PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimler SON 1 AYDA eksozdan ceza yedi ?

Maxi
05-10-2011, 07:45
SON 1 AYDA kimler polisten sadece eksozdan ceza yedi yazabilirmi ?

fazla detaya inmeden: ben as950, ben honda crx, ben nissan R34 falan gibi

*
Tanıdık tanımadık herkes eksozdan veya sesinden veya sadece tipinden ceza yemeye başladı, nedir bu takıntı anlamdım, eksoz bir bahanemi ?

emniyet bir genelgemi yayınladı acaba kendi içinde?
parıldayan tüm eksozlara ceza yazın ... dikkat çok ses çıkaran değil

artık trafik polislerimizin alkolmetre gibi DESİBELMETRE ile dolaşmasının zamanı gelmedimi ?

işi makinaya değilde kişiye bırakırsan
İTALYAN ABARTH MODİFİYE FİRMASI ÖNCE EKSOZ (abart eksoz) OLUR
ARADAN 10 SENE GEÇER FİRMA İSMİ DEĞİŞİR ABARTI EKSOZ OLUR.

Bu işin kuralı ve limitleri var
her eksozu krom olana ceza kesilmez bu insanlara başka çözümler ürettirir .

yurt dışından polis manzaraları:

http://www.edmontonjournal.com/technology/5076985.bin?size=620x400s

http://www.troyrecord.com/content/articles/2010/10/11/news/doc4cb29982d8fab559853187.jpg

http://flaglerlive.com/wp-content/uploads/decibel-meter.jpg

RIDVAN
05-10-2011, 07:49
Geçen hafta içi Doğan'la yedim

by_hayali
05-10-2011, 07:55
Honda İntegra(T) :)

turbo&quattro
05-10-2011, 07:56
Hayirdir abi ? :)

emre_
05-10-2011, 08:11
206 1.4 hdi egzosttan bağlandım :D (araç dizel)

kyp_50
05-10-2011, 08:13
Eksozdan olsa yine iyi eksoz kafalığından men ettiler:)

VTEC®
05-10-2011, 08:17
Abi konuyu biraz daha açabilirmisin? bende arkadaşımın 206 ile ceza yemedimde epey bi kulağımı çektiler desem yeridir.

mur_84
05-10-2011, 08:18
egzoz kafalığından bağlanan bir sürü araç gördüm son zamanlarda..

bu yüzden pazar günü söktürdüm.. civic 1.4 is.. ;)

kerem54
05-10-2011, 08:18
Chewrolet Kalos' la yedim bende =(

Sh4rk
05-10-2011, 08:23
gecen gun arkadasın dızel arabası ıle yedım

artık durumu sız dusunun :D

milksop
05-10-2011, 08:25
e36 m3.. eksozdan ceza yedim, plakadan bağlandım.

beni bağlayan polis arkadaşlar bu aralar çok dikkat ettiklerini kesinlikle aracın orjinalliğinden dışını cıkıldıysa hemen bağlıyorlar gibilerinden baya bi laf söyledi. herkez çok dikkat ediyormuş bu aralar bütün bölgeler yani. özellikle anadolu yakası.

bugra_0101
05-10-2011, 08:29
focusla yedim kafa var diye

Alican
05-10-2011, 08:31
Egsoz olmadığı halde egsozun çok bağrıyor dediler bende yedim.

+1 Civic

bykarakus
05-10-2011, 08:36
benimde bugun egsozum takılıcak :D katları iptal ettim iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum :) hadi hayırlısı

silentpr
05-10-2011, 08:45
tanıdık tanımadık herkes eksozdan veya sesinden veya sadece tipinden ceza yemeye başladı, nedir bu takıntı anlamdım, eksoz bir bahanemi ?

emniyet bir genelgemi yayınladı acaba kendi içinde?
parıldayan tüm eksozlara ceza yazın ... dikkat çok ses çıkaran değil

artık trafik polislerimizin alkolmetre gibi DESİBELMETRE ile dolaşmasının zamanı gelmedimi ?

işi makinaya değilde kişiye bırakırsan
İTALYAN ABARTH MODİFİYE FİRMASI ÖNCE EKSOZ (abart eksoz) OLUR
ARADAN 10 SENE GEÇER FİRMA İSMİ DEĞİŞİR ABARTI EKSOZ OLUR.

Bu işin kuralı ve limitleri var
her eksozu krom olana ceza kesilmez bu insanlara başka çözümler ürettirir .

peki napalım şimdi sokağa çıkıp trafik polisimi avlayalım yada klavye başında asalım keselimmi? Terimlerimde yanlış anlaşılmasın avlamaktan kastım çevirmede durup böyle ceza kesemezsiniz mi diyelim atar gidermi yapalım polislere? Asmak kesmek burda sövmek ama elimbelim bağlı oturmakmıdır.Eksozlu t5miz var cezayemedim eksozdan durdurdular bende evraklarımı ehliyetimi evde unutmuşum 1 koşu getireyim dedim çevirmeden çıkıp kaçtım polisede nazikçe söledim bakakaldı garibim.

otuzdört
05-10-2011, 08:53
peki napalım şimdi sokağa çıkıp trafik polisimi avlayalım yada klavye başında asalım keselimmi? Terimlerimde yanlış anlaşılmasın avlamaktan kastım çevirmede durup böyle ceza kesemezsiniz mi diyelim atar gidermi yapalım polislere? Asmak kesmek burda sövmek ama elimbelim bağlı oturmakmıdır.Eksozlu t5miz var cezayemedim eksozdan durdurdular bende evraklarımı ehliyetimi evde unutmuşum 1 koşu getireyim dedim çevirmeden çıkıp kaçtım polisede nazikçe söledim bakakaldı garibim.

