PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek Arabası

Jehuty
12-09-2011, 12:43
Herkese iyi günler dilerim. Arkadaşlar aramızda baba olanlarımız da var veya bebeği yolda , baba adayları.. Emre arkadaşımızın da yeni bebek haberini alınca (Allah bağışlasın) aklıma geldi , sizlere danışmak istedim. Belki benim gibi araştıran diğer baba adaylarına da örnek olur bu konu.

Piyasa da çeşit çeşit bebek arabaları var. Bunları en değerli varlığımız için alıyoruz doğal olarak rahat ve güvenli olması ilk husus.
İkinci sırada eşlerimizin rahat taşıyabilmesi yani hafiflik ve katlanabilir olması çok önemli.

Aradığım sistem travel sistemi yani ana kucağı çıkıp oto koltuğu olan cinsten.

Şimdiye kadar kullandığınız bebek arabası marka ve modellerini en önemlisi artı ve eksilerini burada belirtirseniz sevinirim. Benim de aklımda iki model ve marka var arada kaldım.

Graco Symbio Travel Set (http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/676-graco-symbio-travel-sistem-bebek-arabasi-yeni-2010.html)

Maxi Cosi Mura 3 Travel Sistem (http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/752-maxi-cosi-mura-3-travel-sistem-bebek-arabasi-pusetcabriofix-anakucagi-2011.html)

Kraft Twist Travel Sistem (http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/490-kraft-twist-travel-sistem-bebek-arabasi-new-2010.html)

Concord Neo Travel (http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/659-concord-neo-travel-bebek-arabasi-puset-new-2011.html)

Şimdiden herkesin bebeğini ALLAH (c.c) Analı babalı büyütmeyi nasip etsin.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kakus
12-09-2011, 12:52
http://29.media.tumblr.com/tumblr_ll5pipcqLv1qjelldo1_500.jpg

Derman
12-09-2011, 12:58
o nasıl bebek arabası yaa tam hasta işi :)

bu arada kuzen kraft almıstı cook memnun kalmıstı..birde iç kısmı cıkıp arabaya cocuk koltugu olarak baglantı yapılıyordu ii para vermıstı..

EM-RE
12-09-2011, 12:59
Biz daha bu derse gelmedikte maşallah bir takım jant lastik parasıymış :)
Allah kolaylık versin :)

Jehuty
12-09-2011, 13:04
o nasıl bebek arabası yaa tam hasta işi :)

bu arada kuzen kraft almıstı cook memnun kalmıstı..birde iç kısmı cıkıp arabaya cocuk koltugu olarak baglantı yapılıyordu ii para vermıstı..

Kraft ilk seçenekti bizim beğendiğimiz ve uygun fiyatlı fakat internetten çok arattım ve "şikayet var" gibi sitelerde çok problemli olduğunu duydum. Ama bilmediğim tanımadığım adamların yazılarına da güvenemedim. En negatif yönü benim açımdan Çinde üretiliyor olması :( yoksa çok kullanışlı twist sistemi var..

Benim de bu derse girme niyetim yoktu ama ALLAH 'ın taktiri.

trgy
12-09-2011, 13:06
maclaren öneririm,çok kaliteli verdiğin parayı hakediyor.yiğenim mutlu mesut seyahat ediyor :D

DOHC
12-09-2011, 13:06
Ben de 2 aylık bebek var. Chicco marka araba aldım. Burada 2200 TL idi travel system, kuzen USA'da bana 300 dolara mal oldu. Görün ne deli karlar var markalarda.
Neden chicco aldım,
* Herşeyden önce ISOFİX bağlantısı var. Türkiyedeki hiç bir markada (Chicco dahil) ısofixli koltuk yok, para vercem deseniz bile yok. Emniyet kemeri ile arabaya bağlıyorsunuz koltuğu. Bendekinde isofix bağlatı aparatı standart idi, nede olsa USA modeli.
* Taşıma kapasitesi 1-2 kg'da olsa diğer rakiplerinden daha yüksek idi (22 lbs, yaklaşık 10 kg).
* Araba kısmında türkiyede olduğu gibi herşey paralı aksesuar değil. Burada rüzgarlık ayrı para, yağmurluk ayrı para. Alırken bunlara bakmak lazım.
* Büyük tekerli olması konfor açısından avantaj, bebek için. Havalı lastikli modeller bile var.
* Fren tertibatının ve katlama mekanizmasının kullanımı kolay olmalı. Hafif olmalı haliyle.
* Bagajda kaplayacağı yer önemli.
* Yaklaşık 1 yaşından sonra araba koltuğu kısmı kullanılamıyor zaten.
* İmkan varsa eş-dosttan edinmeye çalışın.

