PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : --Trafik cezaları yağmaya başladı--

ENGean
21-09-2011, 09:59
arkadaslar bu hafta eve 4 tane trafık cezası geldı,resmen şoktayım.
1 tanesıne ıtıraz etmek ıstıyorum.ama bı sonuc cıkartabılırmıyız?
yoksa boşunamı ugrasmıs oluruz..
varmı daha onceden ıtıraz edıpte bı sonuca ulasan ?

SekoLive
21-09-2011, 10:01
engin nedir bu 4 cezanın sebebi? neye göre itiraz edicen?

imhotep
21-09-2011, 10:04
ben imzalamadıgım cezayı odemem gerçi imzaladıklarımıda odemiyorum.

ENGean
21-09-2011, 10:05
engin nedir bu 4 cezanın sebebi? neye göre itiraz edicen?

2 tanesı radar, 1 tane yanlıs park war,1 tane tehlıkelı arac kullanmak var.

radarlarla yanlıs parka kabulum, ama tehlıkelı arac kullanmayı neye gore yollamıslar bılmıyorum.

radarlar zaten fotograflı geldı.
yanlıs parkı bılıyorum,araba cekılmıstı zaten.
araba kullanmaktn sogudum resmen, bu ay boşa çalıştık :(

SONE-R
21-09-2011, 10:06
tehlikeli araç kullanmayı fahri müfettiş yazmıştır. itiraz etsen de sonuç değişmez.. paşa paşa ödeyeceksin veya ödemeyip şansına belki ceza affa uğrar veya sistemde görünmeyebilir. karar senin :)

derece43
21-09-2011, 10:06
Yaw arkadaş benimde 4 sene öncesinden ceza göndermiş araba pert oldu yandı bitti kül oldu tüm işlemleri promlemsiz halledildi ne cezası şimdi bu bende çözemedim..

ENGean
21-09-2011, 10:07

radarlar fotograflı gelmıs.

dıgerlerınde ımzalayıp ben almadım,ewe gelmıs ablam almıs cezaları.

bu hafta ewden aradıklarında telefonu acmaya korkar oldum :)

ama moralım cok bozuk yaa

emre_
cezaları yediğin mevki (radar ları) yazabilirmisin :(
geçmiş olsun valla

zıpzıp

benim 2 tane 270 tl cezam var 1 tane tekirdagdan geçtigim var 120 bi tanede bi yerde tranvay yoluna girmişim o var ödemiyorum ilerde başıma sıkıntı yaparlarmı acaba :soru:

SekoLive
21-09-2011, 10:08
engin cok geçmiş olsn tehlikeli kullanmakdan cok kişiye ceza gelmsti ama neye göre yazıyorlar bilmiyorm bi trafik kanunu araştır istersen. bide ay daha bitmedi inş gelecek ayın yarısıda boşa gitmez. radarlar nerede yazılms sölersen ona göre bizde önlem alalım.

ENGean
21-09-2011, 10:10
cezaları yediğin mevki (radar ları) yazabilirmisin :(
geçmiş olsun valla

mahmatbey gısılerdn gırdıkten sonra, habıblere cıkan arka yol askerıye yolu. o yol uzzerınde. yenı yapılmıs radar sıstemı kameralarla.
hele bı tanesi otur agla cınsınden ortalama 99 km/h gozukuyo. 3,5km yı 2,5dk da geçmısım. 99km/h la buna 290tl kesmişler.

aslan
21-09-2011, 10:10
Engin geçmiş olsun radarlar istanbul içimi?

ENGean
21-09-2011, 10:14
sagolun abı. ewet, yazım bıraz karısık olmus kusura bakmayın.
tekrar ayrıntılı yaziyim..
mahmutbey gıselerden gırdıkten sonra ( kadıkoy ıstakemetıne dogru) (sagdan ılk sapak havaalanı) 2.veya 3. sapak habıblerın ıcıne cıkan arka askerıye yolu var. oto center fılan var. o askerıye yolu.fazla kullanılmayan bı yoldu. belkı bılenler vardır.

peace
21-09-2011, 10:22
sagolun abı. ewet, yazım bıraz karısık olmus kusura bakmayın.
tekrar ayrıntılı yaziyim..
mahmutbey gıselerden gırdıkten sonra ( kadıkoy ıstakemetıne dogru) (sagdan ılk sapak havaalanı) 2.veya 3. sapak habıblerın ıcıne cıkan arka askerıye yolu var. oto center fılan var. o askerıye yolu.fazla kullanılmayan bı yoldu. belkı bılenler vardır.

