PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo şahin piston kırıyor

dayi_selman
22-09-2011, 14:40
slm arkadaşlar 93 şahinde turbo uygulamamız var ve sorunumuz
Pistonu sekman yatagından üste dogru kırıyor
Pistonlar orj std arkadaşlar sorun ne olabilir veya farklı ne pıston kullanabiliriz fikirlerinizi bekliyorum

mmustu
22-09-2011, 14:42
ben e30 ile 3 takım yenmak marka piston kırdım bu şekilde :D kolben aldım huzura kavuştum :D

By_HaNNibaLL
22-09-2011, 14:45
basinc ne ?

XSi
22-09-2011, 15:24
benzin ve ateşleme sistemi nasıl? elektronik enjeksiyon mu? karbüratör mü?

Maxi
22-09-2011, 15:38
cevap için yeterli veri yok
basınç ne, sıkıştırma ne ,hava yakıt karışım ne, avans ne kadar? vurtuntu varmı ? egt kaç derecede?

dünyanın en sağlam forged pistonunuda taksan o da kırılabilir

turbo16
22-09-2011, 16:21
cevap için yeterli veri yok
basınç ne, sıkıştırma ne ,hava yakıt karışım ne, avans ne kadar? vurtuntu varmı ? egt kaç derecede?

dünyanın en sağlam forged pistonunuda taksan o da kırılabilir

aynen :icon_tup::icon_tup:

dayi_selman
22-09-2011, 17:34
arkadaşlar 1.4 dizel turbosu takılı araca sadece avans biraz düşürüldü lpg de kullanılıyor basıncı inanın bizde merak ediyoruz :-)
Basından olsa nasıl ayarlayabiliriz veya ne tavsiye edersiniz

Ae86
22-09-2011, 17:35
Basınç, egt vs saat takmadınız mı?

By_HaNNibaLL
22-09-2011, 17:38
basinc saati bağlayip basinca bakin ilk önce

dayi_selman
22-09-2011, 17:39
Basınç, egt vs saat takmadınız mı?

Hayır şuanda yok nereye nasıl bi saat baglıcaz acaba
Bizimki bıraz kaba düzen acemı işi :-) arkadaşlar burada imkan ve ekipman sıkıntı

EEE
22-09-2011, 17:41
cok ısınız var

cem06
22-09-2011, 17:52
Bence standarda cevirin araci.

dayi_selman
22-09-2011, 18:48
işin şakası bi yana akadaşlar arac günlük kullanılan cok aşırı bi beklenti olan bi araç degil küçük çaplı bişey olsun istiyoruz

By_HaNNibaLL
22-09-2011, 18:54
işin şakası bi yana akadaşlar arac günlük kullanılan cok aşırı bi beklenti olan bi araç degil küçük çaplı bişey olsun istiyoruz

bizde öyle bişey düşünüyoruz ama siz kiti bağlamişsiniz ama kac bar basiyor onu bilmiyorsunuz ve lpgde sürekli ayar ister sağlikli yürümesi zordur cok iyi usta olmasi gerek ayari yapan öyle sadece turboyu takalimda araba turbo olsunla olmuyo malesef bu işler

ygtturbo
22-09-2011, 18:56
piston ve sekmanı avanstan kırar.avansı sabit tutun slx karbüratör ise 2 barenin memesini 2mm matkapla büyütün standart verdiğin benzin basıncını boğduracak düzeyde artırın ve tekrar karbüratör ve regi ayarı yapın.ben o karbüratör ve orj pistonlara (strongu düşürülmüş)1.5 bar bastım :) araba aynı piston ilşe 4.5 senedir turbolu.avansı ve sekmanıları korumanın tek yolu bastığın hava basıncı ile benzin basıncını aynı oratında tutma.bu işin kuralı sürekli zengin karışım..

ygtturbo
22-09-2011, 18:57
4.vites patinajlarsın...

abdullah songür
22-09-2011, 19:19
karamanda bu işi çözecek ustanın oldugunu zannetmıyorum

daha regilatör ne egt ne hiçbirini bilmiyorki nasıl yürüsün koşsun o araç
konya ya getirirseniz yardımcı oluruz

0M42
22-09-2011, 20:39
Araç karburatörlü ise karışım bozukluğu olma ihtimali yüksek ve muhtemelen yüksek basınç basıyorsunuz bu durumda her şey normal.

Spawn
22-09-2011, 20:44
turbonun üzerindeki küçük bakır renkli şeye(wastegate) hortum bağladınz mı emme manifoldundan?

dayi_selman
23-09-2011, 00:06
büyük ihtimalle basınc yüksek daha basıncı ölçme şansımız olmadı veya başka bişeyde olabilir dogru karamanda öyle bi usta yok o yüzden bildigimiz kadar yaptık bilmediğimizide bilen dostlardan ögrenmeye çalışoyoruz yardım istedik alaycı yorum degil sevgili arkadaşım sonuçta biyerden başlamak lazım

By_HaNNibaLL
23-09-2011, 00:26
büyük ihtimalle basınc yüksek daha basıncı ölçme şansımız olmadı veya başka bişeyde olabilir dogru karamanda öyle bi usta yok o yüzden bildigimiz kadar yaptık bilmediğimizide bilen dostlardan ögrenmeye çalışoyoruz yardım istedik alaycı yorum degil sevgili arkadaşım sonuçta biyerden başlamak lazım

Ayni projeyi bizde yapmak istiyoruz ve konuyu takip ediyorum kimse dalga geçmemiş muştu abiyi diyorsan onun konuşma şekli öyle sana en cok yardimci olacak adam odur .

