PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E30 325 Turbo @ Ankara

Eray Yümsel
16-09-2011, 12:53
sonunda 7 günlük özverili bir şekilde çalışmamızın snucunu aldık piston garage erkut ve özellikle kerem in mükemmel hünerleri sayesinde arabam çok sağlıklı bir hale geldi

Allah kısmet ederse bu mubarek günde 1 2 deneme yapıcaz katılmak isteyen arkadaşlarda ararsa sevinirim... 534 486 63 73 eray yümsel :icon_tup:

DENEME OLMADı ARKADAŞLAR

benzin pompam bozuldugundan dolayı değiştirip walbroyu taktım basınç açtım 1 bar a deviride 7000rpm e açtık spark cut ı fazla verdi sanırım kerem kesiciye bir girdim egzos manifoldunda kafam kadar delik açıldı :D:D:D hadi dedik rakipler atmosferik söktüm gaz kelebeğinin ordaki hortumu verdik avans ı atmo vs atmo denicez 2 e30 bu seferde 332 vites kolunu kırdı yine deneyemedik :D:D

ama tek bişey söyliyim 1 bar ı EKE den çok çok çok farklı aynı turbo ile internal setup bukadar fark edermi diyodumda harbi ediyomuş :D şu anda istanbul dayım gece 2 de yola cıktım 7 gibi geldim delik manifotla zevkli olmadı tabi :D ilk iş 3mm manifold yaptırmak :) sonra denicek araba bol güzel istanbulumda özlemişim 7 gündür ankara da hint fakiri gibi takılıyodum :D

piston garaj da benim için ugrasan emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederim özellikle ford cu ahmet adama ne desem dur telefon açayım hallederiz diyo benim ankara şubem yemin ederim :hehe:

Eray Yümsel
16-09-2011, 13:02
t3t4 turbo ya 2.8litre ile 0.8bar basıyorum bilginize :D max 300hp civarı

M///maniac
16-09-2011, 13:02
artk densesende gelsen eray yumsel videoları bekliorz ins ugrasının karsılıgını alırsın kankacm

mmustu
16-09-2011, 13:03
çakall 2,5 litreye aynı turbo ile 0,6 barda 287 aldıydık dimi :D

Eray Yümsel
eyv kankacım sağı solu patlamazsa bu akşam döncem yuvaya :D

M///maniac
enaz 350 dir o ztn kolpadan 300 diyo :D

Eray Yümsel
16-09-2011, 13:04
çakall 2,5 litreye aynı turbo ile 0,6 barda 287 aldıydık dimi :D

çaktırma panpaaa bunda extradan 292 egzantrik 3,5mm oversize subap port polish var önemsiz şeyler yani :D

B.Aktepe
16-09-2011, 13:04
eray deneme yapacağına canımın içi, ne yaptın ne ettin onu anlat hata neredeymiş neresini giderdiniz ettiniz. teknik bilgi paylaş be ya :)

Eray Yümsel
16-09-2011, 13:06
hacı çok detaylı knu açıcam onla ilgili çok değerli bilgiler edindik 7 günde gerçekten çok yararlı bilgiler paylaşıcam :) ama şimdi tadına bakma zamanı ist e döneyim açıcam

snan1910
16-09-2011, 13:07
bir haftadır yatarken görüyorduk şimdi yürürken görelim bakalım neler yapıyor :D

B.Aktepe
hacı çok detaylı knu açıcam onla ilgili çok değerli bilgiler edindik 7 günde gerçekten çok yararlı bilgiler paylaşıcam :) ama şimdi tadına bakma zamanı ist e döneyim açıcam

tamam kaydettim bunu da :) o diğer msg ı kaydettiğim gibi (hatırlarsın sen hangisi olduğunu ) :D

Eray Yümsel
bir haftadır yatarken görüyorduk şimdi yürürken görelim bakalım neler yapıyor :D

gelde senide çıkarayım aradan blacklist te sende varsın :D

stlegal
16-09-2011, 13:08
hacı tam azına layık vtec turbo var denenmi :D

mmustu
16-09-2011, 13:09
hacı tam azına layık vtec turbo var denenmi :d

bkt ? ? ? ? :d

Eray Yümsel
16-09-2011, 13:10
cem abi seve seve denerim önce ölmeden istanbul a dönmem lazım ama :D denemeyen hondacı olsun aha yaz buraya :D

snan1910
16-09-2011, 13:12
gelde senide çıkarayım aradan blacklist te sende varsın :D

bizi kafadan blacklistten çıkart abi :) ilerde turbolarsak deneriz listeye gireriz :)
takipteyiz NZM yi :)

stlegal
16-09-2011, 13:15
cem abi seve seve denerim önce ölmeden istanbul a dönmem lazım ama :D denemeyen hondacı olsun aha yaz buraya :D

valla gel kankam kaanın vtec var oda araba arıyor eğlenirsiniz fazla basınç basmıyı zaten :D

stlegal
16-09-2011, 13:16
bkt ? ? ? ? :d

PEK takip ediyon bakıyım :D

dirk
16-09-2011, 13:18
eray abi kadett i de tamir et sonra deneyelim onla NZM i :D

mmustu
piyasadan çok uzaklaştım en kısa sürede bi 126 bis alıp turbolamayı düşünüyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ?

