PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezası (cam filmi) ?

-fatih-
17-09-2011, 14:14
[merhaba arkadaşlar salı günü üsküdarda aracımı polis
durdurdu ve cam filminden dolayı 140 tl ceza
kesti bende ertesi gün indirimden faydalanmak
için 105 tl olarak ödedim
ama aracın filmini söküp kayıttan düşürmek
gerekiyormuş..bizde bi tanıdığımıza başvurduk
araç gitmeden düşürmek için..arkadaş aracımın
trafikten men olduğunu ve tekrar muayaneye girmesi
gerektiğini söyledi..daha muayanemin süresine 1 yıl
var.ve aracım şuan bağlanmış gibi trafikten
men gözüküyor..bu nasıl iştir polis sadece ceza
kesti bana ( 13784 30/1B sıra numarası ) ama sistemde men görünüyorum ne yapmam
gerekli daha önce başına gelen varmı
yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar
şimdiden teşekkürler..[/B]

SekoLive
17-09-2011, 14:16
fatih aynı şeyler başıma ve bir kaç arkadaşn başına geldi tanıdıgın seni kanun değişmediyse yanlıs yönlendirms gidip filmi söktürüp karakola uğrayacaksın. durumu anlatıcaksn onlar foto çekip men i kaldırtmak için işlem başlatıcak. bi ihtimal sen foto çekip gidebilrsn onlar çekmeye biliyor bazı kararkollarda.

eğer 2.kez olduysa direkt muayeneye sevk ediyolar hatta bide bağlamaları lazm arabanı.

üsküdarda film olayı cok kötü banada orda yazmslardı

Enes-x
17-09-2011, 14:21
http://tsof.org.tr/ceza_rehberi.php?ceza_puan_secenek=&ceza=30%2F1-b&secenek_al_butonu=Ceza+Maddesi+%DD%E7eri%F0i

Açıklamada yazıyor zaten :

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak

İhtar edilir. Tekrarında araç trf. den men edilir

2. cezada men olması gerekir normalde..

white light
17-09-2011, 14:24
gecmıs olsun fılmı sokp gayrettepe trafıkte bır sansını dene

SekoLive
17-09-2011, 14:24
enes olayı farklı yapmslar sanrım arada bir kanuna uymama durumu var yazıyolar 1 hafta içinde sök gel yoksa men ederiz diyorlar. hatta ben cok uyuz oldum canlarınıda sıktım cezayı yazdıkdan sonra bana sölemediler bile men edicez diye. şans eseri öğrenmiştm

-fatih-
17-09-2011, 14:25
teşekkürler arkadaşlar filmi söktürmeden halledecektik karşımıza bu men muhabbeti çıktı
birden onu çözemedik :S

-fatih-
17-09-2011, 14:40
[B]benim anlamadığım muayeneme daha 1 yıl var,tamam filmden ilk defa ceza yiyorum ama haberim olmadan aracım nasıl trafikten men görünüyor..? öyle birşey olsa aracımın bağlanması gerekmiyormu ? [/

SekoLive
17-09-2011, 14:43
fatih olay anlattıgım gibi.
filmden ceza kesiyolar 1 hafta içinde karakola gitmezsen arabanı trafikden sistem üzerinde men ediyorlar gidip karakola söktürdüm filmi böyle bişey oldu de onlar çözücekdir.

h.savas
17-09-2011, 15:55
haydaaa oldumu ben de 1 saat sonra araca 1 numara film çektirecektim şimdi ne yapıyım çektirmeyim mi ceza keserler mi banada :confused:

bu arada geçmiş olsun...

MR.TurboALİ
17-09-2011, 16:00
aynısı başıma geldi sökmedim men men dolaştım bi cevirmede bağlattım aracı ertesi gün otoparkta polisin önünde filmeleri söktüm subeye gittim bir ceza daha yedim sıkıntı çözüldü :D geçmiş olsun ama ben böyle bişey yaşadım paylaşmak istedim.

ef186
17-09-2011, 17:38
Bold Yazmayin .

-fatih-
17-09-2011, 19:17
beni bu sıkıntıdan kurtaracak bir şekilde halledecek kişi dilesin benden ne dilerse :D

SeRKaN
17-09-2011, 19:22
bana filmden degilde egzosdan oldu bu durum men edildi egsozu sokup karakola gittim meni kaldirdilar ama sansmi bilemiyorum araca bakmadilar kagidi aldi gidebilrisin dedi bende egsozu bosa saktugume yandim :D

sinan-s
17-09-2011, 19:30
geçmiş olsun yaaa :(

Eray Yümsel
17-09-2011, 19:32
arkadaşlar bu tip durumdan hiç bir işlem yapmadan kurtulmak istiyosanız bana özel msj atın plakanızı vermeniz yeterli aranızı yerinden kıpırdatmadan men ini kaldırırız sıkıntı yok ;)

TarikS
18-09-2011, 13:50
teşekkürler arkadaşlar filmi söktürmeden halledecektik karşımıza bu men muhabbeti çıktı
birden onu çözemedik :S

pm attim, filmi cikartmana gerek yok, cezayi da odemeden ucuz yollu halledersin

GokhanRS
18-09-2011, 13:51
ibrahime ulaş o yapıyor bu kaldırma işini araca ellemeden.