PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aşırı kilo sorunu

HALUK
15-09-2011, 13:01
arkadaşlar aramızda midesine balon taktıran varmı acaba ?

o kadar diyetisyene gidiyorum, akapuntur yaptırıyorum, iştah kesici ürünler kullanıyorum, ama yemek yeme isteginin önüne geçemiyorum ve kilo alıyorum,
şuan +150 civarındayım ve bu iş uzayıp gidecek gibi duruyor + saglık sorunlarıda başladı, bu nedenle 8 ay önce sigarayı bıraktım kilo almam dahada hızlandı, biraz araştırdım mideye balon takılıyormuş mide çabuk dolunca yemeye devam etsen bile kusma hissi oluşuyormuş, bu nedenle yiyemiyormuşsun, ameliyatsız, kansız, yapılıyormuş ancak kusma mide bulantısı yaşanıyormuş.
eger bu tedavi yöntemini kendisi veya yakınlarından kullanan var ise + ve - yönlerini yazabilirse sevinirim.

araştırdım ama yinede birilerine sorma ihtiyacı hissettim, tecrübesi olan veya yaptırmış olan arkadaşlardan kısa kısa anektod'lar rica ediyorum.

XoR
15-09-2011, 13:04
Abi Ozan Orhon gibi kelepçe taktırsan ? Bu konuyu araştırdınmı ?

Bizlerdede hata var insan evladı gibi yemek yeme huyumuz yok malesef ekip olarak.

ice
15-09-2011, 13:05
Ameliyatla kendinizi riske atmayin.Tek cozum duzenli spor...

Day Walker
15-09-2011, 13:07
Abi koray doğru söylüyor kelepçe daha iyi bir yöntem hem bayaa bi insan yaptırdı ve şimdi gayet sağlıklılar.

gökan
15-09-2011, 13:08
haluk ya sen kebabı rakıyı seven halukmusun:D

SekoLive
15-09-2011, 13:08
haluk abi bende okadar kilo yok ama spora başlayacağım... spor v.s. denedin mi ben zayflatıcı haplara falan güvenmiyorm yada değişik dietisyenlere gittinmi? bide burunda kemik veya nefes almanı güçleştiren bişey varmı?

HALUK
15-09-2011, 13:09
kelepçe işi için önce balon yaptırıp zayıflamam lazımmış bu kiloda kesemezlermiş beni ;)

yemek yemek bir sanat aslında ama troid bezi saglam olanlara bende sanat icra ediyorum ama halimi görüyorsun ;) bende troid bozuklugu oluşmuş zamanla fark etmedik 10 yılda 80 kilo aldık ;)

XoR

Biz ekmek arası kızarmış Soğanda yiyoruz fark etmiyo :D illa kebap takıntımız yok :D

HaKo
kelepceden dolayı ölen bir sürü insan var bi ara modaydı hatta haberlerde her ay bitane çıkıyordu

GokhanRS
15-09-2011, 13:11
bencede ilk başlarda zor geliyor ama spor çok işe yarıyor. 105 kilo iken spora başlayıp kendimide biraz zorladım ve yağ yakıcı desteği ile spor yaptım 1 ayda 15 kilo vermiştim. sonra sporu bıraktım biraz yememe dikkat ettim. haLâ 15 kilo fazlam var ama sporu bıraktığım için oldu.

ama düzenli spor işe yarıyor. spora başladığımda normalde yediğimin 2 katı yemeye başladım ve ayda 10 15 kilo verdiriyor. ama gerçekten kararlı olmak lazım. günde 1.5 saat yetiyor haftada 3-4 gün yeterli.

driftboy
15-09-2011, 13:12
Abi bence yaptırmadan önce aşırı derecede bi araştırmaya gir.. Bu balondan kelepçeden iyi sonuç alanlarda vardı hayatını kaybedenlerde.. Maazallah bişey olmasın kilo vereyim derken

HALUK
15-09-2011, 13:13

yok ben o degilim :) tok karnına 2 tane pişmiş tavuk yiyen türüyüm ben :)

serkan evde koşu bantı, iki çeşit bisiklet, envayi çeşit spor malzemesi var ama 120 kg limitli binemiyoz az yürüsek pişiklerden kurtulamıyoz, şimdi bazı arkadaşlar diyecekki yeme ne zorun var, işte zorum o midem beynimi yönetiyor ;)

cMg
15-09-2011, 13:15
kelepceden dolayı ölen bir sürü insan var bi ara modaydı hatta haberlerde her ay bitane çıkıyordu

Aynen hatta bir radyoda dj'lik yapan birisi ölmüştü, En sağlıklısı L-Carnitin desteği ile düzenli spor ve iyi bir diyet.

GokhanRS
15-09-2011, 13:16
evde olmuyor abi. ille spor salonuna gitmek lazım hocaların yardımı faydalı oluyor. ama salon seçimide önemli. bunalmama için havalandırması en iyi olan yerleri seçmeli.

SekoLive
15-09-2011, 13:18

serkan evde koşu bantı, iki çeşit bisiklet, envayi çeşit spor malzemesi var ama 120 kg limitli binemiyoz az yürüsek pişiklerden kurtulamıyoz, şimdi bazı arkadaşlar diyecekki yeme ne zorun var, işte zorum o midem beynimi yönetiyor ;)

abi sana yemek cok yakısıyordu muhabbetinde iyidi.

abi evler yakın olsa gel spor yapalm dicemde ters taraflardayız diye hatırlıyorm. ameliyata falan bulasmadan sen bu işi çözersn birazda yiyici bi etrafa sahipsen illa tahrik ediyorlardır kebabdı ekmek arasıydı... bi süreliğinie alayıyla küsüp tek kalmaı denedin mi :D

Selim.Y
15-09-2011, 13:19

Abi senı anlıyorum. benımde kılo problemım var suan 105 kiloyum. Amelıyat,hap vsvs hepsi hikaye ve saglıklsız. En saglıklısı ,en kalıcı çözüm spor+ iyi bi diyetisyen gözetiminde saglıklı beslenme ve bunu alıskanlık halıne getırme. Ben dıyet+sporla 1 ayda 8 kılo verdım. Buarada spordan kastım sabah erkenden kalkıp tempolu bırsekılde 45 - 60 dk yurumek. Salonlara bısıkletlere vsvs'de gerek yok.

HALUK
15-09-2011, 13:19
evde olmuyor abi. ille spor salonuna gitmek lazım hocaların yardımı faydalı oluyor. ama salon seçimide önemli. bunalmama için havalandırması en iyi olan yerleri seçmeli.

abim kavgada adam kovalayamıyorum pişik olurum diye :) spor yapabilsem sorun yok zaten :)

benim ilk önce 40 kilo atıp spor yapabilecek duruma gelmem lazım bunun içinde yememem lazım , şuan balon işi en uygunu görünüyor ;)

bunu yaptırpta pişman olan varmı, ne bilim balon takıldı şu oldu bu oldu gibi ?

AşkınS.
15-09-2011, 13:20
Abi ilk olarak bi spor salonuna yazıl,mideninde beynini yönetmesine izin verme.o yemek orda duruyosa gidip yeme onu,bırak dursun.

gökan
15-09-2011, 13:25
aksam 8den sonra yemek yeme :D spor salonu deılde yuruyuse basla salona bı cocuk geldı 110 kg cıvarı sevdıgı bı kız varmıs buneya demıs tıpe bak cocuk suan 3 ay gectı 71 kg:D dert olmus cocuga

63owen63
15-09-2011, 13:30
İşinin ehli bir diyetisyen tavsiye ediyorum, daha sonrasında ise spor u hayatınızın merkezine sokmalısınız.

HALUK
15-09-2011, 13:31
abi sana yemek cok yakısıyordu muhabbetinde iyidi.

abi evler yakın olsa gel spor yapalm dicemde ters taraflardayız diye hatırlıyorm. ameliyata falan bulasmadan sen bu işi çözersn birazda yiyici bi etrafa sahipsen illa tahrik ediyorlardır kebabdı ekmek arasıydı... bi süreliğinie alayıyla küsüp tek kalmaı denedin mi :D

oglumu gezdiriyordum yanımda serkan önceleri, 7 yaşında 55 kilo oldu, 1 senedir çok nadir geziyoruz onla 43 kiloya düştü yaşıda 9 oldu :) tek başıma takılırsam frenleyen olmaz çatlar ölürüm :) bana mideyi saf dışı bırakcak bişey lazım oda bu balon sanırsam, ameliyat degil zaten bu mideye balon sokuyolar agızdan içine serum dolduruyolar o kadar ;)

senle spor salonuna gitsek emin ol bir hafta içimde salonun kapısında pilavcı, kokoreçci, dürümcü türer :)

Abi ilk olarak bi spor salonuna yazıl,mideninde beynini yönetmesine izin verme.o yemek orda duruyosa gidip yeme onu,bırak dursun.

aşkın denedim ömer çoşgun dolandırıcısından bile kurutulmuş ot aldık yedim, formula 21 22 23 24 :) bu arada tuzak sakın atlamayın ;)
kırmızı başlıklı kızın topladıgı altın çileklerden de yedim gene olmadı.
benim sorunun yemek yemek isteginin önlenememesi ;) derdim bu. devasıda balon sanırsam.

senna
15-09-2011, 13:32
abi sen facebookta falan mangal fotoları olan abimisin:) yemek yemekten sanırım baya zevk alıyorsun imrenmişimdir her fotona:)

AşkınS.
15-09-2011, 13:36
evet semih o abimiz :))
Abi balon olayını nette bende araştırmaya başlıyorum yeter ki iyi ol.seviliyosun.

XoR
15-09-2011, 13:36
abi sen facebookta falan mangal fotoları olan abimisin:) yemek yemekten sanırım baya zevk alıyorsun imrenmişimdir her fotona:)

Benim profilden görebilirsin çok uzağa gitmene gerek yok :D en son Yalıköy'de kayayı yardık :D

clioGT
15-09-2011, 13:41
Benim profilden görebilirsin çok uzağa gitmene gerek yok :D en son Yalıköy'de kayayı yardık :D

koray passatcanla iletişme geçirsen varsa bağlantı?

o ufak ufak hallediyor sorunu benim bildiğim kadarıyla

AşkınS.
15-09-2011, 13:42
Mide balonu, obezitenin ameliyatsiz tedavisi (http://www.mideyebalon.com/) diye bi site buldum okudum sonuna kadar fakat ayda 2-3 kilo diytor 6 aydada 15 kg diyor,balonda en fazla 6 ay kalabiliyormuş.ama bir yandanda %20 - 25 arası diyor yani sanırım fazla kilolarda daha fazla kilo vermeye yardımcı oluyor.
eğer balonun midede patlama gibi bi olasılığı yoksa sorun olmaz sanırım.bide 2 tip oluyormuş,serum dolduruyolar içine diğeride hava.tercih sana kalmıs abi.

