PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En İyi Turbo Dizel araç tavsiye ?

ZCC
13-09-2011, 12:29
En İyi Turbo Dizel araç tavsiye ?

SONE-R
13-09-2011, 12:30
Audi A6 2.0 TDi :)

Yogi
13-09-2011, 12:41
kriterler nedir?
-az yaksın
-çok gitsin
-bakımı ucuz olsun
-yüklenince iyi verim alınsın
gibi bir açıklamada bulunursanız daha kolay sonuca ulaşırsınız:)

driftboy
13-09-2011, 13:18
kriterler nedir?
-az yaksın
-çok gitsin
-bakımı ucuz olsun
-yüklenince iyi verim alınsın
gibi bir açıklamada bulunursanız daha kolay sonuca ulaşırsınız:)

+ bütçe ???

ZCC
13-09-2011, 13:22
turbo diesel motor zaten yüklenince verim alınabilinen ve gerektiğinde yeterli tork gücünde gidildiğinde yakıt tasarrufu yapan motordur:) en iyisi bakımı ucuz olan araçları seçmek

ZCC
13-09-2011, 13:25
25.000 tl dostum

_Burak_
13-09-2011, 13:29
Phaeton 5.0 V10 TDi 4Motion
vergisi az pahalı ama gidişi üzmez:hahaha:
düzeltiyorum kriterler belirtilmiş şimdi :D

_Burak_
13-09-2011, 13:30
motor hacmi ne olacak vergi dilimi önemli mi?

ZCC
13-09-2011, 13:36
vergi önemli olmaz mı cok hemde :) 1900 cc kadar

Eyüp
13-09-2011, 13:45
1.9tdi borda olabilir , bir chip ile çok güzel değerler alınabiliyor diye biliyorum..

_Burak_
13-09-2011, 14:32
1,9 rdi 2001 boramın vergisi 814 TL idi
şimdiki 0km 1,6 multijet lineamın vergisi 697 TL :D

impreza_can
13-09-2011, 16:20
kesinlikle era diesel dostum...

BlackEmperor
13-09-2011, 16:23
dounun ibizayı öneririm 1.9 TDI
http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/95123-dou-ibiza-fr-tdi.html

Mutu
13-09-2011, 16:27
kesinlikle era diesel dostum...

Aracınız kaç model ve kaç bin kilometrede ?
Era'ların dizellerin turbosu sıkntılı diyorlar, paller dayanıksızmış sanırım. Gerçi yazılım vs. olmadan baya kilometre yaptığını duydum. :icon_tup:

douu
13-09-2011, 16:57
sinan teşekkür ederim tavsiyene.. şu ana kadar dünya üzernde alınan en saglam güçler 1.9tdi motordan cıktı. bende aracımı satıyorum düşünüyorsanız. hemde tam bütçeniz kadar. 25000 tl.

Ahmet Saraçoğlu
13-09-2011, 17:03
sinan teşekkür ederim tavsiyene.. şu ana kadar dünya üzernde alınan en saglam güçler 1.9tdi motordan cıktı. bende aracımı satıyorum düşünüyorsanız. hemde tam bütçeniz kadar. 25000 tl.

c4ten önce haberdar olsaydım el sıkışmıştık...

ZCC
13-09-2011, 19:11

izmirde bir dostumda 1.9 tdi cupra var çok kaslı ve güçlü inanılmaz. düşünmiodum ona binmeden önce seat almayı ama şimdi kafamın köşesinde hep. kaç model senin araç

douu
13-09-2011, 22:52
c4ten önce haberdar olsaydım el sıkışmıştık...

ahmet saglık olsun kardeşim :) onla da takaslarız :):) satılık ilanlarına baksan keşke görürdün sahibinden.com'da

douu
13-09-2011, 22:53
izmirde bir dostumda 1.9 tdi cupra var çok kaslı ve güçlü inanılmaz. düşünmiodum ona binmeden önce seat almayı ama şimdi kafamın köşesinde hep. kaç model senin araç

izmirdeki dostun sanırım şero. aracım şu anda cpra tdi turbosu cupra tdi intercooler'ı yazılım egzoz ile onun arabası kadar güçlü. benim aracım 2004 model. fotoları sinanın mesajında ekli zaten ordan bakabilirsin ne kadar temiz ve düzgün olduguna.

tdipower
13-09-2011, 23:08
izmirdeki dostun sanırım şero. aracım şu anda cpra tdi turbosu cupra tdi intercooler'ı yazılım egzoz ile onun arabası kadar güçlü. benim aracım 2004 model. fotoları sinanın mesajında ekli zaten ordan bakabilirsin ne kadar temiz ve düzgün olduguna.

turbo iyidir turbo :D

ZCC
14-09-2011, 10:59
aynen şero onun aracıda satılık şimdi ..

