PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böbrek ağrısı

Ronin_
23-09-2011, 10:54
arkadaşlar, son 1 haftadır sağ böbreğimin oralarda daha doğrusu sağ akciğerimin hemen altında ki o boşlukta felaket bir ağrı var... ağrı hergün aynı saatlerde oluyor. saat 10 gibi başlıyor akşam 4-5 e kadar resmen kıvranıyorum.. okula fln hiçbiryere gidemedim.. kas gevşetici ağrı kesici ilaç iğne sürekli vuruldum ama banamısın demiyor..

daha önce böbrek taşı düşürdüm sol böbrekten 3 sağ böbrekten 2 tane... röntgen fln cekildi hiçbirşey gözükmüyor sadece son 2 senedir olan sağ böbreğe yarı gömülü 1.7mm lik bir taş var onu biliyorum o yeniden cıktı ki ondada herhangi bir problem olmadığını söylediler kan ve idrar testlerime görede böbreklerim gayet sağlıklı

idrarda kan fln hiçbirşey cıkmıyor doktorlarda bişey diyemiyor artık üşüttün diyip geçiştiremiyorlarda

sizlere sorum var mı daha önce başına böyle bir olay gelen ? biliyorum konu dışı ancak merak ettim belki yardımı dokunur diye...başlığı bilerek böyle açtım belkide yine böbrektendir ancak doktorlar bulamamıştır diye.. şuanda çanakkale deyim çünkü gidebiliceğim adam gibi 1 hastane var oda devlet hastanesi zaten..

EM-RE
23-09-2011, 11:03
Eğer bir anda kilo almaya başlarsan aklına ben geliyim belki benim kendi uydurmamdır ama anlattığın ağrı bendede oldu çok geçmedi bir ayda 8 kilo aldım gerçi 3 kilo verdim sonra ama kilo alırsan aklına ben geliyim.Bende doktorlara gittiğimde hiç bir şeyin yok demişti ama benim ağrım 3 gün sürmüştü.

by serçe
23-09-2011, 11:10
arkadaşlar, son 1 haftadır sağ böbreğimin oralarda daha doğrusu sağ akciğerimin hemen altında ki o boşlukta felaket bir ağrı var... ağrı hergün aynı saatlerde oluyor. saat 10 gibi başlıyor akşam 4-5 e kadar resmen kıvranıyorum.. okula fln hiçbiryere gidemedim.. kas gevşetici ağrı kesici ilaç iğne sürekli vuruldum ama banamısın demiyor..

daha önce böbrek taşı düşürdüm sol böbrekten 3 sağ böbrekten 2 tane... röntgen fln cekildi hiçbirşey gözükmüyor sadece son 2 senedir olan sağ böbreğe yarı gömülü 1.7mm lik bir taş var onu biliyorum o yeniden cıktı ki ondada herhangi bir problem olmadığını söylediler kan ve idrar testlerime görede böbreklerim gayet sağlıklı

idrarda kan fln hiçbirşey cıkmıyor doktorlarda bişey diyemiyor artık üşüttün diyip geçiştiremiyorlarda

sizlere sorum var mı daha önce başına böyle bir olay gelen ? biliyorum konu dışı ancak merak ettim belki yardımı dokunur diye...başlığı bilerek böyle açtım belkide yine böbrektendir ancak doktorlar bulamamıştır diye.. şuanda çanakkale deyim çünkü gidebiliceğim adam gibi 1 hastane var oda devlet hastanesi zaten..

kardeşim aynı şey bundan 8 ay önce aynı acıyı bende çekiyordum aynı şekilde doktorlar hiç birşey demiyorlardı her türlü hastaneye gittim en son ataköy hastanesinde ilaçlı röntgen ve ultrason la baktıktan sonra böbreklerimde taş olduğu ortaya çıktı bence o şekilde kan tahlili ve idrar tahlili ile bırakma çok acısını çekersin ben bitirdiğim olduğum kas gevşetici ağrı kesicilerin sayısını bilmiyorum .

dragon07
23-09-2011, 11:14
ben çok çektim böbrek agrısı...

