PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alkol çevirmesi sorunu.

honour35
23-09-2011, 01:09
biraz önce çeşme otobanından çıktıktan hemen sonra polis tarafından çevrildim. alkolmetreye üfledik 20 promil alkol çıktı. yasal sınırın çok altında olmama rağmen polis çizelge türü birşeye birkaç bilgi yazdı ben ve aracımla ilgili,belgelerimi teslim edip gönderdi. tabiki ceza falan yemedim ama bu olay benım polisteki gbt'me falanmı işleniyor niye kayıt altına alıyorlar? hatta diğer polis memuru sordu çıktımı diye, yok sadece kaydını alıcam falan dedi. yeni bir uygulamamı bu?sebebi ne olabilir?

EREN34
23-09-2011, 01:11
Yeni bir uygulama değil. Dediği gibi sadece kayıt. Heyecanlanacak bir durum yok. Sanırım onların çalıştığını bir nevi kanıtlması için yapılan bir uygulama. Gece uygulamalarında olur genelde. Ben çok denk geldim

F.Esen
23-09-2011, 01:13
o tamamen memurların güvencesi sen eğer ordan çıktıktan sonra bi olaya karışırsan ve alkol sınırını aşmış olursan biz uyarmıştık biz tespitini yaptıgımızda sınırın altındaydı demek için vede üflediğiniz cihazın kayıtlarını tutmak için...

Shadow_Dancer
biraz önce çeşme otobanından çıktıktan hemen sonra polis tarafından çevrildim. alkolmetreye üfledik 20 promil alkol çıktı. yasal sınırın çok altında olmama rağmen polis çizelge türü birşeye birkaç bilgi yazdı ben ve aracımla ilgili,belgelerimi teslim edip gönderdi. tabiki ceza falan yemedim ama bu olay benım polisteki gbt'me falanmı işleniyor niye kayıt altına alıyorlar? hatta diğer polis memuru sordu çıktımı diye, yok sadece kaydını alıcam falan dedi. yeni bir uygulamamı bu?sebebi ne olabilir?

Kısmete bak aynı olay bu akşam başıma geldi benimde.. Taksim çıkışı polis durdurdu.. Bende de 20 küsür promil çıktı.. Aynı prosedürü uyguladılar.. nedenini sorunca, üflettigi için cihazın çıktısını belgelemeleri gerekiyomuş. Herhangi bi sorun yok yani..

Ultraleggera
Alkollü olarak ilk yakalanman 50 prom. altında olduğu için iktardır bu eğer 1 sene içinde tekrar yakalanırsan alkollü ehliyerine el konuluyor die duymuştum ben.. Yannışsa affola.

ZaZy
23-09-2011, 01:15
Alkollü olarak ilk yakalanman 50 prom. altında olduğu için iktardır bu eğer 1 sene içinde tekrar yakalanırsan alkollü ehliyerine el konuluyor die duymuştum ben.. Yannışsa affola.

yanlış istersen hergün 49 promil değerinde alkol alabilirsin :D tabi nasıl ayarlıcaksan onuda :D

honour35
23-09-2011, 01:16

teşekkürler cevaplar için herkese. yalnız bu bence mumkun değil 1 ay oncede 37 promil ile yakalandım, bugunde sıfır cıkmadı, eger senın dedıgın gıbı bı uygulama olsa çökerlerdı ehlıyete. sonucta50 bizim 51 onların :D

zekky
23-09-2011, 01:17

Öyle birşey yok ben 50 prom 2 gün üst üste bile girdim..

By_HaNNibaLL
23-09-2011, 01:17
yanlış istersen hergün 49 promil değerinde alkol alabilirsin :D tabi nasıl ayarlıcaksan onuda :D

Biz alicaz bi tane aletten en güzeli başka kurtuluş yolu yok

honour35
23-09-2011, 01:20
alet peki sağlıklı ölçüm yapıyormu, limitleri severiz alet 49 ölçer, polis üfletir 51 çıkar, şemsiye açılmasın:D

Enes-x
23-09-2011, 01:21
20 promil nasıl çıkartıyorsunuz ya pasif içici misiniz :D

By_HaNNibaLL
23-09-2011, 01:22
alet peki sağlıklı ölçüm yapıyormu, limitleri severiz alet 49 ölçer, polis üfletir 51 çıkar, şemsiye açılmasın:D

biz kafamiz iyiyken öyle düşünmüştük .

Bide bizim bi arkadaş 3 kere denk geldi ve yırttı ağzina bozuk para atiyo ve öyle üfluyo sıkıntı yok polis devam diyo.