ProdriveSTI
15-09-2011, 13:43
Bende 1.80 boy 56 kiloyum fazla kilolarınızı bana swapleseniz hiç fena olmaz :D

Ne yaparsam yapayım alamıyorum kilo :(

HALUK
15-09-2011, 13:43

hhahaa kısmet olurda zayıflarsam karşına çıkıp bir zamanlar forolarına bakıp imrendigin,şişko, toparlak bir adam vardı, hatırladınmı diye sorarım sana :))

benim abicim 13 yaşından buyana sigara içiyordum, 8 ay önce bıraktım, ne bir ilaç ne bir ot, ne bir doktor yardımı, ama bu yemek işinden bir türlü kurtulamıyorum, balon taktırmayı düşünüyorum.

hani derler ya 10 inle 1 konuş diye sorayım dedim bende belki tecrübesi konuşan arkadaş vardır ;)

yardımcı olan arkadaşa balonla trakyayı turu yaptırcam :)

aegean76
15-09-2011, 13:44
saydıklarınıza rağmen kilo almaya devam ediyor ve doymuyorsanız..
vücudun salgıladığı hormonları kontrol ettirmek lazım...
fazla salgılanan hormonlar (hangi hormon ve organ olduğun bilmiyorum) tokluk hissini bastırıyor..

Day Walker
15-09-2011, 13:47

ahaahuahaauahauah bende 1.82 58 kiloyum biz napcaz peki :D

maskaran
15-09-2011, 13:48
ben 130 kiloydum 02.08.2011 tarihine kadar :D ankara üniversitesi tıp fakültesinde liposuction ve karın gerdirme ameliyatı oldum. şu an 115 kilo civarındayım 1 ay sonra tekrar bir ameliyat daha olacagım ve 12-15 kilo arası yağ alacaklar bacaklarımdan sonuç çok güzel ama ameliyat riskleri sıkıntılarına değişirmisiniz bilmem. 140 kiloya göre diyet listesi yazdırdım kendin için isterseniz paylaşabilirim

ProdriveSTI
15-09-2011, 13:49
ahaahuahaauahauah bende 1.82 58 kiloyum biz napcaz peki :D

:D valla bilmiyorum napıcaz bi ara iştah açıcı şurup kullandım ama 3-4 gün sersem gibi dolaşıyorum ortalıkla sürekli uyuyorum ama feci yemek yiyordum 1,5 haftada 2 kilo aldım sonra şurubun yan etkileri belamı fuck'tı :D bırakmak zorunda kaldım :D

XoR
15-09-2011, 13:50
koray passatcanla iletişme geçirsen varsa bağlantı?

o ufak ufak hallediyor sorunu benim bildiğim kadarıyla

Evet Can'la akşam irtibata geçip Haluk abiye aktarıcam bilgileri.

Can en son gördüğümde Haluk abinin şuanda bahsettiği halindeydi. Bu süre yaklaşık 3-4 sene öncesi

3 ekmek kokoreç one shot yiyodu Can

SekoLive
15-09-2011, 13:51

Can en son gördüğümde Haluk abinin şuanda bahsettiği halindeydi. Bu süre yaklaşık 3-4 sene öncesi

şuanki hali nedir koray abi :)? bende merak ediyorm naptırms

Sebring
15-09-2011, 13:53
En guzeli doktora gidin.Anladigim kadari ile kilo sorununuz sagliginizi ve yasaminizi hayli olumsuz etkiliyor.Ama adam gibi bi doktora gidin,oyle zayiflama kampina,olum orucuna sokanlara degil.

HALUK
15-09-2011, 13:54
saydıklarınıza rağmen kilo almaya devam ediyor ve doymuyorsanız..
vücudun salgıladığı hormonları kontrol ettirmek lazım...
fazla salgılanan hormonlar (hangi hormon ve organ olduğun bilmiyorum) tokluk hissini bastırıyor..

troid bezimde kist var tedavisini medical park dr.şeref beyde oluyorum ama tedaviye başladıgım günden bu yana 5 kilo aldım :(

senna
15-09-2011, 13:55

spora başla düzgün kilo alırsın:) geçen seneden bu yana yaklaşık 7 8 kilo aldım

hhahaa kısmet olurda zayıflarsam karşına çıkıp bir zamanlar forolarına bakıp imrendigin,şişko, toparlak bir adam vardı, hatırladınmı diye sorarım sana :))

benim abicim 13 yaşından buyana sigara içiyordum, 7 ay önce bıraktım, ne bir ilaç ne bir ot, ne bir doktor yardımı, ama bu yemek işinden bir türlü kurtulamıyorum, balon taktırmayı düşünüyorum.

hani derler ya 10 inle 1 konuş diye sorayım dedim bende belki tecrübesi konuşan arkadaş vardır ;)

yardımcı olan arkadaşa balonla trakyayı turu yaptırcam :)

abi babam 30 küsür sene içmişti günde iki paket içerdi en az oda zayıftı o zamanlar, sonrasında kilo aldı ciddi şekilde ama onun kilosu yıllardır sabit fazla ileri gitmedi bence diyet ve spor senin için en uygunu olacaktır, haftasonları ava gider babam uçar mevsimi açıldığında 40 50km yürüdüğü olur bir günde

ve işin ilginci mangal vs çok sever oda bende çok severim yağlı yemekleri vs onun kolesterolü benden daha az:)

Thracian
15-09-2011, 13:55
Haluk Bey, Çok aşırı olmasada kilosuyla sorunu olan biriyim. Bende benzer uygulamaları araştırdım.

Hem balon, hem kelepçe oldukça tehlikeli olduğunu anladım ayrıca şuan mide mulantısı ağız tadsızlığı size kabul edilebilir gelebilir fakat 3-5 a bununla yaşayınca hayat kaliteniz azalacak.

Bu işin tek bir kuralı var. Aldığın kaloriden daha fazlasını yakmak.

1- Madem 'YEMEK' fiili sizin için önemli, kalorisi düşük doygunluğu yüksek besinleri acıktıkça yiyebilirsiniz yeterki bu sınıf besinleri tüketirken kendi çabanızla abartı yemekten uzak durun.

2- Kilo vermenin yani kardiyo yapmanın tek yolu spor, 150 kg + birine 1 saat koş hatta yürü demek oldukça zor. Kiloların verdiği ağırlık, yorgunluk, ter, pişik, yanlız başına spor yapma gibi sıkıntılar oluyor. Öncelikle pişik yapan yerlere doğal taytlar önerebilirim. Bu tür taytların iç üzü teri geçiriyor ama dışındaki sert yüzey sürtünme olmasını engelliyor. (Bir yakınım amerikada böyle bir ürün görüyor ama hem kargo hem parasal alamıyor ve bir terziye anlatıp yaptırıyor.)

En sıkıntılı olduğunuz bölge hangisiyse oradan başlayarak liposuction yaptırabilirsiniz genelde % 5 oranında yapılıyor lipo doktor uygun görürse %7-8 oluyor yani 150 kilo biri için 10 kilo bir bölgeden kurtulabiliyorsunuz. Bana göre mide gibi hayati fonksiyonu olan bir organa müdahale etmektense deri altından yağ çektirmek daha mantıklı.

Ayrıca maddi imkanınızı bilmeden, geç bir arkadaşa size sporda eşlik etmesi, beslenmenizi ve sporunuzu takip etmesi için ücret ödeyebilirsiniz. (burda beslenme ve spor programını siz yada ehil biri hazırlayacak, o arkadaş sadece kontrol edecek)

Bende araştırıyor öğreniyor ama bir türlü gerçekleştiremiyorum, spora başlayıp 2. gün sallıyorum. Eğer gerçekten kurtulmayı istiyorsanız dikkat ve özen gösterirseniz 1 yıldan az sürede 100 ün atına düşeceğinize inanıyorum.

XoR
15-09-2011, 13:56
şuanki hali nedir koray abi :)? bende merak ediyorm naptırms

Bilmiyorum şimdi Gök2 söyleyince hatırladım bende. Eğer gelişim sağladıysa Haluk abiyede faydası olur

senna
15-09-2011, 13:57
:D valla bilmiyorum napıcaz bi ara iştah açıcı şurup kullandım ama 3-4 gün sersem gibi dolaşıyorum ortalıkla sürekli uyuyorum ama feci yemek yiyordum 1,5 haftada 2 kilo aldım sonra şurubun yan etkileri belamı fuck'tı :D bırakmak zorunda kaldım :D

şurupla falan olmaz o iş güzel yemek yiceksin sporla beraber yağ yerine kas şeklinde kilon artar :)

aybarsdnr
15-09-2011, 13:58
abi geceleri yatmadan önce 1 kupa sıcak su iç..çay içer gibi sadece sıcak su...ben de bir arkadaşım da bu şekilde 3 4 kilo vermiştik 1 ayda..vücuttaki yağ oranı ne kadar yüksekse o kadar fazla yağ yakmayı sağlıyor

HALUK
15-09-2011, 13:58

3 ekmek kokoreç yiyorsa sişli halasgari caddesindeki kokoreççide karşılaşmısızdır büyük ihtimal;)

ameliyatmı oldu koray bu can kardeşimiz. birde kaç yaşında ?

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:00
spora başla düzgün kilo alırsın:) geçen seneden bu yana yaklaşık 7 8 kilo aldım

önerebileceğiniz bir program var mı peki ?

senna
15-09-2011, 14:01
önerebileceğiniz bir program var mı peki ?

ben program hazırlama konusunda pek tecrübeli değilim var program ama badcat melihe sor istersen sonrasında başlarsın bende gönderirim sana istersen

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:01
ben program hazırlama konusunda pek tecrübeli değilim var program ama badcat melihe sor istersen sonrasında başlarsın bende gönderirim sana istersen

olabilir aslında yardımcı olursanız çok iyi olur,teşekkür ederim.

Day Walker
15-09-2011, 14:02

Walla bende spora basliycam anca oyle alirsin dedi doktor bide sigaradan kurtulmamlazim

senna
olabilir aslında yardımcı olursanız çok iyi olur,teşekkür ederim.

akşam evden gönderirim sana benim yaptığım programı ama mutlaka melihle konuş

clioGT

yok yok
şu son 2 senedir filan kontrol altına aldıydı en son

XoR
3 ekmek kokoreç yiyorsa sişli halasgari caddesindeki kokoreççide karşılaşmısızdır büyük ihtimal;)

ameliyatmı oldu koray bu can kardeşimiz. birde kaç yaşında ?

Abi detayları öğrenecem Can'dan. 22-23 yaşlarında olması lazım

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:04
Walla bende spora basliycam anca oyle alirsin dedi doktor bide sigaradan kurtulmamlazim

du bakalım şu programları alalımda uygulamaya başlayalım işe yarar beki :)

akşam evden gönderirim sana benim yaptığım programı ama mutlaka melihle konuş

Çok teşekkür ediyorum,konuşurum kendisiyle.