- Adam sana cık ahkam kesmi demiş. Sıkıntıyı dile getirmiş sen ne anlatıyorsun.

silentpr
05-10-2011, 09:02
- Adam sana cık ahkam kesmi demiş. Sıkıntıyı dile getirmiş sen ne anlatıyorsun.

onun zaten farkındayım bende kendi çapımda çözüm ürettim ama devlete nekadar yazarsan yaz ne kadar söylersen söyle sonuçta bir bildikleri var ve ondan vazgeçmiyorlar türk polisimizin (benim babamda polisti) pek hoşgörülü pek pratik zihniyetli olduklarını sanmıyorum bir gelişkenlik yok sanki gitgide mutasyona uğrayan insan tipine gidiyorlar ilk insan izleminimi görüyorum adamlarda bende şikayetçiyim kardeşim babam okadar yıl çalıştı aha en yakınımda örnek görüyorum ya biliyorum polisin ne halt olduğunu

kusura bakmayın mesaj başlığında detaya inmeden denilmiş posta yazı yazmıyorum başka:icon_tup:

onursumer
05-10-2011, 09:17
polisten ses olcumu istiyorz diyebilme hakkımız varmı ?

by_hayali
05-10-2011, 09:19
benim araba çoğu standart arabadan sessizdi, adama diyorum abi bak ses çıkmıyo o zaman niye taktın onu diyo bana :)

Selman
05-10-2011, 09:20
Banada oem egsozumla yazıyorlardı biara zor yırttım. Düz borunun zırıltısı bile ceza yazmalarına yetiyor.

gurlekyasin
05-10-2011, 09:23
geçen hafta içi aldım cupra yı istanbuldan,sabah 05:50 de adanaya gırdım,07:30 da iş yerine giderken polisler hayırladı :)

Ome_RS
05-10-2011, 09:28
son bi ayda bana gelen eksozdan baglı araclar

honda civic 1.4 honda s2000 peugeot 206hdi laguna dci megane rs clio rs seat leon astra gsi

enginetune
05-10-2011, 09:28
Direkten döndü ama arkamdan yazmıslarda olabılır :) real egzoz vardı daha headırs ı deıstırmeden uyardılar guzelce :) bundan sonra ara sokaklardan gıdecegım :)

34tb9544
05-10-2011, 09:29
1.6 ies Turbo silincer var takarız dedik bagliycaz dedi emniyet kemerinden ceza kesti saldi ama gercek ceza eksozdu

YavuzNaz
05-10-2011, 09:31
Trafikte AB standartları adı altında yapılacak uygulamalar geçenlerde böyle yayınlanmıştı.
Hükümetin Meclis'e sevkettiği tasarıya göre, artık yol kenarlarına dikkat dağıtan panolar kurmak ve yağmurlu havalarda su birikintilerinin içinden geçip kaldırımdakileri ıslatmak yasak olacak.? Yayalara su sıçratan ve korna çalan ceza ödeyecek, ışıkların çevresinde reklam panosu olmayacak. Artık trafiğe de AB standartları geliyor.

Hükümetin Meclis'e sevk ettiği tasarıda, trafik yasalarında var olan ama yaptırım uygulanmayan birçok kuralı AB normlarıyla uluslararası güvence altına alıyor.

Tasarıya göre; karayolları kenarlarına, trafik işaretlerini az görünür veya etkisiz kılacak, yol kullanıcılarını şaşırtacak, trafik güvenliğine zarar verecek pano, ilan, işaret veya cihazı kurmak yasaklanacak.

Anons-trafik güvenliğinde yayalar da en az sürücüler kadar sorumlu olacak. Buna göre, yayalar karşıdan karşıya geçerken daha uzun güzergâhı tercih etmeyecek, oyalanmayacak, dümdüz karşıya geçecek. Geri vites lambaları arkadan gelenleri rahatsız edecek, gözleri kamaştıracak şekilde olmayacak. Her motorlu araca, park edildiğinde önemli bileşenlerinden birinin devre dışı kalması veya bloke edilmesi sayesinde hırsızlığı önleyen bir cihaz takılacak.

Anons-uygulama kapsamında kaldırım işgallerinin de önüne geçilecek. Kaldırımlara araç park edilmeyecek. Market ve kafeler başta olmak üzere işyerleri kaldırımlara masa ve sandalye gibi yayaların geçişini zorlaştıracak hiçbir şey koyamayacak. Yayaları ıslatana ceza geliyor Taşıtların egzosuna özel cihazlar taktırarak yüksek ses çıkarmasını sağlamak, korna çalmak, yüksek sesle müzik dinlemek, yağmurlu havalarda su birikintilerin içinden geçip kaldırımdakileri ıslatmak da yasak olacak. Sürücüler toz kaldırarak da yayaları rahatsız edemeyecek.
(alıntıdır)

Diyadin
05-10-2011, 09:34
Desibel ölçümünü bende mantıklı buluyorum.

