PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çevirmeye girdim :(

enginetune
03-10-2011, 17:10
bugün gayet sakin yolumda girerken çevirmeye girdim standart ehliyet ve ruhsatımı istediler . Bende verdim belgeler kontrol edildi problem yok diğer polis memuru arabam çalışır haldeyken arkaya geçti egzozu gördü :D gaza basmamı istedi bende birazcık gaza dokundum :D polis memuru pek yazmaya niyeti yoktu açıkçası takmıyordu öğrenci olduğumuzu fark etti sanırım belgelerimi geri verdi ama egzozu gören sana bir gün süre değiştir emniyete gel göster yoksa arkandan hem egzozdan hemde ihtara uymadığından dolayı 240 tl ceza gönderirim dedi :( Bildiğim kadarıyla arkadan ceza yazma kaldırıldı açıkcası bi belge falanda doldurmadı yada plakamı bir yerede yazmadı. Arkadan ceza gönderirler mi ? :beuj:

levent
03-10-2011, 17:12
göz korkutmaya çalışmışlar, birdaha görürsem bağlarım hesabı ;)

enginetune
03-10-2011, 17:18
göz korkutmaya çalışmışlar, birdaha görürsem bağlarım hesabı ;)

bana da öle geldi birde plaka 06 mersinde acayip dikkat çekiyor :D

Yns_Emr
03-10-2011, 17:22
hiç bı şey olmaz

silentpr
03-10-2011, 17:24
eksozun var niye duruyorsunki ?

onn_dear
03-10-2011, 17:26
bana da öle geldi birde plaka 06 mersinde acayip dikkat çekiyor :D

mersinimizin polis amcaları gayet cinstir, kimisi güzel araç bir basta sesini duyalım der, diğeri krom egzoz ucu görse ızdırap olur

maskaran
03-10-2011, 17:27
bana muayene kagıdı doldurdular kaç kere sattım hala çıkacak ohoo bir sürü iş :D

enginetune
03-10-2011, 17:35
eksozun var niye duruyorsunki ?

ankara olsa kaçardım da burası küçük yer anında bulurlar çarşının göbeğinde kolay deil kaçmak :D

Frid
03-10-2011, 17:36
bende seni bir daha buralarda görmemeyim deseydin :D

enginetune
03-10-2011, 17:41
:D ahh gönül neler söylemek ister :D

RsErdi
03-10-2011, 17:47
arkadan ceza yolluyabilir bana yolluyodu ben geri döndüm plakamı almış kacmıstım cevirmeden :D
plakanı yazmıstır o sen gittikten sonra. dur ihtarına uymadı cevirmede fln diye yolluyabiliyor

erhanarici18
03-10-2011, 19:43
ceza yazip baglamaya kalkarsa bile kac bence dur ihtarina uymadigin icin
Ceza gonderir en fazla baglasa daha buyuk masraf

Makinist
03-10-2011, 19:59
Tarsus polisi böyledir. Çünkü 2 tekerli mondialcilere bişe yapamıyolar ama arabaları falan hiç affetmiyolar. Tarsusta kullanılan cadde sayısı zaten sayılı. Mecbur adamın kucağına doğru gidiyorsun :)

2 Sene önce şelale dönüşü elektrik santralinin orada birden çıktı yola. Ehliyet ruhsat falan. Biraz gaza basarmısın. Tamam bastık. Sadece son susturucum vardı. Sonuç..? 128 TL :D

Tam o sırada bi mondialci adamların gözüne baka baka gazlayıp yanımızdan geçti. Buna ne diyorsunuz dedim. Onlarada işlem yapılıyor dedi. Hani..?

enginetune
03-10-2011, 20:02
Tarsus polisi böyledir. Çünkü 2 tekerli mondialcilere bişe yapamıyolar ama arabaları falan hiç affetmiyolar. Tarsusta kullanılan cadde sayısı zaten sayılı. Mecbur adamın kucağına doğru gidiyorsun :)

2 Sene önce şelale dönüşü elektrik santralinin orada birden çıktı yola. Ehliyet ruhsat falan. Biraz gaza basarmısın. Tamam bastık. Sadece son susturucum vardı. Sonuç..? 128 TL :D

Tam o sırada bi mondialci adamların gözüne baka baka gazlayıp yanımızdan geçti. Buna ne diyorsunuz dedim. Onlarada işlem yapılıyor dedi. Hani..?

evet malesef adamların direk kucağında oluyorsun cetvel caddesinde oyüzden bundan sonra ara sokak mod :D

Makinist
03-10-2011, 20:05
evet malesef adamların direk kucağında oluyorsun cetvel caddesinde oyüzden bundan sonra ara sokak mod :D

Ben bide günlerce arkadaşlara eğlence oldum iyimi..? Santralin orda trafik polisini nerden buldun diyorlar :D Bende ilk defa karşılaşmıştım zaten :D