http://www.walmart.com/ip/Chicco-Cortina-Travel-System-Coventry/10980093

Araba koltuğu altındaki parça ısofix bağlantısı......

BRETE
12-09-2011, 13:11
hocam bu kadar para vermeden bence denemelik bul bir tane her çocuk bazen arabaya binmeyebiliyor benim yeğen bi dünya para verdi bir kere bile oturmadı arabaya aklında olsun
bende çift taraflı aldım sap kısmı dönüyor güneş ve rüzgara göre dönüyor ama biraz büyük arabaya indirip bindirmesi bela pederin 206 nın bagaja zar zor sığıyor onuda pandizot sökerek koyuyoruz koltuğu sabit olanlardan al bence zırt pırt arabaya koltuk sök tak adama kafayı yedirir arabaya sabit koltuk arabada bagjda en temizi zaten sürekli sen taşıcan onu :D yazık etme kendine bu çile 3 sene sürecek bunlarıda hesaba kat ;) allah yavrularımızı eksik etmesin ama bazen sorun oluyor

TigeR
12-09-2011, 13:16
abi bebeğim filan yok ta :D kraftı çok görüyorum iyi bi marka demek ki

Allah kolaylık versin :)aynen aynen bi takım jant lastik parasıymış :D

Jehuty
12-09-2011, 13:34
maclaren öneririm,çok kaliteli verdiğin parayı hakediyor.yiğenim mutlu mesut seyahat ediyor :D

Bu markayı bizde çok inceledik ama diğerleri kadar fonksiyonel değil diye vazgeçtik.

Ben de 2 aylık bebek var. Chicco marka araba aldım. Burada 2200 TL idi travel system, kuzen USA'da bana 300 dolara mal oldu. Görün ne deli karlar var markalarda.
Neden chicco aldım,
* Herşeyden önce ISOFİX bağlantısı var. Türkiyedeki hiç bir markada (Chicco dahil) ısofixli koltuk yok, para vercem deseniz bile yok. Emniyet kemeri ile arabaya bağlıyorsunuz koltuğu. Bendekinde isofix bağlatı aparatı standart idi, nede olsa USA modeli.
* Taşıma kapasitesi 1-2 kg'da olsa diğer rakiplerinden daha yüksek idi (22 lbs, yaklaşık 10 kg).
* Araba kısmında türkiyede olduğu gibi herşey paralı aksesuar değil. Burada rüzgarlık ayrı para, yağmurluk ayrı para. Alırken bunlara bakmak lazım.
* Büyük tekerli olması konfor açısından avantaj, bebek için. Havalı lastikli modeller bile var.
* Fren tertibatının ve katlama mekanizmasının kullanımı kolay olmalı. Hafif olmalı haliyle.
* Bagajda kaplayacağı yer önemli.
* Yaklaşık 1 yaşından sonra araba koltuğu kısmı kullanılamıyor zaten.
* İmkan varsa eş-dosttan edinmeye çalışın.

Walmart.com: Chicco - Cortina Travel System, Coventry: Strollers (http://www.walmart.com/ip/Chicco-Cortina-Travel-System-Coventry/10980093)

Araba koltuğu altındaki parça ısofix bağlantısı......