by_hayali
bende varım :D:D

by_hayali
16-09-2011, 13:19

Eray hondacımı olmuş neyyy ??? :cool:

isotta
16-09-2011, 14:14
eray abi kadett i de tamir et sonra deneyelim onla NZM i :D

kadett yer :D

stlegal
16-09-2011, 14:21
EKE turboyken nerdeydiniz :D

XoR
16-09-2011, 14:25
Kocaların burada gitmişsin gurbette koca arıyosun :D

ceco
16-09-2011, 14:25
eray numaram war kanka sende ıst. a gelınce alo de denerım ben senınle.

1,2 bar benım aracımda senın aracına yakın güçlerde :)

Alican
16-09-2011, 16:47
Akşam araşalım. 9 - 9:30 gibi

1.8 turbo
16-09-2011, 17:05
sabırsızlıla vıdeoları beklıyoruz.

allah kaza bela vermesınnn

BU®AK
16-09-2011, 18:49
Merakla bekliyoruz :D

Eray Yümsel
16-09-2011, 20:35
birazdan enka ya geçicez benzin pmpası sıçtı basınc kısmak zrunda kaldım 0.5 bar basıyrum sanırım birazdan prn yapcaklar bana hakkınızı helal edin :D

mmustu
16-09-2011, 21:02
ya olm 0,5 harbiden osuruk gibi geliyor o hacme o turbo ile hakikatten işin zor 1 bardan aşağısı keyif vermiyor

M///maniac
16-09-2011, 21:29
birazdan enka ya geçicez benzin pmpası sıçtı basınc kısmak zrunda kaldım 0.5 bar basıyrum sanırım birazdan prn yapcaklar bana hakkınızı helal edin :D

bi pompa bulamadnmı olm ankarada 0.5 nedr ben agzmla 0.3 üflüorm boost saatine:D

elpadre
16-09-2011, 21:33
Eray ankaradan geçtim bilseydim orda olduğunu denerdik :)

Eray Yümsel
16-09-2011, 21:51
evet 0.5 bar ın kendime yakışmadığını düşündüğüm için ahmet kardeşimi aradım kendisinin ford bayiisi ((ALTAYLAR)) var saolsun bu saatte açtı ve bukadar şans olur walbro çıkarttı kıyıdan köşeden şimdi onu takıyorum akşam eğlenceli olsun ;)

mmustu
16-09-2011, 22:02
ha şöyle bilader ver küsküyü :D

044 mü pompa yoksa 901 mi

imhotep
16-09-2011, 22:04
eray ver ayarı panpa :D

CGR328
16-09-2011, 22:38
tam olarak nerde buluşcaksınız ivedikmi

Kakus
16-09-2011, 22:45
Ulan içimden demiştim "yine mi aynı filmi izlicem" diye ama, bu sefer farklı olucak galiba. :D Hep bu son dakika arızaları bitiriyor bizi. Yetti artık. Araya tır soktuğun, semt soktuğun, il geçtiğim videoları bekliyorum canım abim. :D

civic@ef
17-09-2011, 08:20
standart 200sx le denemeden kaçtı eray diyolar :D

M///maniac
17-09-2011, 08:35
konuyu sıcak tutalım videoları alalm eray bey:D

Eray Yümsel
17-09-2011, 08:39
hahaha ne videosu la dün bırak boost lu denemeyi atmosferik deneme şansım bile olmadı bukadarmı ters gider bi adamın işleri ya :D

walbroyu taktım basınç açtım 1 bar a deviride 7000rpm e açtık spark cut ı fazla verdi sanırım kerem kesiciye bir girdim egzos manifoldunda kafam kadar delik açıldı :D:D:D hadi dedik rakipler atmosferik söktüm gaz kelebeğinin ordaki hortumu verdik avans ı atmo vs atmo denicez 2 e30 bu seferde 332 vites kolunu kırdı yine deneyemedik :D:D

ama tek bişey söyliyim 1 bar ı EKE den çok çok çok farklı aynı turbo ile internal setup bukadar fark edermi diyodumda harbi ediyomuş :D şu anda istanbul dayım gece 2 de yola cıktım 7 gibi geldim delik manifotla zevkli olmadı tabi :D ilk iş 3mm manifold yaptırmak :) sonra denicek araba bol güzel istanbulumda özlemişim 7 gündür ankara da hint fakiri gibi takılıyodum :D

piston garaj da benim için ugrasan emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederim özellikle ford cu ahmet adama ne desem dur telefon açayım hallederiz diyo benim ankara şubem yemin ederim :hehe:

