PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 5 Gti Farını Jetta'ya Uyarlamaca ?

Gokhan43
22-09-2011, 16:24
Yenice 2010 Jetta aldım da direk farlara bi operasyon geçirteyim diyorum ama kafama takılan bir kaç soru var yardımınızı isteyeceğim :)

İlk olarak bu farlar sıkıntısız olarak oturuyor mu Jetta'lara ? Far ayaklarında tutmama gibi sıkıntıları var mı al tak şeklinde mi ?

İkincisi bunların hem Bi-Xenon hem de Halojen far olarak 2 çeşidi var sanırım ? Piyasada bulunanlar hangileri bilmiyorum ama diyelim aldık birini xenon olayı nasıl oluyor canbus sıkıntıları arıza ışıkları xenon yanmama gibi problemler neler çıkabilir karşıma ?

Servislik bir işim oluyor mu VAG COM'dan adaptasyon tarzı ya da ne bileyim yazılımla oynama yapıyorlar mı xenon tanıtım için vs ? Böyle bir durumda aracım chipli yazılım falan girerse sanırım chip de gidicek orjinale dönücek araç ?

Kısacası ben ben bu farları almam , hangi tip (bixenon ya da halojen) olduğu aldıktan sonra sokettir , vag comdur vs hangi yolları izlemeliyim ?

Teşekkürler :)

Fotoğraftaki farlar :)

http://www.binary242.com/host/mkv/GLI_vortex_helios_2.jpg

AhmetYılmaz
22-09-2011, 16:28
İlk sorunun cevabı bildiğim kadarıyla cuk diye oturuyor. Bi tanıdığım takmıştı sıkıntısız.

Gokhan43
22-09-2011, 16:31
O zaman diğer sorulara yanıt bekliyeyim :)

FaBeRgE
22-09-2011, 16:31
Gokhanim farlari bilmiyorum ama jetta tamponu golfe cuk diye oturuyor, buradan farlarinda uyacagini cikarabiliriz :)

Gokhan43
22-09-2011, 16:37
Gokhanim farlari bilmiyorum ama jetta tamponu golfe cuk diye oturuyor, buradan farlarinda uyacagini cikarabiliriz :)

Ona ok dedik o zaman :)

Napsak Golf GT gibi mi yapsak ön kısmı :soru: :heyoo:

http://i56.tinypic.com/352nfi0.jpg

BARR
22-09-2011, 16:57
Oluyor Gökhan ancak;

VAG com ile kodlamanız gerekicek arıza lambası yakacak çünkü.

Gokhan43
22-09-2011, 17:03
Yani sadece vag com kodlaması ile hallolucaksa eyvallah pek bişeyi yokmuş :) Hani servise sokup yazılım mazılım ellerler chipi de silerlerse olay kötü :)

Peki bu Bosch marka farlar sanırım alıp kendi bixenon balastları yerine after market xenon kullansak normal Mtec gibi (d2s dönüştürücü aparatı ile) arıza ışığı vs yakar mı ? Düz mantık ben xenon takıyomuşum gibi normal farlara da diye düşünürsek arıza verir mi acep :)

BARR
22-09-2011, 17:26
Yazılımla alakası yok kodlama yapıcak vag com la sadece. Benim bildiğim aftermarket balast ve ampul takanlar var.

Orjinal far bulamazsan Hellanın birebir aynı farı var onu araştır o daha ucuz.

Gokhan43
22-09-2011, 17:31
Oh tamam o zaman bitek soket almak gerekicek sanirin farlari yakmak icin :) Vagcom isi basit kendimiz yapabiliriz sanirim kodlamayi :)

Sahibindende Hella ilan var bitane de 1150 Tl yaziyor Bosch marka 750 800 civarina alanlar var hep Hella neden pahali ki orjinali Bosch degil mi bunlarin?

BARR
22-09-2011, 17:43
Valla Bi-xenon Bosh standart mercekli far olabilir :) Tam bilmiyorum. Benim farlar şuan 4000'e geliyor..

dirk
22-09-2011, 17:49
golf 5 oem merceksiz farı mercekli far'a cewirdim

http://b1109.hizliresim.com/11/9/22/10156.jpg Vag-com'la yapmanız mümkün değil kafadan soketler uymayacak kesme biçme yapmanız gerekecek.. ben üstünde orjinal xenonlarıyla buldum 4300 K onlar yerine Space marka arıza lambası yakmayan var onu kullanabilirsiniz eğer danddik bi xenon takarsanız silecek motorunuz yüksek ihtimal yanacaktır...

