PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pioneer İndash Yardım

zıpzıp
13-09-2011, 11:43
pioneer marka indash'ım var.ama kendim clip cd'si yaptıgım zaman bir türlü formatını tutturamadım =) bunu hangi programdan hangi formatta yazmamız gerekiyor geçen bakırköyden orjinal bir video clip cd'si aldım o bomba gibi çalışıyor yada her hangi bir film cd'si vs varmı bilen ? :icon_tup:

Ö.öztüRk
13-09-2011, 11:44
bizdede pioneer 5350 indash var Total Video Converter'dan flash bellekle izliyoruz. senınkı buyuk ıhtımal 5050 yada daha eski model onlarda sadece dvd cd'den izleniyor .

dirk
13-09-2011, 11:45
nero'da dvd yarat =) genelde bütün araçlarda calıştıryorum.

zıpzıp
13-09-2011, 11:47
bizdede pioneer 5350 indash var Total Video Converter'dan flash bellekle izliyoruz. senınkı buyuk ıhtımal 5050 yada daha eski model onlarda sadece dvd cd'den izleniyor .

bi model yapmam lazım ama nasıl =) bilmiyorm

zıpzıp
13-09-2011, 12:04
nero'da dvd yarat =) genelde bütün araçlarda calıştıryorum.

ordan hata verio blue ray eklentisi falan lazım galiba sizde varmı bu programdan nerden temin edebilrz
:beuj:

ulasoztas1
13-09-2011, 12:49
Windows DVD Maker da yazıyorum mpeg,avi formatında yazdırınca sorunsuz izliyorum

S.Mert
13-09-2011, 12:51
neronun herhangibir versiyonunda vcd olarak yaz, bütün video oynatıcılarda çalıştırırsın ;)

ekleme: vcd-dvd menü vs gibi eklentileri iptal et, taban versiyonunu yaz

zıpzıp
13-09-2011, 13:09
yapıyorum yapıyorum olmuyor cıldırıcam ya :D

alpeRS
13-09-2011, 13:20
video formatı avi codec ise divx olacak

zıpzıp
13-09-2011, 13:23
video formatı avi codec ise divx olacak

videoları youtube'den vdownload mıydı öyle bir programla mp4 formatında indiriyorum :beuj:

alpeRS
13-09-2011, 13:29
videoları youtube'den vdownload mıydı öyle bir programla mp4 formatında indiriyorum :beuj:

mp4 olarak atarsan okumaz,süper converter diye program var 30 kusur mb lık onu indir ve video formatını avi yap codec'i ise dvix yap sorunsuz okur...

S.Mert
13-09-2011, 13:48
hangi formatta indirdiğin önemli değil, sen zaten vcd veya dvd oluştur dediğinde nero kendisi otomatik convert eder

blow07
04-12-2012, 08:48
senelerce mp4 olarak indirdim kliplerimi ileride in dash alırsam izlerim diye. Kısmet oldu dün :) . Fakat mp4 olarak oynatmıyor. Başka uzantılarda da indirdim yok. Pıoneer marka ? Acaba kesin bir çözüm bulabilecek abilerim var mı ?

ulasoztas1
04-12-2012, 08:49
mpeg yada avi. oynatması lazım

blow07
04-12-2012, 08:51
mpeg yada avi. oynatması lazım

abi mpeg olarak çevirdim ama bu seferde nero dvd'ye çekmiyor :(

Melih-Ö
04-12-2012, 15:40
pioneerın indash mantığının............... Aynı sorun bende de var en sonunda pes ettım yapmıyorum klip falan.

blow07
04-12-2012, 17:19
pioneerın indash mantığının............... Aynı sorun bende de var en sonunda pes ettım yapmıyorum klip falan.

sabahtan beri denemediğim format kalmadı :/

Melih-Ö
04-12-2012, 18:16
sabahtan beri denemediğim format kalmadı :/

Kaç boş cd yaktım, kaç defa hevesle cdyi takıp error yazısı okudum. Bir ben bir Allah biliyor :D

blow07
04-12-2012, 18:20
Kaç boş cd yaktım, kaç defa hevesle cdyi takıp error yazısı okudum. Bir ben bir Allah biliyor :D

Sizden bir farkım yok gerçekten :D Ha oldu İnşallah bunu başaracağım dedim. Windows DVD maker'den denediniz mi hiç ? Başka bir sitede öyle yapıp çalıştırdım diyeni okumuştum. Boş DVD'm olmadığı için deneyemedim şuan için. :confused:

onursumer
04-12-2012, 18:20
kullandığınız modeller nelerdir yazsanıza formatlarına bir bakalım ?