Alkolun etkisi geçmiş mi oluyo yoksa gerçekten işe yariyor mu

Shadow_Dancer
23-09-2011, 01:23
20 promil nasıl çıkartıyorsunuz ya pasif içici misiniz :D

2 tane 50lilik efese çıkan sonuç bu Enesim, yalnız içtikten yaklaşık 1 saat sonra felan girdim ben.

Ultraleggera
23-09-2011, 01:24
Hımmm sorry o zaman :)

Enes-x
23-09-2011, 01:25
2 tane 50lilik efese çıkan sonuç bu Enesim, yalnız içtikten yaklaşık 1 saat sonra felan girdim ben.

senin bünyeye saygımız sonsuz abi :cool:

Shadow_Dancer
23-09-2011, 01:28
senin bünyeye saygımız sonsuz abi :cool:

yok estafurullah; götümüzün kılı kadayıf oldu :) 4 birayla çakır oluyorum artık..

honour35
23-09-2011, 01:30
bende 2 kadeh rakının üzerine 1-1.5 saat sonra çevirmeye girdim. buarada diyelimki 55 çıktı, itiraz konusu nasıl oluyor ?hastanede kan testi olayı falan?zaten hastaneye gıdene kadar ıner ya 50nın altına o. ama nasıl ıtıraz edebılırız?

CRUEL
23-09-2011, 01:31

taksimde içtiysen yarısı su zaten:D

Enes-x
23-09-2011, 01:34
bende 2 kadeh rakının üzerine 1-1.5 saat sonra çevirmeye girdim. buarada diyelimki 55 çıktı, itiraz konusu nasıl oluyor ?hastanede kan testi olayı falan?zaten hastaneye gıdene kadar ıner ya 50nın altına o. ama nasıl ıtıraz edebılırız?

En çılgın polis dialogları konusunda bir kaç tane hikaye vardı senin soruna cevap olarak.

İçmediği halde promil sınırını aşanlar olmuştu hastanedeki kontrolde promilsiz çıkmışlardı..

Promilin tıbbı bi süresi var.1 saatte 10 promil düşüyordu yanlış hatırlamıyorsam cihaza üfleme saatine göre değerlendiriyorlar.

ef186
23-09-2011, 01:36
yok estafurullah; götümüzün kılı kadayıf oldu :) 4 birayla çakır oluyorum artık..

soner bunu okudum moralim bozuldu yakismadi gardasim sana cilayla cakir falan yeme bizi :D uheuheuhuheuhehue

honour35
23-09-2011, 01:39
En çılgın polis dialogları konusunda bir kaç tane hikaye vardı senin soruna cevap olarak.

İçmediği halde promil sınırını aşanlar olmuştu hastanedeki kontrolde promilsiz çıkmışlardı..

Promilin tıbbı bi süresi var.1 saatte 10 promil düşüyordu yanlış hatırlamıyorsam cihaza üfleme saatine göre değerlendiriyorlar.

nasıl itiraz ediyoruz peki polisin yaptuğına? yada 1 saatte 10 promılden daha az duşemezmı su vs. içsek?

maxpower
23-09-2011, 01:39

itiraz edebiliyorsun, o zamanda polisle adli tıpa gidiyorsun. kan alıyorlar kandaki alkol oranına bakmak için. üstelik ilk üflediğin zamanla kan verdiğin zaman arasında geçen her 1saat için sonuca 10promil ekleniyor

biz kafamiz iyiyken öyle düşünmüştük .

Bide bizim bi arkadaş 3 kere denk geldi ve yırttı ağzina bozuk para atiyo ve öyle üfluyo sıkıntı yok polis devam diyo.

Alkolun etkisi geçmiş mi oluyo yoksa gerçekten işe yariyor mu

bunlar hep hikaye

Time-R
23-09-2011, 01:40

Benim bi kere cikmisti ama birakmadi plakam yoktu yine ceza kesti :)

Shadow_Dancer
23-09-2011, 01:42
soner bunu okudum moralim bozuldu yakismadi gardasim sana cilayla cakir falan yeme bizi :D uheuheuhuheuhehue

Yok valla abi :) Güzel içerdim eskiden yalan yok ama artık içemiyorum. Geçen çok yorgundum eve geldim bi duble viski koydum yarısına gelmeden bayılmışım :D