dediğin yolda 70 km sınır ve yolu yapmadan radarları koydular önce, git git bitmiyo 70 le. geçmiş olsun kardeşim.4 tanede çok be.itiraz şansın olacağını sanmıyorum.gözünü bozduğuna değmez.

thedevil
21-09-2011, 10:27
Yaw arkadaş benimde 4 sene öncesinden ceza göndermiş araba pert oldu yandı bitti kül oldu tüm işlemleri promlemsiz halledildi ne cezası şimdi bu bende çözemedim..

benim tanıdığım bi abi var babasının 64 impalasına ceza geldi artık 30 senemi oldu satalı kaç sene oldu orasıı tam bilmiyorum :D arabayı satarken alan kişi saışını almamış şuan arabayı zengin bi iş adamı toplamış o adamı buldular borcunu sen öde ya da arabayı alırız demişler :D adam ödemiş temizlemiş satışını almış valla dikkat etmek lazım

erhann
21-09-2011, 10:28
herturlu odeyeceksiniz imzasizda olsa ben cok ugrastim hatta yapmadigim seylerden gelen cezamda oldu fotograf video olamdan yazmislardi itiraz ettim sonuc olmadi cezayi imzalamadim amadim bile sonuc cikmadi malesef sistemde gorunmedigi halde ortaya cikti cezam

ENGean
21-09-2011, 10:32
dediğin yolda 70 km sınır ve yolu yapmadan radarları koydular önce, git git bitmiyo 70 le. geçmiş olsun kardeşim.4 tanede çok be.itiraz şansın olacağını sanmıyorum.gözünü bozduğuna değmez.

hacı ben kamerayı gordum onunden 65le gecmıstım :D meğer yolun cıkısında da kamera warmıs,ortalama hız alıyormus :)

ErenErdem
21-09-2011, 10:42
geçmiş olsun, bende o kameralı yollar da 50 ile gidiyorum :D eminim ki benim gibi giden de vardır, adamlar herşeye ceza yazdıkları için sıfır risk almaya çalışıyorum :D

ne oluyor trafik sıkışıyor o ayrı...

aphelion
21-09-2011, 10:43
hacı ben kamerayı gordum onunden 65le gecmıstım :D meğer yolun cıkısında da kamera warmıs,ortalama hız alıyormus :)

İlginç bir sistemmiş gerçekten yapıcak birşey yok gibi gozukuyor :)

onn_dear
21-09-2011, 10:47
arkadaslar bu hafta eve 4 tane trafık cezası geldı,resmen şoktayım.
1 tanesıne ıtıraz etmek ıstıyorum.ama bı sonuc cıkartabılırmıyız?
yoksa boşunamı ugrasmıs oluruz..
varmı daha onceden ıtıraz edıpte bı sonuca ulasan ?

e tabi bütçe açığını kapatmak için yıl sonuna doğru döşerler her zaman oldugu gibi...

ENGean
21-09-2011, 10:50
plakaları söktürücekler gene yemın edıyorum

target
21-09-2011, 10:50
benim 2007 de açtığım itiraz mahkemem hala devam etmekte.alkolsüz durumdayken alkolmetrenin acizliğine uğradım.116 promil çıktı.500 küsürdü o zaman ceza yazdı.tartışma sonucu olaydan yarım saat sonra kan raporu alındı temiz çıktı.ama neye yararceza yazıldı kavga çıktı felan.ertesi gün verdim avukata davayı açtık.mahkeme uzadıda uzadı.cezayı yatırdım katlamalı şekilde ehliyetimi 2.kaptırışım olduğu için 2 sene sonra kursumu görüp aldım ehliyeti.geçen baktım uyap dan hala devam mahkeme.sonuçlanırmı artık sen karar ver kardeşim.geçmiş olsun.

vtecmaniaa
21-09-2011, 10:53
mahmatbey gısılerdn gırdıkten sonra, habıblere cıkan arka yol askerıye yolu. o yol uzzerınde. yenı yapılmıs radar sıstemı kameralarla.
hele bı tanesi otur agla cınsınden ortalama 99 km/h gozukuyo. 3,5km yı 2,5dk da geçmısım. 99km/h la buna 290tl kesmişler.

