves to help self lubricate the bushings. The Red parts do not have this characteristic. Aside from the actual color and the lack of being Graphite Impregnated - the red parts are essentially the same as the black.

I thought that the RED parts were harder and more performance oriented?

This is a common misconception. The red parts have the same durometer (hardness) as the Black parts and differ only in their actual appearance (color) and the fact that they're NOT graphite impregnated like the Black parts.

Why do people buy the red parts when they're not Graphite Impregnated like the Black parts?

In the end this is really because some people simplylike the color Red more than Black.

I thought Energy Suspension Made parts in Yellow and Blue as well?

Unfortunately Energy Suspension stopped producing these colors a long time ago and they are no longer available on the market.

timucintt
03-03-2013, 11:13
yanlız bir abi düzeltme yapayım. :) energysuspansion markasının takımlarında renk farkı var ama sertlik farkı yok ama prothane markasında fark var :) mesela sarı kitleir var onların arazi için bildiğin cnc den kesilmiş gibi sert :D yani bizdeki prothane renklerde sertlik farkı oluyordu... ama energynin bushing kitleri aynı hyper flex master kitleri sadece renk farkı var :) bu arada motor kullakları ve arka trapezler ayrı almak gerekiyor kitin içinden çıkmıyor... toplamda 300 dolar + trye geliş kargo vs ekleyin :D

rockford34
03-03-2013, 11:14
bende bir zamnlar kırmızıları kullanmıstım arac sertleşiyor fakat ses gibi bir sorun yok artı gereksiz esnemeler ortadan kalkıyor ;)

Seven7
03-03-2013, 11:56
Bilmediğim için soruyorum, özet olarak şimdi bu parçalar aracın yürüyen kısmındaki bağlantı noktalarına takılıp direnci mi arttırıyor? Doğru mu anlamışım? Türkiye'de satan var mı bunu yoksa yurt dışına mahkum muyuz?

stlegal
03-03-2013, 11:58
Bilmediğim için soruyorum, özet olarak şimdi bu parçalar aracın yürüyen kısmındaki bağlantı noktalarına takılıp direnci mi arttırıyor? Doğru mu anlamışım? Türkiye'de satan var mı bunu yoksa yurt dışına mahkum muyuz?

bağlantı noktalarını daha stabil yapıyor.yurt dışından getiriliyor hazırda satan yok ihityac olursa getirtitim sizede..

stlegal
03-03-2013, 11:59
yanlız bir abi düzeltme yapayım. :) energysuspansion markasının takımlarında renk farkı var ama sertlik farkı yok ama prothane markasında fark var :) mesela sarı kitleir var onların arazi için bildiğin cnc den kesilmiş gibi sert :D yani bizdeki prothane renklerde sertlik farkı oluyordu... ama energynin bushing kitleri aynı hyper flex master kitleri sadece renk farkı var :) bu arada motor kullakları ve arka trapezler ayrı almak gerekiyor kitin içinden çıkmıyor... toplamda 300 dolar + trye geliş kargo vs ekleyin :D

ben enerysuspension için konuştum yurtdışı forumlarında incelediğim bizim import araçlara enerysuspension en iyisi ..

03-03-2013, 13:29
enery suspensionda sertlik aynı sadece renk farkı var kırmızı siyah fark etmez ama kesinlikle al memnun kalıcaksın ben kırmızı alıyorum kırmızı cezbediyor beni :) siyahıda aldım malzemeler aynı hiç fark yok hem çok sert malzeme çokta iyi değildir yürüyende kırılmalar kopmalar çok cabuk olur ..
aşağıdada açıklaması var zaten aynı malzeme tek fark siyahta graphite emdirilmiş buda kendinden bushingleri yağlı tutuyor.avantaj olarak siyah alabilirsin..
.

Evet siyahlarla kırmızılar arasında yağlı durabilmesi diye okudum.Yukarda verdiğim linktekilerin ikisini alsam yeter mi ( Araç : 1994 Honda Civic Sedan ).

Timucin hocam peki sağlıklı bir yürüyen için hangi ürünleri tavsiye edersin.Şu an aracın arka travers takozları kopuk halde.Değiştirmeye başlamışken yürüyeni de elden geçireyim istiyorum.Alırsam da buralarda takabilecek usta yok gibi.O yüzden söküp taktırmaya da tırsıyor insan.En yakın Adana'a gözüküyor şu an bana.

0zan
03-03-2013, 14:55
travers takozları ingilizce nasıl yazılıyor? Energy hyper flex set almıştım henüz araca uygulanmadı içinde olup olmadığını merak ettim şimdi..

Kutunun içeriği
Front Control Arm Bushings
Front Strut Rod Bushings
Front Sway Bar Bushings
Rear Sway Bar Bushings
Front End Link Bushings
Rear End Link Bushings
Rack & Pinion Bushings
Rear Sub Frame Bushings
Rear Differential Carrier Bushings

03-03-2013, 14:57
travers takozları ingilizce nasıl yazılıyor? Energy hyper flex set almıştım henüz araca uygulanmadı içinde olup olmadığını merak ettim şimdi..

Rear Trailing Arm Bushings diye geçiyor

0zan
03-03-2013, 15:06
benim araçta zannedersem yok öyle bir burç

03-03-2013, 15:08
benim araçta zannedersem yok öyle bir burç

Bizim civiclerde şu parça : )

http://c1303.hizliresim.com/17/3/kpzkh.png