Cimmeria
03-10-2011, 20:06
kaç maç arkadaşlar ne yapıyorsunuz bigün ters bir zamana denk gelirsiniz dura uymadı diye arkadanızdan iki mermi sallarlar bir egsoz yüzünden canınız yanar yapmayın allahaşkına önerdiğiniz şeye bak polis dur dediğinde durma...

allah allah ben mi yaşlanmaya başladım insanlar mı bir garipleşmeye başladı anlamıyorum artık

CARBONDIZAYN
03-10-2011, 20:21
kaç maç arkadaşlar ne yapıyorsunuz bigün ters bir zamana denk gelirsiniz dura uymadı diye arkadanızdan iki mermi sallarlar bir egsoz yüzünden canınız yanar yapmayın allahaşkına önerdiğiniz şeye bak polis dur dediğinde durma...

allah allah ben mi yaşlanmaya başladım insanlar mı bir garipleşmeye başladı anlamıyorum artık

+1905.. :icon_tup:

enginetune
03-10-2011, 20:38
Ben bide günlerce arkadaşlara eğlence oldum iyimi..? Santralin orda trafik polisini nerden buldun diyorlar :D Bende ilk defa karşılaşmıştım zaten :D

:D cetvel caddesi arada çevirme oluyordu bu ara sürekli var Yarenlik alanı lambalar sürekli var ekip makamda sürekli var ekip arada takbaş köyünün orda jandarma inzibat oluyor :) ama akkaten bende rastlamadım santralin orda :D

Makinist
03-10-2011, 20:45
:D cetvel caddesi arada çevirme oluyordu bu ara sürekli var Yarenlik alanı lambalar sürekli var ekip makamda sürekli var ekip arada takbaş köyünün orda jandarma inzibat oluyor :) ama akkaten bende rastlamadım santralin orda :D

Bende en son egzozu söktükten sonra naptım :) Hergün akşam yarenlik alanındaki çevirmeye girdim. Ama eksiksiz her akşam girdim oraya. Hatta durdurmasa bile ben duran arabanın arkasına duruyordum gelsin diye. İnanmican ama bigün bitanesi ruhsatı alıp telsizden anons ediyor merkeze bende duyuyorum ha konuşmaları. Neyse geri geldi ve Pardon..! Biz sizi her akşam durduruyormuyuz..?

Suratım aynen şu şekilde baktım memur beye :D

erhanarici18
03-10-2011, 21:29

kaçmıycamda napcam her ay arabamı bağlatıyım
ota bo..a arabayı bağlıyolar artık istanbulda

Bi1ReD
03-10-2011, 21:40

Aynen benide cevirdiler bende durmadim kactim 69Tl dur ihtarına uymadıgım icin ceza geldi zaten daha fazlasıda olamaz.

Kacarsan 69tl oda %25 pesin odeme indirimi var zaten.

Kacmassan Orjinal egzos 50tl sok tak 20+20 = 40tl Muayene bilmemne 100tl yaktıgın benzin 50tl bide 180tl egzos cezası... NErden baksan 400Tl

Kim olsa durmaz bu durumda :D

gökberk
03-10-2011, 21:42
Kaçın derken polisi görüp de tapagaz yapmayın ...
Salağa yatmaya çalışıp üsturuplu kaçabilirseniz affetmeyin... :D

ulas
03-10-2011, 21:45
ayar vermiş bişey olmaz

erhanarici18
03-10-2011, 22:07
Aynen benide cevirdiler bende durmadim kactim 69Tl dur ihtarına uymadıgım icin ceza geldi zaten daha fazlasıda olamaz.

Kacarsan 69tl oda %25 pesin odeme indirimi var zaten.

Kacmassan Orjinal egzos 50tl sok tak 20+20 = 40tl Muayene bilmemne 100tl yaktıgın benzin 50tl bide 180tl egzos cezası... NErden baksan 400Tl

Kim olsa durmaz bu durumda :D

farka 5te1i bile değil
arkadaşım bağlattı 500 TL yi bulmuş masraf
insanı zorla bu yollara sürüklüyolar

enginetune
03-10-2011, 22:25
Bende en son egzozu söktükten sonra naptım :) Hergün akşam yarenlik alanındaki çevirmeye girdim. Ama eksiksiz her akşam girdim oraya. Hatta durdurmasa bile ben duran arabanın arkasına duruyordum gelsin diye. İnanmican ama bigün bitanesi ruhsatı alıp telsizden anons ediyor merkeze bende duyuyorum ha konuşmaları. Neyse geri geldi ve Pardon..! Biz sizi her akşam durduruyormuyuz..?

Suratım aynen şu şekilde baktım memur beye :D

:D abi sesli güldüm okurken psikolojisi bozulmustur adamların her gün her gün :) bende bundan sonra yarenlik tarafına indigimde slincer takıp gezicem egzoz a :D

Cimmeria
04-10-2011, 08:51
Kaç diyenler şaşırmış herhalde.

Hiç duymadınız mı dur ihtarına uymadığı için vurulan insanları?

Trafik polislerinin belindeki su tabancası değil, saçmasapan yönlendirmeyin insanları.

