PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : d16 mı b16 mı turbo?

slave
14-10-2007, 18:33
arkadaşlar ve abilerim herkesten fikrini bekliyorum ufak bir bütçeyle araba alıcam civic si buldum bir tane daha önceki arabamda si dı . arabanın normal motorundan memnunum yani si olarak ama turbo fikri uzun zamandır aklımda vardı şimdi ise fikri yavaş yavaş hayata geçirmek istiyorum uzun bir zaman alıcak ama parçalarımı ve kafamdaki bazı fikirleri sizlere danışmam lazım turbo konusundaki bilgim yetersiz sorularım şöle olucak :D

ilk başta si yerine önerilicek 10.000 ytl ye kdar ne araba olur benim isteğim si

d16 turbolamak b16 lara göre daha zor yani daha az verimler alınıyor diye biliyorum ama bütçeme uymak zorundayım :(. d16 motoru söküp b16 ya geçiş yapmam nelere mal olur ne gibi çözümler üretebilirm :soru:

parçaları zamana bağlı alıcağım için acelem yok ii olsun ama geç olsun istiyorum :o

d16da kullanılcak alternatifler neler olur işletim sistemi ve yürüyen konusunda aks,debriyaj vs vs gibi parçaları bulmam zormudur d 16 için .
veya d16 motoru söküp b16 bir motor bulup takmam nasıl olur?:icon_wack

işletim sistemi hakkında bilgi alabilrmiyim ? öğrenmek istiyorum :beuj:

ve sizin önericeğiniz fikirleri açığım özellikle bu işi yapmış bilen abilerimden yardım istiyorum saygılarımlar berkan :heyoo:

STP
14-10-2007, 18:36
d16 turbodan az guc alındıgını kım soyledıkı . guzel hazırlanmıs bı d16 400 lerı rahat bulur gecer

slave
14-10-2007, 18:45
peki bu konuda senin önerilerin nedir stp

senna
14-10-2007, 18:51
d16danda güzel sonuçlar alabilirsin güzel bi kitle güzel sonuçlar alınır işletim sisteminde piggy back işini görür muhtemelen

diğer parçalar yeterli seviyede bulunabiliyo d16 için

slave
14-10-2007, 18:53
kit olarak değilde custom bişeyler yapmak istiyorum çünkü parçaları yavaş yavaş alıcam sonra kısmetse garaja giricez

çok abartmadan günlük kullanmaya müsait çok gezen biri değilm ama hafta sonları genelde kullanıyorum arabayı o ndenle kullanımda bir sorun olurmu merak ediorum

STP
14-10-2007, 18:53
hp olarak beklentın nedır ona gore bı kombınasyon soyleyebılırım

slave
14-10-2007, 18:56
200 civarı uygundur diye düşünüyorum yani bi typrla yürümek gibi

STP
14-10-2007, 18:58
ozaman bı kol bı pıston alırsın normal buyuklukte bı turbo ıle sorunsuz 0.7 barlarda o dedıgın hplerı alırsın

slave
14-10-2007, 19:02
peki bunun dışında yürüyen aksam da neler olması gerekir yan, ii bir şey olması için bana aklında olan ufak bir liste yazamısın olsa ii olur dediklerin teşekkürler stp

1.6 VTi
14-10-2007, 19:26
yürüyende güzel bir baskı-balata seti dışında fazla birşeye ihtiyacın olacağını sanmıyorum... D16 olarak bir arkadaşımda 1.6 ies turbo vardı, onda da sadece kol-piston-afc vardı, extra olarak turbo timer gibi gerekli 1-2 parça vardı ve o da 0.6-0.7 bar falan basıyordu ve hiçbir sorunu yoktu...

slave
14-10-2007, 19:49
istediğim güçler zaten çok abartı değil şuanki düşüncem 0.5-0.6 bar civarı yazılım la ilgili olarak bilgi alabilirmiyim

1.6 VTi
14-10-2007, 19:54
YANLIŞ BİLMİYORSAM yazılıma gerek kalmadan S-AFC ile halledebilirsin ;)

slave
14-10-2007, 21:01
anladım teşkkür ederim başka yorumlar bekliyorum arkadaşlar lütfen

VteC_MaNiaC
14-10-2007, 21:22
D16 0.5-0.6 barda sorunsuz bi şekilde kullanabilirsin benzin pompası , enjektör pistoon kol gibi malzemelerle stock motordan epey güç çıkartırsın sıkıntı olmadan ... tabi bu işin ıvır zıvırı ve uygulanma kalitesi performansına direk etki edecektir ... SAFC ile ayar 0.5-0.6 da yeterli olucaktır die biliorum

coolvtec
14-10-2007, 21:52
Sana bi abi kıyağı yapayım ve en ekonomik fiyata en fazla güç alabileceğin motoru söyleyeyim sana; B18.

