PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmit Cantürk Coilover

EKcivic
17-09-2011, 11:34
Merhabalar, opel g kasaya önlere coil yaptırmayı düşünüyorum.. İzmit'teki cantürk coili cok duydum tavsiyelerde hep buranın üzerine içinizdende burda yaptranlar gidenler muhakkak vardır ulaşabileceğim telefon numarası verirmisiniz bi kaç sorum olucak..

Herkese iyi hafta sonları..

Ö.öztüRk
17-09-2011, 11:40
Murat Cantürk
Tel: 0535-349-61-76

Buyrun burdan ulaşabilirsiniz. Cantürk harika diyebilirim tavsiye ederim.

Eyüp
17-09-2011, 11:41
Konusu ; http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/81149-canturk-nam-coil-tavsiye.html

EKcivic
17-09-2011, 11:44
Murat Cantürk

Teşekkür ederim. Hiç olumsuz yorum yok artık farz oldu coil gidelim bakalım :)

EKcivic
17-09-2011, 11:46
Konusu ; http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/81149-canturk-nam-coil-tavsiye.html
Farkedemedim, teşekkürler ilginiz için.

ProdriveSTI
17-09-2011, 11:47
Murat Cantürk

Bende diyorum benim ismimi niye yazmış bunlar :D Benim adım soyadımda Murat Cantürk ehuehue :hahaha:

Ö.öztüRk
17-09-2011, 11:47
Bende diyorum benim ismimi niye yazmış bunlar :D Benim adım soyadımda Murat Cantürk ehuehue :hahaha:

:) ehueheuheuheue k.bkma abi

EKcivic
17-09-2011, 11:49

size usta diyebilirmiyim :D :D :D

EKcivic
17-09-2011, 11:52
izmit yolu gözüktü bize :)

ProdriveSTI
17-09-2011, 11:53
ahaha estağfurullah,diyebilirsiniz usta :p :D

SDR_07
21-02-2012, 11:24
cantürk rezalettir kesinlikle yaptırmayın ben coil yaptırdım ne malının arkasındadır nede sözünün kesinlikle tavsiye etmem

34tb9544
21-02-2012, 11:35
Canturk felakettir ölüm getirir ben ölümden dondüm kötü yorum yok çünkü herkes parasını alabilmek için kötülemiyor parayı aldıktan sonrada ekmegiyle oynamak istemiyor ama ben bir daha önünden dahi geçmem arabamı aldığım ilk hafta hevesle gittim arabadan soğudum satıyordum onun yüzünden

By_HaNNibaLL
21-02-2012, 11:39
cantürk rezalettir kesinlikle yaptırmayın ben coil yaptırdım ne malının arkasındadır nede sözünün kesinlikle tavsiye etmem

Ne gibi bir problem yaşadiniz anlatirmisiniz ?

34tb9544
21-02-2012, 11:47
Arabama coil yaptı yaydan az bastı
Saga sola dönerken z kolu kopardi
ABs dsc lastik basınç sensörü ışıklarım yandı
Habersizce orjinal amartisorumu kullandı kesti biçti
Yaptıgı yayın tablanin büyük olduğunu ufak yay ve tabla kullan sorun kalksın dedim ok hallettim gel takiyim dedi istanbuldan kalktım gittim yine aynı tablayi yayı kullanıp yalan söyledi
Taktığı tabla lastiğime sürterek lastiğimi yardi 190-200 giderken yarılsa olmustum
İzmitte ısını bitirmeden istanbula kadar Gönderdi arabamdan tuhaf sesler ve kokular geliyordu bı şey olmaz dedi
Sabah 9 da gidip aksam 9 da ciktim 3 saatlik isti sözde
Parami ve amartisorlerimi 20 gun sonra gönderdi

Daha bir çok şey sözüne güven olmaz GİTMEYİN!!!

SDR_07
21-02-2012, 11:53
6 ay önce coil yaptırdım mal bozuk cıkarsa geri alırım sıkıntı yok bizi bilen bilir dedi ön arka bozuk cıktı küt küt vuruyordu nalı geri gönderdim abi sen paramı ver dedim param yok dedi sat öyle ver dedim 6 ay oldu malı sattı sattıgı kişileri biliyorum paramı alamadım dedi kişilere sordum verdik dedi arıyorum 1 saate yatırıyorum yatırmıyor tekrr yatırıyorum akşama tamam diyor akşam oluyor yine yok tekrar arıyorum tel bakmıyor zor bela ulaşıyorum bugun halletcem diyor yani kısacası eline düşmeyin

34tb9544
21-02-2012, 11:55
Dükkanına gidince ipe ipe veriyor isterse vermesin Banada bu gun yarın dedi telde en son dükkana gidince isterse vermeseydi

elpadre
21-02-2012, 12:02
yanı başka bır konuda yazdım ama budada yazıyım 1000 dolarlık coil over larımı yerden yere attılar adamlarda hıc acıma yok alemıyum olan coil over e cekıcle yara verdıler daha ne yazıyımkıı elemanlarda hıc acıma yok yanı tavsıye uzerıne gıttık urunumuz zarar gordu

34btr1907
21-02-2012, 12:17
abi şiddetle kesinlik le tavsiye ETMİYORUM beni tam 1 hafta oyaladı ve arabamı rezil edip geri verdi

Osman Bahadır
21-02-2012, 12:22
Şimdi arkadaşlar, tamam böyle anlatıyorsunuz yaşadığınız sorunları da, bundan daha 6ay-1sene öncesine kadar cantürk başlığında herkes öve öve bitiremiyordu cantürk'ü. Anlattıklarınıza göre onlar da muhakkak sorun yaşamış olmalı. Zaten takip ettiklerimim çoğu ya arabasını sattı, ya da coili söktü. Peki onların yaşadıkları sorunları paylaşmamaktaki amaçları neydi? Hala insanlar o başlığı okuyarak cantürk'e güvenerek, İstanbul'dan, Ankara'dan atlayıp gidip arabalarını teslim ettiler... Cantürk'ün yaptığı ayıpsa, yaşadıklarını anlatmayıp, parasını alıp konuyu kapatanların yaptığı daha büyük ayıp.

SekoLive
21-02-2012, 12:22
ıstsnalar harc bısey ın cok lafı sozu donuyosa sonunda hep boyle seyler okuyoruz gecms olsun gokhan

Shadow_Dancer
21-02-2012, 12:33
Uste para verseler custom coil yaptirmam...

FeaTuRiNG
21-02-2012, 14:58
yapma coil kesinlikle kullanmayın arkadaslar.. bende nam var, yemin ederim arabandan soğudum.. 5cm yay takın daha iyi ...

Melih-Ö
21-02-2012, 15:05
İlginç. 2 araçdır Cantürk Coil kullanıyorum sıkıntısız. Ses yok, vurma yok bir problemim yok.

B.Battal
21-02-2012, 15:16
Ben de sorun yaşadım benim gibi bir kaç arkadaşım da aynı şekilde. Madem sorun yaşadın arabayı satmadan önce niye söylemedin diyen arkadaşa cevap veriyim ben istanbulda başka bir amortisörcüde yeniden yaptırdım amortisörlerimi ve bir ton masraf ve zahmet çektikten sonra düzelttirdim arabayı da o şekilde sattım.

S.Özeren
cantürk el mi değiştirdi ? yukarda yazılanlarla Murat abi gibi bi esnafın yapıcağı şeyler değil (arkadaşlar yanlış anlamasın ) garip geldi bende gittim çünkü 5 6 kere ayrı ayrı arabalarla

Ben de sorun yaşadım benim gibi bir kaç arkadaşım da aynı şekilde. Madem sorun yaşadın arabayı satmadan önce niye söylemedin diyen arkadaşa cevap veriyim ben istanbulda başka bir amortisörcüde yeniden yaptırdım amortisörlerimi ve bir ton masraf ve zahmet çektikten sonra düzelttirdim arabayı da o şekilde sattım.

bi sende mil uzun bırakıldı o sorun yaşandıda burda yaptıkları işide sölesen daha iyi olur bence ..

34tb9544
ıstsnalar harc bısey ın cok lafı sozu donuyosa sonunda hep boyle seyler okuyoruz gecms olsun gokhan

Ewll kanka Saol hemen soktum Allah'tan arabamı o 20 günlük süreçte 1 defa çıkardım sonra hemen yay ile çözdüm olayı canturke. Gidilmez bence heleki hızlı bir araç sahibiyseniz asla komple coil 700 lira istiyo marka coil zaten 1500 lira civarı ikinci elleri 1000 lira civarı tabi arabadan arabaya fark var assagi yukarı fiyatlar yolu gitmesi gelmesi. Benzini derken 1000 liraya çıkıyorsun marka al daha iyi

Nires
21-02-2012, 15:19
cantürkten uzak dur başın çok ağrır benim s2000 yaptırdım 1 ay sonra iki amortisörden yağlar boşalıyordu bu işi beceremiyor ya nama gidin yada ank seyrantepeye gidin adımı söyleyin gerekeni yapar

ANK SEYRANTEPE ENGİN 0537 624 17 88

Azizin arkadaşıyım derseniz gerekeni yapar

B.Battal
21-02-2012, 15:21
cantürk el mi değiştirdi ? yukarda yazılanlarla Murat abi gibi bi esnafın yapıcağı şeyler değil (arkadaşlar yanlış anlamasın ) garip geldi bende gittim çünkü 5 6 kere ayrı ayrı arabalarla

bi sende mil uzun bırakıldı o sorun yaşandıda burda yaptıkları işide sölesen daha iyi olur bence ..

Aynen kanka çıkma ve çizik bir amortisör mili takmıştı ve kısaltması gerekirken uzun takmıştı kulelere vuruyordu ayrıca sert istememe rağmen yumuşakdı. Ben de milleri değiştirttim, kısalttırdım bir de sertleştirttim.

adamın e90 kasa bmw'sine anadol yayı taktı dedi daha ne olsun ?

S.Özeren
21-02-2012, 15:23
cantürkten uzak dur başın çok ağrır benim s2000 yaptırdım 1 ay sonra iki amortisörden yağlar boşalıyordu bu işi beceremiyor ya nama gidin yada ank seyrantepeye gidin adımı söyleyin gerekeni yapar

ANK SEYRANTEPE ENGİN 0537 624 17 88

Azizin arkadaşıyım derseniz gerekeni yapar

burasıda ayrı tabi ben şuan yaptırcak olsam ank 'da yaptırırım

Aynen kanka çıkma ve çizik bir amortisör mili takmıştı ve kısaltması gerekirken uzun takmıştı kulelere vuruyordu ayrıca sert istememe rağmen yumuşakdı. Ben de milleri değiştirttim, kısalttırdım bir de sertleştirttim.

adamın e90 kasa bmw'sine anadol yayı taktı dedi daha ne olsun ?

kanka adı üstünde "çıkma" kaynak falan görüyo zaten nasıl olcakki, ben burda işcilikten falan bahsetmiyorum zaten murat abinin kendisinden bahsediyorum

kısalttın sertleştirdin oldumu sence ? :)

34tb9544
21-02-2012, 15:24
Ben sitenin sayesinde gittim herkes övüyordu adama alplerin miniyi gösterdim o yaptı sanıyordum bı şey demedi daha fena basicam dedi şaşırdım ama sesini çıkarmadı ben yapmadım diye is bitti arabayi yapamadı basmadı araba ya dedi benim ilk mini yapışim amartisoru çok kısaymış ilk defa gordum deyince basımdan assagi kaynar sular döküldü

Slmcnsl
21-02-2012, 15:26
murat cantürk'den mi bahsediyoruz? gerçekten okuduklarima şaşiriyorum..
bende eski aracimda cantürk coil kullandim.. yeri geldi sorunda yaşadim ama murat abi bir kere olsun yok yapamam edemem ugraşamam demedi. hiçbir seferinde de benden para talep etmedi..
murat abiye yakiştiramadim eger böyle seyler yaşanmişsa..
şaşiriyorum..

S.Özeren
21-02-2012, 15:27
Ben sitenin sayesinde gittim herkes övüyordu adama alplerin miniyi gösterdim o yaptı sanıyordum bı şey demedi daha fena basicam dedi şaşırdım ama sesini çıkarmadı ben yapmadım diye is bitti arabayi yapamadı basmadı araba ya dedi benim ilk mini yapışim amartisoru çok kısaymış ilk defa gordum deyince basımdan assagi kaynar sular döküldü

doğrudur dediğim gibi ben işcilikten bahsetmiyorum bizde arkadaşla gittik e90 bmw yapamadı orda sabahladık ettik rezillik çektik falan ama burda işciliği savunmuyorum ben sadece murat abinin para vermeme sallama olayları bana garip geldi o kadar

ProdriveSTI
21-02-2012, 15:28
:D bi tuhaf oluyorum arkadaş benden başka Murat Cantürk diye biri olunca :hahaha:

B.Battal
21-02-2012, 15:28
burasıda ayrı tabi ben şuan yaptırcak olsam ank 'da yaptırırım

kanka adı üstünde "çıkma" kaynak falan görüyo zaten nasıl olcakki, ben burda işcilikten falan bahsetmiyorum zaten murat abinin kendisinden bahsediyorum

kısalttın sertleştirdin oldumu sence ? :)

Cantürkün yaptığından bin kat iyi olduğu kesin ama genel olarak ele alırsak arabasına göre güzel markalı bir coilover kit'i varsa ve maddi imkanlar dahilinde buna sahip olunabiliyorsa asla custom'a yönelinmemeli. İstisnalar sorun çıkarmayanlar yok değil var tabi ANK ve NAM'ın yaptığı. ama ucuz yollu basacaksan press yap gitsin daha sorunsuz öyle değil mi?

Slmcnsl
21-02-2012, 15:29
doğrudur dediğim gibi ben işcilikten bahsetmiyorum bizde arkadaşla gittik e90 bmw yapamadı orda sabahladık ettik rezillik çektik falan ama burda işciliği savunmuyorum ben sadece murat abinin para vermeme sallama olayları bana garip geldi o kadar

benide şaşirtan bu oldu

Melih-Ö
21-02-2012, 15:31
Okuduklarıma bende çok şaşırdım Murat Abi daha dün benim aracımın bagaj amortisörlerini değiştirdi spoiler tavana değiyor dye kısalttık para bile talep etmedi, esnaflığı on numara olan birisi sanki başkası hakkında konuşuluyormuş gibi geliyor.

S.Özeren
21-02-2012, 15:32
Cantürkün yaptığından bin kat iyi olduğu kesin ama genel olarak ele alırsak arabasına göre güzel markalı bir coilover kit'i varsa ve maddi imkanlar dahilinde buna sahip olunabiliyorsa asla custom'a yönelinmemeli. İstisnalar sorun çıkarmayanlar yok değil var tabi ANK ve NAM'ın yaptığı. ama ucuz yollu basacaksan press yap gitsin daha sorunsuz öyle değil mi?

ben o tartışmaya girmiyorumki zaten adamlar gitmiş bunun herşeyi ölçmüş biçmiş marka coil yapmışlar customla karşılaştırmaz bile

ben işciliğide savunmuyorum burda ilk mesajdan öyle algılanabilir sadece tanıdığımdan bahsetttim para vermeme , malın arkasında durmama gibi şeylerden bahsediliyor bende garipsedim sen garipsemedin mi ? sonuçta gördün ettin ön yargı olmuştur

press ,custom veya marka o artık binicinin bilceği iş

bora1311
21-02-2012, 15:49
Uste para verseler custom coil yaptirmam...
bende ayni görüşteyim. kaliteli marka coilover tercih etmek lazim...

B.Battal
21-02-2012, 16:09
ben o tartışmaya girmiyorumki zaten adamlar gitmiş bunun herşeyi ölçmüş biçmiş marka coil yapmışlar customla karşılaştırmaz bile

ben işciliğide savunmuyorum burda ilk mesajdan öyle algılanabilir sadece tanıdığımdan bahsetttim para vermeme , malın arkasında durmama gibi şeylerden bahsediliyor bende garipsedim sen garipsemedin mi ? sonuçta gördün ettin ön yargı olmuştur

press ,custom veya marka o artık binicinin bilceği iş

Aynen Murat abi gayet saygılı efendi ve esnaf bir adamdı benim bildiğim de bir tek yavuşak bir elemanı vardı fırlama o kadar cantürk amoTTisörün :D

34tb9544
21-02-2012, 16:20
Aynen Murat abi gayet saygılı efendi ve esnaf bir adamdı benim bildiğim de bir tek yavuşak bir elemanı vardı fırlama o kadar cantürk amoTTisörün :D

Senin dediğin eleman kadirdir Kadir her aradığımda açtı telefonlarımı Murat abi açmıyordu çıldırıyordum efendiliğine bı şey demem insanliginida ama bana 1 defa yalan konuştu paramıda oraya gitmesem alamıyordum

EREN34
21-02-2012, 16:47
Bir kere coil yaptırdım. Tam anlamıyla memnun hiç olamadım ama yalan yok her defasında sanki ilk kez yapıyormuşcasına uğraştı etti. Bir kelime laf etmedi. Daha sonra başkasının yaptığı ve kütür kütür vuran coilover'ı çok komik bir paraya adam ettiki hem tamir hem mil kısaltma vs yaptı.

Benim gördüğüm insalığı ve esnaflığı ile 10 numara bir insan. Bugün custom coil yaptırsam gene kendisine giderim.

Gürkan
21-02-2012, 16:55
Canturk felakettir ölüm getirir ben ölümden dondüm kötü yorum yok çünkü herkes parasını alabilmek için kötülemiyor parayı aldıktan sonrada ekmegiyle oynamak istemiyor ama ben bir daha önünden dahi geçmem arabamı aldığım ilk hafta hevesle gittim arabadan soğudum satıyordum onun yüzünden

aynen öle cantürkün yaptığı coil berbat yağ boşaltıyoo yaptığı coil

most_evil
21-02-2012, 20:51
Bende sitede yazılan yorumlarla Cantürkte fiestama coil yaptırdım esnaflığından ve yaptığı işten gayet memnundum 4 ay falan takılı kaldı sonra zaten aracı sattım hiçbir sorun yaşamadım.sonrasında arkadaşın mk2 golf ü götürdük onada coil yaptırdık onda yanlış hatırlamıyosam yay yerinden çıktı gibi bi sıkıntı oldu aradık murat abiyi ilk defa başıma geldi bursadan buraya kadar gelmeyin orda yaptırın masrafı karşılarım dedi yaptırdık sıkıntısız bindi arkadaş sonra oda sattı masrafıda ufak bi rakam olduğu için talep etmedik ama sonrasında murat abi arayıp sordu çözebildinizmi diye olayın arkasında durdu.şimdi bu yorumları duyunca gerçekten şaşırdım referans olduğum bi esnaftı ama sonradan bozduysa bişey diyemem sıkıntılar olmuşki yazılıyor.

cffsymbol
21-02-2012, 22:34
valla çok şaşırdım bende murat usta için söylenenlere ben kendi arabmda kullanıyorum çok memnunum çok yakın bikaç arkadaşımda kullanıyo gayet memnunlar soranlarda tavsiye ediyorum,sıkıntı yaşayanlarda olmuş demekki ..

elpadre
21-02-2012, 22:45
melih ö sana guvendım benı kasaba yolladınn canına ettımm senın

driftboy
21-02-2012, 22:59
400 liralık coil'den ne rahatlık yada ne konfor bekliyosunuz ki ? Bunu murat abinin işini emeğini kötülemek için değil, beğenmeyenler için söylüyorum. Madem hem keyfime bakarım hem şeklimi yaparım diyosanız kıyacaksınız 1000 1500 2000 neyse markalı coil alacaksınız.

furkancicek
21-02-2012, 23:27
ANK Amortisör Engin ustayı bende tavsiye ederim..

Gerek esnaflıgıyla gerek isciligiyle cok memnun kalırsınız..

Ahmet.S
21-02-2012, 23:32
Marka coiloverda sorunsuz sessiz olacak diye bisey yok ama basiniz agirmaz bukadar hic bir arabamda yay kestİrmedim amartisoru elletmedim. Canturkedw yaptircak olsam en cok hangi marka modele yapmissa kullananlar memnunsa ona gore yaptiririm yoksa git gel git gel coilover parasini gecer bikere yapip tam yapmakta fayda var.

Edit: gecen sene herkez canturk diyordu bu senede ank amartisor in oolucak herhalde.

TarikS
22-02-2012, 00:34
400 liralık coil'den ne rahatlık yada ne konfor bekliyosunuz ki ? Bunu murat abinin işini emeğini kötülemek için değil, beğenmeyenler için söylüyorum. Madem hem keyfime bakarım hem şeklimi yaparım diyosanız kıyacaksınız 1000 1500 2000 neyse markalı coil alacaksınız.

Bu savunma sekli yanlis, 450 liraya sadece 2 tane yapiyor zaten, 4'u icin yine 900 lira istiyor ki bence gereksiz bi para

Allah'a bin sukur genelde sansli bi adamimdir, ben coilleri yaptirali 18bin km oldu, hic sorunum yok, nadiren buyuk bi darbede sag taraftan vurma sesi geliyor ama dert olmadi hic

TA-technix midir nedir o coilden olan Ibiza kullanmistim sacma derecede sertti, Anil'in KW V2'li Polo'sunu kullandim, onun ayarlari biraz yumusakti tabi sertlestirmeden bilemeyiz durumu ama otoban kullaniminda benimki daha zevkliydi, sehirici konforunda da ben bi eksik gorememistim ama yaniliyor da olabilirim tabi

Su da var ki; Boozer nickli Bilal arkadasimiz ayni arabaya yaptirmis olmasa, Samet(Livestrong) da israrla tavsiye etmese gidip kendimi kobay niyetine kullanmaz yay alir devam ederdim :o Sagolun beyler simdi iyi ki yaptirmisim diyorum ama orijinal arka yaylarimi da gonderse iyi olacak tabi :D Gecen haftasonu oradayken aradim, sonra donerken vaktim dardi unuttum, o da beni geri aramadi yine kaldi oyle

By_HaNNibaLL
22-02-2012, 00:40

He diyon ki paran bu kadar işcilikte ona göre ?

34tb9544
22-02-2012, 00:42
Tarik kanka memnun olanda var olmayanda benim arabayi yaptı ben murat abiye sordum 2. Gidişimde yine olmadı abi dedim icine sindi mı dedim sinmedi dedi nasıl Yapicaz ben sıkıldım dedim artık sen soyle dedi abi ben iade ediyim param neyse 50 lirasını kes bana ver hakkını helal et dedim ok dedi bayramdan sonra halledelim dedi bende bana bi gun soyle dedim ayın 15i dedi mesela abi 5 günde benden 20 sinde parami isterim dedim 400 lira bana hafta ici amartisorumu yolla arabam yatmasın dedim ok dedi amartisorun gelmesi 8-9 gunü buldu parayı o tarihten bı gun önce aradım kiram var dedi ertesi gun gidip aldim gitmesem vermiycekti

EREN34
22-02-2012, 00:43
Bu savunma sekli yanlis, 450 liraya sadece 2 tane yapiyor zaten, 4'u icin yine 900 lira istiyor ki bence gereksiz bi para

Allah'a bin sukur genelde sansli bi adamimdir, ben coilleri yaptirali 18bin km oldu, hic sorunum yok, nadiren buyuk bi darbede sag taraftan vurma sesi geliyor ama dert olmadi hic

TA-technix midir nedir o coilden olan Ibiza kullanmistim sacma derecede sertti, Anil'in KW V2'li Polo'sunu kullandim, onun ayarlari biraz yumusakti tabi sertlestirmeden bilemeyiz durumu ama otoban kullaniminda benimki daha zevkliydi, sehirici konforunda da ben bi eksik gorememistim ama yaniliyor da olabilirim tabi

Su da var ki; Boozer nickli Bilal arkadasimiz ayni arabaya yaptirmis olmasa, Samet(Livestrong) da israrla tavsiye etmese gidip kendimi kobay niyetine kullanmaz yay alir devam ederdim :o Sagolun beyler simdi iyi ki yaptirmisim diyorum ama orijinal arka yaylarimi da gonderse iyi olacak tabi :D Gecen haftasonu oradayken aradim, sonra donerken vaktim dardi unuttum, o da beni geri aramadi yine kaldi oyle

Haftaya falan gideceğim yanına. İstersen alır atarım bagaja? Anadolu yakasından alırsın benden

TarikS
22-02-2012, 01:02
Ben yaptirmadan once genelde acikca soylenmeyen sikayetleri ben yaptiranlara bizzat telefon actim tek tek dinledim, sonra kumar oynayacagimi bilerek ama kendime ve Bilal'le Samet'e guverenerek gittim yaptirdim, cok sukur sikinti cikmadi

Ancak boyle hem iyi hem kotu yorumlar olan bi konuda halka acik kesimde yazilanlara dayanip is yapilmaz, kulislerde neler konusuluyor onlara da kulak vermek lazim :icon_tup:

Haftaya falan gideceğim yanına. İstersen alır atarım bagaja? Anadolu yakasından alırsın benden

Valla super olur, ben bunu unutmazsam insallah bugun sabah arayayim tekrar da yay bulsun etsin bi yerden :)

berkay_aydin
22-02-2012, 01:09
Tartışılan rahatlık veya konfor değil zaten :( Üretilen parçanın sıkıntısı.. Atıyorum yağ kaçırıyor vs. yazılmış bunun ne konforla nede rahatlıkla alakası var..

EREN34
22-02-2012, 01:13
Ben yaptirmadan once genelde acikca soylenmeyen sikayetleri ben yaptiranlara bizzat telefon actim tek tek dinledim, sonra kumar oynayacagimi bilerek ama kendime ve Bilal'le Samet'e guverenerek gittim yaptirdim, cok sukur sikinti cikmadi

Ancak boyle hem iyi hem kotu yorumlar olan bi konuda halka acik kesimde yazilanlara dayanip is yapilmaz, kulislerde neler konusuluyor onlara da kulak vermek lazim :icon_tup:

Valla super olur, ben bunu unutmazsam insallah bugun sabah arayayim tekrar da yay bulsun etsin bi yerden :)

Bunuda unutursan sen vazgeç o sevdadan bence. Yay yok gibi düşün :)Bu hafta olmasada önümüzdeki hafta kesin giderim.

elpadre
22-02-2012, 01:17
eren bence elemanlaıda deyıstırsın tam kasaplar

Yiğit Güllüler
22-02-2012, 01:27
bnde yaptrmayı dusunuyodum korktum acıkcası :S

EREN34
22-02-2012, 01:27
eren bence elemanlaıda deyıstırsın tam kasaplar

Elemanlarda son durum ne bilmiyorum ama Murat abi için işin amort yayını geçtim çayını içmeyede giderim muahhbetimi ederim Meli başkan. Talihsizlik yaşamışlsın ki her esnafta herhangi bir yada bir kaç müşteriye olabilecek şeyler bence:)

elpadre
22-02-2012, 01:44
Elemanlarda son durum ne bilmiyorum ama Murat abi için işin amort yayını geçtim çayını içmeyede giderim muahhbetimi ederim Meli başkan. Talihsizlik yaşamışlsın ki her esnafta herhangi bir yada bir kaç müşteriye olabilecek şeyler bence:)

murat abıye bırsey dedıgım yok ama elemanlar kasap cekıcle alemuyum coıl over lerı yaraladılar hadı oonuda gectım gavur malıymıs gıbı alemuyum coıllerı yere attılar ıcım acıdı resmen yanı bır daha oramı tobe yanı

EREN34
22-02-2012, 01:46
murat abıye bırsey dedıgım yok ama elemanlar kasap cekıcle alemuyum coıl over lerı yaraladılar hadı oonuda gectım gavur malıymıs gıbı alemuyum coıllerı yere attılar ıcım acıdı resmen yanı bır daha oramı tobe yanı

O konuda haklisin haci. coil dedigin sey ucuz degil.

elpadre
22-02-2012, 01:54
ne ıslem uyguladıklarınıda bılmıyourm arkaları sokturdum 80 tl para verdım sol taraf tamam sag taraf sesı kestı ama ıstedıgım gıbı sertlesmıyor bu arada ayarlı benım coil overler denhesız sertlesme oluyor ayar yaptıgım zaman buda kotu oluyor yanı

ömer aydin
22-02-2012, 01:59
El yapımı süspansiyonun; güvenilir,performanslı,sağlıklı,Garip seslerin gelmiyeceğine,aracınızın diğer donanımlarına zarar vermeyeceğini düşünüyorsanız yaptırın.İmkanlar mevcutsa markalı süspansiyonları tercih edin.

Melih-Ö
22-02-2012, 02:01
melih ö sana guvendım benı kasaba yolladınn canına ettımm senın

Abi ben sorun yaşamıyorum ki. Ne fiestamda nede clioda sorun var benim. Adamın esnaflığı insanlığı muhabbeti ve işçiliği çok güzel. Ben bu yorumu kendi araçlarımda kullandığım coile bakarak yapıyorum sonuçta. Ben hala diyorum Cantürk Coillerden memnunum hiç öyle yağ boşaltma, çat küt vurma sorunum olmadı.

S.Özeren
22-02-2012, 03:13

yavru sağol valla bize güvenip gitmişsin , ozamanlarda böyle problem yaşayan çok azdı benim gördüğüm 1 kişiydi hatta Bilal'i saymıyorum onun mil biraz uzun kalmış Murat abinin huyu oda :D

Bu kadar olumsuz yorum gelince bende şaşırdım son zamanlarda bozdumu acaba baya oldu gitmeyeli

Murat abinin yanında çalışan elemanlar hakkında yazılanlarada noktasına kadar katılıyorum tam odunlar :)

Cihan KESKİN
22-02-2012, 07:53
Dun Murat abiyle ozel konustuk coilde yeni sisteme gecti kullanilan malzemeler degisti daha kaliteli duruma gecti konfor acisindan daha rahat. Ayrica yanindaki ona yardim eden arkadaslarlada konustum bu konulari daha dikkatli sekilde calisicaklar..
Coil yaptrmak isteyen veya yaptirdigi coilde sikinti yasiyan arkadaslar varsa yardimci olurum pm atarak konuyu aciklarsalar daha iyi bi sonuc almamizi saglarim.

34tb9544
22-02-2012, 08:17
Dun Murat abiyle ozel konustuk coilde yeni sisteme gecti kullanilan malzemeler degisti daha kaliteli duruma gecti konfor acisindan daha rahat. Ayrica yanindaki ona yardim eden arkadaslarlada konustum bu konulari daha dikkatli sekilde calisicaklar..
Coil yaptrmak isteyen veya yaptirdigi coilde sikinti yasiyan arkadaslar varsa yardimci olurum pm atarak konuyu aciklarsalar daha iyi bi sonuc almamizi saglarim.

Cihan bence kimseye is için kefil olma yada burda soyle böyle diye yazma sonra sen kötü oluyosun benden sana söylemesi yarın öbür gun bı şey olunca cihan dedi derler

driftboy
22-02-2012, 08:19
He diyon ki paran bu kadar işcilikte ona göre ?

Bizim imam denon derki; Nee kaaaa ekmek o kaaa köfte :rolleyes:

ayrıca sen bahtsız bedevisin olm neyde işin yolunda gitti ki bundada gitsin...

Cihan KESKİN
22-02-2012, 08:22
Benim bişey dediğim yok olanı sölüorm sadece dün konuştum konuştuğum herşeyide burada paylaştım. yarın öbür gün birşey olursa gene beni bulabilirler yardımcı olurum..

aLperTunga
22-02-2012, 08:25
valla bende murta abiye iş yaptırdım.amortisörleri sertleştirdi..insanlığı esnaflığı yaptıgı iş 10 numara..

UM1196
22-02-2012, 08:27
Abi ben sorun yaşamıyorum ki. Ne fiestamda nede clioda sorun var benim. Adamın esnaflığı insanlığı muhabbeti ve işçiliği çok güzel. Ben bu yorumu kendi araçlarımda kullandığım coile bakarak yapıyorum sonuçta. Ben hala diyorum Cantürk Coillerden memnunum hiç öyle yağ boşaltma, çat küt vurma sorunum olmadı.

Katılıyorum kardeşim hangi aracımıza coil gerekse ist.den izmite murat abiye gidiyoruz 5 ten fazla araç götürdük melih aracılıgıyla ne istedıysek saolsun yaptı hiçbirinde tek problem yaşamadık bizde o açıdan cok memnunuz aksilikler olabilir insanlık hali ama ist.den izmite gidilicek değerde esnaflar dıyebılırım rahatlıkla

:pEAce:
22-02-2012, 11:59
2 hafta once, izmitten bi 200sx aldım. ben almadan 1 hafta once yay taktırmış ( H&R 3 cm) . sonra bekledigi yuksekligi bulamayınca abi bi 3 cm de sen bas demiş..... ben ömrü hayatımda boyle bir basma sekli ve amortisöre TECAVUZ gormedim.... arabanın satışını aldıktan sonra orjinal yayların CANTURKte oldugunu söylediler ve gittim. dedim usta bu nasıl bir iştir. arabada amortisör denilen bişey kalmamış.... bana verdigi cevap, DAHA İYİSİNİ YAPABİLEN VARSA YAPSIN.... o zaman orjinal yayları ver ben eskiye cevirtcem dedigimde, ust kata cıkarttı beni, 100 tane yayın arasında 4 tane yay verdi o yaylarda eski yayları degil, mitsubishi yayıymış. istanbula geldigimde kendi amortisörcüm söyledi. ve hasıl, işin özü, bence ne esnaf, nede işi yapabilen biri.... inşallah yaptıgız işlerde üzülmezsiniz.

dün XYZ coiloverlarım geldi. cantürk ün yaptıgı amortisörleri cıkartınca işçiliği ve kaliteyi bir daha yakından görmüş oldum. yazıklar olsun diyorum sadece insanların canları ile bu kadar kolay oynanmaz....

Melih-Ö
22-02-2012, 12:04
Katılıyorum kardeşim hangi aracımıza coil gerekse ist.den izmite murat abiye gidiyoruz 5 ten fazla araç götürdük melih aracılıgıyla ne istedıysek saolsun yaptı hiçbirinde tek problem yaşamadık bizde o açıdan cok memnunuz aksilikler olabilir insanlık hali ama ist.den izmite gidilicek değerde esnaflar dıyebılırım rahatlıkla

Mustafanın araba mesela aveoda tık yok :) Şans birazda bu işler custom olduğu için bana öyle geliyor.

focus musty35
22-02-2012, 12:06
kimse kusura bakmasın az parayla çok şekil olmaz 1500 tl lık coille aynı ısı gorsydı kımse aptal deıl 1500 2000 verip markalı coıl almazdı o paralara yapılacaK işciliği yapmıslar sanırım sadece satış sonrası ilgisizlık var sanırım sorun yasayan arkadaslara gecmıs olsun ama unutmayın arabanın ısterse 500 hp olsun tek guvenlık noktası yay jant ve lastık araba duzgun yol tutmazsa jant dandık en ufak cukurda kırılırsa lastık kabaksa her turlu kazayı yaparsınız bu 3lüde asla ucuza kacmayın

By_HaNNibaLL
22-02-2012, 12:20
Bizim imam denon derki; Nee kaaaa ekmek o kaaa köfte :rolleyes:

ayrıca sen bahtsız bedevisin olm neyde işin yolunda gitti ki bundada gitsin...

Göndereyim sana coilleri başinda dur yapsinlar sonra ben senden alirim 3 ay oldu ben hala göndericem coilleri yine ayni şey olacak baştan sağma iş olacak diye gönderemiyorum musait olamiyorum gideyim başinda durup yaptirayim

S.Mert
22-02-2012, 17:44
iki arabamdada cantürk coil kullanıyorum en ufak bir problemim olmadı. mavi e46ya ilk taktığımızda bir ses geliyordu önden, bursaya geri dönerken yolda farkettim. hemen aradım gece sanayide tüm dükkanlar kapalıyken benim arabamı tekrar içeri alıp saatlerce uğraştı ve çözdü sağolsun. murat abi herşeyden öte iyi bir insandır, bunun yanında da çok iyi bir esnaftır. bu iş şans işi birazda, bazen aksilikler olabiliyor. ama açıkçası okuduğum yorumlar çok şaşırttı beni..

driftboy
22-02-2012, 17:56
Göndereyim sana coilleri başinda dur yapsinlar sonra ben senden alirim 3 ay oldu ben hala göndericem coilleri yine ayni şey olacak baştan sağma iş olacak diye gönderemiyorum musait olamiyorum gideyim başinda durup yaptirayim

boşuna kargo parası verme olm bursada alırım senden birazdaha bekle

MR.TurboALİ
22-02-2012, 18:17
2 gündür yazılanları okuyorum sanki 2 farklı adaştan bahsediliyor acaip valla.
şikayetler çok ağır. aklımda forduma yaptırmak vardı vazgeçtim.

seref1
22-02-2012, 19:47
2 aydır kullanıorm tek sıkıntım yayların üst takoza tam oturmadğı için takozları patlatmıştı yayı az ısıtıp açarak istanbulda kendim çözdum buda ufak bi sikayetimdi:) canım sıkıldığında her virajda kasarım ederim cok sukur yasıyorum:) şans diyelim birazda custom yapılcak arac var arac var diyelim:)

Ö.öztüRk
22-02-2012, 20:12
206 GTi - Renault Clio - Ford Focus yaptırdım Murat abiye ,

206'da çevirisinde sorun vardı gönder kardeşm dedi gönderdim, yenisini yolladı,
Renault takozunda sıkıntı vardı yolladım yenisini yolladı
Focus'da bi sorun çıkmadı ,

Her ne olursa olsun , ticaret yapıyoruz alıyorum müşterilerime satıyorum , bütün telefonlarıma baktı görüşmelerimiz daima iyiydi, allah'a şükür bi problem olmadı..

Emre Gurle
10-03-2012, 20:45
Namıznı duyduk, cantürk iyibir marka.. :)

Hasan USTA
10-03-2012, 21:49
kullandığımız poloda canturk amortısor var ufak tefek sesler gellmesi acıkcası benı rahatsız etmiyor arkadasllar anlamıyorum herkes kafasına göre birseyller yazmıs saygı duyuyorum murat abiylede hiçbir muhappetım yok tanımam etmem herkes arabam hem dip basık olsun hem sıkıntısız olsun istiyo o dediniz asma kabağı kimse kimsenin ekmeğiylede oynamasın yukarda allah var adamı kafa ustu cevirir .......

mcolgecen
18-11-2012, 10:57
Arkadaşlar yakın zaman önce 2008 civic aracımın önlerine coilover yaptırdım orjinal jant ve lastıkde kullanmama ragmen(55 yanak lastik) zemindeki çok ufak bozukluğu hissediyorum zıp zıp zıplıyor ve kasislerden nekadar yavaş geçsemde çok sarsılıyorum sanırım yaylarım çok sert ondan ötürü oluyor bu sorun azda olsa hafifletilirmi ?

kemal_koker
18-11-2012, 11:09
bende bi mağduriyet var diye korka korka okudum :s

RafetAraç
18-11-2012, 11:35

yani bi mağduriyet yok diyosun ?

nostra
18-11-2012, 11:43

kemal kardeşim , yazmak olsun diye yazıyosun..en azından konuya uygun bi yorum yazda sırıtmasın. göze batma en azından..

konu hafif hortlamışken bende yazayım..1 kez dükkanlarına gittim..ilk izlenim olarak , esnaflığı karşılaması falan gerçekten çok iyidi..yaptığı işlerden sorun yaşayanı duymadım. en azından kendi çevremde duymadım..

mcolgecen
18-11-2012, 18:17
Ya arkadaşlar bu sekme ile sertlik cözülmezmi bir yardımcı olun en ufak eyimde ve kasıste zıp zıp sekiyorum sizden ricam bu normalmidir arabaya birisi binice utanır oldum çözümü varmıdr yoks bunu kullanıyorsak katlanmak durumundamıyız ?

h.guroglu
18-11-2012, 19:00
daha önce basık araç kullanmadınız heralde hem basıklık hem konfor olmaz ya konfor olucak yüksek kalıcaksın yada basık olacak konfordan ödün vereceksin

hepimizin arabası az çok basık ki benimkinde direksiyon tam tur dönmüyor bile ki ben deligibi seke seke gidiyorum umarım anlatabilmişimdizr ;)

Melih-Ö
18-11-2012, 19:04
Basık arabada konfor araba mantığını çözmedim çözemiyorum.

baymustang
18-11-2012, 19:26
murat abi gerçekten esnaf bi adam öncelikle şahsiyet olarak efendi kendi işinde

amma şöyle bir durum varki iş iş değil;

- izmite ilk gittiğimde ömer dostum sağ olsun yardımcı oldu ve cantürke gittim

combo aracımın amortisörleri ölmüş dedi bende kendisine ne gerekiyorsa yap abi dedim ve yere basmanı istiyorum ona göre dedim. konfor fazla elden gitmesin dedim bebek var sonuçta.

- ilk yağtığında davlumbaz sürtüyordu çamurluk ve davlumbazı attım çöpe bir daha gittim yanına abi sol taraf daha aşağıda sürte sürte masraf yaptım.

yaylar eskimiş değiştiricez dedi bende tamamdır dedim o arada amortisörler gene patlamış iyi yap dedim garantisi olmuyor sanırım.

- baktım bu seferde araç basık oldu ama yaylana yaylana virajlara giremiyordum yatıyordu araba.

bu seferde yayları değiştirdik gene bu seferde kütük gibi oldu ama ne sürtme ne bişey oldu bende bu sefer oldu sanım ki;

araç babamda artık ve geçen gün servise götürdüm iyi bi rakam kaçtı bana.

öyle bir yayi amortisör takılmışki ben resmen diken üstünde gitmişim okadar. sebep oki herşeyi orjinal taktırdım ve allaha emanet gezmişim diyorum...

Low-Rider
18-11-2012, 19:27
dip basık olsun, sekmesin konforlu olsun

öyle bir dünya yok, konfor istiyorsan standart kullanıcaksın

baymustang
18-11-2012, 19:33
dip basık olsun, sekmesin konforlu olsun

öyle bir dünya yok, konfor istiyorsan standart kullanıcaksın

dip basık istmedik hafif insin dedim ben ustaya. 17 jantlar olduğundan leylekti biraz okadar.

az çok anlarız tabii ama işin aslı sonrası

nostra
18-11-2012, 19:36
açıkçası ben hafif düz yollarda , zıplaya zıplaya gitmekten keyif alıyorum..

Low-Rider
18-11-2012, 19:42
dip basık istmedik hafif insin dedim ben ustaya. 17 jantlar olduğundan leylekti biraz okadar.

az çok anlarız tabii ama işin aslı sonrası

Senin için yazmadim

mcolgecen
18-11-2012, 19:44
Arkadaşlar benim ustayla ilgili bir sorunum yok daha öncede basık araç kulladım ama coil kullanmadım hatta gene murat abi yaptı öem yay ve amortisörümü sertleştirip kısaltmıştı ne sekme nede zıplama gibi bir şikayetim olmadı bu kasis ve tümsekten gecerken zıplama durumu biraz olsun onarılırmı diye size danıştım oöm gibi konfor beklemiyorum zaten

baymustang
18-11-2012, 19:54
Senin için yazmadim

özür dilerim dostum. biraz doluydum bu konuda ondan alıngan oldum...

emre55
18-11-2012, 20:27
.............................

mcolgecen
18-11-2012, 20:53
Murat abiyle az önce görüştüm sıkıntımı ızahettim başımın üstünde yerin var istediğin zaman gel sorununu çözelim dedi en yakın zamanda gidip baktırıcam durumu sizlerle paylaşıcam

TarikS
19-11-2012, 00:54
Murat abiyle az önce görüştüm sıkıntımı ızahettim başımın üstünde yerin var istediğin zaman gel sorununu çözelim dedi en yakın zamanda gidip baktırıcam durumu sizlerle paylaşıcam

dip basik denebilecek kivamda geziyosan o sertlik normal, 2 cm kaldir yumusar

ÇALIŞKAN
04-03-2013, 18:57
yorumları okudum kanım dondu

celikeksoz
30-01-2014, 15:00
kararsızı arkadaslar coilovermi kullanaym yoksa spor yaymıö coilover cok sekiyor tumsekden gecerken tak tuk ses veriyor diyorlar dogrumu acaba

emre55
30-01-2014, 16:19
cantürkde yapılı 1.6 ies imiz var coilli, sağlam basık ve herhangi bi sekme yok.

MKandemir53
04-03-2014, 19:39
işini gayet düzgün yapıyor ve yanındaki elemanlarıda

MightyIV
15-10-2015, 11:10
Hortlatıyorum ama, Arkadaşımdan cantürk yapımı coil aldım. Kendisindeyken hiç bir sıkıntı yokmuş kullanabilirsin dedi.
Forumda bakınca pişman olanda, sorun yaşayanda var. Üstteki yorumlarda 3-4 araç yaptırıpta çok memnun kalanda.
Yakın zamanda yaptıran varmı ?

-Murat Özcan-
15-10-2015, 11:32
Hocam ben şiddetle Başaran Coiloverı öneriyorum işçilikleri ve esnaflıkları on numara Kadir Usta çok ilgili ve alakalı bir insan kesinlikle Başarana gitmeni tavsiye ederim..

MightyIV
15-10-2015, 11:35
Hocam ben şiddetle Başaran Coiloverı öneriyorum işçilikleri ve esnaflıkları on numara Kadir Usta çok ilgili ve alakalı bir insan kesinlikle Başarana gitmeni tavsiye ederim..

Coilleri aldım usta başaranda bakımını yaptırıp montajını yaptırabilir miyim peki bakarlar mı?

-Murat Özcan-
15-10-2015, 11:49
Coilleri aldım usta başaranda bakımını yaptırıp montajını yaptırabilir miyim peki bakarlar mı?

Kim yaptı coillerini ?

MightyIV
15-10-2015, 13:07
Kim yaptı coillerini ?

Cantürk yapımıymış 2.el olarak aldım bende.

serkanaygün
15-10-2015, 16:04
Başaranda durumuna da bakarlar, yağ kaçağı vs, montajını da yaparlar. Pazar günü de çalışıyorlar, saat 12 gibi gidersen önceden aramak kaydıyla tabi, montaj işini halledebilirsin. Bildiğim kadarıyla kredi kartı da geçiyor.

Temiz düzgün insanlara benziyorlar. Ben geçen haftasonu oradaydım, sanayi işi coiloverlara çok sıcak bakmam ama orada yaptıran bir arkadaşın arabasıyla tur attık, epey konforluydu :D yol tutuşu bilemem tabi.

alfonso4474
15-10-2015, 23:25
şuan coılcıler arasında en cok tutulan devamlı takıp ettıgım başaran var genel olarak sıkıntı yasayan cok yok

bymurat___61
16-10-2015, 11:42
Sanayı tıpı custom ışler. cok yakından takıp edıyorum hıc bırnının bırınden farkı yok.

Bir zaman once canturktete coil yaptırdım. 2 gun sonra sağ on amortisor tak dıbıne vurdu. Hiç kontrıol etmeden taktı. ertesı gun gıttım yenı martısrı alıp elıme , sağ olsun yaptı 3 yıldır kullanıyorum. Ama ses yapıyor arkadas, 1.6 ies gibi kolay bır arabada.

Bu arada amotisorleri sadece 3 4 cm kısaltıp tavaları kaynatıp , devam edıyor. HEle 1.6 ies ıcın o koydugu halkaların anahtar tutma acısı yuzunden tam 2 saaatte anca yukselıyor :) bu onerıyı getırıdm pasamın tunnıg festıvalınde, oda tamam dedı. Bilmiyom ne yaptı.

Su anda bu tarz coilleri kendı arbalarımızda kendımız yapıp kullanıyoruz. bu tarz ıslemlere 500 600 lira para verılmez. Bu arada mortisoru sertleştiriyororuz muhabbetlerı var, Gnelleıklen sertleştirilimiyor. Bnm 1.6 esımde murat abı hıc bır sertleştirme yapmadı. Ama işlem yapıyoruz amortisore demesını bılıyorlar.

DewRim
22-12-2015, 12:17
öncelikle mevlid kandiliniz mübarek olsun. murat cantürk dediğiniz adam yalancı düzenbaz dalavereci ben clioya ya göre coil taktırdım 550 lira ücretini öedeyip kargolattım bana geldiğinde taşıyıcı delikleri uymadı tekrar geri gönderdim . gönderdiğim kargo kağıdı hala bende ama tam 16 ay oldu arıyorum telefonlara cevap vermiyor birkere açtı ondada dükkanıma hırsız girdi çalındı diyerek kapattı. ben hiç takamadan 550 liram gitti vede geri göndermedi . lütfen tech üyeleri bana bu murat cantürk le ilgili savunma yapmayın . ismi cismi tamamen yalan. birde allah dualarıyla konuşur düzenbaz herif. hakkım haram olsun çoluğundan çoçuğundan çıksın...

fthdrn
22-12-2015, 12:56
Bu murat cantürk Prodriversti mi ?

mert_can 41
22-12-2015, 13:09
Dükkanı izmitte kendisi ankarada yaşıyo...

HondatugraL
22-12-2015, 13:15
Dükkanı izmitte kendisi ankarada yaşıyo...

Yapma şöyle şakalar vurdurcan adamı zaten faceden habire karıştırıp yazıolar biri coilin üstüne oturtucak kaza coiline kurban gidicek adam coilden ölen ilk playstationcu olacak ahsuashusaha :D

EREN34
22-12-2015, 13:15
Bu murat cantürk Prodriversti mi ?

Hayır. Sadece isim benzerliği

Berkan
22-12-2015, 13:16
Murat cantürk'te işinin ehlidir elinden her türlüsü gelir %100 müşteri memnuniyetiyle ayrılırsınız :hehe:

HondatugraL
22-12-2015, 13:20
Murat cantürk'te işinin ehlidir elinden her türlüsü gelir %100 müşteri memnuniyetiyle ayrılırsınız :hehe:

Ben Ankaraya uğradığımda bu yaz aradım ama senle uğraşamam dedi tersledi ahaha nasıl büyük bir iş aldıysa canı sıkkındı sanırım asuhsa :D

ProdriveSTI
22-12-2015, 13:20
Benden başka Murat Cantürk'te var.
İşini adam gibi yap be adam senin yüzünden ben *** yoluna gidecem amk.

HondatugraL
22-12-2015, 13:23

http://i.hizliresim.com/rZY8rP.jpg (http://hizliresim.com/rZY8rP)

yusufcan_k
22-12-2015, 13:24

bunlar hep aöf lobisi yüzünden.. ama duyduğuma göre coil işine el atmışsınız beyfendi :D

fthdrn
22-12-2015, 13:24

Sana kimse birşey yapamaz reis :D

BARR
22-12-2015, 13:25

Range rover araçımızı dip baskı kullanıyoruz çok memnunuz sıfır sekme tavsiye ederim.

AliGizda
22-12-2015, 13:27
Buralar değerlenicek gibi :) Çekirdekle kolamı aldım geldim :)

HondatugraL
22-12-2015, 13:28
Buralar değerlenicek gibi :) Çekirdekle kolamı aldım geldim :)

Kolanın ağzını sıkı kapa gazı kaçmasın :D

F.Dogan
22-12-2015, 13:30
Murat Canturk'ten bende memnunum. Isinin ehli bir esnaf kardesimiz.

anilgny
22-12-2015, 13:35
Murat cantürk 10 numara. Çok yumuşak pamuk gibi maşallah, herkese tavsiye ediyorum

ProdriveSTI
22-12-2015, 13:37
Hahahahuahauaha i...ler sizi :hehe:

HondatugraL
22-12-2015, 13:39
Murat PS kafenın dobrumunda coilmi pazarlıyon yoksa. Seni savunuyoruz bak doğru söyle

Cmdgru
22-12-2015, 13:49
Bir arar tartışması olmuştu memnun olanda var memnun kalmayanda şuan son durum ne bilmiyorum

ProdriveSTI
22-12-2015, 14:30
Gameland Coilover Istanbul Park Package çok yakında stoklarımızda.

Gunes G.
22-12-2015, 15:30
Bu coilover yaptigini iddia edenlerin herhangi birinin arge yapmisligi var mi?

Uretip sattiklari parcalar hangi kalite standartlarini karsilamakta?

Uretilen urunlerin teknik dokumantasyonu var mi?

BARR
22-12-2015, 15:41
Bu coilover yaptigini iddia edenlerin herhangi birinin arge yapmisligi var mi?

Uretip sattiklari parcalar hangi kalite standartlarini karsilamakta?

Uretilen urunlerin teknik dokumantasyonu var mi?

Ar-Ge biz yaptırdık çok memnunuz dip basık sekme yok konfor çok güzel, köpek gibi yol tutuyor, X virajına 120 ile girdim banamısın demedi...

levent
22-12-2015, 16:23
Ar-Ge biz yaptırdık çok memnunuz dip basık sekme yok konfor çok güzel, köpek gibi yol tutuyor, X virajına 120 ile girdim banamısın demedi...

Deme böyle taşlanırsın Baran .. :D

500 liraya bursa malı olmayan orijinal ar-ge si yapılı spor helezon kalmamış olan şu piyasada yapılan iş ne kadar iyi ise o kadar iyidir, fazlası değil.

benim gözümde inşaat demirinden yapılan çakma yaylar ile aynı kefede denebilir.

Gunes G.
23-12-2015, 14:17
Deme böyle taşlanırsın Baran .. :D

500 liraya bursa malı olmayan orijinal ar-ge si yapılı spor helezon kalmamış olan şu piyasada yapılan iş ne kadar iyi ise o kadar iyidir, fazlası değil.

benim gözümde inşaat demirinden yapılan çakma yaylar ile aynı kefede denebilir.

Arkadas ciddi soylemiyor zaten, insanlarin cahilligini gostermek icin yazmis sanirim :)

mustafa_a
03-02-2016, 10:26
Arkadaşlar aracıma eibach yay getirdi kuzenim almanya dan. Bir arkadaşım burayı önerdi. Sonra a konusu olduğunu fark ettim. Bende izmitteyim. Başka bir yer varmı yoksa sadece yay takmak kolay bir işmi

Evrenoz
03-02-2016, 16:14
Arkadaşlar aracıma eibach yay getirdi kuzenim almanya dan. Bir arkadaşım burayı önerdi. Sonra a konusu olduğunu fark ettim. Bende izmitteyim. Başka bir yer varmı yoksa sadece yay takmak kolay bir işmi

Yay takmanın çok fazla bir ustalığı yok.. Ters takmayacak kadar bilgili, eli 3-5 defa amortisöre değmiş herhangi bir servis / dükkan takabilir diye düşünüyorum. Takım öncesi yayın uç kısımlarına şeffaf bahçe hortumu takmayı unutmayın..

kalipson
03-02-2016, 16:22
Şeffaf hortum takmanın amacı nedir? Bilmiyorum da

Evrenoz
03-02-2016, 16:26
Çıkarılan Yaylar milimetrik ölçüde de olsa üzerine bindiği tabla üzerinde yer etmiş durumda olacaktır. Buraya yeni yay konduğunda aradaki boşlukları kapatmak, üst üste binen yay baklalarının çıkarabileceği olası gıcırtı seslerini engellemek için kullanılıyor. Kullanılan hortumun çok ince olması önemli..

kalipson
03-02-2016, 16:28
Hımmm.. Benim gibi ses konusunda pimpirikli biri için altın değerinde bir tavsiye.
Teşekkürler. :)

KÖROĞLU
03-02-2016, 16:29
Çıkarılan Yaylar milimetrik ölçüde de olsa üzerine bindiği tabla üzerinde yer etmiş durumda olacaktır. Buraya yeni yay konduğunda aradaki boşlukları kapatmak, üst üste binen yay baklalarının çıkarabileceği olası gıcırtı seslerini engellemek için kullanılıyor. Kullanılan hortumun çok ince olması önemli..

Ben de yay taktırmıştım aracıma ama böyle bir işlem yapılmadı, şans sanırım seste olmadı.

Yay üzerine geçen hortum tablanın ağırlığı bindiğinde deforme olmayacak mı ? Bir de ince olmasının sebebi nedir. Mantıklı gelmedi pek.

Öğrenmek isterim.

Evrenoz
03-02-2016, 16:50
Ben de yay taktırmıştım aracıma ama böyle bir işlem yapılmadı, şans sanırım seste olmadı.

Yay üzerine geçen hortum tablanın ağırlığı bindiğinde deforme olmayacak mı ? Bir de ince olmasının sebebi nedir. Mantıklı gelmedi pek.

Öğrenmek isterim.

Ses olmadı ise sıkıntı yok. Amaç, metalin metale değerken yaratabileceği olası ses sorunlarını gidermek.

Hortumun kalın olmamasının sebebi, daha doğrusu et kalınlığının az olmasının sebebi gereksiz yükseltinin olmaması. Ayrıca et kalınlığı ne kadar fazla olursa, deformasyonun da o kadar fazla olacağını düşünüyorum. Kullanım sonrası deformasyona gelince; Senelerce kullandığım yayları çıkardığımda da yayların uçlarındaki hortumların halen taktığım gibi olduğunu defalarca gördüm.

İnternetten bulduğum örnek fotoğraf aşağıdaki gibi. ancak ben daha çok uçlara doğru konumlandırırdım.

http://image5.sahibinden.com/photos/85/54/58/251855458l6o.jpg

edit: şunun gibi..

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://s7.postimg.org/4lmrclnuz/4_150.jpg&imgrefurl=http://www.techturkey.com/forum/archive/index.php/t-162384.html&h=1024&w=729&tbnid=5VvELwTooCqEtM:&docid=j5Lunnot7Wj3SM&ei=2iGyVoHyLsWjyAOzwYDACg&tbm=isch&ved=0ahUKEwiBx9Go-dvKAhXFEXIKHbMgAKg4rAIQMwg2KDMwMw

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/-PqX_ORKXmS8/VdHCKDfgQ7I/AAAAAAAABJo/-vbpeasj_Xg/s640/9-Eibach%25252BYaylar%25252BSonuc%25252B%252525281%2 5252529.jpg&imgrefurl=http://etna81.blogspot.com/2014_04_01_archive.html&h=383&w=640&tbnid=WOqP3Hh6-OFWrM:&docid=n0v6raAARcSBIM&ei=MCKyVu7nM4vmyQO667TIBg&tbm=isch&ved=0ahUKEwjuv9fR-dvKAhULc3IKHbo1DWk4kAMQMwhfKFwwXA

wekoo
03-02-2016, 17:16
cantürkmü allaha yakın bana uzak olsun yaptıgı işin arkasında kesinlikle durmaz bırak durmayı tel bile acan olmuyor taki para hesaba yatasıya kadar yattımı para hesabına kimseye ulaşamassın ben böyle bi esnaf görmedim yaptıracaksanız başarana yaptırın şimdiye kadar hiç bir sıkıntısını görmedim..