O vurmasa, asayiş ekibine haber verir üstüme kırdı kaçtı ezmeye kalktı, şüpheli şahıs der terorist der silah gördüm der 1km gitmeden asayiş tarafından yakalanırsınız.

Egsoz yüzünden kaçtığını nerden anlayacak adam...

aynı şeyi ben yazdım yukarda kaçmıycamda napıcam arabamı mı bağlatayım yazdılar :) insanların arabaları canlarından değerli hale gelmiş...

SekoLive
04-10-2011, 09:00
şu ara terör ve polise yapılan saldırılar var... öyle kaçma olayına arkasında bekleyeni anası babası olan girmesin. ateş ederler ve şu durumdada kimse acımaz terörist sandım bastım kurşunu der. ki polislerde tedirgin haliyle. . . .

kaçıp şanslı olan arkadaşlar google dur ihtarına uymadı vuruldu yazıp birkaç haber okusunlar.

ceza ödenir. ilk yazılan siz değilsiniz.

Evrenoz
04-10-2011, 09:46

Haklısın...

Araba bağlatmak yiyebileceğin kurşundan daha önemli..

Ortada bu kadar terör eylemi var iken, zırt pırt bombalar patlar iken polis kendisinden kaçan araca, dur ihtarına uymayan araca kurşun sıksa haksız dersiniz.. Ne bilecek polis kendisinden kaçan adam canlı bomba olmak üzere yola çıkmış bir terörist mi değil mi?

Hadi gençsiniz, "bana birşey olmaz" çağlarındasınız anladık da biraz mantıklı olun, biraz yaptıklarınızın doğuracağı sonuçları düşün, biraz kullanın kafanızı..

Eyüp
04-10-2011, 10:02
Valla geçen sene 2-3kere kaçtım ama oda muayene yüzünden , polislerde birşey yapmadı sağolsunlar :)

Ama bu karışık ortamda kaçmak tehlikeli..

Quantum
04-10-2011, 10:18
Polisten kaçmak nedir yahu.. Dur deyince duracaksınız bunu vay şöyle de vay böyle de diye uzatmak anlamsız.. 500 lira egsoz masrafı çıkacaksa taktırma sen de öyle bangır bangır..

Ofisimin yan tarafında var isparkçı apaçi nin 2000 honda ies i..
Hella flush ları falan geçtim, arabada egsoz yok sanki, onu da geçtim headers bile yok galiba.. Direkt bloktan çıkıyor egsoz gazı sanki.. Öyle bir gürültü.. Ne kadar ses çıkarsa o kadar güçlü arabaya bindim sanıyor armut..

Böyle arabaları durdursunlar da, bağlasınlar da..

SekoLive
04-10-2011, 10:37
yavuz abi aramadan önce kesinlikle video çek ses olduguna dair.

Jem89
04-10-2011, 10:41
Hep şikayetçi dizel tayfası.. Ses çıkmıyo ya bizden.. Kıskanıyoruz :D hahaha :D :D

Benimde 1-2 kere polisten kaçmışlığım var.. Marifet değil tabiki.. Heleki şu aralar böyle bir hareket çok tehlikeli birşey.. Olur olmaz atar bi tane arkadan.. Gelir bulur oda Allah korusun..

Cezalar ödenir muhakkak.. Cezaya verecek paranız yoksa da takmayacaksınız öyle egzos..Takıyorsanız da sonuçlarına katlanacaksınız. :)

Jem89
04-10-2011, 10:44
Kıskanmak mı ahahahah ben egsozla istanbul sokaklarında gezerken bu fd6lı genc muhtemelen misketle veya oyuncak araba ile oynuyordu :D

Ya bırak şimdi, çıkmıyo işte puntodan o ses :D :D hahaha :D Kıskanma rahat bırak çocuğu :D :D

TEQUILA
04-10-2011, 10:50
Polisten kaçarsan, adam senin arabanın modifiyeli araç sahibi olduğunu ve bundan kaçtığnı düşünmez.

Ya üzerinde uyuşturucu vardır, yada kaçak göçeksindir, ya teröristsindir sanar. En iyi polyanna ihtimalle sarhoş olduğunu düşünür.

Polisten kaçıp senin plakanı asayişe bildirirlerde gelir evinden alırlar artık. Bütün TC numarasından ruhsatlar ev adresimize gönderiliyor. En kötü ihtimalle gecenin bir yarısında ailenin evinden polis gelip, alıp götürürse çokmu iyi olur.

Şİmdi şöyle bir dikkat ettim, benim mantığımla düşünen yaş ortalaması hep 30 yaş üstü, kaç diyenler 20-23 yaş aralığı. O yaşlarda hormonlar bu atraksiyonları yaptırıyor ama inanın değmez. Bir gün kör kurşanla güme gidersiniz sadece gazeteye 3. sayfa ahberi olursunuz. Ve bunuda 500 Tl ye araba bağlatmamak için yapmış olursunuz.

Her ne nedenle olursa olsun ailenize, sevdiklerinize vereceğiniz üzüntü ise hiçbir şey ile telafi edilmez..