PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egsoz cezası

BERKİN
18-09-2011, 12:07
arkadaşlar bugün egsozdan ceza yedim 240 tl 1 hafta içinde orjinale çevirin dedi yoksa birdahaki yakalanmanızda kapatırız dedilerde aynı polise denk gelmediğim sürece birdahaki egsoz cezamda sıkıntı olurmu ?

XoR
18-09-2011, 12:09
Trafikten men edilip muayeneye sevk edilmişsiniz, birdahaki yakalanmanız'dan kasıtları odur

Ceza makbuzunda ne yazıyor ?

KoNCa
18-09-2011, 12:30
İstersen başka şehirde gir uygulamaya, değişen birşey olmaz. alırlar altından arabanı

devilboy
18-09-2011, 12:34
bi çok kez başıma geldi egsozunu söktürüp düşümünü yaptır sonra tekrar tak egsozu yakalandığın zaman sadece ceza yersin bağlanma olmaz bağlanma olduğunda arabayı otoparktan çekici ve otopark parasını ödeyerek belgeyle alıyorsun egsozunu söktürüp trafik şubeye götürüp düşümünü yaptırıp tekrar alıyorsun

west
18-09-2011, 12:39
bende adanada yemiştim 3 gün izin belgesi yazmışlardı banada. Tanıdık egsozcu wardı verdikleri belgenin arkasına egsozdaki sıkıntı giderilmiştir yazdırıp kaşesiyle imza attırdım ardına emniyette sistemden düşürttüm. Şimdi bi sıkıntı yok

Yediğim cezalar :
polis dur ihtarına uymama ( 20 puan )
abartı egsoz ( 20 puan )
saygısız araç kullanma ( 10 puan )
bide rapar turgut özal caddesiydi sanırım 86 kmh ( 15 puan )

devlete çalışıoz. sürücü puanı şuan 35 napacaz bilmiom ://

crisis
18-09-2011, 12:49
peki arabayı neye göre bağlıyorlar araçta egzoz olması bağlanma gerekçesimidir yoksa sadece egzozdan ceza yazıp arabayı çekmeden gönderiyorlarmı?

west
18-09-2011, 12:52
o izin belgesinin mantıgı şu ; mesela 1 haftalık yazdılar sen dediğim gibi gidip sistemden düşürmezsen her çewirmede araç sorulunca egsoz çıkıo vede bu verdikleri izin süresi dolduysa trafikten men direk.

atarktan
18-09-2011, 12:53
arkadaşlar bugün egsozdan ceza yedim 240 tl 1 hafta içinde orjinale çevirin dedi yoksa birdahaki yakalanmanızda kapatırız dedilerde aynı polise denk gelmediğim sürece birdahaki egsoz cezamda sıkıntı olurmu ?

Yeni prosedür ne bilmiyorum ama muayenelik bi durum yoksa, tanıdık bi polis telsizden düşümünü yaptırabilir söktürmeden :D

Erol
18-09-2011, 12:53

cem ruhsatın 1 sayfasını aldımı?

almadıysa salla devam

atarktan
18-09-2011, 12:57
o izin belgesinin mantıgı şu ; mesela 1 haftalık yazdılar sen dediğim gibi gidip sistemden düşürmezsen her çewirmede araç sorulunca egsoz çıkıo vede bu verdikleri izin süresi dolduysa trafikten men direk.

Bu izin süresi çok güzel değerlendirilebilir, çok abartmadan tabii :p

west
18-09-2011, 13:03
Bu izin süresi çok güzel değerlendirilebilir, çok abartmadan tabii :p

walla ben işte yedim ceza adanada , ordan kozana geçtim kozanda çewirdiler sorguladı aracı abartı egsoz dediler polis hemen yattı arkaya egsoza bakıodu dedim ahanda izin belgesi yaptıracaz daha yeni geldik ii tmm dedi bişiy demedi ama güwenilirmi belgeye o kadar açıkcası benim şuan yemez 35 puan ^^ :D

shele
18-09-2011, 13:07
adanaya gelipte ceza yemeyen kalmamış , sokağa çıkaramıyorum artık aracı, af yok.

west
18-09-2011, 13:16
adanaya gelipte ceza yemeyen kalmamış , sokağa çıkaramıyorum artık aracı, af yok.

walla aynen iş için kozandaydım bi 6 ay kadar 35 e düştü puan işte. Ankarada polis çewirir filmi sök söktürür akşam yeniden çektirirsin , çakarı sök dingile kaynaklı kumandasını söküyüm jaglarından sökersin 2 sokak gider geri takarsın radar desen plakaya yazılır hava filtresi desen bi kaç yerde sıkıntı çıkar. Adana emniyete gidince sert yaptım zaten dedim bune adana başkent olmuş ankarada bu kadar sıkmıolar diye. Bide ilk cezamda polis abartıdan düdük çalmış bankaların olduğu caddede duymadım müzik açık ilerde bi çewirdiler sanki terorist yakaladılar ehliyet ruhsat werdim yanaş kenara dedi önümde polis bi adım atıo ben yanaşıom bi adım atıo ben yanaşıom ehliyet ruhsat sende diorum olsun dio

BERKİN
18-09-2011, 15:28
cem ruhsatın 1 sayfasını aldımı?

almadıysa salla devam

yok erol abi almadı.

BERKİN
18-09-2011, 15:29
Trafikten men edilip muayeneye sevk edilmişsiniz, birdahaki yakalanmanız'dan kasıtları odur

Ceza makbuzunda ne yazıyor ?

ceza makbuzumda muaneyle alakadar hiç birşey yazmıyor ama sadece egsozdan yazıldı diye yazıyor onun haricinde normal bilgiler yazıyor

Derman
18-09-2011, 16:15
yenı kanunlar gelmış.ab normlarında oluyormus.egsoza ceza yagdıracaklarmıs, yagmur suyu yayaya gelırse ceza,müzik sesini cok fazla acana ceza...

By_HaNNibaLL
18-09-2011, 16:31
Bende mudanyaya gitmiştim kız erkek karişik arabada 6 kişiyiz polis hemen cevirdi bakti güldü arabanin etrafinda döndü vayy eksoza bak soba kurdun boruyu burdan mi cıkarttin dedi

Dedim dizel abi bu olabilir eksozu takmişin ama gaza bas sonuna kadar dedi bende dipledim bi 10 15 saniye :D baktim yanima gelmiş boşver sen eksozuda arabanin motor bitmiş motoru yaptir :D :D

Alper_
18-09-2011, 16:33
artık kumandalı egzoza geçmek lazım..ss olmasına rağmen bazen kendimde rahatsız olmuyor değilim..

Erol
18-09-2011, 16:35
yok erol abi almadı.

sıkıntı yok o zaman cem devam..:)

kelalper
18-09-2011, 16:56
artık Varex i de çözüyolar. Bakıolar egzostan içeri klapeyi gördükleri zaman diolar egzost var mı yok. Var mı yok. Tamam diolar çekiolar arabayı çekiciyle muayeneye tespite. Hem ceza kesiiyolar hem de yalan beyandan direk mahkemeye ondan sonra uğraş dur.

obenR
18-09-2011, 17:27
ilk yakalandığında trafikten düşürtüyosun ikinci kez aynı olaydan yakalanırsan trafikten men oluyon muayne istiyolar diye biliyorum bende