PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galeriler Mühürleniyor

dietpepsi
21-09-2011, 13:25
Aldıgım duyuma göre otim ve levent etilerdeki bütün oto galerilerini şu an da mühürlüyorlarmış
Bilgisi olan varmı ???

TEQUILA
21-09-2011, 13:34
Mühür nedeni neymiş?

dietpepsi
21-09-2011, 13:37
onceden uyarmışlar
apartman altlarından ve ruhsatsız olduklarından mühürlüyorlarmış

onurars
21-09-2011, 13:39
istanbul çapında genel birşey bu seneler önce aksaray yusufpaşadaki galeriler kaldırıldı yavaş yavaş istoç,otocenter,auto mall gibi yerlerde toplanılacak galeriler.Şuanda en büyük mücadeleyi ziverbeydeki galeriler veriyor.

ceco
21-09-2011, 13:41
onlara otocenter otomall tarzı yerler yapılacak ondan sonra kapatılacak denılddı. cunku bızım b.evlerdekılerıde kapattırdılar.

Alicanrs
21-09-2011, 13:43
çoğu duruo be ceco b.evlerdeki kapatıcaz diodu adam hala devam edio bi ton center açıldı ama hala devam olayın aslı nedir acaba..

onursumer
21-09-2011, 13:44
sebebleri neki ? durup duruken yapmaları çok zor ciddi araçları olan galeriler var etiler leventte ;)

dietpepsi
21-09-2011, 13:44
Otimde 24 galeri muhurlenmiş
Demin leventte arkadaşımın galeriside mühürlendi.

mmustu
21-09-2011, 13:46
ulen şansıma tüküreyim otimde bi galeriye dün akşam sahibindenden mesaj attım takas için cevap gelmedi diyorum bende :D

yaşar
21-09-2011, 13:49
ulen şansıma tüküreyim otimde bi galeriye dün akşam sahibindenden mesaj attım takas için cevap gelmedi diyorum bende :D

Haci bence o şansızlık adamın şanssızlıgı hahahaha :D :D
Mesaj attın adamı mühürlediler vay ben böyle şansın hahaha muştu yıkıldım :D :D :D

mmustu
21-09-2011, 13:51
hiç bu pencereden bakmamıştım olaya hahhahha :D

ibooo
21-09-2011, 13:56
Mühürlesinler alayını :D

HaKo
21-09-2011, 13:58
sebebleri neki ? durup duruken yapmaları çok zor ciddi araçları olan galeriler var etiler leventte ;)

ciddi aracları olunca ne oluyor :D

gurcell
21-09-2011, 13:58
Muştu , hacım sen iyice geliştirmişsin yaw senin özelliğini. Yakında adamı aklından geçirsen patlayacak anasını kesiyim... :)

SekoLive
21-09-2011, 14:00
bi duyumda bana geldi ,
mevzu rent a car olayıymıs galeri acıp rent a car işi yapanların sanrm mühürlemişler..

mmustu
21-09-2011, 14:00
yaw valla yaşar abi gafil avladı bileydim yazmazdım :D

EREN34
21-09-2011, 14:03
Mühürlesinler alayını :D

Ya Zeynep Kamil Nuhkuyusu caddesi ve civarınada gelirse? :D :D

freelife
21-09-2011, 14:08
benim arkadaşın galerisini mühürlemeye geldiler şirket açılımında tekstil konfeksiyon var diye mühürlüyemediler sadece tabelanıda değiştir diyip gittiler :D

Ramcho®
21-09-2011, 14:10
kadıköy göztepe esnafları da bu durumdan şikayetçiler bildiğim kadarıyla RUHSATLI dahi olsalar yapılmiş olan sitelere gitmek zorundalar....

onursumer
21-09-2011, 14:23
ciddi aracları olunca ne oluyor :D

ciddi bütçeli iş yapıcam muhurlenicek açık vericem ?

eğer oyleyse sahiplerinde sorun var demkki haketmişler :D

ama bu rent a car işi doğru olabilir ellerindeki luks plakalı çoğu aracı yolda gormek mümkün km lerde de çok yüksek değil

b.evlerdeki birkaç geleri dışında hepsini kaldırdılar diğerlerinide konumlarından dolayı kaldıramıyorlar kaldırımın diğer tarafında kalıyor dukkanlar yola gelmiyor yani :D

HaKo
21-09-2011, 14:26
mühürün cari açıktan vs. olduğunu zannetmiyorum, arkadaşlar demiş zaten istanbulda galeriler kapatılıp bir yere toplanıyor beylikdüzünde de iki tane galeri projesi var bitmek üzere olan.