Shadow_Dancer
15-09-2011, 14:06
Haluk abi Badcat Melih kardeşimiz bu işin pir'i...

Gerçekten beslenme ve spor konusunda araştıran, okuyan ve boş konuşmayan bir arkadaşımız..

Kendisiyle görüşüp, fikir alışverişinde bulunarak ve herşeyden önemlisi çaba harcayarak bu sorundan kurtulabilirsin..

Benzer durumda bir abim vardı.. Hırs yaptı bir sene içerisinde tığ gibi oldu... Sadece iyi beslenip spor yaparak..

Bence ameliyat vesaire riskli işler, girmenin hiç alemi yok... Eger saglıgınızda bi bozukluk yoksa..

senna
15-09-2011, 14:06
du bakalım şu programları alalımda uygulamaya başlayalım işe yarar beki :)

Çok teşekkür ediyorum,konuşurum kendisiyle.

sporu bırakma yemeğine dikkat et istediğin şekle eğer vücudunda uygunsa girersin benim gibi bi süre sonra toto yemeyip bırakmazsan iyi olur:)

zübeyir
15-09-2011, 14:08
bende bır troıt hastası olarak,troidi düzeltip.düzene sokmazsanız asla kılo veremeyecegınızın garantısını verebılırım.en azından verdıgınız kıloyu cabucak alıcaksınız.emın olun troıtı duzenlersenız zaten hem ıstahınız duzelıcektır.hemde duzenlı bır sekılde kılo verebılırsınız..

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:08
sporu bırakma yemeğine dikkat et istediğin şekle eğer vücudunda uygunsa girersin benim gibi bi süre sonra toto yemeyip bırakmazsan iyi olur:)

:) kollarım bacaklarım incecik,kaburgalar sayılıyor somaliler gibiyim :) herkes öyle diyor genelde :D inş dediğiniz gibi alırım ya :)

senna
15-09-2011, 14:10
:) kollarım bacaklarım incecik,kaburgalar sayılıyor somalişer gibiyim :) herkes öyle diyor genelde :D inş dediğiniz gibi alırım ya :)

emin ol bende öyleydim lisede falan kilom çok çok azdı askerlikte ilk tecilimi yaparken GATA'ya sevk ediyorlardı ben istememiştim :) sporla aldım biraz ama sporu bıraktığımdan beri halen sığır gibi yediğimden ötürü salak bi göbeğim olmaya başladı yeniden başlıcam ama

GokhanRS
15-09-2011, 14:11
:) kollarım bacaklarım incecik,kaburgalar sayılıyor somaliler gibiyim :) herkes öyle diyor genelde :D inş dediğiniz gibi alırım ya :)

protein destekli ve bol yiyerek spor işe yarıyor. hocanın vereceği listedeki yiyecekleri özellikle yersen.

muhtemelen tavuk patates yumurta bol ye dicektir. birde protein takviyesi alırsın kilo alırsın bence.

spora başlayınca çok yiyor insan. benim arkadaşımda tığ gibiydi şimdi üçgen. tam 12 ayda oldu bu. 12 aydır bırakmadı şimdi millet hayran.

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:14
emin ol bende öyleydim lisede falan kilom çok çok azdı askerlikte ilk tecilimi yaparken GATA'ya sevk ediyorlardı ben istememiştim :) sporla aldım biraz ama sporu bıraktığımdan beri halen sığır gibi yediğimden ötürü salak bi göbeğim olmaya başladı yeniden başlıcam ama

:) umarım senin gibi olurum bende bi 70 kilo olmak istiyorum,benim zayıflığım şu an rolling'te işe yarıyor sadece :D:D

protein destekli ve bol yiyerek spor işe yarıyor. hocanın vereceği listedeki yiyecekleri özellikle yersen.

muhtemelen tavuk patates yumurta bol ye dicektir. birde protein takviyesi alırsın kilo alırsın bence.

spora başlayınca çok yiyor insan. benim arkadaşımda tığ gibiydi şimdi üçgen. tam 12 ayda oldu bu. 12 aydır bırakmadı şimdi millet hayran.

çok gaza geldim bakalım elime geçen programları uygulucam umarım alırım :)

HALUK
15-09-2011, 14:14
Abi detayları öğrenecem Can'dan. 22-23 yaşlarında olması lazım

ya o taş yese eritir koray 22 yaşında biz 37 yi yaşıyoz :)

askerligimi mardin de yaptım fotoları gör hasta kalırsın mardin kırsalında mangal yakan asker :) ama ozaman 70 kiloydum deli gibi yiyip kilo almıyordum ama şimdi su içsem yarıyor olayını yaşıyorum.

senna
15-09-2011, 14:17
:) umarım senin gibi olurum bende bi 70 kilo olmak istiyorum,benim zayıflığım şu an rolling'te işe yarıyor sadece :D:D

çok gaza geldim bakalım elime geçen programları uygulucam umarım alırım :)

3 5 sene önce 49 50 kilolardaydım 1.75 falanım şimdi 70i geçiyor sanırım ne zamandır tartılmadım

askerligimi mardin de yaptım fotoları gör hasta kalırsın mardin kırsalında mangal yakan asker :) ama ozaman 70 kiloydum deli gibi yiyip kilo almıyordum ama şimdi su içsem yarıyor olayını yaşıyorum.

abi bence doktor kontrolünde diyet ve sporla istediğin duruma gelebilirsin:) birazda irade tabi:)

makif84
15-09-2011, 14:18
Abi senin kadar olmasada bu olay (aşırı kilo alma)bendede vardı.Akşam yemeğini nerdeyse kestim abur cubur yok ve haftada 5 gün 1 saate yakın koşup bazı hareketler yapıyorum 98 kiloydum şuan 93 filanım,tavsiye ederim

Mutu
15-09-2011, 14:18
Abi çocuklarını düşün, daha uzun yaşaman gerektiğini, sağlığına dikkat etmen gerektiğini yani..

jay-b
15-09-2011, 14:19
iyi bir beslenme uzmani ve duzenli bir spor sistemi herseyi cozer.
onerebilirim iyi bir diyetisyen size.
can bogazdan gelir eger ki dikkat etmezsek saglik kotuye gidebilir

Göki,ZD
15-09-2011, 14:20
semih kaç kilosun 70 mi ahuahua seninki yaşlılıkdan :D sana kilo şarttı iskeletor gibiydin

imhotep
15-09-2011, 14:22

abi bende ciddi kilo aldım. 88 dim suan 94 kıloyum. yemek yedikce yiyesim geliyor. ayrıca sigara ve alkolde cabası. midem diaframa baskı yapıyor nefes alamıyorum bende astımda var sorma halimi..

dun gece hastanelik oldum bi ton iğne akciger filmleri oksijen buhar vs verdiler. evde bir poşet ilaç var. lanet ettim bugunden itibaren yediklerime dikkat etmem lazım , sigara , alkol bitti. suan acım beynim diyorki patlıcanlı durum soyle :D ama yok abi galate aldım onu kemiriyorum :D sonu yok bu ısın en mantıklısı yememek.

geçmiş olsun sanada umarım en kısa zamanda tedavini olursun

senna
15-09-2011, 14:22
semih kaç kilosun 70 mi ahuahua seninki yaşlılıkdan :D sana kilo şarttı iskeletor gibiydin

he bak göki benim eski halimi biliyor:D 2 yıl olmuştur görüşmeyeli gökiyle ama özgün falan biliyor son halimi

la olm ne yaşı delühanluyum daha yaşımda ne var panpa kendinle karıştırma :D

jay-b
15-09-2011, 14:23
haluk abi ikamet neresi?
sana bu konuda yardimci olabilirim

Day Walker
15-09-2011, 14:23

sanki aynaya bakıyorum :D

evlenince alırsın dediler o da olmadı bi spor şart bize :D

Göki,ZD
15-09-2011, 14:26
Harun abi bu arada senin yemek fotolarını görünce erol taş ın tavuk yeme sahneleri gelir aklıma hep :D bi insan bu kadar zevkle yemek yermi :D

he bak göki benim eski halimi biliyor:D 2 yıl olmuştur görüşmeyeli gökiyle ama özgün falan biliyor son halimi
la olm ne yaşı delühanluyum daha yaşımda ne var panpa kendinle karıştırma :D
küçülde cebime gir :D o değil yakında profilimde 29 yazıcak ve beni stres basıyor ama hiç 29 hissetmiyorum :D
ramazanda kg aldım 74 e çıktım şimdi 70 im yine fixledim bide KT gibi baklavaları çıkardım mı tamamdır + saç ektirdim mi kendimle barışık olucam :D

HALUK
15-09-2011, 14:29
iyi bir beslenme uzmani ve duzenli bir spor sistemi herseyi cozer.
onerebilirim iyi bir diyetisyen size.
can bogazdan gelir eger ki dikkat etmezsek saglik kotuye gidebilir

bana lazım olan diyetisyeni size tarif edeyim varsa tanıdıgınız gidebilirim. kimlere gitmedik ki ;)

1 kibrit kutusu peynir yiyeceksin demeyecek bunu nasıl yapıcagımı ögretecek,
evde yatma spor yap demeyecek nasıl ve neler yapabilecegimi ögretecek. gerekirse yanımda durup yaptıracak.
parayı alayım öleyim demeyecek, ben zayıfladıgımda 3 se tutarı 6 verip öldürcem zaten kendilerini.

en yakın örnegi mmuştu süper diyetisyen miş ismi lazım degil gittim mmuştu da arabada bekliyordu 150 tl ücretini ödedim 25 dk kibrit kutusu peynirle tatlısesin ilk kasedinin büyüklügündeki köfteyi anlattı ordan çıktık gittik ne yaptık mmuştu yazsın :)

senna
15-09-2011, 14:29
Harun abi bu arada senin yemek fotolarını görünce erol taş ın tavuk yeme sahneleri gelir aklıma hep :D bi insan bu kadar zevkle yemek yermi :D

küçülde cebime gir :D o değil yakında profilimde 29 yazıcak ve beni stres basıyor ama hiç 29 hissetmiyorum :D
ramazanda kg aldım 74 e çıktım şimdi 70 im yine fixledim bide KT gibi baklavaları çıkardım mı tamamdır + saç ektirdim mi kendimle barışık olucam :D

ahuauh yarın 26 bitiyor benimde zaman geçiyor lan:D

HALUK
15-09-2011, 14:34
haluk abi ikamet neresi?
sana bu konuda yardimci olabilirim

küçükçekmece halkalı meskenim

ProdriveSTI
15-09-2011, 14:34
3 5 sene önce 49 50 kilolardaydım 1.75 falanım şimdi 70i geçiyor sanırım ne zamandır tartılmadım

sorma ya 54-56 kilo arasında gidip geliyorum :D hedef 70 kilo :)

sanki aynaya bakıyorum :D

evlenince alırsın dediler o da olmadı bi spor şart bize :D

:D güccüklüğümden beri böyleyim,kilo şart :)

SHOCKİNG
15-09-2011, 14:37
Kesinlikle irade meselesi bence. Ama birde şu var size kilo verdiricek bi sebebi kafanıza iyice yazmanız lazım. Ben 2010 temmuzda 118 kg'dum boyum 185 cm hayatıma giren birisi yüzünden o onda kilo vericem diye kendimi şartladım. sonuç 2011 mart ayında 78 kg'ya düştüm. Ne bi diyetisyenden yardımı aldım nede spor salonuna gittim sadece akşamları yemekten sonra 1-2 saat tempoda koşarak.