ZCC
14-09-2011, 11:01
ama gercekten senin araç temiz araştırıyoruz dostum kısmet işte .;)

douu
14-09-2011, 11:11
valla temiz ibiza bulmak cok zor biliyosun. bu rakamlara bulmak hele. iyice zor. ara konuşalım istersen bir ara.

impreza_can
14-09-2011, 21:30
Aracınız kaç model ve kaç bin kilometrede ?
Era'ların dizellerin turbosu sıkntılı diyorlar, paller dayanıksızmış sanırım. Gerçi yazılım vs. olmadan baya kilometre yaptığını duydum. :icon_tup:

2006 model 110bin km de ve sıfır sorun(maaşallah) duyumları saçma buluyorum.Sınıfında lider bence dostum :)

ZCC
15-09-2011, 10:57
valla temiz ibiza bulmak cok zor biliyosun. bu rakamlara bulmak hele. iyice zor. ara konuşalım istersen bir ara.

gerçekten öle dostum benim aldığım turbo destekli motorda sorun olmasın yeter ..

TEQUILA
15-09-2011, 11:09

kaç binde araç, özelden detay bilgi verebilirsen çok sevinirim.

8.000rpm
15-09-2011, 13:32
dou'nun ibiza her türlü alınır bülent

Mutu
15-09-2011, 13:57
2006 model 110bin km de ve sıfır sorun(maaşallah) duyumları saçma buluyorum.Sınıfında lider bence dostum :)

Yok bizde de 08 1.4 era var o da şuanlık sorunsuz. Fakat 2 kişide de denk geldim ama onların aracında yazılım vardı, demek ki yüklenmeye gelmiyor meret :D

Mehmet Gazihan
15-09-2011, 14:02

Benim 2005 Sarı Ibiza Cuprayı düşünürsen Stoc halde verebilirim bu paraya..

douu
16-09-2011, 11:15

Teşekkür ederim Abi'm :)

ZCC
17-09-2011, 12:39

ben sana özelden yazarım dostum.

embiya26
30-09-2011, 16:01
golf 4 1,9 tdı :)

CocoRe
30-09-2011, 17:40
22turboyla dou nun ibizadan tam verim alınamadı diye biliyorum

maskaran
30-09-2011, 18:15

gözünle görmediğin şeye inanma seninki karalamaktan başka bişey değil;)

CocoRe
30-09-2011, 18:30
gözünle görmediğin şeye inanma seninki karalamaktan başka bişey değil;)
anlaştık abi tamam peki arkadaşı karalamaya çalıştım foyamı ortaya çıkardın.

dark
03-10-2011, 01:26

Teklif güzel :D Ama ibizanın yürürünüde sizde görmek isterdik :)

FaBeRgE
03-10-2011, 01:32
eğer sonradan bütçe belirtmeseydiniz e92 335d diyebilirdim,bütçenize göre ise Dou'nun araç tam size göre bence :)

douu
03-10-2011, 09:05

Gördün mü ? Ben gayette verim aldım aracımdan. Hiçbir yerde hiçbir sitede görmediğin bir durum hakkında aynı sehirde bile degilken bu duyumu nerden aldın cok merak ediyorum.

Düzgün yorum yazan ve aracımı tavsiye eden arkadaslarıma ve abilerime cok teşekkür ederim.

FET
03-10-2011, 09:14
Adana 'da 22 turbo ile verim alan ve 1 senedir yürüyen tek araç "yasindamar" nickli arkadaşın PD 150 Leonu 'dur. Ben başka verim alan görmedim, bilginize...

dj ugurcan
04-10-2011, 13:17
kia rio. 1.5 dizel 110 hp. era ile aynı motor var fakat era piyasada çok var + bende rio var diye söylemiyorum eradan daha tatlı duruyor

mechanic
04-10-2011, 17:50
Adana 'da 22 turbo ile verim alan ve 1 senedir yürüyen tek araç "yasindamar" nickli arkadaşın PD 150 Leonu 'dur. Ben başka verim alan görmedim, bilginize...