Örneğin Supersprint susturuculu çoğu araç devletin bünyesinde bulunan veya trafikte gezen kamyonlarlardan daha sessizdir.

Ayrıca polisler sadece ucu krom eksozlu araçları alıyorsa Mercedeslerin Bmwlerin ve türevi bütün lüks arabaların bağlanması lazım.

Owner89
05-10-2011, 09:37
Geri vites lambaları arkadan gelenleri rahatsız edecek, gözleri kamaştıracak şekilde olmayacak.
bu iyiymiş:)

svtec
05-10-2011, 09:43
şayet ben lüks bir aracın durudurulup bağlandığını hiç görmedim.. neyse eleştiriler gelir :D ama tek şunu bilirim ne olursa olsun kaderimiz taşrada lise okumuş 2 sene ıvır zıvır eğitim almış belki açık lise mezunu zihniyeti belli olmayan ben polis oldum adam hası benim tribinde kedini bi *** zanneden ben bilmez merkez bilir zihniyetli honda civic araca seat leon diyebilen kendi bildiginin yanlış olduğunu söylediğinde hırslanıp çocuk gibi davranabilen kahve ye gelip bedava olduğunu bildiğini için ayranın üstüne çay içen kişilere kişilere emanet karayollarındayız onlar haklı biz kimiz..

edit : çocuk gibi hırsı çok yaparlar abi eksoz kafası dersin vay anam ben bilmiyormuısyum seni bağlayayımda sen gör :D yaşanmış bir olaydır..

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/nn_4.jpg

resimde görülen aracın katalog resmi ...
bu adamın aracında ... adam bunu gösteriyor
bak ben aldım böyle bu araç böyle satılıyor.. olmaz söktürcen diyor bizimki..

zihniyetinin amk senin.. neysee

PaSHa-brk
05-10-2011, 09:58
geçende valde hanımın aracına egzosdan ve fardan ceza yazmışlar şaşırdım,orjinal egzosu olan elentraya böle bi ceza nasıl olur die celallendim ve tanıdıklar sonucu cezayı iptal ettirdim.ceza yazan memurlar birde güzel fırca yedi :D

0zan
05-10-2011, 10:21
Olayın tek çözüm yolu şudur;

Ceza yiyen tüm arkadaşlar yetkili sulh ceza mahkemesine itiraz edecekler ve mutlaka bir iptal kararı çıkacaktır. İşte bu karar emsal olacak, en azından egzoz ucuna ceza kesilmesi gibi keyfi uygulamaların önüne geçilecek.

Daha sonra herkes "aslı gibidir" kaşeli mahkeme karar örneğini yanında arabasında bulunduracak, iptal kararını göstermenize rağmen size aynı sebepten ceza yazacak memur Türkiye sınırlarında yoktur,

Avlarım kovalarım mevzusu bir yana yukarıda yazdıklarım memurun sınırsız takdir hakkını sınırlamak adına yapılabilecek tek çözüm yoludur. İtirazlar hiç sonuçlanmasa bile yapılan başvurularının sıklığı nedeniyle mevcut keyfi uygulamaların sonu gelebilir.

Diğer yandan; mahalle arasında bağırta çağırta gazlayanlar için yapılabilecek hiç bir şey yok.

vtecburhan
05-10-2011, 10:28
yaaw 1 saat once İŞYERİME gelen evragı actımkı oda ne :)
66 tl

arkadan yazmıslar :)

acıklama kısmında : dügün konvoyunda gürültü cıkarıp rahatsız etme yazmıslar :D

Selman
05-10-2011, 10:29
yaaw 1 saat once İŞYERİME gelen evragı actımkı oda ne :)
66 tl

arkadan yazmıslar :)

acıklama kısmında : dügün konvoyunda gürültü cıkarıp rahatsız etme yazmıslar :D

sanadamı geldi:D

vtecburhan
05-10-2011, 10:30
sanadamı geldi:D

1 saat once geldı ulen dedım bıdaha dugunmu :D :D

Selman
05-10-2011, 10:31
1 saat once geldı ulen dedım bıdaha dugunmu :D :D

pilavı yerken öyle demiyodun ama :hehe:

vtecburhan
05-10-2011, 10:32
pilavı yerken öyle demiyodun ama :hehe:

neyse ben bu evragı dırek ayhana gondereyım o halletsın :D :D
gelının annesı hala soruyormus zaten kımdı onlar dıye :)))

Emre İlbi
05-10-2011, 11:05
Ozan abi güzel yazmış, çok doğru bir yol olacağını düşünüyorum,

ben ekzos'dan değilde, Cam filmiden yedim, az daha APP'den bağlıyordu,
olay sadece ekzos değil, film ve APP'de var işin içinde,

Kayseri trafik şube müdürüyle 3 ay önce yaptığım görüşmede,
Ekzos, film ve APP olan araçların "modifiyeli araç" olarak nitelendirildiğini söylemişti,
traji komik bir durum :D

bir abimin aracı orjinal çift ekzoslu, Makine mühendisleri odasından onay alana kadar kaç ceza yediğini unuttum :D

bir diğer abimin aracıda orjinal 4 çıkış ekzoslu, Oda aynı şekilde çok ceza yedi,
en son arabanın fabrikasından yazı geldi, öyle kurtuldu ceza yemekten :D

