PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Kasko Hakkında Sorun

Pug67
30-09-2011, 16:36
arkadaşlar gecen gun ufak caplı bı kaza gecırdım. exper panjurun ve fanın, klıma radyatorunun baglı oldugu panelın auto kıng tarafından tamır edılecegını soyledi. panelin ayagı kırılmıs, fan calısırken balans yapıyor panel sallanıyor.. bana tamır olacagını soyluyorlar bende tamır etmek ıstemıorm sıfırını ıstıorm sıfırını vermıolar bana. ne yapmam lazım. 2000 lıra verıp kasko yaptırıorz parcamızı degısmıolar aramadıgım yer kalmadı genel mudurluge kadar aradım ama degıstırmıolar parcaları ne yapmam lazım...

hasan çağri
30-09-2011, 16:50
Malesef artık böyle oluyor hatta değiştireceği zaman yan sanayi ucuzu var ise onunla bile değiştirebiliyor.

Yani ya sev ya terk et usulü. hep bana hep bana.

BRETE
30-09-2011, 16:56
allah göstermesin benim aracımda kaskolu kaza falan yaparsam tamir olabilicek parçaları kendi elimle kırıcam söz verdim kendime böyle bir düzen varmı ya bi kaç tane çakalın yüzünden iyi niyetli insanların başıda yanıyor boşunamı kasko yaptırıyoruz bu saatten sonra bu düzen değişmez bazı yerlerde insiyatif almak gerekli, oldu ben sıfır araç alıcam 1500 kaskoya kaza yaptım tampon delindi yamuldu ısıt düzelt kakala gitsin hesabı acayip sinir oluyorum böyle konulara...

Safak
30-09-2011, 16:57
Yetkili servislere de teslim ettiğinizde de bu şekilde mi muamele yapılıyor?

GokhanRS
30-09-2011, 16:59
aracı yetkili servise veriniz. ipe ipe ipe ipe karşılamak zorundalar. auto kinge vermeyin. bakın yaptırabilirsiniz demiyorum. ipe ipe yapmak zorundalar diyorum. yani mecburlar başka alternatifleri yok. yetkili servise verirsin onlarda karşılamak zorunda kalır. siz kasko ile muhatap olmayın servis sizin adınıza takip etsin

Kadyr
30-09-2011, 17:05
aynen servise ver aracı.megane varken vermiştim servis degıscek demıstı parcalar gerek yoktu duzeltılebılırdı kabul etmemısler duzeltılsın demiş karsı tarafın sıgortası.ama yan sanayı parça falan yok tbai en azından servis

Orhan
30-09-2011, 17:09
Anadolu sigorta bunu hep yapıyor mahkemeye vereceğini söyle kırılan bozulan vs. aynısını yerine koymak zorundalar

Schumi
30-09-2011, 19:52
Allah bu kaskoyu başımızdan eksikte etmesin muhtaç ta etmesin. Hepsi doladırıcı valla. Tamir ettirme hakları var ama yan sanayi parça takma hakları yok.

Day Walker
30-09-2011, 19:55
Arkadaslar policenizde mini onarim ve plastik parca tamiri oldugu icin ve policede sozlesme oldugu icin sigortanin insiyatifine kalmis Biz hasar durumuna degisim veya onarim karari veriyoruz

onurars
30-09-2011, 20:01
eksper gelmeden far ayakları,tampon,radyatör ayakları vs kendiniz parçalayın kendileri istiyorlar bunu çünkü auto king far ayaklarını ısıtıp falan b.k gibi bişe yapıyor.

onursumer
30-09-2011, 20:03
poliçende yazıyormu oncelikle ona bakmalısın

benim poliçede yazmadığı için ben değiştritmiştim zorla :D

Burak E.
30-09-2011, 20:44
babam dobloylo kaza yapmıştı ön tampon herhagi bir prüz yoktur alttan girmişti amortisöt kırıldı felan gittgimizde tamponda degişmişti :) ön ızgarayla beraber :)

Pug67
30-09-2011, 23:08
walla dun ve bugun ıcınde saatlerce telefonla genel mudurluk ,acente, exper arasında gorusme yaptım bagırdım cagırdım ama sonuc degısmedı... artık boyle dıolar tamır edılcek dıye bısey demıyoruz dıolar tamır edılırse edılecek edılmezse degıscek dıolar... zaten aracım auto kıng te degıl kendı kaportacımda fakat adamlar parcaları geldıler aldılar... auto kıngı resmen sısteme sokmuslar... onlardan tamır olmuyor dıye bır maıl gıtmeden yenı parcaları yollamayacaklarmıs ve onuda gectım dıger parcalarımın tedarıgınıde yapmıolar kac gundur bu sıkıntı yuzunden... ama ben dedıgınız gıbı yaptım adamlar parcaları almaya gelmeden hepsını baya bı hırpaladım... yıne tamır etme yoluna gıderlerse kaportacıma tembıh ettım takarken kır dedım... kısacası anadoludan kasko yaptırdıgıma bın pısman oldum benı boyle sacma sapan ıslerle ugrastırdıkları ıcın... artı olarakda ıstemeyecektım ama sınırden kaskonun tum olanaklarını kullanmaya karar verdım arac ıstedım 1 hafta verdıklerı aracın ..nasını aglatıcam...

Pug67
30-09-2011, 23:11
bu arada draggerın dedıgı gıbı servıste olmasıda bısey ıfade etmıyor artık auto kıng yıne gırıormus devreye

AşkınS.
30-09-2011, 23:17
valla daha fazla hasar ver derim ufuk,bunlara müstehak

Pug67
30-09-2011, 23:26
müstehakkı ne müstehak insanlar arabasında can tasıyor bunlar tükürükle parça tutturmaya calısıyorlar bı yerlerden kar edelim diye... ben sonuna kadar kıllıgımı yapacam... bakalım hangı taraf daha yaman cıkacak

Schumi
30-09-2011, 23:28
AutoKing'e git. Elemana 2 paket sigara ver. Yazsın raporu.

Pug67
30-09-2011, 23:32
hiç sanmıyorum yapacaklarını... ama soyle bısey varmıs heralde... yaptıkları ıs 2 yıl garantılıymıs... yanı yaptıkları parca bıda kırılırsa kendı ceplerınden yenısını gonderıormus auto kıng... onlarada o sekılde bı ıslem yapıcaz heralde... kırıldı dıcez ya nasıl ıs yapıosunuz :)

ErenErdem
01-10-2011, 10:36
Kesinlikle yapma demem, dinsizin hakkından imansız gelir. İlk başta yokuşa süren onlar oluyor.