Tavsiyelerin için teşekkür ederim şişme lastik dolma lastik hiç dikkat etmemiştim..
Çoğu koltuk isofix destekliyor yazıyor üzerinde dikkat ederim bu akşam gidicem , zaten şuan da kullandığım araçta da isofix yok kısmet olursa onu sonra halledicem.

hocam bu kadar para vermeden bence denemelik bul bir tane her çocuk bazen arabaya binmeyebiliyor benim yeğen bi dünya para verdi bir kere bile oturmadı arabaya aklında olsun
bende çift taraflı aldım sap kısmı dönüyor güneş ve rüzgara göre dönüyor ama biraz büyük arabaya indirip bindirmesi bela pederin 206 nın bagaja zar zor sığıyor onuda pandizot sökerek koyuyoruz koltuğu sabit olanlardan al bence zırt pırt arabaya koltuk sök tak adama kafayı yedirir arabaya sabit koltuk arabada bagjda en temizi zaten sürekli sen taşıcan onu :D yazık etme kendine bu çile 3 sene sürecek bunlarıda hesaba kat ;) allah yavrularımızı eksik etmesin ama bazen sorun oluyor

Aslında dediğin konuda haklısın araba koltuğu ayrı alınabilir bunu da değerlendiricem.

abi bebeğim filan yok ta :D kraftı çok görüyorum iyi bi marka demek ki

aynen aynen bi takım jant lastik parasıymış :D

Kraft yerli diye soğudum üzerinde Alman yazıyordu sattıkları malın :( üretim yeri de Çin. Hani üzerine basa basa Made in Turkey yazsa onu alırım. Yerli üretim Çinden çok daha kaliteli olur.

DOHC
12-09-2011, 13:35

Sen daha dur. Bu 1 set parası.
Bunun yatak odası var, en 2 set, hatta 3 set,
Giysileri var yarım set diyelim,
Rutin kontroller ve doğum için ortalama 2-3 set daha diyelim,
Allağ korusun, fıtık falan olursa benim ki gibi 1-2 sette buraya koy,
Annesine annelik hediyesi ..... Hiç yazmayım, kaç set olacağını,
Mevlütü falan, sünneti falan 1 set diyelim,
Bez, mendil, özel çamaşır deterjanı vb sabit giderleri de koyalım aylık.....

Yani orta sınıf araba alırsın hamilelik ilk günden bebeği kucağına alana kadar......

Ben neden GC8'den inip TDİ'ye bindim sanıyorsun :).

DOHC
12-09-2011, 13:36
ISOFIX destekler ama sor bakalım montaj aparatı var mı, kaç para.....
36 kg'ay kadar olan koltuklarda bile 1-2 modelde ısofix özelliği var memleketimde. Türkiyeye hep ikinci, üçüncü sınıf mallar geliyor ne yazık ki......

Jehuty
12-09-2011, 13:40
Sen daha dur. Bu 1 set parası.
Bunun yatak odası var, en 2 set, hatta 3 set,
Giysileri var yarım set diyelim,
Rutin kontroller ve doğum için ortalama 2-3 set daha diyelim,
Allağ korusun, fıtık falan olursa benim ki gibi 1-2 sette buraya koy,
Annesine annelik hediyesi ..... Hiç yazmayım, kaç set olacağını,
Mevlütü falan, sünneti falan 1 set diyelim,
Bez, mendil, özel çamaşır deterjanı vb sabit giderleri de koyalım aylık.....

Yani orta sınıf araba alırsın hamilelik ilk günden bebeği kucağına alana kadar......

Ben neden GC8'den inip TDİ'ye bindim sanıyorsun :).

Allaha şükür eşimin babası Kadın Doğum Doktoru o bakımdan şanslıydım masrafımız olmadı ama artık başlıyoruz benim Rex jantsız öyle yata dursun oğluma feda olsun napalım :D

Ahmet_28
12-09-2011, 13:40
konuyu bende takip ediyorum araba almam lazım. bizim fıstık ilk arabayı pert etti :D

!MMORTAL
12-09-2011, 13:50
bebe confort

Jehuty
12-09-2011, 13:58
ISOFIX destekler ama sor bakalım montaj aparatı var mı, kaç para.....
36 kg'ay kadar olan koltuklarda bile 1-2 modelde ısofix özelliği var memleketimde. Türkiyeye hep ikinci, üçüncü sınıf mallar geliyor ne yazık ki......