Burak K.
23-09-2011, 01:46
Beni her gece çeviriyolar her gecede arabanın emniyette ki bilgileriyle ruhsatta ki bilgiler fark ediyomu diye bakıyolar + ehliyet bilgilerini kayıt ediyolar bütün kayıtları ben doldurdum. :D 1 gecede 2-3 kere çevrildiğimde oluyo. :D

ef186
23-09-2011, 01:48
Yok valla abi :) Güzel içerdim eskiden yalan yok ama artık içemiyorum. Geçen çok yorgundum eve geldim bi duble viski koydum yarısına gelmeden bayılmışım :D

o bende de oluyo ya :D ueuheuhehue

bi aksam salgamla raki yapalim ama cok bos gectik bence :D

Shadow_Dancer
23-09-2011, 01:49
o bende de oluyo ya :D ueuheuhehue

bi aksam salgamla raki yapalim ama cok bos gectik bence :D

Bende özledim valla.. Geleyimde iki muhabbetin belini kırarız :)

ef186
23-09-2011, 01:49
Bende özledim valla.. Geleyimde iki muhabbetin belini kırarız :)

ilk musait zamanini ayarla yapalim biseyler mutlaka:)

Berkan
23-09-2011, 02:25
cevirdikten sora 20 dk üflememe hakkınız var yani yeni içtim 20dk beklicem ole üflicem hakkımız bizzat cevirmede solediler ayrica üflememe hakkınada sahipsin üflemessen kan testine götürmek zorunda

levent
23-09-2011, 02:54
nasıl itiraz ediyoruz peki polisin yaptuğına? yada 1 saatte 10 promılden daha az duşemezmı su vs. içsek?

su içmek ve işemek diyelim, sarmısak yemekte düşürüyo diye duymuştum promili :D

sen aramadın beni bu arada geçen hafta?

Mr.K
23-09-2011, 03:08
cevirdikten sora 20 dk üflememe hakkınız var yani yeni içtim 20dk beklicem ole üflicem hakkımız bizzat cevirmede solediler ayrica üflememe hakkınada sahipsin üflemessen kan testine götürmek zorunda

oha harbi mi lan :D

Berkan
23-09-2011, 03:20
oha harbi mi lan :D

hea 10 karakter :D

snan1910
23-09-2011, 09:09
benide çevirmişti adana-ankara yolunda alkol yoktu ama kağıda yazdı bilgilerimi.
elinde liste tarzı kağıt var günde alması gereken araç sayısı varmış sanırım onu tutuyorlar.

Ahmet_28
23-09-2011, 09:12
ben alkol kullanmıyorum ama bazen 15-20 promil bendede çıkıyor sigaradan dolayı :)

douu
23-09-2011, 09:30

bu olay cok iyi :) ben agzımda birayla cevirmeye girmiştim. öncesinde 1 bira içmiştim cevirmeye girdigimde 2. şişenin yarısındaydım. 117 promil cıktı agzımda alkol oldugu için :):) ehliyet gitti tabi laf anlamadılar. jandarmaydı bide :)

bu arada bira rakı viski falan ehliyete zarar arkadaşlar. bogma yollayim size sabaha kadar için cıkmıyor :):)

Frid
23-09-2011, 10:50
iyi ya 50 promil bana çok zaten ehliyet giderse işsiz kalıyorum çok sakat durum bunları öğrendigim iyi oldu :D :D

asot
23-09-2011, 11:05
sıkıntıya korkuya gerek yok,polisin görevini yaptığına dair bir kayıt. yani gidip ağaç altında gölgelik bir yerde mi yattı, yoksa gerçekten çalıştı mı diye..

target
23-09-2011, 11:13
arkadaşlar dilinin altına para,şeker,karanfil vs vs koymak hızlı yada yavaş üflemek gibi taktiklerin hiçbiri işe yaramıyor.ayrıca hiç bir polis benim şu kadar bekleme sürem var kardeşim 20 dakika beni beklicen dersen farklı algılar ve başka yollara başvurur (ecza çantası,ceset torbası vs sorar :) ) benim başıma geldi alkol almamama rağmen 160 promil çıktı.kavgaya tutuştuk felan 1.5 saat kadar sonra hastaneden kan raporunda 10 pronil çıktı üfleme süresi ile kan testi sonucu arası 1,5 saat.2. sefer ehliyet kapırdığım gerekcesi ile (daha önce 1 kez kaptırdım) kurs gördük.orda doktorun söylediği alkol vücuttan 1 saatde 5 promile yakın çıktığıydı.

değişik bi durumla karşılaştım alkol almamışken alkolmetrenin yada o memurun bilemeyeceğim gazabına uğradım ve cezasını çektim. hakkımı aramak için 2007 de başvurduğum kamu ve tazminat davalarım gün itibari ile devam etmekde.

seref1
23-09-2011, 12:12
bnde 40 promil uflemistim aynı sekilde kayıt altına alınmıstı.sorduğumda polise 1 sene içinde 100 promili tamamladığınızda ehliytini alıorz demisti.yani yasal sınırı geçmeden 20 30 promil ufleye ufleye:):)