Son olarak sırf ekzosdan aracı bağlanan bir sürü arkadaşım var,
ben çok bağıran eksozları sevmem ama sesi az çıkan ancak tatlı bir ses alabileceğim, bunun yanında performans alabileceğim ekzosları çok severim,
lakin taktıramıyorum, sırf polislerdeki katılık yüzünden :cool:

Spook
05-10-2011, 11:08
tüv onaylı bir egszost aldıysanız üzerinde çkıkardığı sesin db sini görebilirsiniz. zaten bu egzostlar dışardan tüv onayı ile geldiyse ceza eşik sınırında yada altındadır.

Ama bunu nasıl anlatırız bilmiyorum.

B.Koçer
05-10-2011, 11:11
Şu dolmuslarda olan rüzgar sesi çıkaran egzozları tek tek avlayıp polise götürüp ceza yazdırasım var kafa mikiyor .

bykarakus
05-10-2011, 11:11
Polislere inat komple düz boruM ve custom özel ''savaş''son susturucumla yollardayım :)

AhmetDncr
05-10-2011, 11:12
bende yedim eksozdan

The_Doctor
05-10-2011, 11:13
bnde yedm 205 le geçen hafta

BlackEmperor
05-10-2011, 11:13
egzozdan yiyordum park cezasına çevirdim. parlak krom remus :) GTC turbo

tugrul
05-10-2011, 11:14
eksozdan men yedim. m3

turbo16
05-10-2011, 11:16
dün muyane den geçtim tavan siyah egzozda var 1 kerede geçtim..:D

opel corsa cdti

fuatvts
05-10-2011, 11:19
2 hafta önce sanırım egsozdan arabayı bağlıyolardı iki yalan dolan alttan girdim üstten çıktım emniyet kemeri yazdırabildim:)

bykarakus
05-10-2011, 11:20
egsozun para cezası ne kadar ???

som306
05-10-2011, 11:22
ben geçen sene 306 varken düzboru egzost filtre ile gezdim yemedim,egzosu kopmle orjinale çevirdim sadece filtre vardı tesisatı duymuşlar egzost var diye 6 polis yolu kesip durdurdular.Birde plakaların çerçevesi kesik diye yazdı bide film:)
yakın zamandada Si'a taktım egzost şimdi tekrar orj taktım.orj susturucuya düz boru en iyisi.durdursa bile egzost çürük dersin:D

mad_max1978
05-10-2011, 11:23
para cezası yine iyide, aracın trafikten men edilmesi çok kötü yaw:(

tuner faruk
05-10-2011, 11:39
Corollanın orjinal egzoz sesine alışkınlar galiba düz boru ve orjinal son susturucuyla kompresöre bindirip çevirme yapan ekibin yanından geçtim biride dönüp bakmadı :D:D

pepecura
05-10-2011, 11:44
sese falan bakmıyorlar , yaşa ve araca bakıyorlar.

ukku
05-10-2011, 11:48
audi a3,
eksozdan 2 kere bağlandım 1 ay içinde :D
hem de görüntüsünden. ses yok :)

Hakan Burak
05-10-2011, 12:01
Körfez'de eksozdan ceza alan hiç bir araba görmedim. Arkadaşımda Pug 106 GTi vardı düz boru Katalizör İptali ve son susturucu vardı. Slincer olmasına karşın Abarth Eksozlu Tofaşlardan bile daha fazla ses çıkartıyordu :D orda burda eksoz patlatıyordu Slincer'i çıkartıp ama hiçmi hiç ceza yemedi. Bende yeni taktırdım ama onca dolaşmama rağmen hiç ceza yemedim. Ben memnunum bizim burdaki polislerden :D

Ranthor
05-10-2011, 12:01
Ben sanırım, eski egzozumu geri istiyorum, oem görünüşlü sessiz, tam bana göre

Tuncay
05-10-2011, 12:06
egzoz ucundan aracım bağlanmıştı 2 hafta önce

ulas
05-10-2011, 12:08
ben değil ama bi arkadasım benim vts 2 ile yedi :D silencer olmasına ragmen

fatihcakin
05-10-2011, 12:10
Arkadaşların çogu istanbulda galiba

hasan çağri
05-10-2011, 12:10
Valla sırf o yüzden akşam çıkarken 2 kere düşünoyrum bazı yerlerden geçmiyorum :)

Şimdi ss egzoz aldım boru çapınıda küçültücem ki sesi azaltın daha az dikkat çeksin belki kolay yırtarım diye.

Boost Up
05-10-2011, 12:14
Arabamın arka cam ve arka yan camlarıı renkliydi, bende gittim ön yan camlar ve ön cama film çektirdim. ön cam 1 ön yanlar 2 ama arkayla aynı oldu arabanın ampul gibi belli oluyo gündüz. Egzoz ucuda var ama orjinalinden.. bakalım, öpmeseler bari:D

h.guroglu
05-10-2011, 12:16
en güzeli düz boru sona orjinal susturucu bu şekilde cezadan yırtarsınız yada benim gibi komple stoc binip her çeirmede pişmiş kelle gibi sırıtcanız memura :D:D

mrtngn
05-10-2011, 12:24
Arkadasımla bulustuk yanımdan ayrıldıktan sonra eve dönerken egzozdan yemiş Vti ile ...

