PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satmalı mı, Satmamalı mı?

Osman Bahadır
05-10-2011, 18:36
91 model, severek bindiğim, orjinal bir İntegra'm var. Ondan aldığıım hazzı başka çoğu yeni model araçtan alamıyorum. Onunla uğraşmayı seviyorum. Arada sırada parça sıkıntısı çekmek canımı sıksa da önce çıkmacılara selam edip hal hatır sorduktan sonra, amerika yolları taştan deyip rötarlı da olsa parçamızı buluyoruz. Lakin;

Yıl sonuna doğru 7-8 ay süreli yurtdışı görevine gidiyorum. Dönüşte muhtemelen İstanbul merkeze geçeceğim. Ankara'da hertürlü işimi halledebileceğim eş-dost servisler vardı. İstanbul'da bu işler zor olacak tabi ki. Ayrıca İstanbul trafiğinde de kaskosuz araca binmek riskli geliyor bana. İntegra'nın da yaşı *****. Kasko hak getire...

Bu durumda ihtimaller şunlar;
- Gitmeden arabamı satıp, döndüğümde sıfır, dizel C segmenti birşeyler alabilirim. Lakin gerek yol tutuşuyla, gerekse tarzıyla integramı ararım diye düşünüyorum.
- Arabamı kapalı bir garaja çekip döndüğümde İstanbul'da bir şekilde İntegra'ma binmeye devam edebilirim. Bu durumda modifiyeye de bütçe ayırabilirim. Ama İstanbul'da muhtemelen garaj ve servis sıkıntım olur. Şimdiki kadar arabama zaman ayıramayabilirim. Sadece haftasonları binebilirim arabama.
- İntegra ikinci aracım olur. Küçük, dizel, az yakan B segmenti bir araba alır, şehiriçinde binerim. Bu durumda da iki aracın masrafları ve çoğunlukla yatan bir araba beni yorabilir.

Başka alternatifler de türetilebilir.

Ford C-max'im de vardı. İntegra'yı alınca babama verdim onu. Memlekette o biniyor. Geri de almak olmaz. Ama c-max tecrübemde gördüm ki maliyet kaygısıyla üretilen yeni model otomobiller benim integram kadar dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü olmuyor. 20 yaşındaki integramda debriyajından tutun da egsozuna kadar, dinamosuna kadar herşeyi orjinal haliyle sapasağlam çalışırken 2005 model arabanın değişmeyen mekanik parçası kalmıyor.

Bir de işin psikolojik yanı var. Şöyle ki, integraya binince mutlu oluyorum :) Her gören, her binen arabayla ilgileniyor. Garip bir duygu. Sıfır bir focus, veya corolla sıradan bir şirket arabası olacak hem kendi gözümde hem de herkesin gözünde...

Bir de araba 20 yaşındayken şimdi satmazsam ileride zaman ayıramadıkça dökülmeye başlarsa hepten başıma bela da olabilir bu yaşlı kurt endişesi geliyor bazen aklıma.

Genel vaziyeti özetlemeye çalıştım. Sizce bu durumda hangi seçenek daha mantıklı? Ne yapmalı? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

turbo&quattro
05-10-2011, 18:41
Arabamı kapalı bir garaja çekip döndüğümde İstanbul'da bir şekilde İntegra'ma binmeye devam edebilirim. Bu durumda modifiyeye de bütçe ayırabilirim. Ama İstanbul'da muhtemelen garaj ve servis sıkıntım olur. Şimdiki kadar arabama zaman ayıramayabilirim. Sadece haftasonları binebilirim arabama. Madem cok seviyorsun arabani bir sekilde elinde tutmaya calis.Ayrica Ist;da garaj ve parca sikintisi yasayacagini sanmiyorum.