Aparat yok isofix destekliyor sadece aparatı dahil olanların fiyatları 2000 liradan başlıyor.

Ek.Civic_Spoon
12-09-2011, 14:00
benimde bi kızım var 15 aylık oldu bebek arabası için hatunla çok tartıştık ama bu kadar para verilmesine karşıyım ben yanlış hatırlamıyorsam 300 400 arası bişey almıştım yine chicco nun zaten kullanabildiğimiz en fazla 7 aya kadar bebek ayaklandığı zaman bi daha kullanamıyosun zaten 7 ay bıyuncada kaç defa kullanıcaksın ki ben sürekli otomobille gezdiriyorum o yüzden hiç işime yaramamıştı .. :)

Spawn
12-09-2011, 14:04
bebek arabasını bilmem de , evlat hayırlı olsun tolga :)

CLIORS
12-09-2011, 14:08
Çok kısa yazıyorum,

En hafifini al, ağırı beş para etmez. Sen taşıyacaksın sonuçta.

Kraftın bir modeli var bende ezbere yazmayım ama ana kucagı ile birlikte oldukça hafif.

Araç koltuğuda 9-36 kg isofix alırsın. Bu senenin flaş markası Cybex Pallas Fix.

Araç koltuklarını alırken mutlaka ADAC test sonuçlarına bak. Türkiye bilinen çok ciks markalar listeye bile girmiyor bilgin olsun.

Cybex 2010 birincisidir.

Talih.b16
12-09-2011, 15:02
bende piere cardin var isofix bağlantılı özellikle kumaşı kaliteli terletmiyor bu özelliğede dikkat edin özel hijyenik antibacterial özellikli falan bunlar cok önemli.ana kucağı ayrı alın koltuk ayrı hepsi farklı özellikte.ana kucaklı alıyosun boyun desteği yok birini alıyosun o yok bu yok.sonra yaş kilo olayı cıkıyor uğraşıp duruyosun yok buyutme aparatı falan dediğim gibi ana kucağı ayrı koltuk ayrı alın en iyisi güvenlik ve hijyene bak kılıfının sökülüp temeizlenebilmesine bak devam markaya fazla takılma

abdullahçöllü
12-09-2011, 15:18
bizim kızda 6.ayını bitirdi sayılır.. 3 tekerli bi araba aldık.. markasını hala bilmiyom. amcası aldı.. tek eksiği iki yöne de çevrilemiyor olması.. oysa ilk altı ayda bebekler anneye yada babaya dönük seyehat etmelilermiş. bizimki sürekli önüne yani yola doğru baktı..:) sorunda yaşamadık çok şükür ama doğrusu öyleymiş.. şimdi otomobilede binince geri bakmıyor artık sürekli yola bakmak istiyor..:) hanım kucağa alınca kızın gözü direk yolda..:)

facia
12-09-2011, 15:49
Allah kolaylık versin ...

aegean76
12-09-2011, 16:01
ne alırsanız alın ama çok para vermeyin derim..chicco dan 250 liraya aldım ben
1 sene sonra baston tipi aldım mother & care mazasından cok mutluyuz...
iki hareketlendilermi zaten birseye benzemiyor cok para verdiğinizle kalıyorsunuz...
ama marka almakta fayda var tabi..
biz aldıklarımızdan cok memnun kaldık...

Jehuty
12-09-2011, 16:07
benimde bi kızım var 15 aylık oldu bebek arabası için hatunla çok tartıştık ama bu kadar para verilmesine karşıyım ben yanlış hatırlamıyorsam 300 400 arası bişey almıştım yine chicco nun zaten kullanabildiğimiz en fazla 7 aya kadar bebek ayaklandığı zaman bi daha kullanamıyosun zaten 7 ay bıyuncada kaç defa kullanıcaksın ki ben sürekli otomobille gezdiriyorum o yüzden hiç işime yaramamıştı .. :)

Valla bana kalsa düzgün , hafif bebek arabası alırım koltuğunu ayrı alırım ama ilk çocuk olduğu için eşimin hevesi ayrı onuda kırmak istemiyorum birde biz ikinciyi de düşünüyoruz hani hemen çöpe veya ıskartaya çıkmayacak alacağım araba.

bebek arabasını bilmem de , evlat hayırlı olsun tolga :)

Efe ALLAH razı olsun cümlemizin İnşallah..