Size diyeceğim kilo vermeniz için bi sebebiniz olmalı ;)

HALUK
15-09-2011, 14:40
abi bende ciddi kilo aldım. 88 dim suan 94 kıloyum. yemek yedikce yiyesim geliyor. ayrıca sigara ve alkolde cabası. midem diaframa baskı yapıyor nefes alamıyorum bende astımda var sorma halimi..

dun gece hastanelik oldum bi ton iğne akciger filmleri oksijen buhar vs verdiler. evde bir poşet ilaç var. lanet ettim bugunden itibaren yediklerime dikkat etmem lazım , sigara , alkol bitti. suan acım beynim diyorki patlıcanlı durum soyle :D ama yok abi galate aldım onu kemiriyorum :D sonu yok bu ısın en mantıklısı yememek.

ya az sonra arıyacan beni abi güngören cevahir ustaya gidelim tarzan adana yiyelim diyecen :) galete yalıyormuş one be :)
geçmiş olsun senin rahatsızlık yemekten degil ;) körpe taze ayşe kadın dokunuyor sana :))))

alper_pug
15-09-2011, 14:41
6-7 ay öncesine kadar 96 kiloydum , spor yapmadan sadece yağı , tuzu , şekeri , kolayı ve ekmeği keserek 77 kiloya indim. Sabahları beyaz peynir , bol domates bol salatalıkla dayanıyordum akşam üzeri 5 e kadar , 5-6 gibi abartmadan yiyip uyuyana kadar su dışında hiç birşey yiyip içmiyordum. uyuma saatimde gece 2-3 den önce olmuyordu. Temmuz başından beri kilomu koruyorum ama eskisi gibi dikkat etmiyorum artık. Belki bir yararı olur yazdıklarımın.

XoR
15-09-2011, 14:43
Benime boğazımı tutmam gerekiyor, dün gece 30cm'lik Toblerone'u kemiksiz yuttum ve bunu yattığım yerden yaptım ayakta yada oturuyo bile değildim :D

Day Walker
15-09-2011, 14:46
Benime boğazımı tutmam gerekiyor, dün gece 30cm'lik Toblerone'u kemiksiz yuttum ve bunu yattığım yerden yaptım ayakta yada oturuyo bile değildim :D

insan değilsin zaten bide birayı azaltman lazım :cool:

Göki,ZD
15-09-2011, 14:48
koray sen biraz kilolu ol kanka zaten kg verdiğinde çok kötü duruyor suratın incecik sıska gözüküyosun, göbek yakısıyor sana.. :D

onursumer
15-09-2011, 14:50
düzgün bir beslenme planı ve spor yaparak çok rahat birşekilde kilo verilebilir

benim 15 kilo kadar fazlam vardı 8-9 aya yayarak yavaş yavaş yediklerime dikkat ederek spor yaparak kurtuldum

senna
15-09-2011, 14:50

nede güzel olur toblerone vay vay:D aspavayı özledim

HALUK
15-09-2011, 14:53
Kesinlikle irade meselesi bence. Ama birde şu var size kilo verdiricek bi sebebi kafanıza iyice yazmanız lazım. Ben 2010 temmuzda 118 kg'dum boyum 185 cm hayatıma giren birisi yüzünden o onda kilo vericem diye kendimi şartladım. sonuç 2011 mart ayında 78 kg'ya düştüm. Ne bi diyetisyenden yardımı aldım nede spor salonuna gittim sadece akşamları yemekten sonra 1-2 saat tempoda koşarak.

Size diyeceğim kilo vermeniz için bi sebebiniz olmalı ;)

24 sene kısa marlboro içtim dagıttıgım hariç ortalama 2 paket ve 8 ay önce bıraktım diyorum, sanırsam irade var azcık, yemegi komple bırakmak gibi bir şansım yok işte yemeyecem desem yemem ama açlıktan ölmek var.
benim derdim yemege dur diyememem başladımmı bitirme zorunlulugu.

millet çig köfteçiye gider 1 baba dürüm der, yer ve çıkar ben gittim mi dükkanı beraber kapıyoz bi tane daha hadi bakim içi bol olsun, hadi bakim buna domateste koy uzayıp gidiyor :)

kilo vermek için sebebim var birinin üstüne düşsem kazara katil olurum ;)

XoR
15-09-2011, 14:53
koray sen biraz kilolu ol kanka zaten kg verdiğinde çok kötü duruyor suratın incecik sıska gözüküyosun, göbek yakısıyor sana.. :D

Mehzent'in düğündeki gibi olsam yeter bana zımba gibi oluyorum öyle :D

O sırada 78 kiloydum şuanda 88'im 10 kilo atmam lazım. Kış geldi sanırım daha kolay veriyorum kışın. Zira mangal yakma sayısı düşmüş oluyor, soğuk sebebiyle soğuk bira içilmiyor :)

tool
15-09-2011, 14:55

astimliyken sigara nasil oluyodu peki?

HALUK
15-09-2011, 14:58
Mehzent'in düğündeki gibi olsam yeter bana zımba gibi oluyorum öyle :D

O sırada 78 kiloydum şuanda 88'im 10 kilo atmam lazım. Kış geldi sanırım daha kolay veriyorum kışın. Zira mangal yakma sayısı düşmüş oluyor, soğuk sebebiyle soğuk bira içilmiyor :)

kışında hasarlı araba alıyorum koray :) tekirdag yeni sanayide çetin kardeşimin dükkanda hem araba topluyoruz, hemde kırmızı şarap içip sucuk yiyoruz :)

benim öyle sezonum pek kapanmıyor o nedenle zımba degilde delgeç gibi oluyorum sürekli :)))

Low-Rider
15-09-2011, 14:58

keyfi orda yaa

en çok keyfi yatarken yemek yerken alıyorum:D

zıpzıp
15-09-2011, 15:00
keyfi orda yaa

işte buda kilo sebebi =) vede encok kilo sebebi bu aralar bende hiç bugazımı tutamıyor :D :hahaha: zayıflamamız lazım

HALUK
15-09-2011, 15:02
keyfi orda yaa

osmanlı torunlarıyız yemek uzanarak yenir zaten :))
neyse ben acıktım sayenizde aspava kokoreç tobleron derken balon güme gitcek, ama yaptırmak zorundayım yoksa iişe kepçeyle gidip gelmek zorunda kalcam :)

SHOCKİNG
15-09-2011, 15:02
24 sene kısa marlboro içtim dagıttıgım hariç ortalama 2 paket ve 7 ay önce bıraktım diyorum, sanırsam irade var azcık, yemegi komple bırakmak gibi bir şansım yok işte yemeyecem desem yemem ama açlıktan ölmek var.
benim derdim yemege dur diyememem başladımmı bitirme zorunlulugu.

millet çig köfteçiye gider 1 baba dürüm der, yer ve çıkar ben gittim mi dükkanı beraber kapıyoz bi tane daha hadi bakim içi bol olsun, hadi bakim buna domateste koy uzayıp gidiyor :)

kilo vermek için sebebim var birinin üstüne düşsem kazara katil olurum ;)

Abicim sende haklısın valla bişey diyemiyorum..:confused:

Psikolojik bi sorun olabilirmi bunu hiç araştırdın mı ?

_sinan_
15-09-2011, 15:05
kelepçe taktırabilirsiniz , benim annem taktırdı sağlık sorunları başlamıştı , amelyat çok başarılı geçti Allah'a şükür şuanda çok rahat , kelepçeyi zaten herkeze takmıyolar belli şartları var sağlık açısından zorunlu kalınca takılıyo , balonda güzel bi sistem ama hem geçici hemde çok pahalı bi sistem. Bide kelepçe taktırıcaksanız her doktora taktırmayın , bu işi çok iyi yapan doktorlar var çok iyi araştırmanız lazım.. Benimde çok saşıklı beslendiğim söylenemez bende şuan kilolarla boğuşuyorum , 3 ayda 12 kilo aldım ondan önce 8 ayda 14 kilo vermiştim , benim hep bu şekilde sürekli yüksek kilo alıp veriyorum bu yüzden çok kötü çatlak oluşuyo :( o yüzden sporuda düzenli yapıpı bırakmamak lazım..

koluman
haluk abi damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. bende kilosu sana yakın bi vatandaşım denemediğim yol başvurmadığım yöntem kalmadı. mideye balon işini ac ı badem hastanesinde yaptıran ve memnun kalan insanlar tanıyorum. o hastanede bu iş paket halinde servis ediliyo bu pakete psikiyatr bile dahil. ilk başlarda kusma olayı çok oluyomuş ama seni bu sürece en hızlı şekilde adapte etmek için var güçleriyle çalışıyolar tabi cüzi bi ücret karşılığında (40 bin tl kadar). ayrıca senin bu kilodayken spor yapman çok yanlış ayak bileklerin ve eklemlerin bu durumdan çok zarar görecektir. kaş yaparken göz çıkarmak seninki. ama benim sana bi teklifim var diyetisyene gidelim beraber ve seni bu işle uzmanlaşmış bi psikoloğa yönlendirelim bende psikolojik destek almak istiyorum. bendede senin duruma benzer bi durum söz konusu asla yemek bitmeden kalkamıyorum tıka basa doymuşta olsam gözümü doyuramıyorum. daha önce ben bu diyetisyenle görüşmüştüm ve gerçekten iyi gidiyoduk ben cıvıttım. birisi olsada beraber gitsek diyodum gel beraber gidelim abi :)

imhotep
ya az sonra arıyacan beni abi güngören cevahir ustaya gidelim tarzan adana yiyelim diyecen :) galete yalıyormuş one be :)
geçmiş olsun senin rahatsızlık yemekten degil ;) körpe taze ayşe kadın dokunuyor sana :))))

valla dayanadım durumu soyledım :hehe: olmuyor yav kafamdan atamıyorum :D

Emir_b16a
15-09-2011, 15:31
ilk önce hayatınızı ( özellikle uyku düzeninizi sektirmeden) sabah 8 akşam en geç 12 arasına çekin

dietisyeninizi değiştirin mümnkünse ismi duyulmuş doktorlar yerine icraatını gözünüzle gördüğünüz doktorlara yönelin

mümkünse sporsuz kilo vermeye çalışın sporu bıraktığınız anda tekrar eski kilonuza dönersiniz uzun vade çalışmazsanız

bildiğim kadarıyla vücut 25 yada 27 yaşına kdr yağ hücrelerini eritebiliyo

yaşınız gereği ömrünüzün sonuna kadar diyet yapmanız gerekebilir yani kısacası ya her seferinde diete başlamanın işgencesini çekersiniz yada sürekli diet yapıp doktorunuzun izin verdiği kdr kendinizi ödüllendirmenin mutluluğunu yaşarsınız

yoksa ilerki yaşlarda özellikle 45 sonrasında çok zorlanırsınız özellikle sağlık problemleri başnızı ağrıtır

yada yanınızdaki insana yük olursunuz ki en acı şeyde birine karşı mahçup olmaktır...

biraz ağar yazdım ama sigarayı bırakıcak iradeye sahip bi adam öğünlerinin porsiyonlarını ufaltmayı becermeli ...

