PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 CDTI 70 ,Kat iptali hakkında

onur_S
25-09-2011, 12:17
arkadasımda 2005 model corsa 1.3 u var,92 bin kmde ,yazılım yaptırmayı zaten düşünüyoruz ama kmsinden dolayı kat iptalinin faydası olabileceğini düşündüm, katı alıp 51 mm downpipe yaptırsak,egr valfi ve biraz hard bi yazılımla ne olur,kat iptali fayda sağlarmı yoksa aracı gerimi düşürür?bunların hepsini ne kadara yaptırabiliriz?

FET
25-09-2011, 13:16
kat iptali, egr iptali, yazılım, 51 mm düz boru (spor tip orta veya son susturucu) ile çok keyifli olacaktır.
Aracın kimyası değişecektir. Kat iptalinde gerileme değil ilerleme sağlanacaktır. 1000 TL bütçe ile hepsi gerçekleşebilir.

onur_S
25-09-2011, 15:58
1.3 birde turbo ufak olunca kat iptali gerileme yaparmı diye düşündüm,92 binde olunca bi miktar tıkanmıstır tabi.düz boru düşünmüyoruz su an ,bunlarla 100 hp bulabilirmiyiz

By_HaNNibaLL
25-09-2011, 16:06
kat iptali muayeneden geçmiyor bilginiz olsunda sonra pişman olmayiniz.

kati kenara koyup dowpipe+düz boru+son susturucu+kutu içi filtre+ güzel bi yazilimla araca swap yapmiş gibi gelir orjinaline göre :D

onur_S
25-09-2011, 16:19
kat iptali muayeneden geçmiyor bilginiz olsunda sonra pişman olmayiniz.

kati kenara koyup dowpipe+düz boru+son susturucu+kutu içi filtre+ güzel bi yazilimla araca swap yapmiş gibi gelir orjinaline göre :D

kat iptali dediğim o sekil zaten,katı sökeceğiz orjinal katı bozdurmayız,kat iptali işe yarıyor o zaman.verdiğimiz paraya değmeyecekse yaptırmayacağız çünkü
51 downpipe,orjinal egzoz sistemiyle iğrenç bi sesmi olur,
biz sadece 51 downpipe,yazılım,egr iptali,bi de filtre koyarsak koyarız diyorduk

By_HaNNibaLL
26-09-2011, 02:03
kat iptali dediğim o sekil zaten,katı sökeceğiz orjinal katı bozdurmayız,kat iptali işe yarıyor o zaman.verdiğimiz paraya değmeyecekse yaptırmayacağız çünkü
51 downpipe,orjinal egzoz sistemiyle iğrenç bi sesmi olur,
biz sadece 51 downpipe,yazılım,egr iptali,bi de filtre koyarsak koyarız diyorduk

Dowpipeden sonra ses traktör gibi cıkıyo acikcasi :D

FET
26-09-2011, 10:20
Downpipe 'dan sonra düz boru çektirin. Sona ya da ortaya mutlaka susturucu taktırın. Hem ses güzelleşir hemde alt devir olur.

seref1
26-09-2011, 15:27
Ben 70 binde sökturmustum bence hiç durmayın:) denilen gibi sona muhakkak susturucu koyun hem ses hemde alt devir acısından

sevko
30-09-2011, 19:20
cdti motorun kat ı manifoltla bütün halde çıkma manifolt alıp onun üzerinde oynama yapılabilir bende de corsa vardı katın altında orj kaynak yerinden açtırıp kapattırmıştım muayenede sorun olmadı çok çakal bi memur denk gelirse orası belli olmaz ama :D