Simdi 2.kez egzozdan yine yerse menmi oluyor arac??

Edit: 4 gün önce oldu olay..Ayrıca polisin söyledigi cümle "valiligin kesin emri var egzozlu,modifiyeli tüm araclar hakkında işlem yapılsın" bunu demişler.

pureal
05-10-2011, 12:25
Chewrolet Kalos' la yedim bende =(

dostum önce kendini üyelerimizi tanıyalım bölümünde bir tanıtsan hiç fena olmayacak...ilk mesaj buraya olmamış sanki :D

Onuralp
05-10-2011, 12:25
Ben sanırım, eski egzozumu geri istiyorum, oem görünüşlü sessiz, tam bana göre

Apexi Noir falan mıydı?

Melih-Ö
05-10-2011, 12:27
Yaylada arkadaşın 106 yedi egzozdan yunuslar çevirip anons etti 1 ay olmadı :)

berkred
05-10-2011, 12:28
motorsikletlere niye bişey demiyolar?

RottingChrist
05-10-2011, 13:46
geçen hafta sonu pazar günü etiler, baltalimanı, bebek, beşiktaş ve levent te 20 ye yakın race motosikleti sahibini şahinler tarafından durdurulmuş vaziyette gördüm. diğerleini bilemiyorum ama beşiktaşta gördüğüm 3 lü grup egsozdan dolayı polis ile haraletli tartışma içerisindeydi. polis anlamıyor yoshimura specten :alright:

motorsikletlere niye bişey demiyolar?

Cliosportve
05-10-2011, 14:18
Ben geçen Sakaryadan İstanbula dönerken İzmitte çevrildim
Polisler çok efendi çok beyefendiydiler...
Aracımda otto son susturucu var silencer takıktı
Çift mühür APP var
Filmde var
APP yi sordu kabartmalı plaka takmışsın dedi
Dedim çift mühürlü arabayı bu şekilde aldım
Görmeyelim mi diyorsun yani dedi
Est. olur mu sökeyim dersen sökeyim dedim :)
Yavaş git yollar dolu dedi saldı :)

GokhanE.
05-10-2011, 14:33
Ankarada da polis arkadaslar tetikteler,aracimi haftada 1 cikartiyorum artik,onda bile sikinti yasiyorum.oturdugum mekanin valesine benim aracimi sorup ne zaman geldi vs. gibi sorular soruyorlar,park halinde oldugu icin sineye cekseler de "plakani aldik yolda karsilasmayalim " diyerek gittiler sagolsunlar.

nitrO_Oxide
05-10-2011, 14:37
Bizde baglattık vtec2 yi egzozdan çengelköyde 1 ay oldu sanırım

eser
05-10-2011, 14:41
Ara ara cevriliorum bu nasil 106 eksoz yok flim yok diolar :)

F.Esen
05-10-2011, 14:42
s2000 le ***** cezasız ay gecmiyor...

kickbuttowski
05-10-2011, 14:45
[... Artık trafiğe de AB standartları geliyor.

Anons-uygulama kapsamında kaldırım işgallerinin de önüne geçilecek. Kaldırımlara araç park edilmeyecek.
... (alıntıdır)

niye avrupada yasak miymis kaldirima park etmek?

OnurGTI
05-10-2011, 14:54
Beni geçen akşam Esenler'de çevirdi trafik ekip.. Aha dedim bu karışıklıkta bağlandık şimdi egzozdan iyimi.. Geldi evrakları aldı, baktım eğildi ışıkla plakalara bakıyor.. APP'de mühür arıyomuş, bak abi çift mühürlü dedim.. Tamam dedi evraklarımı verdi, gidebilirsin dedi.. Egzozum o kadar bağırmasına rağmen egzozla ilgili hiç ama hiç bişey söylemedi.. 51mm. düz boru + OttO titanium..

ensoztrk
05-10-2011, 15:32
Ben geçen Sakaryadan İstanbula dönerken İzmitte çevrildim
Polisler çok efendi çok beyefendiydiler...
Aracımda otto son susturucu var silencer takıktı
Çift mühür APP var
Filmde var
APP yi sordu kabartmalı plaka takmışsın dedi
Dedim çift mühürlü arabayı bu şekilde aldım
Görmeyelim mi diyorsun yani dedi
Est. olur mu sökeyim dersen sökeyim dedim :)
Yavaş git yollar dolu dedi saldı :)

Bizim buranın polisleri iyidir:) illaki var asıp kesen ama anladığım kadarıyla bu uygulama istanbulda çok üst seviyelerde.

Bone-crusheR
05-10-2011, 15:35
ben kuşadasında oturuyorum 106 headers duz boru hks son var coskuyu veriom arada belediye onu garaj şehir içi fark etmiyo :D 4. senem 1 defa ceza yedim oda kuşadasında degil

Cıhat YAVAS
05-10-2011, 15:46
1 ay içinde 2 defa yedim eksoz'dan ceza daha ne desem ki?