svtec
21-09-2011, 14:28
abi gitsinler.. haklı millet göztepede erenköyde sahrayı cedit te senelerce takıldım sadece eziyetler millet evinin önüne araba garajına araba çekemez hale geliyor diğer esanfın camekanı park yeri hep gasp binalrın önü bahçesi girişi gözükmüyor.. heryer araba manzaralı.. bence iyi yapıyorlar.. arkasındayım.. ilk defa bir icraatlarının arkasındayım..

freelife
21-09-2011, 14:30
kadıköyde ruhsat falan işe yaramıyor bildiğim kadarıyla

SONE-R
21-09-2011, 14:31
aynı şekilde de ankarada emek'te, subayevleri'nde apartman altlarından gitseler iyi olacak..

Ferhat_V
21-09-2011, 14:34
bizim burda galerilerin tabelada gümüşçülük inşaat ıvız zıvır ne ararsan var :) bişey olcağını pek zannetmiyorum yeni bir şirket kurup faaliyet alanını biraz geniş tutarlar kaldırımıda işgal etmedikten sonra pek sıkıntı çekmezler..

fatiii
21-09-2011, 14:47
muştu tav olduğum bi esnaf var hacı telefonunu adresini pm atıyorum arayıpta bi hal hatır sorarmısın :D :D :D

KA®ANLIK
21-09-2011, 14:49
ulan muştu, msn den virüs yolluyon diye bişiler diyorlardı geçen,
şimdi de PM ile MİKROPLARINI saçmışsın adama.

nasıl bir insansın ki sen :D

mmustu
21-09-2011, 14:50
ticarete dökecem yakında işi :D makul bir ücret karşılığında yapacam bu işleri :D

zübeyir
21-09-2011, 14:51
Bayii değilse bir galerici geçmiş olsun.çoktan uygulanacak bir uygulamaydı ama daha yenı ıcraata sokmuşlar.sırf bu yuzden aylar oncesınden enıştem ler cherry bayılıgı aldılar :D

KA®ANLIK
21-09-2011, 14:51
ticarete dökecem yakında işi :D makul bir ücret karşılığında yapacam bu işleri :D

hahahaha :D

Nazmi ile ortak iş yapın la, artı bi de garaj ile anlaş
sen ara hal hatır sor adama, arabası bağlansın,
bi başkasını ara motor kırsın.

paranın a.q :D:D:D:D

driftnolimit
21-09-2011, 15:13
ankarada aynı dertle uğraşıyor...
bugün Alkan'ın önünden geçtim sadece showrrom içindeki otomobiller duruyordu bahçedekileri bile kaldırmışlar.

Emre İlbi
21-09-2011, 15:17

hahaha, abi aklıma direkt Sakar Şakir geldi :D

hksWAcedaeg

B812GsWmAHc

ibooo
21-09-2011, 15:25
Ya Zeynep Kamil Nuhkuyusu caddesi ve civarınada gelirse? :D :D

Şşş adres verme :D

ahmetuygur
21-09-2011, 15:35
mınıbus cddesınde kı speed kapanırsa hepsi kapanır :) selami öztürkün yeğeni olduğunu duydum

hasan çağri
21-09-2011, 15:57
Bostancı köpürüsünden inerken ascar vardı pazartesi önünnden geçerken tabelası ASCA ya dönmüş altına emlak yazılmıştı :D

Düzen açısından ve müşteri açısından iyi ama oturana kadar herkes zorluk yaşayacaktır.

Arenimo
21-09-2011, 16:03
SS sinan abiyle konusmustum onlar fulyaya tasiniyolar nasyonel plaza otelin arkasinda bi otoparki satin aldi oraya gecti hepsi apartman altlarindan cikiyolar

dietpepsi
21-09-2011, 16:22
Nasyonel de mühürlenmiş :)

onurars
21-09-2011, 16:40
dükkanların kapatılmaması için 2 sebep var.1-Yetkili satıcı/servis olucak 2-tabelasında otomotiv değil ticaret yazıcak.eğer bu ikisinden biri olursa kapatamıyorlar:)

yaşar
21-09-2011, 16:49
yaw valla yaşar abi gafil avladı bileydim yazmazdım :D
Reis o anki halimi göreydin :D :D :D

muştu tav olduğum bi esnaf var hacı telefonunu adresini pm atıyorum arayıpta bi hal hatır sorarmısın :D :D :D
ben bir kaç arkadaşın arabasını çok begeniyorum ama muştununda bir ellemesi dokunması lazım :D :D

hacı tutarsa sermaye sıfır yemin ederim :D 100 de 100 kar eden tek insan olursun :D :D

MR.TurboALİ
21-09-2011, 18:18
sanırım 2.el araç satan galeriler taşınıcaklar 0 satanlar için bi sıkıntı yok.