Gokhan43
22-09-2011, 17:57
Kufatecin soketleri var Ender Elektronikte bulunmasi lazim diye biliyorun :)

Xenonlari da ariza lambasi yakmayan Mtec slim balastli olan modelleri var onlardan alirim diyorum :) Onume gelen xenonu almam zaten :)

dirk
22-09-2011, 18:03
hacı soket işi warsa ne güzel tertemiz ben yapalı 3 sene oldu.. Vag com kodlama yapılabiliyorsa adaptif farlarda calışırmı acaba ?

FaBeRgE
22-09-2011, 18:07
Chiple ilgili bi sorun yasamazsin bence cunku bu tarz far silecek cart curt bsa adli bir beyin tarafindan yonetiliyor, motorunda beyni farkli diye biliyorum :) bence bunlardan once guzel bi jant lastik coil yap daha guzel olur :)

BARR
22-09-2011, 18:31
hacı soket işi warsa ne güzel tertemiz ben yapalı 3 sene oldu.. Vag com kodlama yapılabiliyorsa adaptif farlarda calışırmı acaba ?

Adaptif farın modülü ayrı eğer onuda temin ederseniz kodlamadan sonra evet aktif oluyor. En azından Golf 6 için durum böle fiyatıda farlar balastlar vs.. 4000 civarına geliyor orjinal temin ederseniz.

Ben sadece farları alıp 1500tl civarına Philips balast ve ampul kullanmayı sonrada VAG com ile kodlamayı düşünüyorum. Yine 2 civarına geliyor :icon_wack:icon_wack

Gokhan43
22-09-2011, 20:15

aynen soketler var hazir :) adaptif de olmayiversin ya :D

Chiple ilgili bi sorun yasamazsin bence cunku bu tarz far silecek cart curt bsa adli bir beyin tarafindan yonetiliyor, motorunda beyni farkli diye biliyorum :) bence bunlardan once guzel bi jant lastik coil yap daha guzel olur :)

jant coile cok erkeeen malesef coook sonra belki yapabilirim :) o da coook sonra :D

Adaptif farın modülü ayrı eğer onuda temin ederseniz kodlamadan sonra evet aktif oluyor. En azından Golf 6 için durum böle fiyatıda farlar balastlar vs.. 4000 civarına geliyor orjinal temin ederseniz.

Ben sadece farları alıp 1500tl civarına Philips balast ve ampul kullanmayı sonrada VAG com ile kodlamayı düşünüyorum. Yine 2 civarına geliyor :icon_wack:icon_wack

benden de hemen hemen 1000 lira cikcak gibi ya o zaman :)

onur_S
22-09-2011, 20:26
Yani sadece vag com kodlaması ile hallolucaksa eyvallah pek bişeyi yokmuş :) Hani servise sokup yazılım mazılım ellerler chipi de silerlerse olay kötü :)

Peki bu Bosch marka farlar sanırım alıp kendi bixenon balastları yerine after market xenon kullansak normal Mtec gibi (d2s dönüştürücü aparatı ile) arıza ışığı vs yakar mı ? Düz mantık ben xenon takıyomuşum gibi normal farlara da diye düşünürsek arıza verir mi acep :)

bazı kitler var arıza marıza yok ,kodlamada gerekmez :),arızayı geçtim silecek motorunu yakarsın gökhan ,benim 1.5 senedir arıza yoktu a3 de kodlama filanda yok.son olan sıkıntıda ampulun kablosu kopmus kendiliğinden kısa devre yaptırmıs temassızlıktan,o bozmus.yoksa hiç sıkıntı yoktu