bahsettiğin yolla ilgili daha geçen hafta konu açtım dikkat edin diye neyse geçmiş olsun kardeşim

ordan 60 geçtiğin her an küfür ederek geçiyorum yol müsait ama sınır 70

kameraların biri köprünün altında(istoça yakın tarafta)
diğeri yön tabelalarının üstünde (habiblere yakın tarafta)

dikkat et bizim arkadaşlardan çok ceza yiyen oldu

ENGean
21-09-2011, 13:04
bahsettiğin yolla ilgili daha geçen hafta konu açtım dikkat edin diye neyse geçmiş olsun kardeşim

ordan 60 geçtiğin her an küfür ederek geçiyorum yol müsait ama sınır 70

kameraların biri köprünün altında(istoça yakın tarafta)
diğeri yön tabelalarının üstünde (habiblere yakın tarafta)

dikkat et bizim arkadaşlardan çok ceza yiyen oldu

bnde habıbler tarafındakını farketmedım malesef :(

rebelh
21-09-2011, 13:49
tehlikeli araçtan bende ceza yedim hemde aynı gün aynı polisler 2 tane itiraz ettim bi bahaneyle durumu anlattım hakim affetti ceza geri ödendi..ama haklı olduğunuzu ispat etmeniz lazım plakaya cezaları hakim affediyor

TarikS
21-09-2011, 23:27
Gecen hafta Sabiha Gokcen'de aracim cekilmisti, 70 lira para verip cikardim, bugun 60 lira daha ceza gelmis, odemeyecegim tabi ki de; bu cezayi ben 70'in icinde odemis olmuyor muyum yahu?

Murat Özcan
21-09-2011, 23:53

ödemeden nasıl oluyor abi ?

MR.TurboALİ
22-09-2011, 02:47
gecen gün üşenmedim oturdum çevirmeyi izledim
yazıyorlar yazıyorlar bi limitleri var galiba onu doldurup cekip gidiyorlar
istediklerini yaptıktan sonra yanlarından zaaarttt zaarrtt park sis bi araba geçsin dönüp bakmıyorlar bile...

Ferit
22-09-2011, 08:02
benim 2007 de açtığım itiraz mahkemem hala devam etmekte.alkolsüz durumdayken alkolmetrenin acizliğine uğradım.116 promil çıktı.500 küsürdü o zaman ceza yazdı.tartışma sonucu olaydan yarım saat sonra kan raporu alındı temiz çıktı.ama neye yararceza yazıldı kavga çıktı felan.ertesi gün verdim avukata davayı açtık.mahkeme uzadıda uzadı.cezayı yatırdım katlamalı şekilde ehliyetimi 2.kaptırışım olduğu için 2 sene sonra kursumu görüp aldım ehliyeti.geçen baktım uyap dan hala devam mahkeme.sonuçlanırmı artık sen karar ver kardeşim.geçmiş olsun.

Siz herhalde oluşan tartışmalar vs. sebebiyle sadece cezanızı iptal ettirip ehliyetinizi geri alma yönünde değilde, farklı konulu bir dava açmışsınız ve dava süreciniz uzamış. Sizi adli tıbba itirazınız üzerine polisin götürmesi gerekirdi ve adli tıpta alkol seviyeniz 50 promilin altında çıktıysa, mahkemeye gerek kalmadan ehliyetinizi verip cezayı iptal etmeleri gerekirdi.
Hadi diyelim bunu yapmadılar, siz ertesi gün sulh ceza mahkemesine itirazda bulunduktan sonra mahkeme adli tıptan raporun bir örneğinin kendine gönderilmesini ister, (bu işlem en fazla bir kaç ay sürer) raporun aslı geldikten sonra da ehliyetinizin iadesine ve cezanızın iptaline karar verirdi. Sizde aldığınız kararı valilik aracılığıyla emniyete tebliğ ettirir ve ehliyetinizi iade alır cezanızı iptal ettirirsiniz.

ENGean
22-09-2011, 09:44
Gecen hafta Sabiha Gokcen'de aracim cekilmisti, 70 lira para verip cikardim, bugun 60 lira daha ceza gelmis, odemeyecegim tabi ki de; bu cezayi ben 70'in icinde odemis olmuyor muyum yahu?

yok dostum o 70tl nın 60tl sı çekıcı parası,10tl sı otopark parası :)
sonradan gelende normal trafık cezası..

ENG
22-09-2011, 12:34
bu trafik cezalarını sorgulama yapabileceğimiz bir yer var mı?