İstersen direk integra alıp onun üstünde gidebilirsin. Stock motor ile -eğer sağlıklı ise- bi 220-240hp ler alabilirsin turbo setup ına göre . yüklü typer, stock s2000 ler rakibin olur.

Kasayı begenmiyorum vs dersen alırsın bi eg/ek kasa ona takarsın ama biraz tuzlu olur bu swap işi.

Maliyet en ucuzu direk integraya yaparsan debriyaj vs en az bi 5000ytl tutar tahmin ediyorum.

Turbo için gerekli parçalar/maliyet vsvs >>>>SEARCH/ARAMA
Kolay gelsin.

Oz`
14-10-2007, 22:28
bnenim şöle bi düşüncem var ucuz aldığın hersey i zamanla zamanı dolmadan zorunlu kalarak değiştirirsin daha pahalıya gelir

zc serisi senin si indaki motordan sapıklar 1000 tekerdelere kadar geldiler. senin yerinde olsam bak onların en sexy sorunu yatak çevirir işini bilen bi ustaya güçlü yağ pompası onun yanında 0 yatak kol yatağı krank ın orjinal kalmak kaydıyla kol ve piston almanı öneritorum enjektor orta sewiyede bir baski istersen burda yaptıra biliceğimiz bir egsozt manifold u ve tr den temin edebiliceğin bir turbo ile orjinal beynini çiplemek kaidiyle çok güzel şeyler alabilrsin ama benden sana tavsiye hatta rica LÜTFEN UCUZA kaçma. geç yaptır 5 ay 7 ay sonra fakat güzel oılsun

cem
14-10-2007, 23:09
istediğim güçler zaten çok abartı değil şuanki düşüncem 0.5-0.6 bar civarı yazılım la ilgili olarak bilgi alabilirmiyim

Arabanın beyni zaten yazılıma uygun safc falan ugrasma safc o kadarda ii bişi deildir ayrıca ona boşuna para verme senin araban si için konusuyorum , yanlış yönlendirilme.

Diger detaylarıda özgün yazmış zaten.

slave
15-10-2007, 00:34
bnenim şöle bi düşüncem var ucuz aldığın hersey i zamanla zamanı dolmadan zorunlu kalarak değiştirirsin daha pahalıya gelir

zc serisi senin si indaki motordan sapıklar 1000 tekerdelere kadar geldiler. senin yerinde olsam bak onların en sexy sorunu yatak çevirir işini bilen bi ustaya güçlü yağ pompası onun yanında 0 yatak kol yatağı krank ın orjinal kalmak kaydıyla kol ve piston almanı öneritorum enjektor orta sewiyede bir baski istersen burda yaptıra biliceğimiz bir egsozt manifold u ve tr den temin edebiliceğin bir turbo ile orjinal beynini çiplemek kaidiyle çok güzel şeyler alabilrsin ama benden sana tavsiye hatta rica LÜTFEN UCUZA kaçma. geç yaptır 5 ay 7 ay sonra fakat güzel oılsun

dediklerini emin ol çok dikkate alıyorum özgün abi haklısın o nedenle hiç acele etmicem 5 kuruş fazla olsun geç olsun ama benim olsun sağlam olsun istiyorum . o nedenle ii bir liste oluşturp aklımdakileri kağıda yatırıp zamana bağlı alıcam belki 1 sene sonra birleşir ama adam gibi olsun .
senin bana önericeğin neler olabilr kısaca bana bahsedermisn

si

slave
15-10-2007, 00:37
Sana bi abi kıyağı yapayım ve en ekonomik fiyata en fazla güç alabileceğin motoru söyleyeyim sana; B18.

İstersen direk integra alıp onun üstünde gidebilirsin. Stock motor ile -eğer sağlıklı ise- bi 220-240hp ler alabilirsin turbo setup ına göre . yüklü typer, stock s2000 ler rakibin olur.