Gokhan43
22-09-2011, 20:36
bazı kitler var arıza marıza yok ,kodlamada gerekmez :),arızayı geçtim silecek motorunu yakarsın gökhan ,benim 1.5 senedir arıza yoktu a3 de kodlama filanda yok.son olan sıkıntıda ampulun kablosu kopmus kendiliğinden kısa devre yaptırmıs temassızlıktan,o bozmus.yoksa hiç sıkıntı yoktu

mtec slim balastlardan aliriz problem olmaz heralde ya :)

senin o gunduz farinin sonmemesi kablo kopuklugundan olmus demek vay arkadas :D

levent
22-09-2011, 23:20
GTi ön tampon yap , ahmetbaha-drs yapmıştı çokta güzel olmuştu Gökhan'ım.

orjinal far + soket ve vag-com tanıtımı ile olay çözümleniyor diye biliyorum ben bu arada ek bilgi olsun :) bi arkadaşım jettaya yapmıştı 3-4 yıl önce gti farları alıp :)

onur_S
23-09-2011, 06:30
mtec slim balastlardan aliriz problem olmaz heralde ya :)

senin o gunduz farinin sonmemesi kablo kopuklugundan olmus demek vay arkadas :D

aynen ya ne biçim ugursuzluk vardır anlamadım :D
slim balastların hepsi calısmıyor.mtec e o kadar para basma ampüllerinin arkası ütü kablosu gibi yünlü,baska markada var sorunsuz calısan,leondada ondan takılı,sen bana ulas bi ayar yaparız ,direk takıyosun normal bi araca takar gibi no problem :D.ayrıca mtec diyorsan garantiden ampül değişimi talep ettim değiştirirlerse vereyim sana

CasabLanca
23-09-2011, 08:14
kanka farları gti ön tamponuda r32 yapalım :D

özgür67
23-09-2011, 08:26
valla konu ile alakasız olacak ama ilk fotodaki jettanın jantlara bittim.Türkiyede böyle bir model yok mu?

Gokhan43
23-09-2011, 08:48
GTi ön tampon yap , ahmetbaha-drs yapmıştı çokta güzel olmuştu Gökhan'ım.

orjinal far + soket ve vag-com tanıtımı ile olay çözümleniyor diye biliyorum ben bu arada ek bilgi olsun :) bi arkadaşım jettaya yapmıştı 3-4 yıl önce gti farları alıp :)

Tampona giremem levocum fari bile zor alcam :)

aynen ya ne biçim ugursuzluk vardır anlamadım :D
slim balastların hepsi calısmıyor.mtec e o kadar para basma ampüllerinin arkası ütü kablosu gibi yünlü,baska markada var sorunsuz calısan,leondada ondan takılı,sen bana ulas bi ayar yaparız ,direk takıyosun normal bi araca takar gibi no problem :D.ayrıca mtec diyorsan garantiden ampül değişimi talep ettim değiştirirlerse vereyim sana

Tamamdir Onurum haberlesiriz her turlu :)

kanka farları gti ön tamponuda r32 yapalım :D

kankaaa tampon yok jant yok coil yok lutfeeeen :D

valla konu ile alakasız olacak ama ilk fotodaki jettanın jantlara bittim.Türkiyede böyle bir model yok mu?

valla jantlar efsane :)

Ogedov
23-09-2011, 13:06
gökhan ecufast erdem abi golf 5 e böyle bişeyler yapmıştı ama nasıl yaptı bilmiyorum vag com filanda var zaten onlarda diye biliyorum istiyosan git bi danış

Shadow_Dancer
23-09-2011, 13:16
Çok güzel olur eger yaparsan Gökhan..

levent
23-09-2011, 17:04
valla jantlar efsane :)
phaeton dan çıkıyordu sanırım onlar :)

Gokhan43
23-09-2011, 19:26
gökhan ecufast erdem abi golf 5 e böyle bişeyler yapmıştı ama nasıl yaptı bilmiyorum vag com filanda var zaten onlarda diye biliyorum istiyosan git bi danış

Sefa'yla konustuk Erdem abinin Golf 5'e çıkma bulmuşlar onlar da kafamdaki problemler çözüldü gibi farları almak xenon kit soket ile beraber 1500lere çıkcak o karıştırıyo kafamı şuan :D

Çok güzel olur eger yaparsan Gökhan..

