PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kadrandaki ampuller kısa devre yaptı

rebelh
15-09-2011, 20:38
mrb arkadaşlar kadran çubuklarının rengini değiştirmek istedim söktüm kadranı bi güzel çubukları boyadım turuncuya yavaşça sonra geri taktım kadranı fakat bi baktım hararetin oradaki ve devir göstergesinin sağ, km/sa göstergesinin sol kısmı aydınlanmıyor? ben kısa devre yapmıştır die düşünüorum konuya hakim biri bilgi verirse sevinirim

ist da bi japon otocu bulsam ampullerini alsam taksam olurmu? hatta almışken değişik renk bi ampul bulabilirmiyim?

yada en yakın elektronikçiye gidiimmi?:beuj:

rebelh
15-09-2011, 20:40
bu işlem için gazı buradan aldım:D

http://www.techturkey.com/forum/do-it-yourself-diy/40360-ek9-typer-kadran-calismasi.html

driftboy
15-09-2011, 20:43
Ampulü düşmüştür arkaya yada takmayı unutmuşsundur. takmadan dikkat ettin mi ?

rebelh
15-09-2011, 20:46
Ampulü düşmüştür arkaya yada takmayı unutmuşsundur. takmadan dikkat ettin mi ?

hepsini kontrol ettim ztn devir saatinin oradakinin ucu kararmış galiba o yalan olmuş ama hararet göstergesinin arkasında bi kutucuk var yeşil anahtar oraya girio onun içinde ampul var mı yok mu bilemiyorum ama oda yanmıyo

gökan
15-09-2011, 20:54
bı tepesıne vur cıkıcak:)hem konuda bız cubukları cıkarmadan yaptık arkasındakı ampullerı kontrol et:)

rebelh
15-09-2011, 21:06
bı tepesıne vur cıkıcak:)hem konuda bız cubukları cıkarmadan yaptık arkasındakı ampullerı kontrol et:)

hocam sen gaz verdim bana :D kadranları turuncu yaptım ama kaplamayı beceremedim çünkü senin gösterdiğin şekilde kesemedim sen neyle kestin onu?

ampulleri değişicem galiba sen iyi biliosundur 2 ampul var birbirine bağlı 2 kabloyla biri yukarıdan giriyor diğeri tam benim sönük dediğim aradan ztn onunda ucu kararmış işte onu değiştiriim diorum nerede bulurum?

ayrıca hararet göstergesi ampulünü bulamıyorum arkada kapalı bi kutu var yeşil soetin girdiği ama benzin ibresi ve otomatik vites göstergesi yanıyo bi hararet yanmio o kutuda

ilk etapta feci moralim bozuldu ama :)

driftboy
15-09-2011, 21:07
hepsini kontrol ettim ztn devir saatinin oradakinin ucu kararmış galiba o yalan olmuş ama hararet göstergesinin arkasında bi kutucuk var yeşil anahtar oraya girio onun içinde ampul var mı yok mu bilemiyorum ama oda yanmıyo

Tekrar sök, ne kadar ampül varsa hepsini değiştir. Hem sıkıntın olmaz hem sökmüşken yanmayanıda halledersin :) Ama sökünce soketini filan tak vidaları sıkmadan kontrol et

gökan
15-09-2011, 21:12
kardes kadranın ustunde sıyah kablolu ampul varya onların ucundakı ampulu sok orya led döşe:Den guzelı

rebelh
15-09-2011, 21:16
kardes kadranın ustunde sıyah kablolu ampul varya onların ucundakı ampulu sok orya led döşe:Den guzelı

o kanlonun 2 ucundada ampul var 2 sinide söküp led mi takiim yoksa sadece alttakinimi çünkü sadece alttaki yanmio

sorun ampullerdedir dimi daa büyük bişi çıkmaz inş :)

gökan
15-09-2011, 21:18
bana yarn bı foto ceksene benzın ısıgının orasımı yanmıyor sende yoksa ustten gostergeye vuran ısıkmı

berkay_aydin
15-09-2011, 21:21
o kanlonun 2 ucundada ampul var 2 sinide söküp led mi takiim yoksa sadece alttakinimi çünkü sadece alttaki yanmio

sorun ampullerdedir dimi daa büyük bişi çıkmaz inş :)

