PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CİDDİ..sağlık sorunum için yardım.

Maxi
15-09-2011, 12:01
arkadaşlar en az 1 senedir uğraştığım ama bir türlü nedeni anlaşılamayan sağlık sorunum için doktor-tanıdık tavsiye lerinize ihtiyacım var.

Ben 4-5 farklı hastane-doktor sonucunda bir yere varamadım
elimde 2 tane MR, bir sürü kan-idrar tahlili, bir sürü ultrason çıktısı var.

Problem, üriner sistem veya o bölgeye ait başka bir şeyler ..

görünen ve tespit edilen tek şey aşağıdaki bölgede 1 adet "kist"
fakat, çoğu doktor bunun zararlı birşey olmadığını, ağrılara başka birşeyin sebep olduğu
bir kısım doktor bunu almamız gerektiği (tabi sakat bölge oraları)
bir doktor prostatit bir iltihap olduğu tanısı (ömür boyu böyle gidecekmiş)

öyle yada böyle
1 senedir bununla uğraşıp duruyorum
ilk başlarda dikkate değer bir ağrı yokken son 2 aydır ciddi ağrılar çekiyor ve sürekli antibiyotik kullanıyorum.

Şimdi sizden istediğim yardım ne:

Bana uçuk bir doktor lazım, muhtemelen ürolog
araştırmacı, ilgili , meraklı , meşhur ve işi bilen.
(Sorunum klasik değil, yok çocuk olmuyo, yok tüp bebek, yok kısırlık falan filan gibi şeyler değil..
idrar yapmayla veya o tip işlerle ilgili bir sorunda yok)

gördümki bu doktorların çoğu prostat dışında pek birşey bilmiyor
çünkü erkeklerin çoğunda sadece prostatla ilgili sorunlar oluyor.

ama muhtemelen benim sorunum prostat falan değil,
o bölgeye ait başka bir sorun, belki ürolog branşı dışında bir şey bilemiyorum ve sadece çözüm arıyorum.

Sizin gerçekten bildiğiniz ve güvendiğiniz birileri varsa, belki komple hastane bile olabilir bana özelden veya buradan ulaşırsanız çok sevinirim.

** işte yıllar önce amcamım bir sorunu vardı şu doktor problemi çözdü gibi tavsiyeler değilde
çok sağlam ve net olarak bildiğiniz, gerçekten referans olarak bana tavsiye edebileceğiniz birilerini arıyorum.
.
.
.

EREN34
15-09-2011, 12:04
Annem Göztepe SSK kadın hastalıkları kısmında. Nİhayetinde üroloji bir nevi. Anneme söyliyeyim oradaki doktorlardan konu ile ilgili tabiri caizse "işin .rospusu" olan bir doktor ismi vs alsın.

edit: Şimdi annemle konuştum. Bizim hastanede o denli önerilebilecek bir doktor yok dedi. Anadolu yakası Marmara Üniversitesi hastenesini önerdiler. Bu gibi karışık durumlarda hiç sağda solda hastane hastane gezmeye gerek yok ya Üniversite hastaneleri yada ACıbadem Hastenesi (Üniversite hastanesi memuriyeti bitirip orda çalışan çokmuş). Öncelik Üni derler.

krm
15-09-2011, 12:04
kuzenım benzer bır sorun yasadı ozel gop hastanesınde bır doktora tedavı oldu.
cok memnun kalmıstı kendısıne ulastıgım an numarasını ve doktorun adını sıze yollayacagım
gecmıs olsun sımdıden

Maxi
15-09-2011, 12:09
Benim bu sorunum hakkında bir yazı hazırlamayı düşünüyorum, düşünüyorum değil akşam yazıcam.

çünkü gördümki, ilk defa bir doktorun karşınında olayın detaylarını anlatamıyorsun
ya vakit yetmiyor, ya unutuyorsun ,ya doktor o anda anlamıyor çünkü o anda senin verdiğin tetkiklere bakıyor okuyor vs . birde problem ve olayın detayları öyle 5 dakikada aktarılacak gibi değil.

delta0o
15-09-2011, 12:12
Rahatısızlıgı pek anlamadım ama Varikosal olabılırmı ?