Yapmam lazım zaten Soner abi arabanın önü orjinal farları ile çok boş duruyor çok sırıtıyor :)

phaeton dan çıkıyordu sanırım onlar :)

Valla nerden çıkıyor bilmiyorum da benim için hayalden öte değil işuan bro :D

baretta
23-09-2011, 19:32
TSİ EL YAPIMI EGSOZ İSKENDER - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 59663971 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-tsi-el-yapimi-egsoz-iskender-59663971/detay/)

VW GOLF GTİ PEDAL SETİ MANUEL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 59062134 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-golf-gti-pedal-seti-manuel-59062134/detay/)

Gökhan , bunlara da bir bak istersen işine yararsa , çok yakın bir arkadaşımdır , gti farı vardı satmış sanırım ilanlarına onun için girmiştim ama kaldırmış ilanı...

Gokhan43
23-09-2011, 19:50
TSİ EL YAPIMI EGSOZ İSKENDER - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 59663971 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-tsi-el-yapimi-egsoz-iskender-59663971/detay/)

VW GOLF GTİ PEDAL SETİ MANUEL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 59062134 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-golf-gti-pedal-seti-manuel-59062134/detay/)

Gökhan , bunlara da bir bak istersen işine yararsa , çok yakın bir arkadaşımdır , gti farı vardı satmış sanırım ilanlarına onun için girmiştim ama kaldırmış ilanı...

Cansın'la tanışmıştık da çok yakın ortak arkadaşım var dün konuştuk fakat onun farında ufak bi solma var o yüzden görmeden de bişey demek istemedim ya :) Solukluk var gibiydi fotolardan da dün sorduk sinyal kısmının orda solma var gibi demiş :) Bilmiyorum dıştan mı içten mi sıfır gibi olur mu nolur :)

BARR
23-09-2011, 19:52
Solmada sıkıntı yok Gökhan çok basit işlemi..

Gokhan43
23-09-2011, 19:54
Solmada sıkıntı yok Gökhan çok basit işlemi..

Basit derken Baran ? Hani dıştan zımpara + PlastX ile olcaksa eyvallah da ya içtense ? :)

BARR
23-09-2011, 19:58
İçtensede far temizlemeci profesyonel bir amcaya gidiceksin 100tl ye içini halledecek.

Gokhan43
23-09-2011, 20:02
Bakalım bu hafta sonu Eskişehir'e gidicem bakalım farların durumuna ne haldeymiş çünkü extradan 1000 TL vermek de saçma yani sıfır alarak hazır böyle bi imkanım varken en kötü temizlettiririz sıfır gibi olur sanırım :)

BARR
23-09-2011, 20:14
Arka kapağa xenon içim işlem yapmdıysa veya iç kenar köşeden kırılmadıysa içi kirli veya çok pis değildir dışı solmuştur sadece.

Gokhan43
23-09-2011, 20:18
Bi irtibat kuralım o zaman farlar ne alemde satılmış mı nolmuş :)

baretta
23-09-2011, 20:45
Valla benimde haberim yok ama dur bir arayayım :)

Gokhan43
23-09-2011, 20:53
Ara bakalım Anıl'ım :)

baretta
23-09-2011, 20:56
Volkswagen Far 550 TL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - Megafoto - 59059771 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-gti-mk5-mercekli-far-xenon-59059771/mega-foto/?photo=1)

İlan linkini buldum şimdi , konuştım Cansın'la da öyle çok ciddi birşey değil diyor sonuçta 4 yıldır kullanıyorum ben bunları dedi , dikkatli bakınca anlaşılacak birşey dedi :D

Gokhan43
23-09-2011, 21:01
Ben Cansınla konusayım madem de halledelim şu işi :) İçten sıkıntısı yokmuş demi , bir de soket işini nasıl yapmış onu da soruversen :D

Bi de Hella mıymış Bosch marka mıymış :D

baretta
23-09-2011, 21:05
Ben Cansınla konusayım madem de halledelim şu işi :) İçten sıkıntısı yokmuş demi , bir de soket işini nasıl yapmış onu da soruversen :D

Bi de Hella mıymış Bosch marka mıymış :D

Farlar Bosch muş Gökhan'ım , soket işini de d2s den h7 ye çevirmişler zamanında , telini pm atıyorum , ara sen sor ne soracaksan ben eksik soruyorumdur belki :D

Gokhan43
23-09-2011, 21:10
Tamamdır Anıl'ım çok sağol ben Cansınla irtibat kurayım :)