Ome_RS
05-10-2011, 18:42
İstanbulda da honda servisi cok teg kullanan arkadasta cok istanbulda servis ve parca yönunden sıkıntı yasıyacagınızı sanmıyorum.
modeli ve motor hacmi yuzunden yıllık vergisi sizi üzmez.
sadece sigorta için cok para yatırıcaksınız yıllık 300tl civarı bu sıkıntı olabilir.
ayrıca satsanız 10-11 lira para eder o para eklenerek alıcagınız arabadan bu kadar keyif alabilirmisinz bilmem bir baglılık sözkonusu
ben olsam durumum iyiyse aracım orjinal satılmaya değmiyecek bi aracsa saklamayı düşünürüm kullandıgım sürecte yurtdısından getirdiğim parcalar ile revize ve güncelleme yaparım

Ahmet Saraçoğlu
05-10-2011, 18:42
düşünmeden ikinci bi dizel arar ve integramı muhafaza etmeye devam ederdim.(nası seviyosam integraları sahiplenmişim 5 dakkada , integram demişim :D )

Osman Bahadır
05-10-2011, 18:50
Aslında benim de düşüncem tutmaktan yana. Ama dönünce iş temposu çok daha yoğun olabilir. Araba benim için sadece bir ulaşım aracı konumuna gelebilir(ki bu benim hayatımın geri kalanını mutsuz bir şekilde geçirmeme sebep olur :) )

Ama açıkcası oybirliğiyle herkesin "satma dursun" diyeceğini düşünmemiştim :) Belki birileri "ne yapacaksın o külüstürü, sat gitsin" der de aklımı çeler diyordum :) Yoksa bizim tegle gönül rızasıyla ayrılacağımız yok.

_FrKn_
05-10-2011, 18:54
bu kadar sevdiğim arabamı satmazdım heralde . istanbuldada aynı kolaylık sağlanılır bi süre sonra.

levent
05-10-2011, 19:04
istanbulda belkide yedek parça işini daha rahat çözebilirsin abi, ben olsam bu kadar sevdiğim arabam olsa satmam açıkçası :) hele ki mutlu oluyorsan içine oturunca bile, o duygu paha biçilemez birşey bana göre :)

Osman Bahadır
05-10-2011, 19:19
Dostlar, kıymetli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Genel eğilim satmamak yönünde anlaşılan.

Şöyle kaba bir hesapla, araba ikinci araç olarak yatsa bile senelik masrafı herşey dahil 500-1000 tl arasında olacak ki makul bir seviye sayılabilir.

Varsa diğer arkadaşların yorumları, okumaktan memnun olurum.

levent
05-10-2011, 19:27
Dostlar, kıymetli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Genel eğilim satmamak yönünde anlaşılan.

Şöyle kaba bir hesapla, araba ikinci araç olarak yatsa bile senelik masrafı herşey dahil 500-1000 tl arasında olacak ki makul bir seviye sayılabilir.

Varsa diğer arkadaşların yorumları, okumaktan memnun olurum.

sigara kullanıyorsan 1 yıllık sigara parasından daha uyguna çıkıyor yani abi bak :rolleyes:

Osman Bahadır
05-10-2011, 19:31
sigara kullanıyorsan 1 yıllık sigara parasından daha uyguna çıkıyor yani abi bak :rolleyes:
:D

Sigara kullanmıyorum. Bu integra da benim kötü alışkanlığım der sineye çekerim artık :D n'apalım...

timucintt
05-10-2011, 19:31
satma bence... ben sattığıma pişmanım integramı şahsen... ama durumlar bunu gerektiriyordu :)

JDM VTİ
05-10-2011, 19:33
Bende sattığıma pişmanım, satma derim abi, teg gerçekten çok çok iyi bir araba.

He bu arada gti-6 yı aldığım için de çok şanslıyım diyorum o konuda da yanlış anlaşılmasın sadece ikisini aynı anda tutmak hiç fena olmazdı :D

ERkut 205
05-10-2011, 20:01
Kullanımı ve hazı sizde bukadar bağımlılık haline gelmiş aracınızı muhafaza etme şansınız var ise,bunun yanında dizel temiz bir araba ile günlük işlerinizi görebiliyor iseniz varsın dursun 2. arabanız olarak

CinAli_06
05-10-2011, 20:03
valla kardeşim bence arabanı seviyorsan satma sonra çok pişman olacaksın satarsan. bide tabi çok zorlamayacaksa maddi durumunu. ben sattım sattıktan sonrada binpişman mı diyim lanet mi ettim diyeyim çok pişman oldum ki komple motorunu felan sfırlamıştım temiz 10 sene rahat binerdim. çok seviyordum benimde aracım 1994 model Accord Ex'ti. o arabanın konforunu rahatını sıfır araba aldık onda bile bulamadım öyle diyeyim. TEG içinde Parça konusunda istanbulda ankaradan daha az sorun yaşarsın bence ve servisler ankarada 2-3 servis dışında anlayan eden yok arabalardan. Parkıda çok dertme sevdiğin arabandan vazgeçme cidden çok üzülür pişman olursun.

