PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda si acill yardımm

icomvtec
24-09-2011, 01:09
94 model Honda Sİ eskı plakasıyla 35 cuk 85
mrb arkadaslar ıkı hafta once arkadasımın aracındakı arızayı bulmak ıcın usta deneme yanılma yontemıyle benım aractakı distribütörü soktu onun araca taktı onun arızada sonradan enjektorden cıktı olan bana oldu. usta benım distribütörü gerı taktıktan sonra arabam dıkıs tutmadı su an ateslemede sorun var yada ben oyle sanıyorum rolantım 200 300 devırlere kadar dusuyo rolantıde oynama yok ama kendını toparlayamıyor cok alttan topluyor hatta 0 dan 100 lerden kendını toparlamaya calısıyo ama gıderınde bayagı bı dusus var sankı arac kasılıyo farları yakınca bu sorun dahada artıyo sonra yıne toparlıyo motor sogukken yapmıyo ısındıktan sonra yapıo ha araba kestı ha kesecek gıbı oluyo bazen. bujılerı degıstık sorun duzelmedı distribütörü dagıttık baktık tevzi makarasında kılcal bır ıkı catlak vardı onun harıcınde goze carpan bırsey yoktu bobını sıfırdan farksızdı ama marka ne bılmıyorum degısmıs benden oncekı sahıbı sanırım. bu sorunu nasıl cozebılırım yardımcı olabılırmısınız dıyarbakır sartlarında usta=0 gercekten cok canımı sıkan bır olay yarın butun aksamı dagıtmayı dusunuyorum mars motoru rolantı valfı rolantı motoru sarj dinamosu gaz kelebegı emme manıfoldu ne yapım baska bırsey gelmıyo aklıma şasi kacagı olabılır mı luften yardım olursanız sevınırım gerekırse vıdeoda gonderebılırım

icomvtec
24-09-2011, 01:41
arkadaslar yorumu olan yok muu

silentpr
24-09-2011, 01:58
konuyu geç saatte açmışsın anlayan birileri yardımda bulunucaktır sıkma canını :)

icomvtec
24-09-2011, 02:13
insallah kafayı yedırttı uyuyamaz oldum memleketın en cıgerlı arabası gıtmez oldu

icomvtec
24-09-2011, 02:20
motor sesı normal durduk yerde sıkıntı yok hafıf gaz hepkımesınde falanda yapıo yolda gıderken ayagımı gazdan cekınce dırek kafayı one bırakır gıbı oluyo tekletıyo sankı supab ayarı kacmıs olabılır mı 1500 km once yaptırdım 18 20 ayar verdı usta

primera sr20de
24-09-2011, 08:04
distribitörü buji kablolarını değiş sorun hallour gibi geliyo :)

joker
24-09-2011, 08:09
insallah kafayı yedırttı uyuyamaz oldum memleketın en cıgerlı arabası gıtmez oldu

Suanki plakasi 34AN mi?

civicsi_r
24-09-2011, 08:36
mustafa çok geçmiş olsun.... distribütörü sorununu bende yaşamıştım..ömrümü yemişti.......ustan
distribütörü montajlarken bi sıkıntı olmuş olabilir..yada avansta sorun olabilir........

Jehuty
24-09-2011, 08:59
Distribütör üzerinde de derece ayarı vardır montajını yaparken bunu atlamış olabilirler vidalarını gevşeterek sentesine getir düzelir canını sıkmaya değecek birşey değil yani.

target
24-09-2011, 09:08
arabana avans ayarı yapman gerekiyormuş gibime geldi.sonuçta dist.sökülüp takılınca avans ayarı yapılması lazım ama bunu her usta bilir senin ustanında yapmış olması lazım diye düşünüyorum.umarım avanstandır..

icomvtec
24-09-2011, 10:14
arabanın avansı kacmasın dıe sokerken cızık attı yerı kaybolmasın dıe yıne de tutmadı

target
24-09-2011, 10:15
bahsettiklerinle ilgili avans ayarından başka bişey gelmedi aklıma.

ercan arseven
24-09-2011, 11:33
avans ayarı bozulmuş gibi gözüküyor..

icomvtec
24-09-2011, 22:38
Suanki plakasi 34AN mi?

yok 21 ec 592

icomvtec
24-09-2011, 22:39
mustafa çok geçmiş olsun.... distribütörü sorununu bende yaşamıştım..ömrümü yemişti.......ustan
distribütörü montajlarken bi sıkıntı olmuş olabilir..yada avansta sorun olabilir........

abı bu gun arabanın altını ustune getırdık sorun cozulmedıı

icomvtec
24-09-2011, 22:40
Distribütör üzerinde de derece ayarı vardır montajını yaparken bunu atlamış olabilirler vidalarını gevşeterek sentesine getir düzelir canını sıkmaya değecek birşey değil yani.

onuda denedık olmadı en sona getırdık yıne olmadıı

icomvtec
24-09-2011, 22:41
bahsettiklerinle ilgili avans ayarından başka bişey gelmedi aklıma.