+:icon_tup:
valla neredeyse bütün rollingleri izledim, bazı dizeller hep orda bazıları sadece seyirci...

shele
04-10-2011, 17:56

doğrudur. seninki de fena deel ferhat :)

FET
05-10-2011, 12:18
+:icon_tup:
valla neredeyse bütün rollingleri izledim, bazı dizeller hep orda bazıları sadece seyirci...

Adana 'da ki bütün dizellere atarım var :D (2.0 bar 'da) :heyoo:

mechanic
05-10-2011, 16:15

2 barda ne kadar güç üretiyorsunuz? güç/ağırlık oranınız nedir? nos var mı?

levent
05-10-2011, 16:45

+ turbo stock mu?

kemal20
05-10-2011, 18:29
bulabilirsen düzgün 1.9 tdi al...olmadı serato 1.6 dizel al,o da olmadı 1.5 era'nın full lerinden al=)))) hacim fazla olsun bence...

shele
05-10-2011, 19:11
dizel bulamazsan 1 barda ben varım ferhat. uyarsa görüşelim ;)

yasindamar
05-10-2011, 22:54
fazla atar göze batar Fet :hahaha: sen kardeşimsin 1.5 barda yine basarım :D

FET
06-10-2011, 00:19

NOS yok! Ağırlık standart 1192 kg olması lazım. Güç olarak fikrim yok dyno üzerine çıkmadım.

@Levent

Turbo: 17/22

FET
06-10-2011, 00:27
dizel bulamazsan 1 barda ben varım ferhat. uyarsa görüşelim ;)

Okito, Mojito, Mariachi :icon_tup:

fazla atar göze batar Fet :hahaha: sen kardeşimsin 1.5 barda yine basarım :D

Göze, G*te nereye batarsa batsın artık.
Herkes kimin dürüst kimin sahtekar olduğunu öğrensin :icon_tup:
1.5 az olur. 2.0 iyidir iyi :D

mechanic
06-10-2011, 09:35
vay arkadaş adam adananın alayına atar yapmış,gece yürek, ciğer yemiş te yapmış. maşallah.

douu
06-10-2011, 09:40
3-5 tane sempatik 1 olup o lafları bana yapıyorsa eger acsın bi taraflarını parmaklasın. ha bi sürü adam yazmış buraya yazı. kalkıpta sen kime dedin muhabbeti olmasın. bana laf söyleyen varsa üstüne alınsın. yoksa da boş konuşmasın kimse.

ferhat bu lafım sana birader. benle bir sorunun varsa kalkıpta ortalık yerde yazma bunları. yerim yurdum belli delikanlı gibi cık ortaya. karşıma cıktıgında selam verecek bir mantıkta insanım ben. ama sen her zaman zevzeklik peşindesin. derdin varsa gel otur karşıma konuşalım. yoksa da ne benim adımın geçtigi ne de benimle ilgili bir konunun geçtigi bir muhabbette bulunma birader.

FET
06-10-2011, 23:50
Birader falan hayırdır? Üslubuna, tabirine dikkat et ben senin çocukluk arkadaşın değilim!
Delikanlılığı da senden mi öğrencem? Madem delikanlısın önce esnafa olan borcunu harcını öde arkandan konuşturtma da delikanlılığını göreyim. Zevkin veresiyesi olmaz burada böyle yok 22 turbo taktım yürüdüm vs atıp tutması değil! Yalan senin bir taraflarına yuva yapmış belli ki. Ortaya çık falan? Hayırdır saklanan kaçan mı var? Ben hep burdayım ya sen nerdesin? Hadi ben zevzeklik yapıyorum ya sen napıyorsun? Sitede ki herkes +250 hp Ibiza 'ya sahip olduğunu zannediyor. 22 turbo takıp kupalar kaldırdığını düşünüyor? Neden insanları kandırıyorsun açık açık yazsana beceremedim yapamadım diye?
Ibiza aldın alalı başımıza modifiyeden sorumlu devlet bakanı oldun. Bu konu herkesin okuyacağı, herkesin yorum yapabileceği bir konu istediğim şeyi yazarım çizerim senin buna tan tana yapma hakkın yok! Hadi şimdi sen arabanı sat yenisini al ağzına kadar doldur (sanal alemde değil, reel alemde) bekliyorum hodri meydan.
Bu "hodri meydan" cümlesi sana hiç yabancı gelmemiştir. Bundan bir kaç ay önce bana yazmıştın hadi göreyim seni Doğukan ÇOKÇA ...