Schumi
05-10-2011, 22:48
Yanına üst segment bir dizel alabiliyorsanız kalsın. Ama alt segment dizel alabilirseniz ancak yanına bence satın ve üst segment bir dizel alın.

Osman Bahadır
05-10-2011, 22:51
Yanına üst segment bir dizel alabiliyorsanız kalsın. Ama alt segment dizel alabilirseniz ancak yanına bence satın ve üst segment bir dizel alın.

Açıkcası döndüğümde muhtemelen C segmenti bir şirket aracı haftaiçi kullanımımda olur. İkinci bir araca ihtiyacım da kalmayabilir bu şekilde.

SekoLive
05-10-2011, 22:54
bence aranzda böyle bi bağ varsa aracnızı satmayın istanbuldanda bu kadar korkmayın trafik vardır ama ankaraya göre daha tecrübeli şöförleri ve şeritli yolları vardır. kaza nezaman nerede gelicek bilinmiyor :) il seçmez yani.
(kimse ankara fanatikliği yapmasın yanlısa cekemsin yazdıgımı 2008de 1ay kaldık ve cok sıkıntı cektik yol konusunda üstümüze kıranlar solda sellektör attıgında frene basp duranlar şerit olmadıgı için yolda üstüne doğru gelenler bazı kırmızı ısıkda duruyorz diye sellektör atıp camdan el cıkaranlar vardı :D )

Osman Bahadır
05-10-2011, 22:56
Peki arkadaşlar, Ankara'da arabayı yaklaşık 7 ay kadar nereye bırakabilirim sizce? Eşden dosttan bakınıyorum kapalı apartman garajı olan var mı diye ama... Olmadı bir otoparkla anlaşırım. Daha pratik bir alternatif var mıdır?

Chatin
05-10-2011, 22:56
Gülü seven dikenine katlanır sevgili o.b.k. Zaten genel müdürlüğe geçersen sana kiralık olarak bir araç ve ayda kullanman gereken bir yakıt tutarı verilir. Bu durumda kasko bakım masraflarını da kiralama şirketinin üstünde olur. Ha oldu ki şirketin sana araba vermedi. En güzel iş İstanbul trafiğinde rahatça manevra yapabildiğin rahatça sokak arasına koyup gidebileceğin ve rahatça park yeri bulabileceğin bir dizel/lpg li araçtır. Bana kalırsa da bunu satma ve kendine otomatik vites küçük bir dizel al gitsin(derim). Ki İstanbul'a gidiyorsun. Hiç belli olmaz. İstanbul'da ileri yıllarda bir İntegra hastası gelip ne güzel bakımlı araba hoca bunu bana sat ben de senin gibi bakayım der o zaman da satabilirsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Edit: Arabayı KKM nin oraya dip köşeye çeksen bile 7 ay boyunca kimse sallamaz. Arada tozunu falan alsın arkadaşların yeter:) Ben de kontrol ederim dilersen.

fa'R'uk
05-10-2011, 22:59
herkez satmamandan yana ama satmakta herşeyin sonu değil millet 50 yıllık eşinden ayrılıyor bu araba bu kadar zor olmasa gerek istanbul için dizel yüksek model bir araba daha mantıklı

Osman Bahadır
05-10-2011, 23:01
Gülü seven dikenine katlanır sevgili o.b.k. Zaten genel müdürlüğe geçersen sana kiralık olarak bir araç ve ayda kullanman gereken bir yakıt tutarı verilir. Bu durumda kasko bakım masraflarını da kiralama şirketinin üstünde olur. Ha oldu ki şirketin sana araba vermedi. En güzel iş İstanbul trafiğinde rahatça manevra yapabildiğin rahatça sokak arasına koyup gidebileceğin ve rahatça park yeri bulabileceğin bir dizel/lpg li araçtır. Bana kalırsa da bunu satma ve kendine otomatik vites küçük bir dizel al gitsin(derim). Ki İstanbul'a gidiyorsun. Hiç belli olmaz. İstanbul'da ileri yıllarda bir İntegra hastası gelip ne güzel bakımlı araba hoca bunu bana sat ben de senin gibi bakayım der o zaman da satabilirsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Edit: Arabayı KKM nin oraya dip köşeye çeksen bile 7 ay boyunca kimse sallamaz. Arada tozunu falan alsın arkadaşların yeter:) Ben de kontrol ederim dilersen.