Emir_b16a
15-09-2011, 15:35
haluk abi damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. bende kilosu sana yakın bi vatandaşım denemediğim yol başvurmadığım yöntem kalmadı. mideye balon işini ac ı badem hastanesinde yaptıran ve memnun kalan insanlar tanıyorum. o hastanede bu iş paket halinde servis ediliyo bu pakete psikiyatr bile dahil. ilk başlarda kusma olayı çok oluyomuş ama seni bu sürece en hızlı şekilde adapte etmek için var güçleriyle çalışıyolar tabi cüzi bi ücret karşılığında (40 bin tl kadar). ayrıca senin bu kilodayken spor yapman çok yanlış ayak bileklerin ve eklemlerin bu durumdan çok zarar görecektir. kaş yaparken göz çıkarmak seninki. ama benim sana bi teklifim var diyetisyene gidelim beraber ve seni bu işle uzmanlaşmış bi psikoloğa yönlendirelim bende psikolojik destek almak istiyorum. bendede senin duruma benzer bi durum söz konusu asla yemek bitmeden kalkamıyorum tıka basa doymuşta olsam gözümü doyuramıyorum. daha önce ben bu diyetisyenle görüşmüştüm ve gerçekten iyi gidiyoduk ben cıvıttım. birisi olsada beraber gitsek diyodum gel beraber gidelim abi :)

psikolojik desteğe ihtiyacınız yok yada kilo vermek için birinin size destek olmasına

2 kişi beraber diet yapmak her daim yalandır muhakkak biri birini kandırır ve o dürümcüye kaçılır

ilk önce kilo vericeğinize inanın sizi birinin inandırmasına gerek yok

edit:balon veya kelepçe işi ciddi riskleri olan bi iş o kdr riske girmek akıl karı değil sadece işinize kolay geldiği için hastaneleri doktorları zengin etmeye yarayan bi sistem tavsiye etmem

bu arada bnde 30 kilo kdr verdim uygun dietle emin olun çok çabuk kilo veririsiniz çoktan çok gider :)

koluman
15-09-2011, 15:48
öyle zaten ilk haftalarda deli gibi gidiyo kilo sonra bi yerde duruyo direniyo o dönem çok pis işte. azdan az gider çoktan çok :) iyiymiş :)

gambit49
15-09-2011, 15:54
dukan diyetini onerebilirim adam sinirsiz protein vaadinde bulunuyo ve cidden ise yarayan bir rejim dukan amcanin kitabini almak cok yararli oluyo hepsiburada 13 lira civarinda olmasi gerekiyor ben baslamis 6 kg kadar vermistim ramazan :D araya girince yalan oldu.

106GTİ
15-09-2011, 16:13
Haluk abi seni şahsen tanımam , ama eğer bu konudan sonra kelepçe taktırırsan ve sana birşey olursa üzülürüm

çünkü akıl karı değil bu kelepçe işi.

bu arada diyet konusuna gelince bence adam gibi beslenmek et ağırlıklı beslenmektir.

o galetalar , bilmem ne bisküvileri çok mu sağlıklı ? değil.

bence asıl diyet insanın doğru düzgün beslenmesidir. ( katkı maddeli ürünlerden uzak , et ağırlıklı , vitamin ağırlıklı. )

bu arada bende bi ara diyet yapayım dedim :) kışın soğukta ellerim morarıyordu kansızlıktan , sebebi hep o diyet ürünler. bi daha tövbe.

silentpr
15-09-2011, 16:14
spor spor spor diyet diyet diyet diyet spor ağlamak arada tekrar diyep ter atmak hayata küsceksin intihar bile düşünceksin hayattan bi süre zevk almıcaksın 115 kg den 69 a düştüm kas yoktu ;) gerçi şimdi 80 civarlarındayım spor yapıyorum kaslarım canlı tuttuğumu yere çalıyorum şuan :D motive olmak çok önemli askeri disiplinden farkım yoktu ayna karşısında kendime tokatlar atıyordum spordayken seti tamamlayamazsam daha neler neler :D

wolrath
15-09-2011, 16:38
*kelepceden dolayı olumden donen arkadasım var.aman dıyım.

*ben 2.5 ayda 20kılo verdım.sabah oglen hıcbısey yemedım.sadece sıvı aldım ayakta kalmak ıcın.sekersız cay-meyva cayı-su gıbı.aksamları ıstedıgımı yedım cok yaglı olmamak sartıyla.uzun suredır kılomu koruyorum.gunde 3 defa tartılıp normal kılomdaysa yemek yıyerek.olay ıradede bıtıyor.dıetısyenler agızlarıyla kus da tutsalar sen yemeyı azaltmadıgın surece kılo veremezsın.bosuna para bayılma derım.acıl sıfalar.

stlegal
15-09-2011, 18:29
kanka senin kelepçeden önce piskolağa gitmen lazım ciddiim ..sana ku diyoruz kuzu çevirme ne yeriz ha diyosun :) iştahını kesicek destek alman lazım..

adamın facine girin tcdeki tüm lokantalarda resmi var :D

_sinan_
15-09-2011, 18:36
*kelepceden dolayı olumden donen arkadasım var.aman dıyım.

*ben 2.5 ayda 20kılo verdım.sabah oglen hıcbısey yemedım.sadece sıvı aldım ayakta kalmak ıcın.sekersız cay-meyva cayı-su gıbı.aksamları ıstedıgımı yedım cok yaglı olmamak sartıyla.uzun suredır kılomu koruyorum.gunde 3 defa tartılıp normal kılomdaysa yemek yıyerek.olay ıradede bıtıyor.dıetısyenler agızlarıyla kus da tutsalar sen yemeyı azaltmadıgın surece kılo veremezsın.bosuna para bayılma derım.acıl sıfalar.

aynen çorba diyeti var inanılmaz kilo verdiriyo ve bünyeye zararı yok sadece sıvı olucak ve sınır yok su çorba vs. sınırsız serbest ilk ayda 10kiloya kadar verdiriyo bu şekil devam edilirse çok yararlı..

azrail
15-09-2011, 18:40
Abi 37 sene yedin yedin bir anda kilolardan kurtulim diyorsun. Ne kadar da uyanıksın :)
Ben 68 kiloyum yediğime içtiğime dikkat edip her gün spor yapıyorumda sana zor gelen ne :)
O kadar sigara bırak dedim bırakamam demiştin. Şimdi yüzüne bakmıyorsun. İstedikten sonra olmayacak şey yok. Hiç yememek çözüm değil ama yediklerine dikkat edeceksin.
Yağ, tuz ve şekeri iptal et bak ne kadar kilo vereceksin.
Basit bi durum var giren çıkandan az olacak(kalori :) )
Olmadı şimdi çık gel bizim iş yerine canlı anlatim hem ejder abide burda :)

HALUK
15-09-2011, 20:56

aslında piskolojik tedavi düşünmedim degil ama bende şöyle bir takıntı var bir işe beraber girdiysek beraber çıkacagız, eger arada sen o işi terk edersen ölcegimi bilsem tekrar o işe dönmem ;) o nedenle başkasına güvensizlik bende diz boyu :)

biraz ağar yazdım ama sigarayı bırakıcak iradeye sahip bi adam öğünlerinin porsiyonlarını ufaltmayı becermeli ...

ya anlatamadım sanırsam bana bu gün hiç yemek yeme denilsin yemem yarında yemem inata binerse bayılana kadar yemem. ama bana az ye denilmesin benim sorunum burda başlıyor ;) bunun için bana piskolojik yada cerrahi işlem lazım ;)

Haluk abi seni şahsen tanımam , ama eğer bu konudan sonra kelepçe taktırırsan ve sana birşey olursa üzülürüm

çünkü akıl karı değil bu kelepçe işi.

teşekkür ederim sagol kardeşim .

kanka senin kelepçeden önce piskolağa gitmen lazım ciddiim ..sana ku diyoruz kuzu çevirme ne yeriz ha diyosun :) iştahını kesicek destek alman lazım..

adamın facine girin tcdeki tüm lokantalarda resmi var :D

ayıp sana kanka pişiriken öyle demiyordun :) piskologa gidicem sanırsam ama oda benim gibi yemege başlamaz inşallah :)

Abi 37 sene yedin yedin bir anda kilolardan kurtulim diyorsun. Ne kadar da uyanıksın :)
Ben 68 kiloyum yediğime içtiğime dikkat edip her gün spor yapıyorumda sana zor gelen ne :)
O kadar sigara bırak dedim bırakamam demiştin. Şimdi yüzüne bakmıyorsun. İstedikten sonra olmayacak şey yok. Hiç yememek çözüm değil ama yediklerine dikkat edeceksin.
Yağ, tuz ve şekeri iptal et bak ne kadar kilo vereceksin.
Basit bi durum var giren çıkandan az olacak(kalori :) )
Olmadı şimdi çık gel bizim iş yerine canlı anlatim hem ejder abide burda :)
ejder abime selam söyle :) alev atıyormu yine :)
cumartesi gel de balık tutarken anlat :)

Murat Özcan
15-09-2011, 21:01
abi bir daha dondurmalı peynır helvası yemeyelım :)

azrail
15-09-2011, 21:12
ejder abime selam söyle :) alev atıyormu yine :)
cumartesi gel de balık tutarken anlat :)

Söyledim hacı abi
Yine ortadan kaybolursun :)

HALUK
15-09-2011, 21:12
abi bir daha dondurmalı peynır helvası yemeyelım :)

:)))))) yiyelim ama az yemeyi ögrenelim :)

Söyledim hacı abi
Yine ortadan kaybolursun :)
hafta içi havalimanı haftasonu tekirdag açıkları :)
erken kalk senide alim :)

Mivec_4G63
15-09-2011, 21:17
spor yapın ancak hemen verim alamazsınız ben düzenli olarak en yakın arkadaşım 1 sene yaptı 10 kilo civarı verdi, ondan sonraki 1 sene ise 20 kilo verdi. Vücudun spora alışması gerekiyor. İlk 3 ay hic 1-2 kilo vermisti.

tool
15-09-2011, 21:34
@haluk,
ben kilo vermeye diyete hic girmeden once porsiyonlardan basladim,
gazli icecekler ve alkol cikmasi lazim hayatindan.

sonrasinda ne yiyorsan aynisina devam et ama mesela 1.5 porsiyon iskender soylediysen kebapcida oncelikle gozunun ufak porsiyona alismasi lazim.

bunun icinde tabagi ortadan ikiye boleceksin tabagin ve sadece yarisini yiyeceksin yarisi oyle tabakta kalacak ve bunu kabul edip tabagi geri yolliyacaksin.

bunu aliskanlik haline getirdikten sonra ufak porsiyonlar kendini hazir hissettigin zamanda diyete baslayabilirsin daha rahat oluyor irade kontrolun...

