PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tramerde fiyat yazmaması ne demek?

ALPER-VNS
01-10-2011, 17:30
arkadaşlar yine bi arabayla ilgileniyorum tramerde 3 adet hasarı vardır yazıyo tarihleri falan çıkıyo ama hasarın tutarıyla ilgili hiçbişey yazmıyo.. bu ne demek ve bu hasarların ne kadarlık hasarlar olduğunu nasıl öğrenebiliriz bilen var mıdır:beuj:

baretta
01-10-2011, 17:30
Bunu ben de merak ediyorum :S

Jem89
01-10-2011, 17:32
Kaskodan ödenmeyen kendi imkanlarıyla yaptırılan kazalar olabilir mi diyeceğim ama.. O zaman da Tramer'de niye çıksın diyorum.. Bende merak ettim şimdi.

fa'R'uk
başka araca sürtmüş olabilir sürtmede çarpma-çarpışma olarak geçiyor

Göki,ZD
day walker oğuz daha saglıklı cevap verir..görürse yazar..

Ranthor
01-10-2011, 17:34
cam hasarı oluyor genelde

tuner faruk
01-10-2011, 17:36
Kaskodan ödenmeyen kendi imkanlarıyla yaptırılan kazalar olabilir mi diyeceğim ama.. O zaman da Tramer'de niye çıksın diyorum.. Bende merak ettim şimdi.

Aynen şöylede bişey olabilir kayıtlara geçmiştir baktı aracın hasarı çok çıkıyor çıkma yan sanayi falan filan alarak maliyeti düşürmek istemiş hemde aracın hasarının az olması için böyle bi taktik yapmış olabilir :)

Day Walker
01-10-2011, 17:42
arkadaşlar tramerde yapılan değişikliğe göre acente vb tüzel kişilerin yetkileri sigorta şirketlerinin yetkileri değişti geçen hafta tramerde karartma vardı o yüzden yeni yetkilendirmeler yapıldı yani herkes herşeyi göremeyecek. bizede kullanıcı adımız kimlik numaramız olmak şartıyla kullanıcı adı ve şifre verildi ancak dün yaptığım kontrolde bazı eksikler vardı p.tesi tam anlamıyla otumuş olacaktır.

not: sigorta şirketleri ve çalışanları için ip tanımlaması var yani kendi kullanıcı adımla evden yada başka yerden sorgulama yapamam sadece şirketten giriş yapabilirim ulaşım bilgilerimde eksiksiz olarak kendilerinde mevcut yani hangi plaka ve şase numarasını kim sorgulamışsa kaydı tutulacak

arama yaptığın plkayı pm atarsan p.tesi kontrol ederim.

ALPER-VNS
01-10-2011, 18:48
arkadaşlar tramerde yapılan değişikliğe göre acente vb tüzel kişilerin yetkileri sigorta şirketlerinin yetkileri değişti geçen hafta tramerde karartma vardı o yüzden yeni yetkilendirmeler yapıldı yani herkes herşeyi göremeyecek. bizede kullanıcı adımız kimlik numaramız olmak şartıyla kullanıcı adı ve şifre verildi ancak dün yaptığım kontrolde bazı eksikler vardı p.tesi tam anlamıyla otumuş olacaktır.

not: sigorta şirketleri ve çalışanları için ip tanımlaması var yani kendi kullanıcı adımla evden yada başka yerden sorgulama yapamam sadece şirketten giriş yapabilirim ulaşım bilgilerimde eksiksiz olarak kendilerinde mevcut yani hangi plaka ve şase numarasını kim sorgulamışsa kaydı tutulacak

arama yaptığın plkayı pm atarsan p.tesi kontrol ederim.

34 vb 7073 plaka.. pazartesi pm atarım yine hatırlatmak için saol şimdiden.. peki fiyat çıkmaması da bizim yetkimizin yetersiz olduğu için mi o hasarı görmeye.. madem öyle tramerden mesaj atmanın hiçbi anlamı kalmıyo artık..

-ER-
01-10-2011, 18:50
benim eski arabamda benden önceki hasarların bir bölümü tramerde fiyat olarak gözükmüyordu eski dosya oluşundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben :)
2004 den öncesi yoktu

ALPER-VNS
01-10-2011, 19:12
bu arabadakiler 2009 2009 ve 2005 tarihli

pnrkc
01-10-2011, 23:18
hasar tutarının görünmemesinin sebebi trafik sigortası hasarı olmasıdır.

yani trafik sigortası bildiğiniz gibi sadece 3.şahıslara(karşı tarafa) verdiğiniz hasarları öder dolayısıyla sizin poliçenizde tutar görnmesi mantıksız olur çünkü sizin sigortanızın karşı tarafa(araca vs.) ödediği tazminat ,sizin aracınızın o miktarda hasar aldığı anlamına gelmez.

örn: 34pnr34 plakalı aracımla 34 pp34 plakalı araca maddi hasar verdim ...bnm trafik sigortam karşı tarafın xx tutarındaki hasarını karşıladı .

34pnr34 plakalı aracı sorgulattığınızda hasar görünür ancak tutar yazmazz

sağlıklı bilgi için bir kaç servise göstermeniz daha iyi olur