Ronin_
05-10-2011, 15:48
m.köyde amcamın 206 hdi inda eksoz ucundan yemek üzereydik.öyle abartı birşey de değil. oval ufak bi uç olmasına rağmen...polisi zor ikna ettik sonuna kadar bastık traktör sesinden başka birşey cıkmayınca ikna oldu polis... nası bi zihniyet anlamadım gitti...

Vtec_2
05-10-2011, 15:57
Benım aracımdada orta susturucu yok orjınal egzos. Gecen hafta aksam 11 gıbı atasehır shell ın orda trafık cevırdı. ***** bır gaz ver bakalım dedı, ses gelıyor ama bısı dıyemıyor orjınal egzos oldugundan...Bu ara yıne denetım cok sıkı... Egzos cam fılmı artık kaptıgına cezayı yapıstırıyorlar.

alperkirman
05-10-2011, 16:45
allah şükür çevirmeye bile girmedim :)
ama bizim arkadaşlar içinde bitane seat leon mk1 2tanede astra gsi trefikten men
ama bu sefer polis haklı egzoz değil doğal gaz borusuydu bizimkiler :D:D

ZaZy
05-10-2011, 16:48
+1 87 Golf Dizel

S.Özeren
05-10-2011, 17:09
geçen hafta dizel arabanın kaputu açtırdı filtre varmıymış diye bakıcakmış :D daha sonra egzoz kafası var dedi bağlıcam orjinal olduğuna inandırdım bıraktı ki gerçekten orjinal , garip durumlar

Mikrop_Ali
05-10-2011, 18:34
son bir ay değilde 3 ay oldu teg'de plaka yok ve egzoz var diye. hala ödemedim..

ErmanArseven
05-10-2011, 18:39
2 typer 1 vtec ile düğün konvoyuna katıldım benim eg de egzos vs yok 1 hafta sonra eve ceza geldi düğünde çevreye zarar verme diye adam aradan birtek bana yazmış ceza diğerlerinde bişey yok hayır egzosun olsa ham yemicem cok zoruma gitti :(

seref1
05-10-2011, 22:49
şuan üsküdar tarafına gelmeyin.patsonun caddesinde 2 yönlü bekliyo ekipler geleni alıyo. bi arkadasımı bağlamışlar otoparka gittim abartmıorum 5 dkda bir araba gelio ticari taksilerde dahil egsoz kafasından bağlıolar

Alper_
05-10-2011, 23:02
vanalı egzoz alıp ucunu kesip, dirsek kaynatıp kullanıcam bu gidişile :)

deeperblack
05-10-2011, 23:05
Yaşasın varex ve beraberinde satın alınan huzur :) ilk zamanlar silencer takacak yer yok diye üçgen egsoz uçlarına deliriyordum. Şimdi iyiki böyle yapmışlar diyorum.

Boost Up
05-10-2011, 23:12
Cumhur abi film cam mevcut mu sende?

deeperblack
05-10-2011, 23:15
Cumhur abi film cam mevcut mu sende?

Evet arka camlarımda 2 numara var. 3 senedir 1 kere yedim oda sabah 08:15 te hiçbirşey bulamadı inat olsun diye yazdı allahtan men etmedi.

D.CaN
05-10-2011, 23:30
Modifiyeli araçların hepsini bağlayın diye talimat gelmiş sanırım :D
Stock Powaa rahattayız çok şükür =)

samet_61
05-10-2011, 23:40
bennnnnn neyse soktum artık egzostu :D ffıltre sesı ayrı bı zewk

ibratice
06-10-2011, 01:02
arife günüde beni maltepede egsozdan men etmişlerdi.

gökberk
06-10-2011, 01:05
Jandarma Trafik ekipleri dubaları toplayıp giderlerken ben de çevirmeye girdim.
Egzoz ucundan dolayı ceza yazabileceğini ama şimdilik uyardığını belirttiler...

cabrioleter
06-10-2011, 01:08
yıl sonu yaklaşıyor devletin bütçesinde açık olmasın acaba?

LegenD-R
06-10-2011, 02:01
Dün köprü trafiğinde Altunizade ayrımında bağladılar aracıma. Biri şikayet etmiş..

Musti PoweR
06-10-2011, 02:04
valla ben şubattan beri motorda egzozla geziyorum , biri çevirip ne ceza yazdı ne bağladı. çok şükür :D

S.Özeren
06-10-2011, 05:14
valla ben şubattan beri motorda egzozla geziyorum , biri çevirip ne ceza yazdı ne bağladı. çok şükür :D

bizim bu taraflar çok sıkıntısız o konuda bi ara sadece s2klara takmışlardı onlarda söktüler egzozlarını sıkıntı kalmadı :D geri kalanlara kolay kolay bulaşmıyolar

Onuralp
06-10-2011, 07:11
yıl sonu yaklaşıyor devletin bütçesinde açık olmasın acaba?