HALUK
15-09-2011, 21:59
@haluk,
ben kilo vermeye diyete hic girmeden once porsiyonlardan basladim,
gazli icecekler ve alkol cikmasi lazim hayatindan.

sonrasinda ne yiyorsan aynisina devam et ama mesela 1.5 porsiyon iskender soylediysen kebapcida oncelikle gozunun ufak porsiyona alismasi lazim.

bunun icinde tabagi ortadan ikiye boleceksin tabagin ve sadece yarisini yiyeceksin yarisi oyle tabakta kalacak ve bunu kabul edip tabagi geri yolliyacaksin.

bunu aliskanlik haline getirdikten sonra ufak porsiyonlar kendini hazir hissettigin zamanda diyete baslayabilirsin daha rahat oluyor irade kontrolun...

yemegin kalan yarısı arkamızdan aglamazmı :)

kola çok nadir içerim üretenden ötürü tercihim ayrandır sürekli, alkolüde su, elma suyu veya soda ile tüketirim. enerji felan içmem, 2 kilo et yesem ekmeksiz doymam.
kimine komik gelebilir ama gece aklıma düştümü uykudan uyanıp makarna yapıp yiyorum yogurtlu :)
bu benim gerçegim uyku girmez gözüme aklıma geldi ve yemediysem.
kısacası kendimi engelleyemiyorum, bu nedenle başkasına yük olmamak için tedavi olucam, ama dedigim gibi diyetisyen, akapunkturcu, soyadı çoşgun olan ot doktorları , hepsini denedim, altın çilegin pırlantalı olanı yedim, tırt yani.

hepsi para tuzagı, biri çıksın seni zayıflatırım ama 5 bin alırım iş bitimi desin sabah yanındayım, ama ver 150 bakayım falına diyen diyetisyenlerden istemiyorum ;)

not : bu saate 1.5 iskender demişsin teessüf ederim :)

RottingChrist
15-09-2011, 22:55
askerde neredeyse hiç spor yapmadım ve karavana yemeklerini hiç seçmeden yedim. bence spordan daha önemli yemekleri günlük kalori ihtiyacına göre tüketmek. askerde levazımcı olduğum için çok iyi biliyorum ki yemekler günlük kalori hesaplanarak öğunler hazırlanıyordu. hatta sabah çıkan çaya süte içine mutlaka şeker katılır sade veya az şekerli yapılmazdı. 90 kilo gittim 18 ayda 73 kilo geldim. burdan çıkardığım sonuç herşeyden önce yeme düzeni ve alışkanlığı.

Hakan Burak
15-09-2011, 22:59
bende 1.95 boy, 105 kiloyum. Bademcik ameliyatı olduktan sonra boğaz açıldı, yemekler akıntıdaki sandal gibi paso akıyor mideye. Çare bulamıyorum. Yemek yemeyide seviyorum arkadaş. Adam koyarsa önüme lahmacun, iskender, kebap dayanamıyorum gözüm hiç birşey görmüyor. :D

Numan
15-09-2011, 23:09
spor hikaye bence; benim boyum 1.90 ,yaşım 20 ,125 kiloydum 1 ayda 11 kilo verdim toplasak 2 kere yarım şar saatten kondisyon bisiskletine bindim diyette hikaye agır diyetler saglıgı bozuyor bırakınca verdiğinin fazlasını alıyorsun işin en kolayı diyet kahvaltı öglen elma seftali vs.. akşam ızgara tavuk,köfte,et vs.. doyana kadar ben bu şekilde 1 ayda 11 kilo verdim.:D şeker ve tuzuda kestim tabiki ama bi açıdanda sindirim sistemi tiroit vs.. onlarında büyük etkisi var kilo alıp vermekte , isteyene özelden tam olarak uygladıgım listeyi yazarım

turbo16
15-09-2011, 23:10
senin caren su bol bol su içersen hem yiyecek yerin kalmaz hemde kilo verirrsin

Emir_b16a
16-09-2011, 00:16
az ye kelimesine alışmalısınız önce :) az yemelisiniz ztn öğünleri sıklaştırıp porsiyon ufaltın sık yemek küçük porsiyonlarla da olabilir hem gün içinde az yememiş olursunuz :)

şahsen bn şu an diette değilim ve günde 2 ögün çokta değil ufak bi sandvich ve 1 porsiyon et yemeğiyle kilo alır vaziyetteyım :)

ama dietim de dünyaları yediriyo bna dietisyen ve gayette kilo veriyorum

yani az çok kısmı biraz karışık :)

deniz06
16-09-2011, 00:26
seda sayanın programında vardı gencten biri,,,cocuk kilolu oldugundan arkadaş cevresi hafiften alay ediyomuş kız arkadaşı felan.ve buda hırs yapıyo ve diete başlıyo kilo aldırmayan yiyecekler felan yürüyüşe cıkmış ayrıca arkadaşlarıda gülmüş kilo veremessin diye ve 100 kilonu altına düşmüş eski resimlerini karşılaştırdılar ben inanamadım eleman iyi calışıp kilo vermiş harbiden,,,demekki herşey oluyomuş inanırsan tabii

koluman
16-09-2011, 08:16
abi alman hastanesinde psikolog bi bayan var ismini bulamadım o biraz ilgili beslenme işine onla bi konuş bence

koluman
16-09-2011, 08:25
bide merve mamacı isimli bi psikolog var anadolu yakasında

AEAlmas
16-09-2011, 08:27
bide merve mamacı isimli bi psikolog var anadolu yakasında

psikolog un soy adı iyi imiş zayıflamak icin gidioz :D

chiefkadir
16-09-2011, 08:36
Mide balonu, obezitenin ameliyatsiz tedavisi (http://www.mideyebalon.com/) Biz bu sistemi klozet içlerine 1,5lt pet atılarak az su tüketmesi amacı ile millete öneriyoruz .. Bizden kapmışlar:D

imhotep
16-09-2011, 08:40
astimliyken sigara nasil oluyodu peki?

olmaması lazım ama oluyor amca

3rk4n
16-09-2011, 08:59
olmaması lazım ama oluyor amca

Geceleri totonda solumuyormuydun abi

imhotep
16-09-2011, 09:05
Geceleri totonda solumuyormuydun abi

yok çok kastımı solugu bu sekılde alabiliyorum

http://www.upload.gen.tr/uploads6/fcvs8bsr/thumb_2011-09-14_22.12.04.jpg (http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/fcvs8bsr/2011-09-14_22.12.04.jpg.html)

makif84
16-09-2011, 09:19

http://www.upload.gen.tr/uploads6/fcvs8bsr/thumb_2011-09-14_22.12.04.jpg (http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/fcvs8bsr/2011-09-14_22.12.04.jpg.html)

aga sende biraz dikkat et kendine hem astım hem sigara bide alkol.Tamam kendini düşünmüyosunda evdekileride mi düşünmüyosun?

lnd_samet
16-09-2011, 09:22
valla kilo problemi ciddi sorun-herşeyden alıkoyuyor.o safhalarda olmama rağmen asker öncesi cok zorluyordu beni.
askerde kilo verdim:)
75 günde 17 kilo verince kendime geldim.
ama şunu anladım ondan sonra ***** acemilik filan yiyecek bulamıyorsun mecburen kilo veriyosun anca suya abanıyorsun.
sivilde herşey elimizin altında oldugu için yiyoruz.
kampa-ıssız bir adaya düşmek lazım diyorum harbi harbi:)

kop42
16-09-2011, 09:28
gecen ay tam 92 kıloydum sımdı 81 :D yemek yemıyorum artık dedım sadece corba ıcıyorum kolayı bıraktım bırayı bıraktım sadece rakı cacık sabah yemıyorum oglen corba aksam corba 1 ayda gıttı :D hafıf olmak kadar guzel bısıy yok

performansda artıyor baya kıyak oldu :D

clioGT
16-09-2011, 09:31
yaw askere gidenek adar kilo vermeye çalışmaya gerek var mı?

yoksa orda zaten verdiririler mi?:D

bu tarz bir çabaya girmeme gerek var mı?

dirk
16-09-2011, 09:33
bende kilo sorunu yaşıyorum.. Yawaş yawaş Gizli gizli alıyorum farketmeden... Burada zayıf arkadaşların bilmediği şey war Yemek yemek acayip Zewk Veriyor.. Hani o bizim karnımızı doyurmasada yeriz. Farklı bi duygu :P neyse acıktım.

Yaşaşın Yemek YemeK

ErenErdem
16-09-2011, 09:33
İş kafada bitiyor, en büyük etken kendiniz, bende bugün ile birlikte yazın aldığım kiloları geri vermeye çalışacağım :D İlk öğünüm activa yoğurt (cornflakes li olandan) ve suydu, öğün atlamayacağım ama gereksiz acıktığım zamanlarda su içeceğim

HALUK
16-09-2011, 10:12
senin caren su bol bol su içersen hem yiyecek yerin kalmaz hemde kilo verirrsin

abim dünyanın en büyük hatası günde 1,5 litreden fazla su içmek şuan kol mesafemde su pınarı var, inan sana hiç içmesem 6 litre su içiyorum günde mide işkembeye dönüştü bu yüzden genişledikçe genişledi.

lokantada duble yemek yiyorum utandıgım için fazlasını isteyemiyorum, paket yaptırıyorum eve götürcem diye onuda araba yiyorum, önleyemiyorum yani :(

ama çocukluktan beri yemek yeme tarzım hiç degişmedi aynı şekilde yiyorum kiloyu 22 yaşından sonra almaya başladım az az az az 30 dan sonra arttı son 7 yılda 50 kilo aldım. yarın sabah zayıflıyayım demiyorum ben, 7 yılda zayıflıyayım önemli degil ama kilo alma işi dursun diye bu balon işine girmek istiyorum yani şeker kolestrol kiloya baglı olarak hepsi şuan var zorum bu ;)

3rk4n
16-09-2011, 10:22

Bendede var aynı problem abi ama sigara içmiyorum allahtan ventolin falan vs kar etmiyormu bu şekilde tıkanma olduğunda.