0zan
22-09-2011, 13:40
Haksızlığa uğradığını düşünen ve dava açmak isteyen duyarlı arkadaşlarım için kısaca açıklamam gerekirse;

Esasa ilişkin itirazlar kabul görmüyor, mesela "ben o kadar hız yapmadım, tehlikeli araç kullanmadım" şeklinde itirazlar suçun esası ile ilgili olup bu şekilde cezayı iptal ettirmek neredeyse imkansızdır.

Gıyapta verilen cezaları düşürmenin en iyi yolu USUL bakımından eksikliklerin tespit edilip itiraza konu edilmesidir. Mesela cezanın oluş tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde size cezayı içeren tebligatın gönderilmesi gerekiyor. Size tebliğ edilme tarihi değil, tebligatın gönderilme tarihi esas alınıyor.

Dava dilekçesini yazmak hiç zor değil;

* Trafik Ceza Tutanağına itiraz eden:

* İtiraz Konusu:Trafik Denetleme Şb Müdürlüğü'nün...tarihli ve...sayılı ceza tutanağının iptali istemidir.

*İtiraz konusu tutanağın tanzim tarihi:

*İtiraz konusu kararın tebellüğ tarihi:

*Açıklamalar:
Bu kısma da olayı açıklayın.. ceza tutanağının gıyapta verilmesinin ve tutanağın geç tebliğ edilmesinin, savunma hakkını kısıtladığından söz edin.

Tebligatın size tebliğinden itibaren 7 gün içinde, ceza tutanağının kesildiği yerdeki sulh ceza mahkemesine müracaat etmeniz gerekmektedir. Ceza davası olduğu için harç alınmayacak, karar evrak üzerinden verildiği için duruşma takibi gibi sıkıntılar da bulunmamaktadır.

GKD
22-09-2011, 13:43
panpa geçmiş olsun itirazdan bişey çıkmaz gibime geliyo bir bardak soğuk su iyi gelir yapıcak bişey yok :)

uuuggguuurrr
22-09-2011, 13:49
bu trafik cezalarını sorgulama yapabileceğimiz bir yer var mı?

walla ben garantı com dan bıreysel sıfre ıle ... odeme yapıyorum plaka yazınca cıkıyor borçlar...

ENGean
22-09-2011, 14:01
panpa geçmiş olsun itirazdan bişey çıkmaz gibime geliyo bir bardak soğuk su iyi gelir yapıcak bişey yok :)

saol kanka, ictım bıle 20lt damacanalar warya onlardan ıcıtm .:)

GokhanRS
22-09-2011, 14:01
walla ben garantı com dan bıreysel sıfre ıle ... odeme yapıyorum plaka yazınca cıkıyor borçlar...

bende 420 tl ceza görünüyor tek başına direk 420 kitlemişler. gecikme cezsıda 104 525 lira yazıyor toplam.

420 tl neyden nasıl nerde kesmiş olaiblirler anlayamıyorum? hangi suçun cezsı bu kadar ağır?

9085 Trafik Para Cezası yazıyor açıklamada.

alone
22-09-2011, 20:58
heryerde radar var çekip çekip gönderiolar.hacıosmanda çekio gri connect kaldırıma gelene yapıştırıo

Frid
22-09-2011, 21:10
bu radar olayının çılkı çıktı ya hızlı gitmeyelim tamamda 110luk yolda 70 ne arkadaş

TarikS
22-09-2011, 23:37
yok dostum o 70tl nın 60tl sı çekıcı parası,10tl sı otopark parası :)
sonradan gelende normal trafık cezası..

Tamamdir sagolasin :)

Attik o zaman cekmeceye bunu da :D

streetracer_nos
22-09-2011, 23:43
doğudan alamadığı vergiyi burda sna bana geçirerek alıyolar..doğuda nerde varmış kamera nerde varmış radar . orda her türlü yiyen baş tacı burda ...........140 lirada bana kösmüşler.

otuzdört
22-09-2011, 23:46
Engin desene kanka banada gircek 3 boy kazık o yoldaki radarlar yüzünden:)

joker
22-09-2011, 23:48
benim 2 tane 270 tl cezam var 1 tane tekirdagdan geçtigim var 120 bi tanede bi yerde tranvay yoluna girmişim o var ödemiyorum ilerde başıma sıkıntı yaparlarmı acaba :soru:

benimde eski aracımda ödemediğim 3 tane vardı sonra af cıktı silindi :)

ENGean
23-09-2011, 12:34
af'ı beklıyoruzz :D :D