PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi kart aidati geri taleb

mertk
27-09-2011, 14:59
Sabahtan beri yaklasik 10 senelik ailecek kullanmis oldugumuz kredi kartlarinin call center yoluyla geri taleb etmemize ragmen bir sonuca ulasamadik hele garanti ve isbankasi sallamiyor bile resmen sinir kupu olduk geri almanin baska bir yolu varmidir? Tesekkurler

SekoLive
27-09-2011, 15:02
isbankası geçen ekstre yollamıstı 114 tl gibi bişi ve yıllardır kullanmıyordm kart ücretiymis aradım direkt iptal ettiler . ilkkez böyle bişeye denk geldim cok zorlanırım diyordm öyle olmadı. garanti zaten allahlık sitede bu olayla ilgili bir konu vardı okumanı öneririm orda gidceğin adresler ve yöntemler vardı.

mr.korhan
27-09-2011, 15:02
kredi kartı sözleşmeniz 2009 dan önceyse , tüketici heyetine gidin ,kredi kartı aidat kelimelerini söyleyin, size bir dilekçe verecekler, bu dilekçeyi doldurun ve hatta son 3-4 yıla ait aidat bedellerini içeren extreleride temin edin, ve bankaya ptt iadeli taahütlü olarak gönderin, 1 ay içinde çözülmezse o ptt alındısını tüketici heyetine götürdüğünüzde geriye dönük dahi alırsınız paranızı, ama eğer kredi kartı aidat sözleşmesi 2009 (yada 2008 olabilir yalan atmış olmiyim) daha yeniyse malesef yeni sözleşmelerde bu madde mevcut.

GTCihad
27-09-2011, 15:13
Garanti bankası kesinlikle iptal edemeyeceğini söyledi ...

Aradım kartı iptal ediyorum dedim
Neden dediler
Aidat dedim
Tamam dediler iptal ediyorum onaylıyormusunuz
Evet dedim onaylıyorum :D
sİZİ Kredi kartı iptal bölümüne aktarıyoruz dedi
Aktardı karşılığında bonus verelim kapatmayalım dedi
OK dedim :D

Ama gerçekten kapatacaktım blöf yapmadım yani anladı demekki adamlar :)

TEQUILA
27-09-2011, 15:37

Neden dediler
Aidat dedim

K.K da borç yoksa veya bankayla olan nakit alışverişlerinden dolayı K.K nı kapatacağınızı düşünüyorlarsa çok diretmeden aidatı iptal ediyorlar.

Cem.B
27-09-2011, 15:46
Sikayet var sitesine yaz hic arama onlar seni arayip iptal ederler :)

__FrK__
27-09-2011, 15:50
karar verin abi bonus bugun bonus yapıştırmış 45 tl yi gördüm ekstrede kesin bi yol belirliyelim de ona tabi olalım yaaw :D

nitrO_Oxide
27-09-2011, 15:53
karar verin abi bonus bugun bonus yapıştırmış 45 tl yi gördüm ekstrede kesin bi yol belirliyelim de ona tabi olalım yaaw :D

olay bu kardesim aynen :)

Neden dediler
Aidat dedim

XoR
27-09-2011, 16:08
Bende aradım Garantiyi aidat sebebiyle iptal ediyorum dedim, aynı şekilde bağladılar onaylıyormusunuz dedi evet dedim çat kart iptal oldu kapatıldı :D

2011 itibariyle aidatlar konusunda durum farklı dediler

Quantum
27-09-2011, 16:08
Yarın 4 ayrı bankayla olan tüm irtibatımı kesip tüm kartlarımı iptal ettiriyorum.
Yarın cümbüş var :)
İsterlerse 1.000TL bonus versinler kararım kesin.. Kanmam :)

golfcu0101
27-09-2011, 16:19
hersene benim basima gelende kart ücreti sorunu.world kart kullaniyorum 8 senedir hersene kesiyorlar hemen ariyorum karti iptal ettiriyorum nedenini söylüyorum tabi.1 veya 2 gün sonra müsteri temsilcisi ariyor neden diye bende kart ücreti diyorum chip para olarak yatiralim acin diyorlar ok diyorum.ama en kötüsü hersene bunu yapmak zorunda kaliyor olmam bir seferde cözüm yok malesef

__FrK__
27-09-2011, 16:21
Bende aradım Garantiyi aidat sebebiyle iptal ediyorum dedim, aynı şekilde bağladılar onaylıyormusunuz dedi evet dedim çat kart iptal oldu kapatıldı :D

vay bee :D
memurum ayağına bende bi gider yapıyım bakıyım ne olcak :D belki bahaneyle kurtulmuş olurum kalabalığından :D

TaGo
27-09-2011, 16:21

puhahahahha patladımı kart elinde şimdi kankam :)

GTCihad
27-09-2011, 16:22

:D bu enteresan olmuş .... arkadaşın dediiği gibi ben taksitli alışveriş yapmam pek taksitim yoktu fazla demekki harbiden kapatacağımı sezdi adamlar :hahaha:

edit : En güzeli AXESS ... aidat gelir ararım direk aidatı iptal edin derim tamam derler :)

FaBeRgE
27-09-2011, 16:28
1- Bankanızın müsteri hizmetlerini arayarak,,(kredi kartı yada bankamatik kartı) geçmişe dönük hesap ekstrenizi istiyorsunuz,,(email,fax)
2- Gelen ekstrelerde kesilen yıllık aidat ücretlerini yada hesap işletim ücretlerinin çıktısını alıyorsunuz
3- İkamet ettiğiniz ilçeye bağlı,, tük.hak.heyetine gidip,,Matbu Evrak dilekçesini dolduruyor,, arka tarafına çıktılarınızı ekliyorsunuz,,
4- Pul parasını ödeyip (yazışmalar için alınıyor),, işlemin nezaman biteceği sorulup,,tük.hak.hey.telefon numararasını alıyor,, tşk edip ayrılıyoruz
5- Nasıl haberimiz olacak sorusunada,,Posta ile bize haber gönderiyorlarmış,,(gerçi bana posta hiç gelmedi,,ama arkadaşıma gelmişti) telefonla arada bir arayıp soruyoruz,, yada bulundukları binada
sonuçları panoya asıyorlar,,gelsin paracıklar

individual
27-09-2011, 16:55
valla bende bundan 1 ay önce aynı böle bir konu açtım.Benden de finansbank yıllık kart aidatı diye para kestiler.Aradım geri vermiyeceklerini söylediler.Sikayetvar.com 'a yazdım ordan da mail geldi kart aidatı hakları falan vermezler diye.Sonraki ay kart ekstrası geldi ve kart aidatını geri iade etmişler bende anlamadım.

GTCihad
27-09-2011, 18:54
sikayetvar.com şikeyeti olanların sorununu çözmek amaçlı değil iyi firmaların reklamını yapmak için kullanılıyor artık bana kalırsa