SekoLive
16-09-2011, 10:27
haluk abi vallahi senin için sağa sola sorduruyorm aklıma kilo vermiş arkadasım varmı onları getirmeye çalısıyorum. ve en geç p.tesi spora yazılıcam sen bile bu durumdan şikayetciysen önlemini almalıyım.

imhotep
16-09-2011, 10:29
Bendede var aynı problem abi ama sigara içmiyorum allahtan ventolin falan vs kar etmiyormu bu şekilde tıkanma olduğunda.

gogsumu usuttumu bişey fayda etmiyor

by_hayali
16-09-2011, 10:46
hayırlısı abim

stlegal
16-09-2011, 10:47
yaw haluk bu ne rezilliktir hacı :D senin gibi yemek piri böle diyet filan ayıp oluyo ölümlü dünya ne diyeti yaw ye gitsin ..akşam gelsene burda fena işkembeci açıldı bir kelle yapıyor 2 tane sıyırmadan yersin..

HALUK
16-09-2011, 10:59
yaw haluk bu ne rezilliktir hacı :D senin gibi yemek piri böle diyet filan ayıp oluyo ölümlü dünya ne diyeti yaw ye gitsin ..akşam gelsene burda fena işkembeci açıldı bir kelle yapıyor 2 tane sıyırmadan yersin..

hahahaa :))))kanka şaka bir yanada bak memeleri bagışlayacam hiç bir doktor yanaşmıyor kesip almaya ;)

typer46
16-09-2011, 11:00
haluk abi son durum nedir senden bilgi bekliyorum aynı dertler bendede var :D

stlegal
16-09-2011, 11:03
haluk yaşam tarzını değişmek gibi bir şey senin için bu çok zor inşallah başaralı olursun

typer46
16-09-2011, 11:07
haluk yaşam tarzını değişmek gibi bir şey senin için bu çok zor inşallah başaralı olursun

cem kanka neden öylediyosun belki bizim gibi kilolu insanlar belki hayata tutuna bilir :D

stlegal
16-09-2011, 11:27
kanka sporu bıraktığımdan beri 10 kilo verdim ama yusyuvarlak oldum ..hareket etmemiz lazım spor yapmamız lazım başka yolu yok

miniks
16-09-2011, 11:32
Abi siz şaşırdınız mı ?

o balon kelepçe ameliyatlarında kaç kişinin masada kaldıgını biliyormusunuz ?

Bir vucuda az gıda sokmak ile kilo verilmez böle sacma şeymi olur

Vucudun enerjiye ihtiyacı var besine ihtiyacı var

öle az yiyeyim vitamin hapı kullanayımla da olmaz bir anda gidiverirsiniz

bogazınızı tutmayı ögreniceksiniz sizi yemek yemeye teşvik eden ne varsa eş dost akraba arkaaş ilişkiyi kesiceksiniz

buzdolabınızdan şarkuteri ürünlerini çıkartıcaksınız

bunların yerine sebze koyucaksınız

sabah kahvaltıda size kibrit kutusu kadar peynir yetermi hiç böle saçmalıkmı olur 150 kg yim diyorsunuz

hıyar domates ve marul sürekli elinizin altında olucak acıktınız yada illede agzınız boş duramıcak bişiler yiceksiniz kalorisi olmayan bunlardan atıştırcaksınız ama bir oturuşta 1 kg degil tabiki

siz öncelikle her ögünde salata yeme alışkanlıgını edinin sonrası kolay basit bir liste vereyim uygulayın 1 ay boyunca düzenli her sabah akşam yürüyüş yapın don giymeyin pişik olmassınız

sabah

ögünden önce 500ml serin su
light beyaz peynir (yörsan yada bahçıvan marka) 100gr
3 - 4 dilim Halk ekmegin tam bugay kepek ekmegi var dilimli şekilde ondan tüketin 100 gr gibi olsun
3 domates
4 salatalık
5 adet yagsız tuzsuz zeytin
roka - tere - marul göbek maydonaz gırla istediginiz kadar yiyin
2 fincan şekersiz yeşil çay

ara ögünü mideniz ezilmeden aclık hissi gelmeden yiceksiniz bu cok önemli yani bu kahvaltıdan 3 saat sonra acıkmadan ara ögünü götürceksiniz eger acıkırsanız vucud depo yapmaya başlamıştır bile yag yakımınız zorlaşır

ara ögünde

500ml serin su

1 fincan şekersiz çay
5 adet arı marka çavdar grissiniz (mor paket)

öglen

500ml serin su

kocaman kase gözünüzü doyurcak şekilde salata yagsız tuzsuz olucak

roka marul göbek kıvırcık bol domates bol hıyar

üzerine limon sıkın yag tuz gerekmicek bana güvenin nar ekşiside koyabilirsiniz sirke koyun böle zararsız şeylerle tadlandırın

salatayı gömün ondan sonra 150 gr ızgarada pişmiş tavuk gögsü yada bonfile yiceksiniz
kesinlikle soslu ve marine edilmiş olmucak

direk kasaptan alındıgı gbi ızgarada pişcek yagsız

ara ögün

500ml serin su

1 kutu meyveli yogurt yada

4 adet kuru kayısı
1 kase light yogurt 200gr

akşam

500ml serin su

büyük kase salata yine
1 kase çorba yada 2 dilim kepek ekmegi(çorba içiyorsanız o ekmek yerine ikisini birlikte tüketmeyin)
1 tabak yagı suyu süzülmüş sebze bu aralar taze fasulye iyi

akşam yatmadan 1 saat önce
500ml serin su

1 porsiyon meyve

bunda da şekeri az olanı tercih edin mesela bu aralar mürdüm erik iyi gider 4 adt yiyebilirsiniz
yada 1 şeftali

uykudan kalkar kalmaz 500ml serin suyu gömceksiniz

siz iradenizi kullanın verdigim bu listeyi de uygulayın kimseye par vermenize ameliyat olmanıza gerek yok

Her sabah düzenli yürüyüş her akşam düzenli yürüyüş 1 km bile olsa ilkgün için yeterli zamanla km yi uzatırsınız hemen 8km yürüyün demiyorum size ama hareket şart yapamıyorum yok yapıcaksınız

cocuk istiyorum ama çiftleşmem gibi bişi olur :)

şimdiden başarılar

Eger uygularsanız 1 ay sonra bütün forum ile 10 ile 15 kg vermiş olmanızı kutlarız

bu süre zarfında şeker yok
kuruyemiş yok
tatlı yok
dondurma yok
pirinç yok
bulgur yok
makarna yok
mangal yok
alkol asla ve asla yok

bol hareket asansor yok merdiven cıkmak var

ilk 2 hafta dişinizi sıkın sonra görüceksiniz yaşam standardı olucak bir zaman sonra

mmustu
16-09-2011, 11:47
bana lazım olan diyetisyeni size tarif edeyim varsa tanıdıgınız gidebilirim. kimlere gitmedik ki ;)

1 kibrit kutusu peynir yiyeceksin demeyecek bunu nasıl yapıcagımı ögretecek,
evde yatma spor yap demeyecek nasıl ve neler yapabilecegimi ögretecek. gerekirse yanımda durup yaptıracak.
parayı alayım öleyim demeyecek, ben zayıfladıgımda 3 se tutarı 6 verip öldürcem zaten kendilerini.

en yakın örnegi mmuştu süper diyetisyen miş ismi lazım degil gittim mmuştu da arabada bekliyordu 150 tl ücretini ödedim 25 dk kibrit kutusu peynirle tatlısesin ilk kasedinin büyüklügündeki köfteyi anlattı ordan çıktık gittik ne yaptık mmuştu yazsın :)

hahaha dimi abi tekirdağa gidip ne ezmiştik :D

nan sigaranın üstündeki fotolar gibi olmuş dikkat et oğlum kendine

Haluk abi minik çok güzel özetlemiş olayı bu kiloda birisi için az yemek çözüm değil sorun olur spor illaki olacak ama şu durumda kondüzyon çalışmakta olmaz ilk etapta yürüyüşten başka çaren yok

herşey iradene sahip çıkmana bağlı abi yani yine senin elinde Allah yardımcın olsun güç kuvvet sabır versin

miniks
16-09-2011, 11:54
Abi birde beni ciddiye alırsanız gerçekten kg verirsiniz ben bu bilgiye gelene kadar 5000 tl harcadım :) şimdi bedava size dagıtıyorum

161 kg den 109 kg ye indim ben fotoşop degil gerçek :)

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312739_1950636854892_1511757071_31586633_130759281 5_n.jpg

1.5 aydır tatildeydim 129 kg olmuşum :)

tam 4 gündur geldigimden beri spor ve diyet birlikte yapıyorum beslenmemi de ona göre orantılı olarak alıyorum ve 125 kg ye indim

hedefim 3 ayda 19 kg vermek inşallah

mmustu
16-09-2011, 11:57
kankacım haluk abinin en önemli sorunu irade hani o kadar alışmış vaziyetteki nefsine hakim olabileceğinden çok ciddi tereddütlüyüm :)

stlegal
16-09-2011, 12:08
sigarayı bırakamam diyordu onu bıraktıysa kesin gırtlağına sahip çıkar .zaten çok yemek yemeyi bırkmazsa haluk bizi bırakıcak

HALUK
16-09-2011, 12:29
Abi birde beni ciddiye alırsanız gerçekten kg verirsiniz ben bu bilgiye gelene kadar 5000 tl harcadım :) şimdi bedava size dagıtıyorum

161 kg den 109 kg ye indim ben fotoşop degil gerçek :)

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312739_1950636854892_1511757071_31586633_130759281 5_n.jpg

1.5 aydır tatildeydim 129 kg olmuşum :)

tam 4 gündur geldigimden beri spor ve diyet birlikte yapıyorum beslenmemi de ona göre orantılı olarak alıyorum ve 125 kg ye indim

hedefim 3 ayda 19 kg vermek inşallah
verdigin diyet
valla e5 üzerinde bütün hastanelerin diyetisyenleri isim olarak bilmesede görüntü itibarı ile tanır beni :) hepsinin diyet listesi var bende ama bu listelerden birini uygulamak için hayattan kopmak lazım ;) eve ekmek götürebilmek içinde çalışmaya ihtiyacım var. araştırmalarım sonucunda piskolojik tedavi ile zayıflamaya başlamaya karar verdim diyebilirim, olmazsa balon işini yapıcam neden illa zayıflamak dersen, allah bagışlarsa 9 yaşında bir oglum var okulda onunla dalga geçiyorlarmış şişkonun oglu diye, bi kaç kişinin gözünü şişirmiş ama dayak acısı geçene kadar etkili oluyor, yani oglumun pisikolojisi bozulacagına benim keyfim bozulsun daha iyi ;)

kankacım haluk abinin en önemli sorunu irade hani o kadar alışmış vaziyetteki nefsine hakim olabileceğinden çok ciddi tereddütlüyüm :)