Kasayı begenmiyorum vs dersen alırsın bi eg/ek kasa ona takarsın ama biraz tuzlu olur bu swap işi.

Maliyet en ucuzu direk integraya yaparsan debriyaj vs en az bi 5000ytl tutar tahmin ediyorum.

Kolay gelsin.

evet swap iş tuzlu olucak gibi o nedenle şuanki fikrim d16 üzerinde yoğunlaşmakta ama özgün abinin dediği gibi yatak sorununu daha önce yaşadım o nedenle ii düşünüp haraket etmek istiyorum

emreekin
15-10-2007, 03:41
swap a falan hiç girme..üstündekiyle aynen devam...özgün anlatımış saten...ama b>d oluyor onuda unutmamak lasım...:D

Oz`
15-10-2007, 09:15
yaa düzgün yapılırsa D de büyük olur B den tamama Bütün B leri geçemez belki ama Baya bi B üzer K üzer yani :)

slave: yatak sorunu pompa ve hondadan almana gerek yok yatakları çok güzel yatak şirketlerivar Dnin tek sorunun işter B gibi K gibi kaliteli olmamasıdır o yatağın

Grs91
15-10-2007, 09:45

Kolay gelsin.

bu kısım biraz abartı olmuş :)

M3CSL
15-10-2007, 11:14

yok yok abartı deıl:) 230 240 hp lık typerlera güzel rakıp olur;)
kg olarak hafıf ve torklu...

Grs91
15-10-2007, 11:27
yok yok abartı deıl:) 230 240 hp lık typerlera güzel rakıp olur;)
kg olarak hafıf ve torklu...

Abi yuklu type r demis,cok genel yazilmis,bu kdr butce ve 200 lu hp lerle ygz yi gecebilir mi? oda yuklu type r :) dedgn gbi 230 240 derecesnd yuklu denmemis direk "yuklu type r" denms o yuzdn ole dedm :D

slave
15-10-2007, 11:34
Abi yuklu type r demis,cok genel yazilmis,bu kdr butce ve 200 lu hp lerle ygz yi gecebilir mi? oda yuklu type r :) dedgn gbi 230 240 derecesnd yuklu denmemis direk "yuklu type r" denms o yuzdn ole dedm :D

haklısın benim dediğim bütçede zor yüklü typr ama yavaş yavaş parçaları toplıcağım için sonunda ne çıkarırım allah bilir :D bu konuda özgün abiye çok danışıcam vede paşaoğlu yolu gözükücek ..

Grs91
15-10-2007, 12:09
haklısın benim dediğim bütçede zor yüklü typr ama yavaş yavaş parçaları toplıcağım için sonunda ne çıkarırım allah bilir :D bu konuda özgün abiye çok danışıcam vede paşaoğlu yolu gözükücek ..

Ozgun ve pasaoglu dogru karar:)

sportinger
15-10-2007, 12:46
zc turbolamış biri olarak tavsiye ederim abisi b16 larkadar masraf etmeden iyi güçler alabilirsin tabi kaliteli malzeme kullanarak. eger yavaş yavaş yapacaksan. yatak takımı kol piston enjektör beyin blockguard ve gömlek alman bu motor için cok salıklı olur ve ilerde istedigin güçlere cıkarsın. ben debriyaj dışında bu motorda hiç sıkıntı yaşamadım. baskı ve balata yüksek güçlerde cok önemli. motor ne üretirse üretsin senin onu yere iii iletmen lazım bunuda unutmasan ii edersin...

M3CSL
15-10-2007, 13:19
;)

tamamdır:D;)

coolvtec
15-10-2007, 15:14

si tip konusunda zaten önde. Ama Integranın orjinal sıkıştırması 9 ve sağlıklı stock bir motorda 10psi de 200+ de alınabilir. Aslında bu sonucu biz de merak ediyoruz, çünkü bir tane hazırlamakytayız. Hedefimiz 10psi de 220+ gibi. Muhtemel rakiplerimiz de İzmirden stock s2000 (AHK :) ) ve yüklü type-R (EFE :) ) EFE sanırım 240hp lerde. Bakalım, sonucu hep beraber göreceğiz inşallah. Ben torka güveniyorum şahsen, bir de kilo avantajına. :icon_tup:

1.6 VTi
15-10-2007, 15:25
si tip konusunda zaten önde. Ama Integranın orjinal sıkıştırması 9 ve sağlıklı stock bir motorda 10psi de 200+ de alınabilir. Aslında bu sonucu biz de merak ediyoruz, çünkü bir tane hazırlamakytayız. Hedefimiz 10psi de 220+ gibi. Muhtemel rakiplerimiz de İzmirden stock s2000 (AHK :) ) ve yüklü type-R (EFE :) ) EFE sanırım 240hp lerde. Bakalım, sonucu hep beraber göreceğiz inşallah. Ben torka güveniyorum şahsen, bir de kilo avantajına. :icon_tup:

Yalnız şöyle birşey var Mutluay Abi Efe arabayı sattı, Kpro'yu da Mert'e sattı yani denemeyi Mert'le yapmayı düşünebilirsiniz :)

Maxiboost
15-10-2007, 15:59
Ozgun ve pasaoglu dogru karar:)

:D

bence motordan sonra sökün arabayı hafifletin ne varsa sökün :D arka taraf çıplak metal kalsın sonra üstünü nubukla kaplayın siyah rollgace fln of :D

slave
15-10-2007, 17:26
zc turbolamış biri olarak tavsiye ederim abisi b16 larkadar masraf etmeden iyi güçler alabilirsin tabi kaliteli malzeme kullanarak. eger yavaş yavaş yapacaksan. yatak takımı kol piston enjektör beyin blockguard ve gömlek alman bu motor için cok salıklı olur ve ilerde istedigin güçlere cıkarsın. ben debriyaj dışında bu motorda hiç sıkıntı yaşamadım. baskı ve balata yüksek güçlerde cok önemli. motor ne üretirse üretsin senin onu yere iii iletmen lazım bunuda unutmasan ii edersin...

evet kesinlikle haklısın abi bu konulara çok dikkat edicem yatak sorununu en ii hale getirmem lazım yani temeli ii atalım ki devamı gelsin önerdiğiniz marka ve ürünler varmıdır ?

slave
15-10-2007, 17:27

bence motordan sonra sökün arabayı hafifletin ne varsa sökün :D arka taraf çıplak metal kalsın sonra üstünü nubukla kaplayın siyah rollgace fln of :D

evet evet sökücem bir ben kalıcam bir direksiyon bide motor allah ne verdiyse :D sökülcek şeyler baya çıkar galiba

Grs91
15-10-2007, 17:44

Sisst noluo lan spoiler wermek yok hehe,kardesim sen bunu dinleme baskasini dinle adam sokmeye baslarsa durmaz sendn hafifini bulursa onu koyar direksiyona hehehe ne demis bilge japon :"ne turbolucak7an turbola,yeter ki turbola"

sportinger
15-10-2007, 18:10
evet kesinlikle haklısın abi bu konulara çok dikkat edicem yatak sorununu en ii hale getirmem lazım yani temeli ii atalım ki devamı gelsin önerdiğiniz marka ve ürünler varmıdır ?

acl yatak takımı, eagel H kollar ve blockguard, darton gömlek, arias piston,balata olarak F1 yada exedy s3 kullanabilirsin.beyin aem, hondata olabilir. safc düşünme derim verdigin paraya yazık (makyajda biyerekadar)...

Oz`
15-10-2007, 19:13
acl yatak takımı pek sewimli değil esasında eagle larda sewimli değil ben ailk makinamda almıştım 30 küsür bilnden sonra söktüm haqyır bişi yoktu ama Usa de çin forged i die dalga gewçiyorlar darton alırsan evet güzel şeylere el atmış olabilirsin :) debriyajda ben f1 yada exedy i pek tavsiye etmiyorum artık soft tune arabalar hariç byin olayında kendibeynimi kulllanamam dersen AEm olabilie çok geniş kapsamlı olur ve ileriye yönelik olur

boosted_pug
15-10-2007, 21:45
hocam kendinde söylemişsin yatak sorununun olduğunu buna çok dikkat etmen gerekiyo zc lerin en çok sorun çıkartan malzemesi bu parçalar onun haricinde sportinger nickli arkadaş si turbo sunu yeni sattı ona danışabilirsin malzemeleri yurtdışı sitelerden getirmen yurtiçinden almandan yarı yarıya ucuza malolucaktır zaten neler yapman gerektiğini arkadaşlar bi güzel açıklamışlar amerikada defalarca kez turbolanmış bi araç olduğundan (benim 106 gti gibi parça aramak felan....) hiç bi sorunla karşılaşmıcağını düşünüyorum