1-avakado yapragını kaynatıp içiceksin.ordaki narenciyede bulabilirsin.çok iyi gelecek.
2-sıcagı sever böbrek sıkı giyin hatta küvet varsa evde doldurup içine giriceksin sıcak suyun.
3-böbrek tasın düşünce onu alıcan incelemeye vericeksin neyin yaptıgını bulucaksın.yedigin şeylerden biri orda böbrek tası olmasına sebep oluyor.taşı analiz ettir.

böbrek acısı tarif edilemeyen bir acıdır hiçbir acı onunki gibi olmaz.çok üzüldüm geçmiş olsun :(

by serçe
23-09-2011, 11:16
ben çok çektim böbrek agrısı...

1-avakado yapragını kaynatıp içiceksin.ordaki narenciyede bulabilirsin.çok iyi gelecek.
2-sıcagı sever böbrek sıkı giyin hatta küvet varsa evde doldurup içine giriceksin sıcak suyun.
3-böbrek tasın düşünce onu alıcan incelemeye vericeksin neyin yaptıgını bulucaksın.yedigin şeylerden biri orda böbrek tası olmasına sebep oluyor.taşı analiz ettir.

böbrek acısı tarif edilemeyen bir acıdır hiçbir acı onunki gibi olmaz.çok üzüldüm geçmiş olsun :(

:icon_tup: ............

pnrkc
23-09-2011, 11:18
geçmiş olsun

ben de 4 sene önce idrardan kan gelmesi şikayetiyle doktora gittim idrar-kan tahlillerinde bir şey çıkmamıştı rontgen-ultroson çekildi orada da net belli değildi ilaçlı film çektirdiğimde taş olduğunu gördüler ve kırdırdım..

ilaçlı rontgen filmi çektirebilirsiniz

ağrılar için buscopan içiyordum

Ronin_
23-09-2011, 11:24
arkadaşlar taş cıktı zaten en son gittiğimde işte ilaçlı mr da 1.7mm lik taş 2.3mm olmuş 6aylık zamanda ancak o taş gömülü dedi doktor... üstelememe rağmen üstüne basa basa söyledi

daha önce taş düşürdüğüm ve kırdırdığım için az çok biliyorum ancak ben ne kadar taş desemde doktor yok üşüttün diyor.. anlamadım gitti. sırf bunun içinde istanbula gelmekte istemiyorum ama 1 haftadır napıcağımı şaşırdım evden dışarı cıkamıyorum...

avakado yaprağını denicem...

bu arada allah herkesten razı olsun... kimseye vermesin böyle bir acı

Ronin_
23-09-2011, 18:27
yardımcı olan herkse teşekkür edeirm... idrar tahlilini doğru değerlendiren adam gibi bi uzman doktor en sonudna taş var dedi... taş döküyormuşum. idrarımda bugun kan da cıktı.

yaklaşık 3 saattir hastanede 2 iğne, 2 serum yedim... bu tarz ağrısı olan benim gibi işkence cekmesin hemen hastaneye gitsin.. 3. gidişimde en sonunda bulabildiler.. iğne ve serumlara rağmen hala acısı var... allah herkese bol şifalar verir inşallah
amin

Skyhawk34
23-09-2011, 18:53
idrar ve kan tahlili arti ve eksileri uzman bir doktorla incelenmeli oradan cikan sonucta gercekten onemli profesor dr. falan incelerse cok iyi olur

ceratoniaorg
23-09-2011, 18:56
çok geçmiş olsun rabbim şifa versin bende ilk üniversiteye başladığımda çektim bu ağrıyı yaşayan bilir yani.

bora1311
23-09-2011, 19:04
cok cok gecmis olsun, allah acil sifalar versin...

Ronin_
23-09-2011, 19:31
amin arkadaşlar teşekkürler... tahlilde benim bile farkettiğim şey eritrosit değerim, bir önceki lab sonuçlarına göre 1, normal olması gereken 0-3..

bugunkü tahlilde 42 çıktı :O

rabbim kimseye yaşatmasın hastane yoluna düşürmesin.

amin.

Eworen
23-09-2011, 19:35
Cok gecmis olsun
Bobrekte daha onemli olan islev bozuklugu yani bobrek yetmezligi falan
Tas sorunu halledilebilir Allah beterinden korusun..
Ben yaklasik 2 aydir bi nevi bobrek yetmezligi problemliyle ugrasaiyorum Allah kimseye boyle dert vermesin 1 ay hastaligin tanisi icin ugrasildi usutme ile baslayip agirlasarak devam ediyor korkunc kas agrilari esliginde devam edebiliyor
Ben en hafif olarak atlatmaya calisiyorum aylar surecek belki duracak belki azalacak belki agarlasacak agir evrelerde vucutta odem gibi sorunlra yol aciyor nefes yetmezligi belkide bobrek iflasi akabinde bobrek nakli filan
Acikcasi Allah kimseye gostermesin
Ama hepinize tavsiyem bol Bol su icin Hemde coook cook su icin
Vede sagliginizin kiymetini bilin..