Her yıl sonu olur böyle, siz söyleyince aklıma geldi benimde.

erhann
06-10-2011, 07:50
performans eksoz satmak yasal vergi aliniyorda kullanmakmi yasal degil ???

civic_ef
06-10-2011, 09:30
ben kuşadasında oturuyorum 106 headers duz boru hks son var coskuyu veriom arada belediye onu garaj şehir içi fark etmiyo :D 4. senem 1 defa ceza yedim oda kuşadasında degil

AYDIN merkezde itina ile ceza yazabiliyorlar bulvarda dikkat özellikle :) arkadaşımın 206 sına yazmışlardı.

mur_84
06-10-2011, 09:51
ön plakam takılı değil kaşınıyorum galiba takayım bugün fırsat bulursam bizim buralar biraz sıkıntılı bugünlerde..

Bone-crusheR
06-10-2011, 09:53
AYDIN merkezde itina ile ceza yazabiliyorlar bulvarda dikkat özellikle :) arkadaşımın 206 sına yazmışlardı.

aydına geldimmi bulvara girmeden geçiyorum cok mecbur oldummu sessiz sedasız geçiyorum bulvar cezada meshurdur :D

darkred
07-10-2011, 11:56
Dün bu kervana bende katıldım arkadasımın YJ 0425 106 GTI ı ile 1500 devirde tın tın giderken desibelmetre gibi kulakları olan bir polis amca 100 metre öteden düdük öttürdü durdurdu geldi cezayı yazdı ve gitti....

onurars
07-10-2011, 12:18
her sene eylül-ekim-kasım-aralık aylarında forumda konuşuluyor cezalar bağlamalar sebebi bütçeye para aktarımı resmen

KM_562
07-10-2011, 13:44
+1 Typer , bursada yaşayıp yakın yada uzak çevremden son iki ayda ceza yemedim diyen yok. Saolsunlar bursa emniyetinde kıl memur çok , istanbul gibide büyük mekanlarımız yok, belirli yerlerde takılabiliyoruz doğal olarakta memurların en kıllarını oralara görevlendiriyorlar sinek uçurtmuyor tabiri caizse :S şahsen bni konusturmadı bile 3 dk sürdü cezayı yazıp 1 hafta gecici izin belgesi doldurması.

olcay_bora
07-10-2011, 14:30
bn hayatım boyunca yemedim ama bncede aletle gezmeleri gerekio etraftan duyduklarım bile canımı sıkıo

rcpyldz
07-10-2011, 22:27
vtı gayrettepe sivil trafik saolsun:)

@Hondacı34

Derman
07-10-2011, 22:34
gecen haftalarda nette bişeyler yayınlandı....gürültülü,ses cıkartan butun egsozlara ceza gelecek diye..hatta devamında yuksek sesle muzık dınleyenlere diye devam edıyordum....

EfeTopcu
07-10-2011, 22:38
integrayla sadece eksoz başlığı var diye arabanın stock sesinden kıllandılar yazmaya kalktılar bizede

Serkan06
07-10-2011, 22:54
benim eksoz yok ama filtre eksozdan çok bağırıyo, her sabah köşkün önünde yardırıyom, yakında bizide öpücekler anlaşılan...

OnurAvci
07-10-2011, 23:00
Eksoz ucuna yazılan cezaların iptali mümkün mü? Gürültü çıkaran birşey olmadığından belki paçayı kurtarma durumları vardır.

otomania
07-10-2011, 23:18
1 ay önce egzosdan yedm

Mutu
08-10-2011, 00:34
şayet ben lüks bir aracın durudurulup bağlandığını hiç görmedim.. neyse eleştiriler gelir :D ama tek şunu bilirim ne olursa olsun kaderimiz taşrada lise okumuş 2 sene ıvır zıvır eğitim almış belki açık lise mezunu zihniyeti belli olmayan ben polis oldum adam hası benim tribinde kedini bi *** zanneden ben bilmez merkez bilir zihniyetli honda civic araca seat leon diyebilen kendi bildiginin yanlış olduğunu söylediğinde hırslanıp çocuk gibi davranabilen kahve ye gelip bedava olduğunu bildiğini için ayranın üstüne çay içen kişilere kişilere emanet karayollarındayız onlar haklı biz kimiz..

edit : çocuk gibi hırsı çok yaparlar abi eksoz kafası dersin vay anam ben bilmiyormuısyum seni bağlayayımda sen gör :D yaşanmış bir olaydır..

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/nn_4.jpg

resimde görülen aracın katalog resmi ...
bu adamın aracında ... adam bunu gösteriyor
bak ben aldım böyle bu araç böyle satılıyor.. olmaz söktürcen diyor bizimki..

zihniyetinin amk senin.. neysee

Haha subarucuların röportajını okumuştum, kataloğu gösteriyoruz, hani aracın tamamiyle fabrikadan çıktığı gbii olduğunu göstermek için karşılığında "bana arabayı mı satacaksın ne yapalım kataloğu diyorlar" yazıyordu :D

blow07
05-12-2012, 17:32
abilerim arkadaşlarım sizlere birşey danışmak istiyorum.

Bugün aracıma silencer eksoz taktım. Silencer sökükken fena ses geliyor. Ama silencer varkende pek fazla bir ses gelmemesine rağmen korkuyorum. Polisin bana ceza yazmaya hakkı var mı ? Aracım Saxo VTS 2 Ekzantrik-piston vs. herşey var . Eğer polis bana ceza yazmaya kalkarsa desibel aleti ile ölçüm yaptırmak istiyorum desem bi faydası olur mu ?