swap işine bulaşıyım deme çünki dünya para ayırman gerekiyo b16 bulıyım desen nerden baksan 5k çıkarman gerekiyo gözden sonra birde turbo oooooo bi 5k daha tabi sana kalmış tamamen projende başarılar dilerim

slave
16-10-2007, 10:54
evet haklısn yurtdışı olayını biraz araştırmam lazım parça sorunu olucağını çok zannetmiyorum ama iyisini almak istiyorum mümkün olduğunca

coolvtec
16-10-2007, 14:30
evet haklısn yurtdışı olayını biraz araştırmam lazım parça sorunu olucağını çok zannetmiyorum ama iyisini almak istiyorum mümkün olduğunca

Projenin ne olacağını kesin belirledikten sonra bulabildiğin uygun parça olursa tr den forumlardan alırsın. Kalan parçalar da mecburen yurtdışı artık. İyi fiyalı ürün denkgetirdin mi kaçırma.

sülüman
16-10-2007, 21:28
aslında benim acmak istedigimde konuydu aklıma takılan bi ikibişiler vardı???

şimdi baştan sona kadar okudumkonuyu genelde yatk problemi olan bi araç daatron ile halldedild piston kolda tama işletim sistemide oldu daha neler lazım saglıklı ve gündelik kullanabilmek için yag pompası ???turbo ne önerebilirsiniz ??? manifolt nasıl olucak hazırı varmı yoksa yapılacakmı?? yaptık güzel oldu nasıl duracak???nasıl yoltutacak bunlar için asagı yukarı fiyatları nedir illaki intercolerolacak borulaı nasıl yapılacak ayrıyetten bov var ??bu gibi şeyler ile bize yaklasık 5,000 yl yi bulurmu tune hariç??

şimdiden tsk ederim

slave
16-10-2007, 21:33
sorular için çok teşşekürler :D

1.6 VTi
16-10-2007, 21:34
aslında benim acmak istedigimde konuydu aklıma takılan bi ikibişiler vardı???

şimdi baştan sona kadar okudumkonuyu genelde yatk problemi olan bi araç daatron ile halldedild piston kolda tama işletim sistemide oldu daha neler lazım saglıklı ve gündelik kullanabilmek için yag pompası ???turbo ne önerebilirsiniz ??? manifolt nasıl olucak hazırı varmı yoksa yapılacakmı?? yaptık güzel oldu nasıl duracak???nasıl yoltutacak bunlar için asagı yukarı fiyatları nedir illaki intercolerolacak borulaı nasıl yapılacak ayrıyetten bov var ??bu gibi şeyler ile bize yaklasık 5,000 yl yi bulurmu tune hariç??

şimdiden tsk ederim

Komple gireyim dersen 5.000ytl'yle kurtulman biraz zor :) Yaptın durmak için komple fren kiti alabilirsin o da 1000-1500$ civarı tutabilir marka ve modele göre, turbo=hedeflenen güç ve aracın karakterine bağlıdır kişiye göre değişir bu seçim, intercooler ve borular direkt kit olarak alınabilir, yol tutması için coilover + yapılacak spec'e,güce uygun jant+lastik takımı alınmalı, yağ pompası ve enjektörler gene istenilen güce göre alınır, 500hp b serisi bir motor yapılacaksa örneğin 880cc enjektör güzel olurken 220-250hp için 370cc fazlasıyla yetebilir, yağ pompası araca uygun spor bir model seçilir... Tune dahil bu tür komple girdin mi alacağın parçaların kalitesine ve hedeflenen güce göre 10-12binytl'den başlar bir setup, 25-40 arasına kadar çıkar hatta daha da fazla, dediğim gibi önemli olan hedeflenen güç,spec ;)

slave
16-10-2007, 21:40
evdeki hesap çarşıya hiç bir zaman uymaz zaten evet işi detaylı düşünürsek maddi miktar çok çıkıyor

sülüman
16-10-2007, 21:41
d serisi diyelim 200 250 vivarı diyelim tune hariç bütün malzemelri ortalama ?????