öncelikle geçmiş olsun :) bence böyle projeler güzeldir halledilir sorun olmaz bence hiç olmadı gidin bir elektrikçi 2 dk da halleder :)

rebelh
15-09-2011, 21:21
devir saati ve hız göstergesinin arası yanmıyor bi oda o kablolu ampulun aşağıya bağlı olan kısmına denk geliyor bide sağ taraftaki ekipten hararet yanmıyo hemde hiç ama benzin ve vites tam yanıyo

senin resimden derleyip işaretlicem birazdan resim çektim ama ii çıkmadı akşam akşam

gökan
15-09-2011, 21:24
kardesım cubukları sokmenle ampulelrın hıcbır alakası yok yalnız su var ampullerı cok hassas o kadranın bende bazen yanmıyr yumruk atyrdum konsola az yanıyrdu ama senınkıler sıyahlaşmış patlamışsa yapcak bişi yok degstrceksın:)korkma bı sıkıntı yok yanı

rebelh
15-09-2011, 21:33
http://i53.tinypic.com/w1daq1.jpg

ya ben komple söktüm kadranı aldım elime geze geze ofise geldim folyo biçtim falan hatta bi ara lan kmyide düşürebilirmiyim acaba die aklımdan geçmedi deil :D

bu ampulleri bulursam sorun yok çünkü ben 10 liralık keyif aliim die çok 150-200 liralık masraf çıkarmışımdır :D bi nevi bozarak öğreniyorum bi çok şeyi

işaretlediğim yerlerde ışık yok uyarı işaretlerimin hepsi sorunsuz çalışıyor

rebelh
15-09-2011, 21:36
öncelikle geçmiş olsun :) bence böyle projeler güzeldir halledilir sorun olmaz bence hiç olmadı gidin bir elektrikçi 2 dk da halleder :)

2 haftadır aktif olarak forumdayım kendim için ufak bi garaj tertiplemek bile geçmeye başladı aklımdan :D

hani kendi arabanın ustası olmak varya arkadaşların sorunca bunu nerden yaptırdın diye ben yaptım demesi 10 numara oluyo :D

ufak tefek telefon laptop falan tamir ediorum artık sıra arabaya geldi inş:D

berkay_aydin
15-09-2011, 21:37
2 haftadır aktif olarak forumdayım kendim için ufak bi garaj tertiplemek bile geçmeye başladı aklımdan :D

hani kendi arabanın ustası olmak varya arkadaşların sorunca bunu nerden yaptırdın diye ben yaptım demesi 10 numara oluyo :D

ufak tefek telefon laptop falan tamir ediorum artık sıra arabaya geldi inş:D

gerçekten öyle oluyor :D panjuru kapladım :) yanımdakiler sıkıldı artık çok panjur demişim :D

rebelh
15-09-2011, 21:42
gerçekten öyle oluyor :D panjuru kapladım :) yanımdakiler sıkıldı artık çok panjur demişim :D

banada arabanda çok kırmızı var biraz siyah kat dediler forumda gittim dün panjuru mat siyah yaptım 10 numara oldu hakkatten:)

şimdide kadranı kaplayamadım ya yrn floresan sarısına boyayabilirim sprey boyayla :D

berkay_aydin
15-09-2011, 21:46
gerçekten çok kırmızı vardı :) avatarda göremiyorum ama normal düz bir lip güzel olur :)

gökan
15-09-2011, 21:59
ampullerı patlamıs kardesım degstrceksın artık onları:)

rebelh
16-09-2011, 07:32
ampullerı patlamıs kardesım degstrceksın artık onları:)

:D bu bahaneyle led takiim bari sökmeyi takmayı öğrendim nede olsa..

gökan
16-09-2011, 09:17
ama kadranı sen cok krucalıyrsun bılen bı arkdsla yap:)led takmak kolay deıl:)

rebelh
16-09-2011, 09:51
ama kadranı sen cok krucalıyrsun bılen bı arkdsla yap:)led takmak kolay deıl:)

doğrudur dün komple söktüm bütün parçalarını :D o zmn normal ampulunu alırım hem eskisine göre daha güçlü olur healde

gökan
16-09-2011, 11:54
normal ampul olmaz:)

rebelh
16-09-2011, 12:21
normal derken orjinal ampulleri kastettim led falan uğraşmiim die

Asimos
16-09-2011, 12:28
ampulleri nerden bulcaz banada lazım aslında gösterge ampulleri ?