Ferit
22-09-2011, 09:21
Şehir içindeki galeriler kaldırılacak arkadaşlar, hatta yıllardır kaldırılmaya çalışılıyor. Yapılmayan tebligat alınmayan karar kalmadı bu konuda. Esnafın tek savunması kendilerine yer gösterilmesiydi, oda Beylikdüzü tarafına yapılan otomobil satış merkezleriyle çözüldü.
Galerilerin şehir dışına taşınması işi İzmir'de yıllar önce yapıldı. Gidin İzmir'de şehrin içinde İstanbul'daki gibi galeriler göremezsizniz. Ya Gaziemir tarafındadırlar, yada Halkapınar'da oto plaza vardır oradadırlar. Hatta şimdilerde Gaziemir'den de çıkarıp başka yere nakletmeenin çalışmalarını yapıyor.
İstanbul'da esnaf yerinde kalmak için kendi aklınca ve yasal boşluklardan yararlanarak taşınma işini uzatmaya çalıştı ve çalışıyor. Öncelikle şirket ünvanlarını ve tabelalarını değiştirdiler. Şirket ünvanlarından otomobil ve otomotivi çıkarıp tekstil, inşaat, rent a car (en çok da bu yapıldı) vs yaptılar. Böylece belediyenin otomotiv şirketleri üzerine aldığı kararı bir süre geciktirip çıkmaza soktular. Belediye yaptığı tebligatlar sonrası iş yeri mühürlemeye geldiğinde otomobil işi yapmadıklarını, inşaat yada tekstil işi vs. yaptıklarını ve vitrindeki araçların kendilerinin kullandığı araçlar olduğunu yada kiraladıkları araçlar olduğu gibi şeyler söyleyerek çocuğu bile kandıramadılarsa da alınan kararın uygulanamamasını sağladılar. Bunu üzerine belediye başka şekilde kararlar aldı, tebligatlar yapıldı, süreler verildi, kanuni yoldan itirazlar oldu, tekrar tebligatlar yapıldı tekrar süreler verildi ve iş bu noktaya geldi.
Sonuçta gerek avrupa yakasında gerek asya tarafında şehir merkezinde kullanılmış otomobil ticareti yapan işyeri açmak yasak. Yeni ruhsat almanız zaten imkansız, eski ruhsatlarında tamamı iptal oldu.
Mühürlenen iş yerlerine girmek şu an mümkün değil. Belediye ancak bir ay içinde belediye tarafından gösterilen yere taşınacağınıza dair yada artık bu işi yapmayacağınıza ve kapanış yapacağınıza dair taahhütname vermeniz şartıyla içeriden eşyalarınızı almanız ve dükkanı tasfiye etmeniz şartıyla bir ay süreyle açık kalmanıza izin veriyor. Şu an için durum böyle. Ancak yarın ne olur bilinmez.
Otomobille ilgili mühürlenmeyen iş yerleri gerçek anlamda otomobil kiralama yapan iş yerleri. Bunun içinde kestiğiniz araç kiralama faturalarınıza ve cironuza bakıyorlar, gerçek gerçekten kiralama işi yapıp yapmadığınızı anlamak için.
Kaldırılması konusuna gelirsek galer bence de taşınmalı. Etrafı kaldırımları aşırı derecede işgal ediyorlar. Sokaklar yıkanan arabalardan devamlı ıslak, kaldırımlarda yayalara yer yok, apartman önleri işgal altında insanlar garajına girip çıkamıyor, galeri işi yapanların bir kısmıda inceden çakal olduğundan etraflarınıda rahatsız ediyor vs. Umarım belediye yaptığı işin arkasında durur ve galerilerin tamamını şehir dışına taşır.

Firat.M3
22-09-2011, 10:11
Mersin için de durum aynı. Oto galerileri taşıyacakları yeri yapıyorlardı en son. (Macit Özcan Spor Kompleksi civarına). Yakında başlarlar burada da mühürlemeye o zaman.

qwertynord
22-09-2011, 10:46
Yıllardır olan bi durum ha oldu ha olcak derken zaten önceden de belliydi dün veya bugün kapatılcağı mantıklımı evet bence mantıklı bunun için siteler var yeni yapılan yerler var herkez oralara geçebilir ayrıca yazan olmuş tabelayı değiştiripte bu işe devam etme şansın yok yaparsanda yasal bi şekilde değil kaçak köçek ilerletirsin zaten bi müddet sonrada patlarsın bu işin başka yolu yok ya açık alanda biyer yapıcaksın kendine yada oto sitelerine geçiceksin.