1.6 VTi
16-10-2007, 21:49
açıkcası fiyatlar olarak özellikle şuanki fiyatlar hakkında hiçbir fikrim yok yanlış yönlendirmek istemem :) ama 200-250 d serisi bir 1.6 ies turbolamıştı bir arkadaşım daha önce yazdığım gibi orj. fren sistemi kullanıyordu, koni amortisör+yay vardı güzel güzel kullandı, böyle bir setupın maliyeti 5-6.000ytl civarındadır tahmin ediyorum...

Oz`
17-10-2007, 07:22
BEYLER 4 sayfadır biz boşa yhazıyorus bakın ucuz etin yahnisi güzelolmazz baqin burda 3-4 milyara araba yapaprsınız deyip insanları yanıltmayın kimderse ucuza maaal ederim yanılır açık sölemek gerekirse baqin herşey parfa demek özel yatak

Oz`
17-10-2007, 07:23
BEYLER 4 sayfadır biz boşa yhazıyorus bakın ucuz etin yahnisi güzelolmazz baqin burda 3-4 milyara araba yapaprsınız deyip insanları yanıltmayın kimderse ucuza maaal ederim yanılır açık sölemek gerekirse baqin herşey parfa demek özel yatak özelyağ pompası özelıvır zıvır bunların hepsi para gömlek o bu şu ondan dolayı heycanlanmayın sonucu hüsran olur 1000 dolardan kaçarken 5000 dolarllık olmayın ben söleyeyim

coolvtec
17-10-2007, 12:23
Ben de stock motora 6-7 milyar diye başladım, en az 10 kere liste güncelledim, bir vtec parasını geçti şu an. Satılan turbo kitler buz dağının sadece 1/3 'ü gerek miktar gerek fiyat olarak.

Kaan
17-10-2007, 13:32
Zamanın bolsa bence hiç acele etme d16 turboluycaksan.Herşeyin kalitelisini kullanmaya çalış ucuz parçalar ve yöntemlerle basma.Piston,kol,gömlek seçimini ona göre yap piston kol yapmadn basma sonra içinde " aman basmayım kırar mı? " korkusu olmasın.Paranı biriktir hiç acele etme.Ucuza kaçma hiç bişeyde.Sonra zırt pırt manifoldum çatlıyorda demeyesin ;) Öreneğini çok yakın bir arkadaşım yaptı çünki.Şimdiden kolay gelsin başarılar.

slave
17-10-2007, 21:28
evet ii bir karar vermem gerekiyordu ve verdim zamana bağlı kaliteli bir şekilde parçalarımıtoplıcam kısmet ne zaman biter garaja gireriz bilmiyorum ama herkesle paylaşıcam yardımınızı isticem çok saolun

sülüman
17-10-2007, 21:50
galiba benim sorum yanlış anlasılmış benkalkıp yarın yapmayacım sadece biligi amaçlı sordum özel derken gömlekten bahsetmişşsin özgün abi heralde demek istedigim bi araç yaptınmı liste hazırlıysun tamam bunun contsası tornacısı rekteiyecisi haortumu kelepcesi ıvır zıvır geçer evdekihesap hiç bi zman carsıya uymaz onun bilincindeyim

Rockford
17-10-2007, 22:15
zc için hangi firmalar güvenilir yatak üretio?

efe-E
18-10-2007, 00:46
ya birisi BaMBaM'ı ve TURBOCİVİC'i çağırsa ya şuraya anlatsınlar eğrisi doğrusu nedir :D

slave
18-10-2007, 12:04
kesinlikle doğru bir karar bri bize yardımcı olsunnnnn:D markalar hakkında bilgi isteriz isteriz

Oz`
18-10-2007, 12:17
eyrisi doğrusu yok :) konuşulan civic Si motoruda sizin düşündüğünüz d16 deil extradan :) civic 1.6ies in emre resmini koysunda serce parmağınız kadar ince kolu olan arabaya naaptınızı düşünün

mr.korhan
26-10-2007, 23:44
Konunun Başından Bu yana Pek Çok mesaj Geçmiş Arkadaşlar
Konu ile ilgili Ufak bi kaç tavsiyede benden size , Söz Konusu B18 Turbo olduğundan yazma gereksinimi duydum Türkiyenin İlk Turbo İntegrasının Sahibi Olarak yani.
Bunu söylememdeki amaçta reklam değil, tecrübeyle baki olan şeyleri söyleyeceğimdendir..:cool:

Öncelikle Oz'un dediklerine Katılıyorum, kesinlikle ucuza kaçmayalım ve 4-5 milyara bitirirsiniz gibi laflar konuşmayalım, o işin o kadar extrası çıkar ki şaşkınlıkla bakarsınız sadece duruma..Kaliteli Malzemeler Kullanılmaya özen gösterin mümkün mertebe.
Ve Muhtemel kafanızda tasarladığınız bütçe ne ise, onun 1000-2000 YTL Fazlasını kafanızda hesap edin sürekli.