1 şişe viski ile 1 kasa portakal yemiştik dimi, yarım kilo badem içi, üstüne tam ekmek kokoreç, dönerkende birayla doritos yapmıştık, sizden ayrıldık evde de yemege oturmuştum :)
neyse bitcek inşallah bunlar kafaya koydum bu defa saglam bir yardımla sonuçlandırcam allahın izniyle:)

HALUK
16-09-2011, 12:32
sigarayı bırakamam diyordu onu bıraktıysa kesin gırtlağına sahip çıkar .zaten çok yemek yemeyi bırkmazsa haluk bizi bırakıcak

böyle gaz ver bana yavrum :) yaparsın de edersin de :) yoksa yakında arabaya sıgmıyacam sizin garaja kepçeyle gelecem :)
ama dedigim gibi son bir ateş yakalım kanka namıma layık :):) keçi kemirelim :))

Low-Rider
16-09-2011, 12:39
Üniversitede bir kız vardı bizim sınıfta baya baya kiloluydu , geçenlerde facebookta gördüm tanıyamadım incecik olmuş 40-50kg vermiş.Ama dayamış yağ yakıcıları zayıfladıkça daha da zayıflama isteği gelmiş tabi.En son haber aldığımda 2haftadır hastanede yatıyordu , vucudunda ki yağ oranı baya azalmış.Tabi bu kadar şeyden sonra en önemli kısım psikolojik destek oldu onun için.

Psikolojik destek ile başlamak ve devam etmekte en mantıklısı bence.

mmustu
16-09-2011, 12:48
verdigin diyet
valla e5 üzerinde bütün hastanelerin diyetisyenleri isim olarak bilmesede görüntü itibarı ile tanır beni :) hepsinin diyet listesi var bende ama bu listelerden birini uygulamak için hayattan kopmak lazım ;) eve ekmek götürebilmek içinde çalışmaya ihtiyacım var. araştırmalarım sonucunda piskolojik tedavi ile zayıflamaya başlamaya karar verdim diyebilirim, olmazsa balon işini yapıcam neden illa zayıflamak dersen, allah bagışlarsa 9 yaşında bir oglum var okulda onunla dalga geçiyorlarmış şişkonun oglu diye, bi kaç kişinin gözünü şişirmiş ama dayak acısı geçene kadar etkili oluyor, yani oglumun pisikolojisi bozulacagına benim keyfim bozulsun daha iyi ;)

abi diyet diyorsun ama başka nasıl kilo vermeyi düşünüyorsun ? diyet işini muhakkak yapacaksın ve bu diyetin hayattan kopmakla alakası yok

sen bu işi kesin olarak kafaya koymuşsun belli miniklerin tavsiyelerini dinle abi sen şuan hemencecik bi 20 kilo verip diğer ameliyatları falan düşünüyorsun ama balonda kelepçe işide cidden çok tehlikeli işler kolay değil

lnd_samet
16-09-2011, 12:58
olmazsa balon işini yapıcam neden illa zayıflamak dersen, allah bagışlarsa 9 yaşında bir oglum var okulda onunla dalga geçiyorlarmış şişkonun oglu diye, bi kaç kişinin gözünü şişirmiş ama dayak acısı geçene kadar etkili oluyor, yani oglumun pisikolojisi bozulacagına benim keyfim bozulsun daha iyi

ALLAH korusun başınıza bir iş gelse?
onlarca örnekten birinin sizin başınıza gelmeyeceği ne *****?o masadan kalkamama ihtimali var biliyorsunuz.
böyle basit bir olaydan psikolojisini düzeltmek istiyorsunuz gayet iyi anlıyorum ama,
ALLAH korusun---ya?
lütfen sağlıklı düşünün.
sizi tanımam etmem ama o yavrucağa bunu yapmaya hakkınız yok.oyüzden sporla diyetle hakikaten AZİMle yapın bu işi....

HALUK
16-09-2011, 12:59
abi diyet diyorsun ama başka nasıl kilo vermeyi düşünüyorsun ? diyet işini muhakkak yapacaksın ve bu diyetin hayattan kopmakla alakası yok

sen bu işi kesin olarak kafaya koymuşsun belli miniklerin tavsiyelerini dinle abi sen şuan hemencecik bi 20 kilo verip diğer ameliyatları falan düşünüyorsun ama balonda kelepçe işide cidden çok tehlikeli işler kolay değil

çok sagolsun listeyi kopyaladım hemen :) kibrit kutusu kadar peynir yazmıyor bunda :)))

çorluda bir pisikoloji doktoru varmış zayıflama merkezi açmış orkut arkadaşımız söyledi gidip bir görüşcem inandırıcı gelirse başlıyacagım inşallah. ;)
bu arada fazlasına gerek yok 100 kilo olayım yeter bana yoksa çok döverler beni :)

mmustu
16-09-2011, 13:01
çorluda mı abi ? istersen birlikte gideriz boştayım biliyosun hatta ordanda bizim kokoreççiye giderik :p

stlegal
16-09-2011, 13:02
böyle gaz ver bana yavrum :) yaparsın de edersin de :) yoksa yakında arabaya sıgmıyacam sizin garaja kepçeyle gelecem :)
ama dedigim gibi son bir ateş yakalım kanka namıma layık :):) keçi kemirelim :))

kanka nasıl istersen yarın gel o zaman yapalım bana bugün haber ver ama ;) muştu duydunuz zilin sesini mangal yaparız dükkanda son kez

stlegal
16-09-2011, 13:03
çorluda mı abi ? istersen birlikte gideriz boştayım biliyosun hatta ordanda bizim kokoreççiye giderik :p

iyi dost muştu :D

mmustu
16-09-2011, 13:04
abi bana zamanı ve mekanı söyleyin yeter :)

XoR
16-09-2011, 13:04
kanka nasıl istersen yarın gel o zaman yapalım bana bugün haber ver ama ;) muştu duydunuz zilin sesini mangal yaparız dükkanda son kez

Yarın Hakan'a mangal yakacaktık emme ??? :)

stlegal
16-09-2011, 13:05
O zaman yarın sanko semalarında yapsak

XoR
16-09-2011, 13:07
O zaman yarın sanko semalarında yapsak

6 aydan sonra evine geliyor sanırım çıkmaz istemez abi aile kız arkadaş dede ve evdeki bilumum evcil hayvanlar (kediler,köpek,baykuş,muhabbet kuşu,balıklar ve gündelik gelip giden diğerleri) :D sebebiyle

Saat 16:00 uçağı iniyor

mmustu
16-09-2011, 13:08
aynen sanko atölye özge çatı katı bizleri bekliyor :D

HALUK
yeşillik dere kenarı bi yer olsa çalgı çengi hani jubile yaparmış gibi :)

çorluda mmuştu sendemi gözükcen doktora ?

mmustu
yeşillik dere kenarı bi yer olsa çalgı çengi hani jubile yaparmış gibi :)

çorluda mmuştu sendemi gözükcen doktora ?

yok abi ben kokoreç çi için geleyim dediydim :D

stlegal
16-09-2011, 13:14
valla kanka sanko çatıda yaparız derseniz ben yapam dere göl ben ıslak sevmiyim :)

XoR
16-09-2011, 13:17
valla kanka sanko çatıda yaparız derseniz ben yapam dere göl ben ıslak sevmiyim :)

Çatalcada Fok balığı gibi yüzerken böyle demiydin :D

miniks
16-09-2011, 13:30
OLE JUBİLE MUBİLE İŞİNE GİRERSENZİ ZATEN OLMAZ HEMEN BAŞLICAKSINIZ

bu arada siz kaaya koymuşssunuz bu balon işini ne desek boş anladıgım kadarı ile

hakkınızda hayırlısı

stlegal
16-09-2011, 13:31

bu arada siz kaaya koymuşssunuz bu balon işini ne desek boş anladıgım kadarı ile

hakkınızda hayırlısı

kanka yarın gelin hep beraber jubile yapalım :D

stlegal
16-09-2011, 13:32
Çatalcada Fok balığı gibi yüzerken böyle demiydin :D

KOCA yaz geçti 1 sefer girdik

XoR
16-09-2011, 13:34
KOCA yaz geçti 1 sefer girdik

Bu postta bana girdi sanırım :D

stlegal
16-09-2011, 13:40
Bu postta bana girdi sanırım :D

napıcaz yarın haluğa veda partisi vericezmi :D

mmustu
16-09-2011, 13:42
koray hakan yarın mı istanbulda olacak bugün mü ?

birde yarın geliyorsa ilk geceden rahatsızlık olmaz mı bizden önce nihayetinde ailesi var :)

XoR
16-09-2011, 13:43
napıcaz yarın haluğa veda partisi vericezmi :D

Hakan'ı sattım ozaman :D

Daha doğrusu ilk günden adama çökmek doğru olmaz bi ailesini vs görsün hoşgeldin mangalını h.içi gider orada yakarız ayrı olarak.

Buna göre ben Hakan'ı havalimanında karşılayıp evine postaladıktan sonra Sanko'ya gelirim tahmini varış zamanım 17:30 civarıdır ki sanırım sizde anca işleri toparlayıp o saatte başlarsınız zaten.

Arabam yok zurna olmaya geliyorum haberiniz olsun :D

mmustu
16-09-2011, 13:44
bir üstteki post işe yaramış :D

hemen org oluyoruz o zaman :D

by_hayali
16-09-2011, 13:45
mangal var dediler geldik :)

mmustu
16-09-2011, 13:46
adamın kilo verme konusunu mangal partisine çevirdiğimiz için hepimizi kınıyorum :D

stlegal
16-09-2011, 13:47
o zaman konu açın millet küsüyo sonra :D

XoR
16-09-2011, 13:48
bir üstteki post işe yaramış :D

hemen orgazm oluyoruz o zaman :D

Tamam kanka sen ayarla pozisyonunu

mmustu
16-09-2011, 13:50
Tamam kanka sen ayarla pozisyonunu

ok kanka ben alttayım göbekten ötürü daha rahat oluyo :D

XoR
16-09-2011, 14:00
Konu açıyorum burası hiç olmasın daha fazla

HALUK
16-09-2011, 14:42

hakkınızda hayırlısı

yok abicim listeni kopyaladım emin ol uygulayacagım ama önce piskolojik yardım almam gerekiyor çünkü açıkınca çıldırıyorum ;)

sen dedin ya yemek muhabbeti yapan arkadaşlardan ve dostlardan kop diye :) veda edelimde küsmesinler ;)