bu tarz cihazlarda en sağlıklısı dvd formatıdır

indirdiğiniz videoyu dvd maker tarzı programla menu yaparak yazdırın sorun yaşamamanız gerekiyor

eğer bunca zamandır videoları cd ile yazıp çalıştırmaya çalışıyorsnız zaten hata yapıyorsunz

vcd yapmanız lazım :D

blow07
04-12-2012, 18:26
PIONEER AVH-5450DVD kullandığım model. Mp4 leri açmıyor zaten. Ama hangi formatla açacağım bilmiyorum. Avi çektim olmadı. MPEG çektim olmadı. :(

Melih-Ö
04-12-2012, 18:27
Ben vcd yapıyorum. Convert etmek için güzel bir programın vardı bilgisayarı formatlarken gitti yenisini yükledim eskisi gibi kullanışlı değildi olmadı. Bende nero var cd yapamıyorum. Ashampoo diye bir program kullanıyorum. Convert ediyorum bir programdan mpeg olarak cdye atamıyorum hata veriyor konum var hatta sitede linkide ekliyim.

http://www.techturkey.com/forum/muzik-sistemleri-ve-soru-cevaplari/128864-video-klip-hakkinda.html

Bu konudan sonra nerodanda yapamadım umudu kestim :)

blow07
04-12-2012, 18:31
Ben vcd yapıyorum. Convert etmek için güzel bir programın vardı bilgisayarı formatlarken gitti yenisini yükledim eskisi gibi kullanışlı değildi olmadı. Bende nero var cd yapamıyorum. Ashampoo diye bir program kullanıyorum. Convert ediyorum bir programdan mpeg olarak cdye atamıyorum hata veriyor konum var hatta sitede linkide ekliyim.

http://www.techturkey.com/forum/muzik-sistemleri-ve-soru-cevaplari/128864-video-klip-hakkinda.html

Bu konudan sonra nerodanda yapamadım umudu kestim :)

Bendeki Nero avi'yi kabul etmiyor zaten. :D yada ben koymasını beceremedim.

Melih-Ö
04-12-2012, 18:33
Klip yapabilen yaptığı aşamalarla birlikte yaptığı programların kendi setuplarını koysa denesej harika olur. Valla en son yazın 3-4 uğraştım beceremedim :)

blow07
04-12-2012, 18:44
Onur Sümer biliyor sanırım :D :D bize yardımcı olursa süper olur.

onursumer
04-12-2012, 18:55
ürünün ozelliklerine baktım eğer dvd cd veya hafıza kartından data olarak okutmak istiyorsanız

sadece Divx formatını destekliyor bunun dışında ne olursa olsun xvid vs hiçbir codec desteği yok

o yüzden sıkıntı yaşıyorsunuz bence :)

en sıkıntısız dvd video hazırlarsanız olur

sizin işinizi The Official ImgBurn Website (http://www.imgburn.com/) görür gibi geldi bana :)

blow07
04-12-2012, 18:59
ürünün ozelliklerine baktım eğer dvd cd veya hafıza kartından data olarak okutmak istiyorsanız

sadece Divx formatını destekliyor bunun dışında ne olursa olsun xvid vs hiçbir codec desteği yok

o yüzden sıkıntı yaşıyorsunuz bence :)

en sıkıntısız dvd video hazırlarsanız olur

sizin işinizi The Official ImgBurn Website (http://www.imgburn.com/) görür gibi geldi bana :)

Siteyi nasıl kullanacağım Onur abi ? Ne yapmam gerekiyor bir bilginiz var mı ?

onursumer
04-12-2012, 19:18
imgburn progrmını indirmen için verdim linki

dvdlerinizi o programla yapın :D

divx faln uğraşmayın

normal klasik menulu dvd yaratın kesin çozum

Melih-Ö
04-12-2012, 19:57
DVD açamıyorum ben :D Hatta harunun konu başlığındaki bahsettiği pioneer indash bendeki indash şuan :)

onursumer
04-12-2012, 20:08
DVD açamıyorum ben :D Hatta harunun konu başlığındaki bahsettiği pioneer indash bendeki indash şuan :)

dvd film bilemi oynatamıyorsun ? nası indash o ya :D

Melih-Ö
04-12-2012, 20:22
Film oynatıyorum onda sıkıntı yok. Ama klipte dvd yapamıyorum :D

EREN34
04-12-2012, 20:36
Harun teybi sokup bana ver tum derdin tasan bitsin:D

Melih-Ö
04-12-2012, 20:38
Harun teybi sokup bana ver tum derdin tasan bitsin:D

Ondaki teyp bende abi şuanda :)

EREN34
04-12-2012, 20:41
Ondaki teyp bende abi şuanda :)

Sende sokup verirsen sende rahatlarsin:D

darkred
04-12-2012, 20:43
Melih bu orijinal DVD leri Pc de açınca farklı dosyalar klasörler oluyor ya hani içinde AUDIO_TS ve video_TS diye iki klasör oluyor. Sen DVD çektiğinde bu dosyalar eksik olduğu için oynatamıyor olabilirmisin yoksa senin yaptığın DVD lerdede bu dosyalar bulunuyormu ?