SAFC Konusunada Gerek yok bence, neden derseniz Si beynine yazılım ile müdehale edilebiliyor, gereksiz bir maliyet olur bence.

Debriyaj Konusuda Kesinlik gerektiren bir parça. olmazsa olmaz diye tabir edilebilecek seviyede önemlilik taşıyor. zira sıkıştırırsanız yüksek devirlerde yani turbonuz dolu dolu üflerken , kaçırmaya başlarsınız :)

Bu arada değinmeden geçemiycem B18 Turbo, Yüklü type-r ın telaffuzuna ,yani yüklü kelimesinin içerdiği setuplara bağlı olmakla birlikte hondata lı bir K20 nin yanından 0,5 le geçebiliyor ;)

yazdıklarımın tümü acısıyla tatlısıyla başta da söylediğim gibi tecrübeyle bakidir.
duyum yada varsayım değil gerçeklerin kendisidir :)
Saygılar..:heyoo:

cem
27-10-2007, 00:15
Bu arada değinmeden geçemiycem B18 Turbo, Yüklü type-r ın telaffuzuna ,yani yüklü kelimesinin içerdiği setuplara bağlı olmakla birlikte hondata lı bir K20 nin yanından 0,5 le geçebiliyor ;)

Ben bunu dedigimde selçugun msjını bir daha hatırlayalım :)

Beyinli bi Typerla denense güzel olur kanısındayım.

beyınlı bı typer fazla gelır cem naptın :) beyınlı dedıgın typer nerden baskan 240tır en kotu headers egsoz caısıyle

:icon_tup:

coolvtec
27-10-2007, 08:20

Biz de bu sonucu hedefliyorduk. Canlı örnek olarak sunman iyi olmuş arkadaşım. :icon_tup: Kasasız belasız.

sportinger
30-10-2007, 11:49
yazılım olayı saçma bence zart zurt basınc acıp kısacaksın. yazın olacak kışın olacak boyna yazılım mı yaptıracaksın veya yeni spec yapacaksın büyük turbo, enjektör falan olmadı bidaha yazdır.

GökhanO
31-10-2007, 10:10
Yazılım olayı neden sacma olsun sen 20 psi icin arabayı ayarlayınca tekrar 20 psi ve altı degerler icin ayar yapmana gerek yok ki, zaten basıncı ayarladıgın max. degerin uzerinde acmadıgın surece sorun olmaz. Bi kere en fazla kac psi kullanacaksan ona gore ayar yaparsın sonra dusuk basınclarda kulllanırsın.

sportinger
31-10-2007, 12:50
valla cok yakıyo yakmasa dedigin gibi gezilir de. entemizi masraf 1 kere yapacan sonra benzin parasıyla aradaki farkı kapamıcan yani...

Dynatech
22-11-2007, 09:42
acl yatak takımı pek sewimli değil esasında eagle larda sewimli değil ben ailk makinamda almıştım 30 küsür bilnden sonra söktüm haqyır bişi yoktu ama Usa de çin forged i die dalga gewçiyorlar darton alırsan evet güzel şeylere el atmış olabilirsin :) debriyajda ben f1 yada exedy i pek tavsiye etmiyorum artık soft tune arabalar hariç byin olayında kendibeynimi kulllanamam dersen AEm olabilie çok geniş kapsamlı olur ve ileriye yönelik olur

Peki senin tavsiyen nedir marka olarak yatak ve aktarma D16 için:soru::soru:

sportinger
04-12-2007, 09:31
Peki senin tavsiyen nedir marka olarak yatak ve aktarma D16 için:soru::soru:

sen napacan kaliteli malzemeyi, yapalım sana 19 enjektörlü bi makina bin işte kırılınca bidaha yaparız maliyet az olum nası olsa...