PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısmi iptal/yeni Kasko yardım

Dayı2
14-09-2011, 09:59
bu ay içerisinde sona ermesi gerekli güneş(vakıfbank)sigorta dan KASKO'm 1. ayda bilgimiz haricinde ve bizden kaynaklanmayan nedenden dolayı KISMİ İPTAL oluyor. bu yıl hasarsızlık indirimi alacaktık. bu nedenden dolayı diğer firmalar bize hasarsızlık indirim uygulayamıyorlar. 3 yıllık oto kredisi ile almıştık aracı vakıfbanktan o yüzden kendi firması güneş sigortadan kaskolu idi araç 3 yıldır. bu yıl eylülde kredi borcu bitti ve yeni kaskoyu artık baska firmadan yaptrmak için gittiğimde bana kaskonuz 1. ayda kısmi iptal olmuş indirim veremiyoruz diyolar yani 9 aydır kaskosuzmuşuz ve haberimiz yok ayrıca ücretide heray kredi taksidinden alıolardı. bu nasıl iştir anlamış deilim nedeni nedir napabilirim bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba?:beuj:

Schumi
14-09-2011, 11:00
YapıKredi sigorta ile başıma geldi. Poliçe bitmesine 10 gün kalmış hala acente aramıyor bitecek poliçeniz yeni poliçe şu kadar diye. Alla Allah dedim ben aradım. Kadın bi afalladı arıyalım sizi felan filan. Aramadı sonraki gün ben aradım. Tekrar aynı laf. Gene aramadı.

Sonra ortaya çıktı. Poliçem iptal edilmiş 7 aydır kaskosuz gazlıyormuşum. Ücretsiz ön cam hakkımı kullanmıştım. 850 tl ücretli. Ondan 1 ay sonra iptal olmuş. Otomatik ödeme verdiğim kredi kartı elimdeki en düşük limitli kredi kartı. Borcunu ekstreye bakmadan öderim. Zaten chipide bozuk bir karttı sadece online ve bu tarz işlemlere kullanıyordum. Limiti dolmuş çekememişler 2 ay poliçeyi iptal etmişler. Zaten o ayın sonunda kartın yenisi gelmişti son kullanma tarihi bittii için. Ne bir arama ne bir sorma yeni kart varmı yok mu diye.

Ortalığı ayağa kaldırdım. Ama nafile. Gidip acenteyi basıcaktım en son. YapıKredi müşteri hizmetleride hiç yardımcı olmadı. Acenteniz ile çözün dedi. Acente saçma sapan bir para istedi sırf hasarsızlığımı geri vermek için. Bende sıfırdan poliçe yaptırdım.

Not: Peşinat olarak büyük bir kısmı parayı nakit vermiştim. O güne kadar verdiğim ve karttan çektikleri toplam para 5 aylık kasko ücretinden çok daha fazla. Parayı iade edicez kartınıza felan filan dediler aradaki farkı. Kartın yenisi geldiği için CVV numarası ile son kullanma tarihi değiştiği için bir türlü iade edemediler güya. Bende güzel bir beddua eşliğinde olayı kapattım. Adamlar birde bana borçlular.

Dayı2
14-09-2011, 14:19
şimdi vakıfbankı basmaya gidiyorum ordanda güneş sigortayı basacam :D bakalım çözebilecekmiyiz...