douu
07-10-2011, 10:59
Benim aracımda orjinal turbo oldugunu herkes biliyor. Sana da bir sey ispatlamak zorunda değilim. Maddi olarak yaşadığım şeylerle alakalı bana laf etme demiştim yine uyarıyorum. Kimseyle aramda olan sohbeti muhabbeti sorgulamaya senin hakkın yok. Hiçbir şeyi senden öğrenecekte değilim.

ercuz
07-10-2011, 14:51
Evet beyler sonuç?

mechanic
07-10-2011, 17:03
Evet beyler sonuç?

vala ben bişe annamadım. atar var ama sınıflar farklıymış.
bu arada bir tane daha geldi ibiza adanaya bakalım o ne yapacak...
hayırlısı diyelim.
dumanlı dizelleri severim, ama otobanda arkamdayken:D

FET
07-10-2011, 17:28
Önceden bilmiyorlardı şu saatten sonra herkes biliyor.
İşin düştüğü zaman ki yaptığın muhabbetten mi söz ediyorsun?? Ben bir şey sorgulamıyorum esnaf arkandan sövüyor. Burda bana laf yetiştireceğine arkandan konuşanları sustur önce.

Bana atar yapan sendin şimdi de ispattan bahsediyorsun. Çok parası olanın değil çok bilenin arabası yüreyecekti hani? Bu da senin lafın. 22 turbo taktın yürütemedin Yasin 'den yardım istedin yok arabamdan şu ses geliyor gel bak yok şöyle oluyor gel bak. Hani çok biliyordun? Bu işler öyle sitelerde, forumlarda okumakla olmuyor. Bizim de arabamız var senin gibi hangi gün yazdık? Bizde yazmak istedik ama sayende yazamadık çünkü TR 'de ki en güçlü dizel makineye biniyormuş edalarındaydın. Yok enjektör yok turbo, 2.0 bar da nitro vs. Paran yoksa uğraşmayacaksın şunu alacam şöyle yapacam draglara katılcam vs demeyeceksin. Kimseyi kandırmanın bir mantığı yok. Burada herkes biliyor modifiye maddiyat isteyen bir hobi.

Dip Not: Haset adamın, kıskanç adamın arabası yürümez, hiç bir zaman da yürümeyecek...

douu
07-10-2011, 19:56
Dünyada sadece sen kalsan bile kıskanmam seni. Yasinden yardım aldım yasin konuşmuyor sana mı düştü ? Hayatın boyunca boş konuşan bir adam olarak kalacaksın. Daha fazla uzatmaya niyetim de yok.

FET
07-10-2011, 22:07
peh peh peh beni kıskanmayacakmış, arabanı satıp benim arabamı alamadın diye kaç gece rahat uyuyabildin merak ediyorum?
Yasin 'in konuşmayacağını gayet iyi biliyorsun çünkü o bir melek :D hahahahaaha
Turuncu park ampulu için konu açan bir adam bana boş konuştuğumu söylüyor. Bu kadar da düşürme kendini :)
İşine gelmediği için uzatamıyorsun çünkü sen boş bir tenekesin, tekrar söylüyorum arabanı sat esnafa borcunu öde kalan paraya da al arabanı doldur ağzına kadar, delikanlı ol bana hodri meydan demiştin hadi seni bekliyorum meydandayım...

fthm
07-10-2011, 22:56
olaylar gerçekten çok farklı bir boyuta taşınmış ama tarafsız yorum yapmak gerekirse detaylı ve dikkatli bir forum takipçisi olarak ferhat timuru baştan sona haklı buluyorum çünkü geçmişte yapılan yorumlar,atarlar,büyük konuşmalar,giderler vs hepsi zaten konularda halen mevcut.

ben doğuyu tanımam ama hakkınıda yemem evet bir zamanlar arabası çok güzel gidiyodu zevkle izlerdik okadar.Madalyonun diğer yüzüyse turbo büyütme işini beceremedi basınç tutturamadı,aynı sorunu yaşayan ve bu sorunu çözen yasin damardan yardım istedi ama okadar büyük konuştuki kimse el uzatmadı malesef.Özel mesajıda durur bende eksantirikle alakalı konuşurken bana bile sordu ve söylemedim.