Çok kısa yazıyorum,

En hafifini al, ağırı beş para etmez. Sen taşıyacaksın sonuçta.

Kraftın bir modeli var bende ezbere yazmayım ama ana kucagı ile birlikte oldukça hafif.

Araç koltuğuda 9-36 kg isofix alırsın. Bu senenin flaş markası Cybex Pallas Fix.

Araç koltuklarını alırken mutlaka ADAC test sonuçlarına bak. Türkiye bilinen çok ciks markalar listeye bile girmiyor bilgin olsun.

Cybex 2010 birincisidir.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim ADAC testinden haberim yoktu ona dikkat ederim alırken. İsofix aracımda yok ama bir aparat gördüm kemere bağlanıyor ana kucağıda o platforma oturtuluyor söküp takması kolay oluyor belki o tarz bulursam onada bakarım.

bende piere cardin var isofix bağlantılı özellikle kumaşı kaliteli terletmiyor bu özelliğede dikkat edin özel hijyenik antibacterial özellikli falan bunlar cok önemli.ana kucağı ayrı alın koltuk ayrı hepsi farklı özellikte.ana kucaklı alıyosun boyun desteği yok birini alıyosun o yok bu yok.sonra yaş kilo olayı cıkıyor uğraşıp duruyosun yok buyutme aparatı falan dediğim gibi ana kucağı ayrı koltuk ayrı alın en iyisi güvenlik ve hijyene bak kılıfının sökülüp temeizlenebilmesine bak devam markaya fazla takılma

Boyun desteğine dikkat edeceğim , çoğu bu baktıklarımda sökülüp yıkanan tente ve kumaşa sahip ana kucağı ve koltuk ayrı zaten çoğunda çünkü 1 yaşına kadar ana kucağı ile taşıyorsun her yere arabaya ve bebek arabasına onunla oturtuyorsun. 1 yaşından sonra otomobil koltuğu alınıyor zaten ayrıca ondan kaçış yok.

bizim kızda 6.ayını bitirdi sayılır.. 3 tekerli bi araba aldık.. markasını hala bilmiyom. amcası aldı.. tek eksiği iki yöne de çevrilemiyor olması.. oysa ilk altı ayda bebekler anneye yada babaya dönük seyehat etmelilermiş. bizimki sürekli önüne yani yola doğru baktı..:) sorunda yaşamadık çok şükür ama doğrusu öyleymiş.. şimdi otomobilede binince geri bakmıyor artık sürekli yola bakmak istiyor..:) hanım kucağa alınca kızın gözü direk yolda..:)

Bende duydum bu konuyu belli bir zaman sonra dışa dönük olması da gerekiyormuş. Dönen sistemlerden araştırmamın nedeni de bu zaten yoksa düz bir bebek arabasıda iş görür fakat avantajları çok fazla.

Allah kolaylık versin ...

Amin cümlemize allah kolaylık versin :)

Jehuty
12-09-2011, 16:10
ne alırsanız alın ama çok para vermeyin derim..chicco dan 250 liraya aldım ben
1 sene sonra baston tipi aldım mother & care mazasından cok mutluyuz...
iki hareketlendilermi zaten birseye benzemiyor cok para verdiğinizle kalıyorsunuz...
ama marka almakta fayda var tabi..
biz aldıklarımızdan cok memnun kaldık...