Ronin_
23-09-2011, 19:50
Cok gecmis olsun
Bobrekte daha onemli olan islev bozuklugu yani bobrek yetmezligi falan
Tas sorunu halledilebilir Allah beterinden korusun..
Ben yaklasik 2 aydir bi nevi bobrek yetmezligi problemliyle ugrasaiyorum Allah kimseye boyle dert vermesin 1 ay hastaligin tanisi icin ugrasildi usutme ile baslayip agirlasarak devam ediyor korkunc kas agrilari esliginde devam edebiliyor
Ben en hafif olarak atlatmaya calisiyorum aylar surecek belki duracak belki azalacak belki agarlasacak agir evrelerde vucutta odem gibi sorunlra yol aciyor nefes yetmezligi belkide bobrek iflasi akabinde bobrek nakli filan
Acikcasi Allah kimseye gostermesin
Ama hepinize tavsiyem bol Bol su icin Hemde coook cook su icin
Vede sagliginizin kiymetini bilin..

Rabbim yardımcın olsun Eworen... ben bendeki taş durumu varken yerlerde kıvranıyodum bugun.. senin durumunu düşmanımın başına bile vermesin inş. dediğin gibi su çok önemli.. ancak günde min.2 lt içmeme rağmen bu durum var bende aileden ırsi malesef :(

makif84
23-09-2011, 19:54
kardeşim bol bol limonata iç böbrek taşını düşürmeye iyi gelir

106GTİ
24-09-2011, 09:33
geçmiş olsun acil şifalar dilerim bu konudan şikayeti olanlara.

deeperblack
24-09-2011, 10:00
11 senedir yilda en az 2 yada 3 defa taş düşürüyorum. Bendeki taşlar kalsiyum oksalat. Ultrasonda görülmüyor. Bazı taş çeşitleri rontgende dahi gorunmeyebiliyor. En mantıklısı tomografi cektirmek. Bobrek taşı adına ne varsa denedim simdiye kadar. Küçük taşlar büyüklere nazaran kat kat daha fazla acı çektiriyor. Gömülü dedikleri taşı hafife alma bobrek işlevini yavaşlatıp şekil değişikliğine yada büyümeye sebep verebilir. Farklı doktorlara gitmek en mantıklısı neyazık ki sağlık sektörüde ticarethaneye döndüğü için tek kişiye guvenemiyor insan. Rabbim dermansız dert vermesin. Acil şifalar diliyorum...

TT_BOY
25-09-2011, 14:51
Allah acil şifalar versin , hep duyuyoruz ağrısı çekilmez acı diye , peki böbrek taşı oluşmasını nasıl engelleyebiliriz ??

BRETE
25-09-2011, 14:59
geçmiş olsun izmirde olsaydın torbalıda dağtekke köyü var ordan çıkan su var böbrek taşı için birebir bende bi ara inceden kum vardı ilaçdır su falan derken geçti allaha şükür fakat oranın suyu eritme özelliğine sahip taş tarzı cisimleri millet damacanalarla kuyruk oluyor bayada bi tepede bir yerde yalnız şu bir gerçek böbrek ağrısı berbat bişey yaşamayan anlamaz ağlatır adamı bişey yapamazsın bir arkadaş yazmış zaten sıcak tutucaksın o bölgeyi tuğla falan ısıt veya sıcak su torbası koyarsan biraz rahatlıyor tekrardan geçmiş olsun

sanctuary35
26-09-2011, 01:01
dolorex die bi hap var iğneside var hertürlü böbrek ağrısına birebir üroloji doktorunun vermesi lazım hem ağrıyı keser hemde kanalı genişleterek taş düşmesini sağlar ben 2 taş düşürdüm bununla.

mineralli su içme boşuna bunu oluşturan şey zaten mineraller :D antibiyotik içmiosan birayı cidden tavsiye ederim yada bişey içemiosan serum bağlat