Basinc ölcun fazla bar basiyor olabilirsiniz önce ayarlari kontrol edip öyle marş yapin tekrar kırmak kacinilmaz olur gelişmeleride yazarsaniz sevinirim

8.000rpm
23-09-2011, 07:15
kimse sizinle dalga geçmiyor
ama turbo işinin olmazsa olmazı bazı konu başlıkları var , onlar soruldu size fakat siz bilmedeğinizden dolayı cevap veremediniz
bu bir kabahat değil tabii ki , ayrıca şahsen çabanızı takdir ediyorum
kendiniz daha fazla ilerleyemiyorsanız (ki turbo işi hakikaten belli kurallara göre hareket edilmesini gerektirir) en yakında konya'ya götürebilirsiniz orada bu işten anlayan ustalar hem size yardımcı olacaktır hem de bu şekilde yeni bilgiler edinip kendinizi geliştirmenize fırsat yaratmış olacaksınız
ama öncelikle makinenin ne yaptığını anlayabilmek için basınç saati ve egt saati bağlamanız şart
akabinde diğer kontroller ve müdahaleler sırasıyla devam ettirilebilir..
şimdiden kolay gelsin , işleriniz rast gitsin :)

dayi_selman
23-09-2011, 15:33
teşekküm ederim önerileriniz için en kısa zamanda bar ölçümü yapmaya çalışagız dediğim gibi imkan ve olanaklar kısıtlı o yuzden tıkanıyoruz arkadaşlar

boosted_pug
23-09-2011, 17:48
toyota celica , honda vtec , opel calibra , nissan 200sx, alfa q4 bu araçların pistonları sizin arabaya uydurulabiliyo tecrubeli bi rektefiyeciyle hallolmuyacak iş değil ama günlük kullanım da sıkıntısız olmasını istiyosanız beyin enjektör işine girmenizi tavsiye ederim

Drft
24-09-2011, 00:55
teşekküm ederim önerileriniz için en kısa zamanda bar ölçümü yapmaya çalışagız dediğim gibi imkan ve olanaklar kısıtlı o yuzden tıkanıyoruz arkadaşlar

oncelıkle basıncınızı kontrol etmenız gerekır arkadaslarda soylemıs ve benzın pompası ne kullanıyosunuz orjinal ise sureklı benzın keser kesmıyosa zaten karburatorun memelerı v.s. zaten kucuktur bunları buyutme yoluna gıdın lpg ile bu iş olur olmaz diye bişe yok ama saglıklı olucagını hıc sanmıyorum ve piston ne kullanıyosunuz bılmıyorum ama ben kendı aracımda su sekıl bı pıston kullandım ve gayette memnunnum segmanları teflonmus rektifiyecinin dedigine gore japon araclarda kullanılıyomus ve rektıfıyeye gonderdıgımde adam segmanları nerden buldun dıe aramıstı ama ne kadar kalıtetır bılemem :) su rodajım bıtmedı ama gayet memnunum aracımıda sadece benzınle kullanıyorum 0.4 barda 4bin devirlerde benzın kesıyo orj pompası var rodaj suresınce bu sekılde kullanıcaz ama sızın sorununuz yakıttan kaynaklanabılır kanımca ( asırı motor bılgım yok kendıme yetıcek kadar daha iyi bilen arkadaslar aydınlatır ben kendımce yazdım yanlıslarımda dogrularımda olabilir )

http://b1109.hizliresim.com/11/9/24/1678.jpg

By_HaNNibaLL
24-09-2011, 20:16
Elimizde daha önceden turbo satilirken atmosfere cevilirip satilan bi şahin var.

Araci aldiğimizdan beri hiç benzinde kullanmadik boru pompa vs aldik ama bağlamadik benzin tertibatini şuan.

Benim sormak istediğim araci turbolasak hem lpg hemde benzinde kullanmak istiyoruz lpgde basmayiz turbo olduğu belli olsun diye en fazla blow sesi için basilir biraz ama benzine geçtiğimizde sıkıntısız yüremek için ne yapmamiz lazim?

Drft
25-09-2011, 00:02
Elimizde daha önceden turbo satilirken atmosfere cevilirip satilan bi şahin var.

Araci aldiğimizdan beri hiç benzinde kullanmadik boru pompa vs aldik ama bağlamadik benzin tertibatini şuan.

Benim sormak istediğim araci turbolasak hem lpg hemde benzinde kullanmak istiyoruz lpgde basmayiz turbo olduğu belli olsun diye en fazla blow sesi için basilir biraz ama benzine geçtiğimizde sıkıntısız yüremek için ne yapmamiz lazim?

bana kalırsa ıkı yakıtla kullandıgın ıcın sureklı karburatorun sorun cıkarır gıbıme gelıo ama dedıgım gıbı bana kalırsa :)

By_HaNNibaLL
25-09-2011, 00:13
bana kalırsa ıkı yakıtla kullandıgın ıcın sureklı karburatorun sorun cıkarır gıbıme gelıo ama dedıgım gıbı bana kalırsa :)

siz benzinli mi kullaniyorsun sen

Drft
25-09-2011, 00:24
siz benzinli mi kullaniyorsun sen

evet aracımda tüp adına bişe yok zaten suan sıkıntı yok ve rodajdayım km 400 ile 500 arası degısıyo yakıtı

By_HaNNibaLL
25-09-2011, 00:28
evet aracımda tüp adına bişe yok zaten suan sıkıntı yok ve rodajdayım km 400 ile 500 arası degısıyo yakıtı

normal kullanimda mi 400 500 yakiyo

Drft
25-09-2011, 00:48
normal kullanimda mi 400 500 yakiyo

evet s.ici normal derken orta atraksiyon :)