Aklıma bu geldi sadece :)

OnurGTI
04-12-2012, 20:43

Pis kanka kaka kanka :D Sen bana ver onu :d ahahah

Melih-Ö
04-12-2012, 20:44
Melih bu orijinal DVD leri Pc de açınca farklı dosyalar klasörler oluyor ya hani içinde AUDIO_TS ve video_TS diye iki klasör oluyor. Sen DVD çektiğinde bu dosyalar eksik olduğu için oynatamıyor olabilirmisin yoksa senin yaptığın DVD lerdede bu dosyalar bulunuyormu ?

Aklıma bu geldi sadece :)

Valla hiç bakmadım. Diyelim bu dosyalar var o zaman sorun nedir? İkinci olarak diyelim bu dosyalardan biri yok ne yapmamız gerekir :)

darkred
04-12-2012, 20:44

Sıraya gir ateşli genç :D

Melih-Ö
04-12-2012, 20:45
Sende sokup verirsen sende rahatlarsin:D

İndash isterseniz kenwood vardır 600e veririz :D

darkred
04-12-2012, 20:47
Valla hiç bakmadım. Diyelim bu dosyalar var o zaman sorun nedir? İkinci olarak diyelim bu dosyalardan biri yok ne yapmamız gerekir :)

Aklıma bu geldi işte sadece yada film kiraladığımız dönemleri hatırla VDC dosyasının içinde bikaçtane dosya olurdu filmi PC de izleyeceğin zaman içinden Avesqu gibi bişey yazanı açar oradan izlerdik sadece ve o dosyayı pc ye attığımızda izleyebilirdik.Ama sadece Avesqu olan dosyayı cd ye yazdırım VCD player a taktığımızda okuma hatası verirdi ve izleyemezdik vs vs...

Çok anlamam ama aklıma geldi :)

Melih-Ö
04-12-2012, 20:48
Aklıma bu geldi işte sadece yada film kiraladığımız dönemleri hatırla VDC dosyasının içinde bikaçtane dosya olurdu filmi PC de izleyeceğin zaman içinden Avesqu gibi bişey yazanı açar oradan izlerdik sadece ve o dosyayı pc ye attığımızda izleyebilirdik.Ama sadece Avesqu olan dosyayı cd ye yazdırım VCD player a taktığımızda okuma hatası verirdi ve izleyemezdik vs vs...

Çok anlamam ama aklıma geldi :)

Dediğin şeyi bende hatırlıyorum aynen öyle oluyordu :) Bunda nasıl oluyor bir çözsem rahatlıcam bak konu hortlamsaydı mutluydum ben empeüç dinleyerek :)

darkred
04-12-2012, 20:51
Dediğin şeyi bende hatırlıyorum aynen öyle oluyordu :) Bunda nasıl oluyor bir çözsem rahatlıcam bak konu hortlamsaydı mutluydum ben empeüç dinleyerek :)

Bazı programlarda sadece avesqu dosyasını CD ye yazdırmak istediğinde diğer dosyaları da program ekleyip VCD player da oynatma imkanı veriyordu.Yani demek istediğim sen DVD oluştururken bu dosyaları oluşturmadan direk veri diski şeklinde yapıyor olabilirsin ve diğer dosyalar eksik olduğu için cihaz görüntüyü okuyamıyor olabilir :)

Melih-Ö
04-12-2012, 20:52
Bazı programlarda sadece avesqu dosyasını CD ye yazdırmak istediğinde diğer dosyaları da program ekleyip VCD player da oynatma imkanı veriyordu.Yani demek istediğim sen DVD oluştururken bu dosyaları oluşturmadan direk veri diski şeklinde yapıyor olabilirsin ve diğer dosyalar eksik olduğu için cihaz görüntüyü okuyamıyor olabilir :)

Ben vcdyi çözeyim dvd eksik kalsın Evrenim ya :) Çok sağolasın ama yardımların için :)

onursumer
04-12-2012, 21:21

tamam işte büyük ihtimalle sen oynattığın filmler gibi

düzgün bi dvd video hazırlayamamışsın :D

sıkıntın burdan kaynaklanıyor

Melih-Ö
04-12-2012, 21:22
tamam işte büyük ihtimalle sen oynattığın filmler gibi

düzgün bi dvd video hazırlayamamışsın :D

sıkıntın burdan kaynaklanıyor

Nasıl hazırlıyoruz :D Mesela sen bana bir tane yapsan denesek çalışıyor mu :)

onursumer
04-12-2012, 21:56
elimde klip yok ama birkaçtane bulup deneme yaparım :)

Melih-Ö
04-12-2012, 21:57
O zaman süper olur şimdiden teşekkür ederim :)