Baston tipini çok duydum sonraki dönemlerde kullanmak için idealmiş. Ama bizim ana kucaklı ve araca da monte edebileceğimiz ilk etapta en kötü ihtimal 1-1,5 yaşına kadar idare edebilecek bir sistem. Elemanın adını Poyraz koyduk. Poyraz beyim 1 hafta önden gidiyor , kilosu falan. Eğer iri olmazsa planlar bu. Olur da iri bebek olursa zaten yapacak bir şey yok kaçan şemsiye misali 1 yaşında iken baston alacağız :D

aegean76
12-09-2011, 18:05
Baston tipini çok duydum sonraki dönemlerde kullanmak için idealmiş. Ama bizim ana kucaklı ve araca da monte edebileceğimiz ilk etapta en kötü ihtimal 1-1,5 yaşına kadar idare edebilecek bir sistem. Elemanın adını Poyraz koyduk. Poyraz beyim 1 hafta önden gidiyor , kilosu falan. Eğer iri olmazsa planlar bu. Olur da iri bebek olursa zaten yapacak bir şey yok kaçan şemsiye misali 1 yaşında iken baston alacağız :D

allah analı babalı büyütmek nasip etsin...
Poyraz şanslıymış izmirde mi doğdu :)

cagri-35
12-09-2011, 18:18
Allah analı babalı büyütsün :)

Jehuty
13-09-2011, 10:07
Arkadaşlar dün Hello Baby diye bir mağaza var izmirde , oraya gittim. Bütün arabalar vardı kıyaslama şansım oldu ve karar verdik ..

" Concord Neo Travel sistem 2011 Sahara modeli " diye geçiyor. 2010 modelden farkı arka lastikler dolma değil havalı lastik ve alışveriş sepeti daha büyük.

Diğer araçların hepsini denedim ana kucağını söküp takmak çok zor ve katlanma sistemleri çok uğraştırıyor aynı zamanda ağırlık olarak hepsi birbirine yakın.

Concord Neo seçmemin nedenlerini sıralamak isterim düşünen arkadaşlar varsa değerlendirsin 3 gündür bununla uğraşıyorum :D

+ Ana kucağını tek elle araçtan ayırabiliyorsun.
+ Bebeğin temas ettiği kumaş yapısı diğerlerinden daha sağlıklı ve hava alıyor.
+ Araba şasesi tek hareket ile katlanıyor ve az yer kaplıyor , daha fazla yer için arka lastikleri sökülebiliyor.
+Kendi sınıfındaki araçlardan daha hafif.
+El ile fren kilitleme. Diğerlerinde hepsi ayakta açıp kapatması daha zor.
+Arka lastikler şişme.
+Bebek hem ters hem düz oturabiliyor.
Aklıma gelen artıları bunlar tek eksisi fiyatı diğerlerinden çokta farklı değil ama daha pahalı.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGMhQSAe_1IdkY2YbadJ0Onby71OH3T Ac254xne_u_TxFVydoq2w

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdlMbVan1yNSCQ5wUyx4gmsVARcmXhO CH5zxdt301tkdxGPucw

http://www.ayhancocuk.com/659-4087-large/concord-neo-travel-bebek-arabasi-puset-new-2011.jpg

allah analı babalı büyütmek nasip etsin...
Poyraz şanslıymış izmirde mi doğdu :)

Allah razı olsun kısmetse Kasım sonu - Aralık başı doğumu gerçekleşecek.

Allah analı babalı büyütsün :)

Amin cümlemizin inşallah.

VW6R
12-10-2018, 15:43
Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım var. Şubat ayında Allah nasip ederse oğlum dünyaya gelicek. Dün Bebek arabası ve park yatağını aldık fakat içine nasıl bir yatak alacağımıza karar veremedik visco yeni doğan için önerilmiyor sünger ise 32-36 dsn arasında öneriliyor fakat onu bulmak çok zor yada aşırı pahalı. Kraft pamuk yatak en cazip gelen, varmıdır kullanan ,tavsiyesi olan ?

VolkanA.
12-10-2018, 16:39
Henüz nişanlı bile değilim ama nostalji hastalığı olduğundan bulmuşken aldım acayip bi yaylanma sistemi var s Class mübarek 😀
https://i.hizliresim.com/7D0mmr.png (https://hizliresim.com/7D0mmr)