elektrıkle ılgılı bır sorun gıbı gorunuyo ama bır turlu bulamıoz

kanashibari
24-09-2011, 22:54
Kılcal çatlaktan bahsetmişsin tevzi çok pahalı birşey değil önce onu değiştir. Diğer olayda dist. çatlak olabilir onu kontrol edin ateşleme de eksiklikler sorun yaratır çekişte diğer nokta ise beyni resetlemeyi dene içeriye hata gönderdiyse aracın güvenli modda çalışır boğulur. Diğer arkadaşının dist söküp seninkine takın bu yazdıklarım olmazsa.

poşetçay
24-09-2011, 23:20
tps sensörüne bi bak dispiretör içinde bi gagıtıcı war ona bak bujilere bak bide tam oturtulmamış ayarsız dispitatördende yapar awansı nasıl rolantide nasıl çalışıo bu sölediklerim genelde olan sorunlar

dc_crx
24-09-2011, 23:24
bence avans ayarı yada tevzi makarasındadır sorun.. onlara bir bak diğerlerini hiç elleme senin sorunun bu 2sinde.. tevzi makarasını değiştir avansını ayarlattır sonra beyine reset at öyle arabanın marşına bas.

icomvtec
24-09-2011, 23:26
Kılcal çatlaktan bahsetmişsin tevzi çok pahalı birşey değil önce onu değiştir. Diğer olayda dist. çatlak olabilir onu kontrol edin ateşleme de eksiklikler sorun yaratır çekişte diğer nokta ise beyni resetlemeyi dene içeriye hata gönderdiyse aracın güvenli modda çalışır boğulur. Diğer arkadaşının dist söküp seninkine takın bu yazdıklarım olmazsa.

bu gun akunun kutup baslarını soktuk 0 lamak ıcın supab ayarı bujıler degıstı mars motoru elden gectı sarj dınamosu ve akuyu olcturduk degerlerı normal cıktı yenıden avans actırdık olmazsa ılk ıs tevzıyı degıselım belkı duzelır
ama farları yakınca hala bayılıyo 100 200 300 devırlerden toplamaya calısıyo kendını bosta 1500 2000 devıre getırıyom gazı bıraktıgımda yıne bayılıyo vıtestede dusuk devırde cok hıssettırıyo yuksek devırdede az da olsa etkısını gosterıyo
ayagımı cekınce dırek kafayı bırakıyo aksam hava serın yıne deneyeyım dedım hala aynıı

icomvtec
24-09-2011, 23:29
bence avans ayarı yada tevzi makarasındadır sorun.. onlara bir bak diğerlerini hiç elleme senin sorunun bu 2sinde.. tevzi makarasını değiştir avansını ayarlattır sonra beyine reset at öyle arabanın marşına bas.

ılk ısım tevzı makarasını gerekırse bobını degıstırmek olacak

icomvtec
24-09-2011, 23:44
tps sensörüne bi bak dispiretör içinde bi gagıtıcı war ona bak bujilere bak bide tam oturtulmamış ayarsız dispitatördende yapar awansı nasıl rolantide nasıl çalışıo bu sölediklerim genelde olan sorunlar

rolantıde far kapalıyken normal calısıy farları acınca asagıdan topluyo devır kendını

silentpr
25-09-2011, 01:35
bana sanki şaseleme yapmıyor gibi geldi alttan toplaması falan birde tüplümüydü bu araç? birde şarz dinamosu geliyor aklıma :)

Type-R
25-09-2011, 01:37
bana sanki şaseleme yapmıyor gibi geldi alttan toplaması falan birde tüplümüydü bu araç?Değil diye biliyorum.

Bu arada geçmiş olsun mustafa.

silentpr
25-09-2011, 01:38
Değil diye biliyorum.

ne değil tüplümü değil ? haaa ok ok yarım alıntı yapmışsın :D şase ya ne var yok zaten bakmışsın şase yapmıyor bu :D

Type-R
25-09-2011, 01:48
ne değil tüplümü değil ? haaa ok ok yarım alıntı yapmışsın :D şase ya ne var yok zaten bakmışsın şase yapmıyor bu :DAynen Tüplü değil.:D

sefayzJ11
26-09-2011, 10:55
Bahsetdiğin gibi bir olay bizim eski aracımızda da olmuştu . ben bu konulardan pek anlamam fakat usta ateşleme bobininden kaynaklandığını söylemişti . bu değiştiğinde sorun çözülmüştü . aracımız megane II di . usta 4 tane bobini tek tek yeniyisiyle deneyerek bozulmuş olanları anladı . belki bir faydası olur diye söylemek istedim . eğer alakası yoksada afedersin dediğim gibi pek anlamam :confused:

icomvtec
27-09-2011, 04:03
Değil diye biliyorum.

