PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İes Civic'e açık hava filtresi montajı yardım.

KAYA
20-09-2011, 21:38
Arkadaşlar,
99 model 1.6 civic ies için simato big tube filtre kiti satın aldım, fakat aracımda lpg mevcut olduğu için filtenin kazan kısmı tam lpg'nin beynine denk geliyor ve kazan tam olarak oturmuyor:mad:.Lpg'ciye gittim yerini değiştirmek için fakat verdiği cevap "burdan alırsam eğer kışın tam işlevini yapmaz ve zaten koyabilecek fazla yer de yok" cevabını verdi, şimdi bir kaç sorum olucak;:soru:
* acaba gerçekden lpg olan civic'lere simato big tube monte edilemez mi?
* bu işi yapabilecek anadolu yakasında neresi var?

yardımlarınız için tşk ederim.

samet_61
20-09-2011, 21:50
Arkadaşlar,
99 model 1.6 civic ies için simato big tube filtre kiti satın aldım, fakat aracımda lpg mevcut olduğu için filtenin kazan kısmı tam lpg'nin beynine denk geliyor ve kazan tam olarak oturmuyor:mad:.Lpg'ciye gittim yerini değiştirmek için fakat verdiği cevap "burdan alırsam eğer kışın tam işlevini yapmaz ve zaten koyabilecek fazla yer de yok" cevabını verdi, şimdi bir kaç sorum olucak;:soru:

tüpcüne slm sole kendıne yenı bır tupcu bul

tonic
20-09-2011, 22:11
bencede çok saçma 1.6 ıes lerın kaput altı cok genıs zaten snn ustalarında iş yok gıbı

KAYA
20-09-2011, 22:12
Olur diyosunuz yani o zaman ilk iş başka bir yere göstermek.

h.guroglu
20-09-2011, 22:12
o tüpçünün sokağına bile uğrama

nedemek ordan onu alırsa işlevini tam yapmazmış

ben üşenirim onu yapmaya demiyorda kıvırtıyo denyo

arkadaşım bağlantılarını düzgün yaptığın sürece beyni nereye koyarsan koy fark yapmaz ;)

som306
20-09-2011, 22:15
Bigtube almakla hata etmişsinki gerek yok bence okadar büyüğüne.Ama tüpün yeri değiştirilir benim bildiğim yanlışı var o konuda.

timucintt
20-09-2011, 22:16
iesin motor içine 2 adam sığar be boşluktan :D beyni nereye koyamıyor bu arkadaş :D

emre_
20-09-2011, 22:18
uyanık tüpçün paraya doymuş belli beynin yerideğişir filtrenizide takarsınız bostancı oto sanayide lavota bayii var bir tane işleri iyi hemde yaparlar diye düşünüyorum :)

KAYA
20-09-2011, 22:22
Valla filtre yi satıcakdım nerdeyse başka yerede gitmedim en iyisi Bostancı sanayi ye gidip bir iki yere göstereyim olursa süper olcak

ersu55
20-09-2011, 23:24
fıltrenın cıktıgı bogazın arkası bos mesela şasi nosunun yazdıgı yerın yanı fln bos beyın için tam ideal yer gözüne sokar gıbı gosterıp aldırabılırsınız sonucta baska bı yere goturdugunuzde garantısı fln varsa bozuolar garantyi.

Murat Özcan
21-09-2011, 00:59
tüpçüne aynı şekilde slm soyle benım aracımdada sıralı sıstem vardı o sekılde kullandım bende benım ustam aldı onu bıraz daha uygun bır yere monte etti bana yer acılmıs oldu hiçte işlevini kaybeder falan demedi ;)

Gürkan
21-09-2011, 01:04
arkadaş böle esnafları tutup bi güzel döveceksin ya arkadaşların dediği gibi senin usta paraya doymuş işlevini yapamaz ne demek ya

gökberk
21-09-2011, 01:04
Tüpçün uğraşmak istememiş...
Murat,bence sen de beyni nereye koyduysa ustan; arkadaşa yardım et söyle oraya aldırsın o da...

Murat Özcan
21-09-2011, 01:21
Tüpçün uğraşmak istememiş...
Murat,bence sen de beyni nereye koyduysa ustan; arkadaşa yardım et söyle oraya aldırsın o da...

yaw ustası ugrasmam istememiş ne demek tam işlev yapmazmış yere göremi hareket ediyor bu cihaz :D ben öğreneyımde bılgılendırcem kendısını uygun yer için

Burak-Akın
21-09-2011, 02:47
Arkadaşlar,

sanırım seni atlatmak için biraz sallamış, aracımda simota filtre mevcut ve lpg beyni ile hiç sorun yaşamadım. ustanı degiştirmeni tavsiye ederim

samet_61
21-09-2011, 03:24
iesin motor içine 2 adam sığar be boşluktan :d beyni nereye koyamıyor bu arkadaş :d

+10000000000000

erhann
21-09-2011, 07:44
akunun sag tarafida sileceklerin alt kisminda benim aracimda lpg beyni bigtube icin engel olmadi

erhann
21-09-2011, 07:47
Bigtube almakla hata etmişsinki gerek yok bence okadar büyüğüne.Ama tüpün yeri değiştirilir benim bildiğim yanlışı var o konuda.
nasil gerek yok adamlar d serisi icin uretmis bu filitreyi harbiden inletiyor ortaligi bence iyi bir secim olmus ;)
filitreden sogutucu bir cevap yazmissiniz

KAYA
21-09-2011, 11:41
akunun sag tarafida sileceklerin alt kisminda benim aracimda lpg beyni bigtube icin engel olmadi

gidip orayı göstereyim,

Haklısınız adamlar işi büyütmüş belki yeri bilen vardır Ümraniye sanayi sitesinde Candan Mühendislik, başka yerede yaptırırsam sizinde dediğiniz gibi garanti kapsamından çıkacak, nasıl yapsam bilemedim.

erhann
21-09-2011, 12:56
gidip yapmislar ornekleri var sizin montajiniz bana sikinti cikartti dersiziniz cozulur benim ustamin gozunu sevim ne desem yapior bikti benden :)

KAYA
21-09-2011, 16:19
gidip yapmislar ornekleri var sizin montajiniz bana sikinti cikartti dersiziniz cozulur benim ustamin gozunu sevim ne desem yapior bikti benden :)

Usta çok öenmli kardeşim denk gelemedik iyi bir ustaya

imparatoR
21-09-2011, 16:36

big tube alarak hata etmek kısmını biraz açarmısın rica etsem?

fastchild
21-09-2011, 16:41
abi lpg nin markası ne?
bence yetkili başka bir bayiye gidersen sorun olmaz garantide

KAYA
22-09-2011, 22:35
abi lpg nin markası ne?
bence yetkili başka bir bayiye gidersen sorun olmaz garantide

Lavato marka lpg mevcut.