__FrK__
15-09-2011, 12:13
abi siz bezmialem tıp fakültesi hastanesine gittiniz mi ? (eski vakıf gureba) ona göre görüşeyim rektörlüğü ile

TarikS
15-09-2011, 12:17
Benim bu sorunum hakkında bir yazı hazırlamayı düşünüyorum, düşünüyorum değil akşam yazıcam.

çünkü gördümki, ilk defa bir doktorun karşınında olayın detaylarını anlatamıyorsun
ya vakit yetmiyor, ya unutuyorsun ,ya doktor o anda anlamıyor çünkü o anda senin verdiğin tetkiklere bakıyor okuyor vs . birde problem ve olayın detayları öyle 5 dakikada aktarılacak gibi değil.

Yaziyi hazirlarsaniz ben taninan bir urolog buyugume aktarayim durumu. Tr'de Greenlight Laser'i falan biz getirip satiyoruz, ilk uygulamalarini vs. o yapiyor. Muayenehanesi yok tabi su an is adami modunda calisiyor ancak ozel durumlarda ameliyatlara gidiyor. En kotu ihtimalle bir hastane veya muayenehasine olan birine yonlendirir. :icon_tup:

imhotep
15-09-2011, 12:18
Abi devlet hastanelerine girtiysen ozelde maslak acibadem veya acibadem hastanelerini onwririm.

63owen63
15-09-2011, 12:19

bahsettiginiz hissi ufak kas agrıları, sıradan sayılabilecek rahatsızlıklarda bile yaşarken sizin ne hissettiginizi cok iyi anlıyorum, büyük geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum, Maslak acıbadem için genel olarak çok iyi diyebilirim,spesifik bölümle ilgili bilgim yok ama.

utkuselamoglu
15-09-2011, 13:12
HACETTEPE | Prof. Dr. İlhan Erkan (http://www.hacettepe.com.tr/Doktor/329) en iyi uroloğlarımızdandır.

ankarada yeri.

Maxi
15-09-2011, 14:25
Rahatısızlıgı pek anlamadım ama Varikosal olabılırmı ?

şimdi varikosal ın ne olduğuna baktım , yok bendeki belirtiler ile ilgisi gözükmüyor .

Cliosportve
15-09-2011, 14:33
Ben 15-16 yaşlarındayken sol yumurtalıkta buna benzer bir durum vardı
Kist gibi birşey vardı
İstanbul Mikro Cerrahi Beşiktaştaki yere gittim adam baktı etti ilaç yazdı ilaçları hiç aksatmadan kullandım kist kendi kedine yok oldu...

Maxi
15-09-2011, 16:38
@eren34, teşekkürler hemen bakıyorum marmara uni ye

@frk, o dediğin yere gitmedim, bilmiyorum. Bu konularda ünlü bir yermidir ?

@Tariks, yazıyı hazırladım, mail adresine gönderiyorum .

@utku, hacettepeye bakıcam, ankarada olması fark etmez giderim .

@cliosportve, tabiki ilk tercih ilaç ile olması ama daha teşhis bile koyamadılar a.k

(malesef a ve k ları bende kullanmak zorunda kalıyorum çünkü çok fena tepem atık, moralim bozuk...
problemime tam 8 ayrı doktor bakmış ve hala bir sonuç yok)

Maxi
15-09-2011, 21:27
up demek geldi içimden
belki birileri daha görür tanıdığı falan olan .

slm

SekoLive
15-09-2011, 21:29
abi sana yazdıgım iki hastaneyide bi araştırmanı öneriyorum.

semihakkuş
15-09-2011, 21:33
abicim öncelikle allah acil şifalar versin hastalık çok zor hele hele onun koşuşturması telaşı dahada zor annemden biliyorum istanbul olsun ankara olsun gitmediğimiz doçent prof kalmadı muayene olsun sağlık kurumu olsun harcanan tonlarca parada cabası ve çözümü izmit umuttepe fakultesinde bulduk her dalda ayrı ayrı prof hocalar var ve duruma göre bizzat kendileri ilgileniyor ve annem,in dalı farklıydı fakat oraya giren hastanın hastalığın teşhisi ve tedavi sonuçlanmadan çıkacağını sanmıyorum şiddetle ilgilenmeni tavsiye ediyorum allah tekrardan acil şifalar versin