PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza gelmiş Fi tarihinden ne yapıcaz?

derece43
21-09-2011, 10:05
Arkadaşlar 2008 de pert olan aracımdan trafik cezası gelmiş ki pert bile olsa temiz-kağıdı için borcunu harcını ödemek zorundasınız bende ödedim ama şimdi 3-4 sene geçmiş hiçbişey yok o araca ait... vergi dairesi kağıt göndermiş nasıl bir yol izliycez ?

F.Esen
21-09-2011, 11:52
o kağıtla vergi dairesine gidiceksiniz ve ödiyceksiniz gecikme zammını ibraz tarihinden itibaren alırlar bende 2005 te perte çıkattığım aracın cezasını 2009 da ödedim...

kurtbil
21-09-2011, 11:54
benım bıldıgım ceza makbuzu elıne 1 hafta ıcerısınde ulasmadıysa odemek zorunda degılsın

Emre İlbi
21-09-2011, 12:01
Arkadaşlar 2008 de pert olan aracımdan trafik cezası gelmiş ki pert bile olsa temiz-kağıdı için borcunu harcını ödemek zorundasınız bende ödedim ama şimdi 3-4 sene geçmiş hiçbişey yok o araca ait... vergi dairesi kağıt göndermiş nasıl bir yol izliycez ?

abi Allah belalarını versin, amcamada 2009'dan ceza geldi, geçen hafta cuma günü,
amcam son vergi yapılandırmasında bütün cezaları ve vergi borçlarını yapılandırmıştı,
kafayı yedi, "böyle bir ceza vardıda neden çıkmadı" diye,
ben ödeme dedim ama arabanın muayenesi Cumartesi günü doldu,
mecburen ödedi,
ortada bişeyler dönüyor ama anlayamadım :icon_wack

Bu ara Türk Telekomdanda millete şu kadar borcunuz var diye mesaj geliyormuş,
birşeyler çeviryorlarda hadi hayırlısı :cool:

__FrK__
21-09-2011, 12:07
yapıcak bişey yok süresi bitmediyse yeniden yapılandırıp ödeyin bitmişse bu kanunun suresı tamamını ödeyeceksiniz maalesef

GokhanRS
21-09-2011, 12:15
hapı yuttuk fii tarihinden rakamlar vardı. bana gelmedi hiç biri imzalamadım diye makbuzu vermemişti polisler bidaha hiç biyerde çıkmadı onlarda gelir bi gün demekki

mgnPower
21-09-2011, 13:24
bana 2005 yilindan ceza geldi. her yere basvurduk itirazlar ettik sonuc olarak odedik. odemeyede devam ediyoruz. 5 yilda zaman asimina ugrayan davalari bile mahkemeler gecersiz kilarken uzerinden 10 kere sahip degistiren aracin borcunun cikmasi cok ilginc. yasadigimiz ulkenin gercekleri bir yerde.

derece43
21-09-2011, 18:35
Valla yandık desenize bıktım bu adamlardan borcu yoktur diye bi ton kağıt alıp ödemeler yapıyom satışı yapılan pert olup tüm işlemleri yapılan aractan nasıl ceza geliyor anlamıyom s.. gidicen bu memleketten sonunda... Neyse ödiycez herhalde 237 lira yazıyo neyse teşekkürler arkadaşlar..

Kadyr
21-09-2011, 18:47
İsin ucu para almak varsa mezardan uzerini ararlar

alperkirman
21-09-2011, 19:26
o araca ait hiç birşey yoksa ödemekten başka çaren yok olsaydı elinde ozamandan bi borcu yoktur yada ödediğin cezaların dekontu falan ödemezdin biraz sürünürdün ama ödemezdin

mgnPower
21-09-2011, 21:54
o araca ait hiç birşey yoksa ödemekten başka çaren yok olsaydı elinde ozamandan bi borcu yoktur yada ödediğin cezaların dekontu falan ödemezdin biraz sürünürdün ama ödemezdin

borcu yoktur kagidi vardi bizde. ama yine odedik cok sukur. almaya gelinc aliyorlar

Serkan06
21-09-2011, 21:58
ödeme, nöbetçi hakime git dilekçe yazıp itiraz et. bi arkadaşım bu şekilde iptal ettirdi.

eser
21-09-2011, 22:01
bana 2005 yilindan ceza geldi. her yere basvurduk itirazlar ettik sonuc olarak odedik. odemeyede devam ediyoruz. 5 yilda zaman asimina ugrayan davalari bile mahkemeler gecersiz kilarken uzerinden 10 kere sahip degistiren aracin borcunun cikmasi cok ilginc. yasadigimiz ulkenin gercekleri bir yerde.

2006 da affa uğramıştı cezalar nasıl geldiki :S eğer gelicekse taa o senelerden birikmiş ana borç 780 lira cezalarım vardı,eğer gelirse hapı yuttuk