çok nadir yazan biriyim ama amaç kimseyi karalamak değil.Ben gördüğüme ve okuduklarıma dayanarak yazıyorum....

saygılar

douu
08-10-2011, 01:11
Ben sana soru mu sordum birader ? Bir yerde hata yaptın dedin bende neymiş hatam dedim bu soru sormak mı ? Neyse lafım sana degil gereksiz adamla gereksiz olmam ben. Boş mubabbete de ne vaktim var ne de yüreğim. Ha bu arada senin arabanı almaya uğraştım ben ha ? :):):):) valla cok komik ya :) o arabanın üzerinden borada iken almak istediğim tek sey coiloverdi. Ayrıca benim açtığım konu seni hic ilgilendirmez. İster ampul ararım ister vida. Hazır olarak alıp sadece yazılımını değiştirdiğin arabaya emek et birseyler kat başarırsın inşallah yapmayı. O zaman helal olsun derim. Benim yapamadığım sey o an olan maddi sıkıntım. Yapamadı edemedi diye konuşmaya devam etme para mevzusu yapma artık. Can sıkıyor bu konu. Satasacaksan da edebinle adabinla satas. Para mevzusu açma ciddi manada söylüyorum bunu. Bu atar falan degil.

Tamam buraya yazan herkes benden cok daha iyi biliyor herseyi. Ben hic bisey bilmiyorum. Uzatmanın alemi yok. Sıkıntı varsa beni bulmak cok kolay gelir karşıma söyler sıkıntısı olan.

FET
08-10-2011, 08:50
Hala göz göre göre yalan söylüyor ya :D ben hayatımda senin kadar lafının arkasında duramayan, sözünü yiyen adam görmedim :D yazık çok yazık.
Yasin Leon 'u almadan önce Doblo ile koşturuyordu. "Doblo 'nu satmadan bir araba alabilir misin?" demiştin. Yasin 'de hangi araba diyince benim arabamı sana satim bende Kayseri 'de ki Ibiza 'yı alacam" demiştin. Ne çabuk unuttun bu sözünü?? Yasin görünce yazar zaten merak etme.

Açtığın konuya 'da sanada başlicam şimdi demogoji yapma bana ben senin açtığın konulara bir şey demiyorum. Sadece çok bildiğini söylüyorsun ama hala boş boş konu açıp forumu kirletiyorsun.

Pardon da sen ne yaptın ki arabana? Sahtekarlık yaparak sigortadan 2 tampon, jant lastik, yay, amortisör ve vazgeçilmez şahin style 4 kayık bir woofer :hihih:
Arabama emek harcamamışım :D buna çok güldüm işte :D sanki 7/24 beraberiz attığım adım için bile beraber karar veriyoruz :D :D
Ohh hazır araba aldım bütün dizellere de atar yaptım ohhh sefam olsun oooohhhh :D :D

Herkes sıkıntı çekebilir, parasız kalabilir, arkadaşsız kalabilir. Benim burda değinmek istediğim nokta hayallerini başka yerlere sakla. İşine gücüne bak paranı kazan o para cebinde sıcak bir şekilde olsun ondan sonra projeni gün yüzüne çıkar. Ortada fol yok yumurta yok senelerdir yazıyorsun.

Neyse hadi bende uzatmicam daha fazla, herkes her şeyi artık iyi biliyor amacıma ulaştım :)
Benim senle sıkıntım olsa buradan yazı yazmakla vakit kaybetmem. Tek istediğim yalan dolan yazılar yazma, insanları kandırma .....

douu
08-10-2011, 10:16
He oldu senin lafına göre hareket ederim. 3-5 kisiyi ornek verip dur sen. Beni de tanıyan tanıyor nasıl olsa.

FET
08-10-2011, 11:24
yürüüüüüüüüüüüüüüüüüü kereste müdürüüüüüüüüüüüüüüüü :hehe::hehe:

ercuz
08-10-2011, 12:02
Beyler kim haklı kim haksız diye bir yorum yapılamaz ancak gerçek şu ki forum amacını aşmış durumda şu an.

FET
08-10-2011, 12:07
burada haklıyı haksızı aramıyoruz
bazı gerçekler var, sadece onlar gün yüzüne çıktı

yasindamar
08-10-2011, 13:09
şu anda vaktim yok işlerim var.ama en kısa zamanda foruma girip ben de birşeyler yazacağım...