M///maniac
17-09-2011, 08:44
hahaha ne videosu la dün bırak boost lu denemeyi atmosferik deneme şansım bile olmadı bukadarmı ters gider bi adamın işleri ya :D

walbroyu taktım basınç açtım 1 bar a deviride 7000rpm e açtık spark cut ı fazla verdi sanırım kerem kesiciye bir girdim egzos manifoldunda kafam kadar delik açıldı :D:D:D hadi dedik rakipler atmosferik söktüm gaz kelebeğinin ordaki hortumu verdik avans ı atmo vs atmo denicez 2 e30 bu seferde 332 vites kolunu kırdı yine deneyemedik :D:D

piston garaj da benim için ugrasan emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederim özellikle ford cu ahmet adama ne desem dur telefon açayım hallederiz diyo benim ankara şubesi yemin ederim :hehe:

olm bi kere sıkıntısız denemen olmadıki ztn cünübsn iste masallah eksikleri bitrde nzm ekeden çok farklı olcagı belli ztn

Eray Yümsel
17-09-2011, 08:49
aynen kenkk regilatör lazım varmı bildiğin :D

V3li4ht
17-09-2011, 08:53

Daha bişi yapamadık ki o senin şansın bizim tükanda walbro nun ne işi var hiç anlamadım bende... Scooter bile getirecektim yani hehehe

Her zmn elimden geldiğince yardımcı olurum eray bi telefona bakar :D

ceco
17-09-2011, 08:56
ya eray geçen manısayı havaya ucurcaktın az kalsın, şimdide ankarayı yakıcan a.q :D

ıstanbula sag salım gelmen sevındırıcı kanka :)

Eray Yümsel
17-09-2011, 08:56
Daha bişi yapamadık ki o senin şansın bizim tükanda walbro nun ne işi var hiç anlamadım bende... Scooter bile getirecektim yani hehehe

Her zmn elimden geldiğince yardımcı olurum eray bi telefona bakar :D

manifold patlamasaydı bide utanmayıp ayarlı regilatör bul dicektim yalan yok :D manifot patlayınca daha fazla yüzsüzlük yapmayım dedim :hehe: ehehhe eyv kenk çok saol herşey için

potter744
17-09-2011, 08:59
ıns sorunsuz bır deneme sansın olur sorun yasamadan

V3li4ht
17-09-2011, 09:03
manifold patlamasaydı bide utanmayıp ayarlı regilatör bul dicektim yalan yok :D manifot patlayınca daha fazla yüzsüzlük yapmayım dedim :hehe: ehehhe eyv kenk çok saol herşey için

eheheheehehe:icon_wack
senin haberin yok basıncı açmak için arabadan indiğinde ben regilatör de ayarladım da ayarı yapan arkadaş kesin değil dedi bende sesimi çıkartmadım :hahaha::hahaha:

Eray Yümsel
17-09-2011, 09:06
eheheheehehe:icon_wack
senin haberin yok basıncı açmak için arabadan indiğinde ben regilatör de ayarladım da ayarı yapan arkadaş kesin değil dedi bende sesimi çıkartmadım :hahaha::hahaha:

ahahahha
hacı araba yürürken bi sen gördün sanada sormadım beğendinmi diye nası la tek binen sensin :D beğendinmi bakayım gerçi pek basamadım ama :D

V3li4ht
17-09-2011, 09:15
ben gayet zevk aldım pampa ayar bittiğinde ki hali on numaraydı
km saati çalışmıyorya zevk vermiyo sürekli 0 Km/H ile gidiyorduk :D:D
Allah nazardan saklasın yeterince tatmin edici sorunlar bitince eminim ki umduğunu bulacaksın sende o enerji oldukça o araba her daim yürür :)

Eray Yümsel
17-09-2011, 09:19
eyvv kenk allah daha iyisini sanada nasip eder inş :)

snan1910
17-09-2011, 09:50
standart 200sx le denemeden kaçtı eray diyolar :D

adamım geldik yoktun gece :D

8 günlük maceranın sonu :D keşke sorunsuz bitseydi. dün gece piston garajda 30 kişi felan vardı sanırım. NZM yi canlı izlicektik olmadı başka sefere izleriz inşallah.. :)

civic@ef
17-09-2011, 12:29
adamım geldik yoktun gece :D

dişime göre rakip yoktu gittim bende :D lastikleri değiştirdim aslında deneyebiliriz mazdayla birdaha :D

snan1910
17-09-2011, 12:34
dişime göre rakip yoktu gittim bende :D lastikleri değiştirdim aslında deneyebiliriz mazdayla birdaha :D

yok yok debrajı kesin elimize alacaz bu gidişle bronzu mecbur çaktırmak zorunda kalcaz :D deneriz ortağım bakarız :D