tup yok
tskler

icomvtec
27-09-2011, 04:04
Bahsetdiğin gibi bir olay bizim eski aracımızda da olmuştu . ben bu konulardan pek anlamam fakat usta ateşleme bobininden kaynaklandığını söylemişti . bu değiştiğinde sorun çözülmüştü . aracımız megane II di . usta 4 tane bobini tek tek yeniyisiyle deneyerek bozulmuş olanları anladı . belki bir faydası olur diye söylemek istedim . eğer alakası yoksada afedersin dediğim gibi pek anlamam :confused:

amac fıkır almak tskler onada baktırırız

akbaba78
27-09-2011, 07:09
daha onceden hicbir sorun yoksa muhtemelen tevzi makarasi gibi gorunuyor..eger arkadasindaki sorun baska biyerden ciktiysa onun dist. saglamdir sende ayni sekilde onu deneyip bi bak..Ama si larda devir dalgalanmalari genelde rolanti valfi kirlendiginde yapiyor hazir elin degmisken onuda bi temizlet derim:rolleyes:

Time-R
27-09-2011, 07:46
Gecmis olsun avans tutmuyor gibi, ustten oynasaniz alttan yine degerleri tutmayacak gibi, cok ince bi el ayari olmasi lazim

cery
27-09-2011, 09:57
aracın avansı distribütörde sona dayandı. araç ilginç bi şekilde avans vurmuyor. ama sorun hala devam ediyor biraz da olsa. rölanti stabil dalgalanmıyor. sadece gaz verilip bırakılınca geri inerken alttan toparlıyor. aklıma bobin ve şase geliyor benim de. tek tek deneyerek halletmeye çalışacaz

slave
27-09-2011, 12:11
direk sorununu söylüyorum gaz kelebeğinin ordaydı sanırım bir sensör var o bozulunca yapar bu dediklerini bende aynı anlattıkların oldu sensör tamirde edilebilir belki yada yenisini alıcan ben anca o şekilde buldum kaç yer kaç usta dolşatım anlatamam . goffy motor rıfat abi yapmıştı

böle soket tarzında 1 e 1,5 cm falan boyutunda bir soket

silentpr
27-09-2011, 12:31
aracın avansı distribütörde sona dayandı. araç ilginç bi şekilde avans vurmuyor. ama sorun hala devam ediyor biraz da olsa. rölanti stabil dalgalanmıyor. sadece gaz verilip bırakılınca geri inerken alttan toparlıyor. aklıma bobin ve şase geliyor benim de. tek tek deneyerek halletmeye çalışacaz

tahminim şu zaten sölemiştim şase yapmıyor akü değerleri normal gösteriyor sanırım ! ayrıca aküyede bir baktırın sertleşme de olmuş olabilir ama motorla ilgili sıkıntı olmaz sonuçta araçta düşme görünüyor elektrnikten iyi anlayan biri lazım size izmirde olsanız ÇIPIS var burda o çözerdi :D

Jehuty
27-09-2011, 12:37
Benzeri benim başıma gelmişti miss fire gibi hissedilir bir tekleme vardı bobini değiştirdikten sonra düzelmişti..

icomvtec
27-09-2011, 18:37
daha onceden hicbir sorun yoksa muhtemelen tevzi makarasi gibi gorunuyor..eger arkadasindaki sorun baska biyerden ciktiysa onun dist. saglamdir sende ayni sekilde onu deneyip bi bak..Ama si larda devir dalgalanmalari genelde rolanti valfi kirlendiginde yapiyor hazir elin degmisken onuda bi temizlet derim:rolleyes:

olmasa bu hafta sonu onuda temızletırım ama dalgalanma yok ok gıbı duruyo sadece asagıdan topluyo kendını bıde sureklı kafayı one salıyo sankı yakıt yemıyo ateslemeyı yapamıyo

icomvtec
27-09-2011, 18:39
direk sorununu söylüyorum gaz kelebeğinin ordaydı sanırım bir sensör var o bozulunca yapar bu dediklerini bende aynı anlattıkların oldu sensör tamirde edilebilir belki yada yenisini alıcan ben anca o şekilde buldum kaç yer kaç usta dolşatım anlatamam . goffy motor rıfat abi yapmıştı

böle soket tarzında 1 e 1,5 cm falan boyutunda bir soket

olmasa onada bır bakalım belkı sorun ondadır

icomvtec
27-09-2011, 18:40
tahminim şu zaten sölemiştim şase yapmıyor akü değerleri normal gösteriyor sanırım ! ayrıca aküyede bir baktırın sertleşme de olmuş olabilir ama motorla ilgili sıkıntı olmaz sonuçta araçta düşme görünüyor elektrnikten iyi anlayan biri lazım size izmirde olsanız ÇIPIS var burda o çözerdi :D

diyarbakır harıcı heryerde cozuluyoda ıste sorun burdaz zatenn :)

icomvtec
27-09-2011, 18:44
Benzeri benim başıma gelmişti miss fire gibi hissedilir bir tekleme vardı bobini değiştirdikten sonra düzelmişti..

bobın ısteyecem zaten dıger aracta denenıp takıldıktan sonra voltas dengesızlıgı de olabılır belkı patlatmıstır bobını