PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : astra gsı tekleme sorunu

EFL_39
02-10-2011, 23:29
meraba arkadaslar astra gsı sfı arcımın üst devirlerde ara ara tekleme sanki arkadan bir araba cekermis gibi tutuluyo böyle bi durumla karsılasan varmı acaba cözüm üretemedik yardımcı olabilicek yorumlara tesekkürler ne yapılmalı veya nedendir...

melih
02-10-2011, 23:36
benzin kesiyo sanki ateşlemende sorun olmasın bujilere falan baktırdınmı en basit yerden başlayabilsin ilk aklıma gelen bu

EFL_39
02-10-2011, 23:47
benzin kesmiyo iridium buji takıldı araca yeni bujilerde o anda arıza lambasınıda yakıp söndürüyo aracım

melih
03-10-2011, 00:10
peki uyumlumu buji çunku benimde başıma geldi ği için söylüyorum eski gsi da aynı sorunu bende yaşamıştım buji çıktı ateşleme tam yapmadıgı için

kelalper
03-10-2011, 07:04
benzin kesio derken arkadaş ateşlemeden bahsetmek istemiş heralde benzinin ateşlenemediğinden bahsetmiş. Elektronik tesisatında bir problem olabilir bobinlerde ya da bujide ayrıca benzin pompasına da baktır. Bizim de başımıza Turbo S2000 de gelmişti aynı olay. Daha sonra benzin pompasının ayarının bozulmasından dolayı benzin yetiştiremediğini anladık.

KA®ANLIK
03-10-2011, 07:52
ilk önce standart bujilerinize dönün mutlaka. Problemi bulana kadar.

en kolay çözüm arıza lambası yakıyorsa, herhangi test cihazı olan bir yere gidip araçtaki arıza kodunu okutun. orda zaten açık açık yazacaktır sorunun ne olduğunu. nitekim test cihazı olmadan kontrol etmeniz gereken bayağı birşey var.

buji kabloları, ateşleme bobini, ateşleme modülünü hatta krank devir sensörünü de kontrol etmeniz gerekir. sonrada arabanın elektrik tesisatı.

ama tüm bunları tak çıkar deneme yapmak yerine, gidin cihaza bağlayın, iş bitsin.

gp74
03-10-2011, 07:55
Aynı sorun benim RS de vardı. Önce Oksijen sensörünü değiştirdik olmadı, daha sonra krank sensörünü değiştirince sorun düzeldi.

MKT
03-10-2011, 09:12
krank sensörü-debimetre-bobinler-benzin pompası vs birsürü olasılık var.ama yapabilecek ilk öncelik bu kısımlardan kaynaklanır

EFL_39
03-10-2011, 17:50
umarım bujilerden kaynaklanan bir sorun vardır diger olasılklar biraz zor bulunabilir arıza ve parcalar..

ACTPK
03-10-2011, 18:26
Benzin pompası, buji kabloları, bujiler, gaz kelebek potansiyometresi, benzin hortumunda pislik varsa yapabilir. Ben palioda yaşıyordum aynı sorunu. Yarışın ortasında araç kesiliyordu 6.0000devirde. Normalde 7800de kesiyor. Yarış sırasında bir kaç tur attıktan sonra fark etmiştimki meğer fan açık kalmış içeriden manuel olarak ve araçta bir kesilme yok. Araç fan'ı kendi devreye sokarsa sorun çıkarıyor.

EFL_39
06-10-2011, 18:48
arac bilgisayara baglanmıstır cıkan arıza lambda sensörü arızası acık devre

sanırım bu sensör arızalı astra gsı lambda sensörü nerden bulabilirm yardım..

melih
06-10-2011, 19:01
coğu opel parça cıda bulabilirsin veya bosch yetkili servislerlede ürün kodu vererek yardımcı olabilirler zaten orginaline bosch dur. biraz tuzlu olabilir yanış bilgivermek istemem ama sen 100 - 200 arası düşün fiyat olarak

EMG
06-10-2011, 19:02
coğu opel parça cıda bulabilirsin veya bosch yetkili servislerlede ürün kodu vererek yardımcı olabilirler zaten orginaline bosch dur. biraz tuzlu olabilir yanış bilgivermek istemem ama sen 100 - 200 arası düşün fiyat olarak

malesef bulamıyoruz hacı o2 sensörü yok piyasada

melih
06-10-2011, 19:32
malesef bulamıyoruz hacı o2 sensörü yok piyasada

ahh ahh zamanında verecektim sana kısmet olmadı be kanka

kanka bosch ana bayisine sordunuzmu ?? parça yetiren firmayı araştırn internetten ordan sor kanka varsa tr de hangi bayide oldugunun bilgisini verirler ben zamanında izmirde bosch bayisindn almıştım

ecthelion
06-10-2011, 19:42
onun bujisi meme yapmıştır, oraya bi zımpara TAK!

Schumi
07-10-2011, 00:09
Innovate Wideband alıp onun programlanabilir çıkışının o2 simulator özelliği ile beyine girseniz hem Widebandınız olsa hem o2 derdinden kurtulsanız olmuyor mu ?