BU®AK
17-09-2011, 12:44
Sağa sağlim gittin ya gerisini çözersin kanka ama Ankara için yeni bir efsanesin yerin ayrı :icon_tup: ''Bahtsız bedevi şansı'' senden denemeye gelen araçlara bile geçti buda bir rekor olsa gerek :D Nzm eksikleri giderilince sıkı yürür motor hakikaten çok farklı ;)

Eray Yümsel
17-09-2011, 12:46
Sağa sağlim gittin ya gerisini çözersin kanka ama Ankara için yeni bir efsanesin yerin ayrı :icon_tup: ''Bahtsız bedevi şansı'' senden denemeye gelen araçlara bile geçti buda bir rekor olsa gerek :D Nzm eksikleri giderilince sıkı yürür motor hakikaten çok farklı ;)

eyv kardeşim kısmet ya vardır bi hayır diyip duruyoduk hakket varmış krank sensörnün civatası gevşemiş deneme olsaydı parçalancaktı %99 allah tan erken farkettik te eve dönebildim :) saol tekrardan

erdem325
17-09-2011, 13:52
eray onu bunu boşverde sen arabayı yıkadınmı?
arabayla birlikte kendinede bi su tut yinede ne olur ne olmaz :D :D

bladerk
17-09-2011, 15:09
eyv kardeşim kısmet ya vardır bi hayır diyip duruyoduk hakket varmış krank sensörnün civatası gevşemiş deneme olsaydı parçalancaktı %99 allah tan erken farkettik te eve dönebildim :) saol tekrardan

evet şehir sakinleşti skağa çıkma yasağı sona erdi maganda eray ankrayı terk etti :hahaha:
hala krank sensr diyosun aramızda 36 boy vardı sağlıklı bi denemeydi :hahaha::D :hahaha::hahaha::hahaha:

eray onu bunu boşverde sen arabayı yıkadınmı?
arabayla birlikte kendinede bi su tut yinede ne olur ne olmaz :D :D

ahaha istanbula geçmeden sapancada bi göle girseydin erayı gören yaklaşmasın artık o foseptikeray :hahaha:
kanka sağ sağlim gitmene sevindim ben de hasta oldum evde yatıyorum umarım iyi ağırlyabilmişizdir bi de takımlarımı gönder ;)

JDMazda_GTR
17-09-2011, 16:27

unoyla kalkak dedım kanka yemez dedın bende r34 alın gelın dıorum ıste.bı kısı bıle cesaret edemedı bnm unoya:D:D:D

Eray Yümsel
17-09-2011, 16:35
evet şehir sakinleşti skağa çıkma yasağı sona erdi maganda eray ankrayı terk etti :hahaha:
hala krank sensr diyosun aramızda 36 boy vardı sağlıklı bi denemeydi :hahaha::D :hahaha::hahaha::hahaha:

ahaha istanbula geçmeden sapancada bi göle girseydin erayı gören yaklaşmasın artık o foseptikeray :hahaha:
kanka sağ sağlim gitmene sevindim ben de hasta oldum evde yatıyorum umarım iyi ağırlyabilmişizdir bi de takımlarımı gönder ;)

allah razı osun kankacım inan arabayı sabah parkettim yüzüne bakmadım hala işlerim çok 7 de istanbuldaydım hala uyumadım :) bayıldım bayılcam bi ara toplarım n var ne yok kargolarım :D

BU®AK
17-09-2011, 16:37
unoyla kalkak dedım kanka yemez dedın bende r34 alın gelın dıorum ıste.bı kısı bıle cesaret edemedı bnm unoya:D:D:D

Valla doğru ben duydum ürktüm sustum pustum kaldım o kadar yani :hehe: Uno da çok zalim duruyordu :cool: Ama dediğimi unutma unoyu satınca diğerine başla :icon_tup:

civic@ef
17-09-2011, 20:12

soldan direksiyonlu r34 istedim yolda gelsin deneriz kanka ayıpsın yaa :D bi ışınlanda araba göreli m :hahaha:

JDMazda_GTR
18-09-2011, 03:23
soldan direksiyonlu r34 istedim yolda gelsin deneriz kanka ayıpsın yaa :D bi ışınlanda araba göreli m :hahaha:

soldan dıreksıyon ve 800hp tekerde r34 bıde panpa:D r34 e ıyı gecırıo benım uno affetmıo ,:icon_tup::hahaha: