PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08-09 (9n3) polo tdi donanım yardım lütfen..

crazyydr
17-09-2011, 23:56
Arkadaşlar iyi geceler herkese ben de 08 veya 09 bir polo tdi alarak aranıza katılmak istiyorum ancak aklıma takılan ve net olarak bilgi edinemediğim konular var sizlerden yardım bekliyorum..

Öncelikle nereye baksam comfortline ya da tour paketlerine bakın yazmışlar ancak takıldığım noktalardan biri 08-09 trendline tdi paketlerinde 80 hp li ve esp donanımı olan araç var mı

İkincisi fotoğraflardan tour daha çok hoşuma gitti donanım olarak ve sanırım esp standartmış(türkiyedekiler tartışmalıymış) bu araçlar 70 hp 1.4 tdi. Comfortline lar ise 80 hp ve gördüğüm kadarıyla çelik jant esp filan da yok..

Sizce hangisine yönelmeliyim tour a kesin gözüyle bakamamamın tek sebebi aradaki 10 hp lik fark çok farkettirir mi daha mı az yakar bunlarda esp var mı..?

Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum..Şimdiden teşekkür ederim..Saygılarımla..

Jem89
18-09-2011, 00:07
10 hp ahım şahım bir fark yaratmaz.. dizelleri yürüten torktur..Ki tork değerleri de yakındır diye tahmin ediyorum.. Hangisinde esp var bilmiyorum ama ben 10 hp için esp'den vazgeçmezdim :)

Kaldı ki şöyle birşey var.. Dizellerde 10 hp almak hiç zor değil..Bir yazılım ile dumansız 20 hp 50 nm alınabilir.. :) Vag grubunu bilen arkadaşlar daha kesin cevaplar yazacaklardır.

crazyydr
18-09-2011, 00:15
Ben çok anlamıyorum tork olayından ama şimdi karşılaştırdım biri 155 tork diğeri 195 tork fazla mı aradaki fark..İşte esp olayından kimse emin değil bir arkadaş standart dedi ama türkiyedekiler öyle değil kiminde var kiminde yok diyor kafam karıştı benim de :S

Jem89
18-09-2011, 00:21
Ben çok anlamıyorum tork olayından ama şimdi karşılaştırdım biri 155 tork diğeri 195 tork fazla mı aradaki fark..İşte esp olayından kimse emin değil bir arkadaş standart dedi ama türkiyedekiler öyle değil kiminde var kiminde yok diyor kafam karıştı benim de :S

Tork rahat alınıyor dizellerde.. O konuda sıkıntı yaşamazsın.. Dediğim gibi bir yazılımla çözülebilecek bir sıkıntı.. :) E sahibinden de bakabilirsin tour'lara.. Hangisinde var hangisinde yok.. Ara sor sahiplerine bi ara.. :) En kesin çözüm budur bence :)