Sorma sebebim CBR250R'mda akrapovic eksozumun susturucusu takılı olmasına rağmen 2 kere eksozdan ceza yemiştm artık fobi oldu bende.

!KO
05-12-2012, 17:37
abilerim arkadaşlarım sizlere birşey danışmak istiyorum.

Bugün aracıma silencer eksoz taktım. Silencer sökükken fena ses geliyor. Ama silencer varkende pek fazla bir ses gelmemesine rağmen korkuyorum. Polisin bana ceza yazmaya hakkı var mı ? Aracım Saxo VTS 2 Ekzantrik-piston vs. herşey var . Eğer polis bana ceza yazmaya kalkarsa desibel aleti ile ölçüm yaptırmak istiyorum desem bi faydası olur mu ?

Sorma sebebim CBR250R'mda akrapovic eksozumun susturucusu takılı olmasına rağmen 2 kere eksozdan ceza yemiştm artık fobi oldu bende.

yazar ses cıkmıyo dersende banane der orjınal degıl der yazar yaniii her turlu yazaar :D

blow07
05-12-2012, 17:40
yazar ses cıkmıyo dersende banane der orjınal degıl der yazar yaniii her turlu yazaar :D

vay adi herifler yaa :D Şehir içi artık kabus oldu benim için. :icon13:

Hyjal
05-12-2012, 17:41
performans eksoz satmak yasal vergi aliniyorda kullanmakmi yasal degil ???

Performans egsozlarının neredeyse hepsinde "Off-road use only" ibaresi vardır , yani trafik dışında kullanılsın diye satılıyor aynı şekilde bazı araçların performans amaçlı ayarlanabilir beyinlerinde de yazıyor.Yakında bağlanmadım , bağlanana Allah sabır versin ::(

mertkaral
05-12-2012, 17:42
İzmirde kucukyalı'da oturuyorum ic tarafta kırcıcegı var gecen haftalarda her egsozlu arabayı kapattılar cogu 106 206'ydı bu aralar sakin allahtan burdan gecicekler dikkatli olsun :)

erdem325
05-12-2012, 17:54
cahiliik yuzunden kurunun yaninda yas da yaniyor bence..
butun mesele bu..
gercekten gurultu yapan, ses limitinin disinda olanlara yazsinlar eyw ama eksozun goruntusune bakip anlamadan dinlemeden yazmaninda cahillikten baska bir aciklamasi yok bence..
oem eksoza yazilirmi yahu, stock dizel arabaya eksozdan ceza mi yazilir..
ama yaziyorlar..
kimse eksoza yada sese de bakmiyor bence, aracin tipine ve kullanicisinin yasina bakip geciriyorlar..

benim sahsi dusuncem,
ya araca yapilan degisiklikleri ruhsata isletebilme imkanimiz olmali, yani bu marka eksozu aldim, bu araca taktim deyip, gerekli birimin desibel kontrolu yapip uygunsa onay vermesi ve bu onayi ruhsata islemeleri yada polisin elinde desibelmetre olmali ve gercekten rahatsizlik veren ile vermeyeni birbirinden ayirmasi gerek..

blow07
05-12-2012, 17:56
cahiliik yuzunden kurunun yaninda yas da yaniyor bence..
butun mesele bu..
gercekten gurultu yapan, ses limitinin disinda olanlara yazsinlar eyw ama eksozun goruntusune bakip anlamadan dinlemeden yazmaninda cahillikten baska bir aciklamasi yok bence..
oem eksoza yazilirmi yahu, stock dizel arabaya eksozdan ceza mi yazilir..
ama yaziyorlar..
kimse eksoza yada sese de bakmiyor bence, aracin tipine ve kullanicisinin yasina bakip geciriyorlar..

benim sahsi dusuncem,
ya araca yapilan degisiklikleri ruhsata isletebilme imkanimiz olmali, yani bu marka eksozu aldim, bu araca taktim deyip, gerekli birimin desibel kontrolu yapip uygunsa onay vermesi ve bu onayi ruhsata islemeleri yada polisin elinde desibelmetre olmali ve gercekten rahatsizlik veren ile vermeyeni birbirinden ayirmasi gerek..

Polis desibelmetre ile ölçüm yapmazsa bu polisi şikayet etme şansımız var mı ? :beuj:

B.Koçer
05-12-2012, 18:11
Giulietta çift cıkıs egsoz araç dizel ceza 154 tl :) Eski konuymuş ama olsun valideye kesmiş ..

BthnKrkt
05-12-2012, 18:45
Ne zamandır yazasım vardı uygun konu yoktu son körfez organizasyonuna giderken körfezin içinde bi grubun içine düştük egsoz çatırdata patırdata bayağı rahatsız ediciydi hatta o olalydan sonra polisler yolu keser diye düşünmüştüm. Araçlar Vtec, Type, SI, Golf ve bi kaç araç daha vardı: Belki sitedendirler ama çok rahatsız ediciydi.

ruudvan
05-12-2012, 18:50
honda civic men olmamasına ragmen aracımda baglandı.men edıldı.

edit :eski konuymus.

burakcan
05-12-2012, 21:08
aslında egsoz dan işlem yapılabilmesi için sesden dolayı şikayet olması lazım ama malesef ülke gerçeği tek polis olayı tespit eder yargılar ve cezayı keser malesef