Hocam sen de mi odtü'lüydün? :)

Bak aklıma gelmemişti odtü. En güvenli yer odtü olur valla... Hızıroğlunun orda tek arabalık bir yer var, önünde demir var. Olmadı oraya bırakırım. Gerçi yağmurda çamurda kalmasa, kapalı yerde beklese daha güzel olurdu ama... Bakalım, kapalı otopark bulamazsam mecburen odtü'ye bırakırım artık.

Schumi
05-10-2011, 23:07
Şirket araba veriyorsa kalsın canım araban. Nie satıyosun. :D

Ronin_
05-10-2011, 23:14
ben olsam satardım...yurtdışından gelince hal durum imkan nasılsa ona göre birşeyler yapardım.. olmadı tekrardan bir teg alırdım...

SOMEONESPECIAL
10-10-2011, 12:42
Yokmu bu teg ın fotoğrafları filan ?

Osman Bahadır
10-10-2011, 12:48
Yokmu bu teg ın fotoğrafları filan ?

DH'den kalma fotoğrafla ilgili batıl inançlarımız var bizim :)

Bugün çekeyim :) Akşama eklerim.

TigeR
10-10-2011, 16:25
Bakalım, kapalı otopark bulamazsam mecburen odtü'ye bırakırım artık.
abi sonra bomba yüklü araç filan sanmasınlar :D yetkili birine söylemek gerek :)

SOMEONESPECIAL
10-10-2011, 16:31
Satsam mı satmasam mı ? 4. Teg i alsam mı almasam mı
ikilemini epeyce yaşadım bende.

Olumlu olumsuz yönlerini karşılaştırarak karar vermek lasım.
Benim TEG de ki vazgeçilmez kriterim sunroof olması tek yönlü olmasına rağmen.

Ama kendimi; yaşını, parça sıkıntısını (ki arka camı bile var şu an piyasa da)
Yan camlarındaki çizikleri düşünüp almamak adına kendimi bu aşktan soğutuyorum.

Satma konusuna gelince de insan sattıktan sonra pişman oluyor söylemeden
edemeyeceğim.

Kısaca olsa bi dert, olmasa bi dert :)

Osman Bahadır
10-10-2011, 20:10
Bugün arabamla biraz gezdik. Egsoz muayenesini ve sızdırmazlık testini yaptırdık. Haftasonuna da muayenesini yaptırırım.

Resim isteyen arkadaşlara birkaç resim göstermek için dandik telefon kamerasıyla bir haftalık tozuyla birkaç resim çektim. Bir ara pasta-cila geçmeyi düşünüyorum. O zaman çok daha parlak, çok daha güzel bir rengi olur. O zaman da eklerim fotoları.

http://b1110.hizliresim.com/11/10/10/15833.jpg

http://b1110.hizliresim.com/11/10/10/15841.jpg

http://c1110.hizliresim.com/11/10/10/15852.jpg

Aslında ben net'e foto koymazdım ama techturkey'de durum biraz farklı. Buradaki insanların nazarı değmez diye düşünüyorum. Siz yine de bir maaşallah deyin :)

LPG sızdırmazlık istasyonundan sonra karlıkçıya denk geldim. Marşbiyelere birşeyler uydurabilirmiyiz diye baktık. Alttan kriko yerleri, şasinin puntolu çıkıntı ucu hoş görünmüyordu. Ama sade, düz birşey olsun istiyordum. Kafama göre bulamayınca varolan bir e30 kalıbını biraz uzatıp benim arabam için marşbiyel döktüler.

http://b1110.hizliresim.com/11/10/10/15875.jpg

Şimdilik bantlı duruyor. Mat siyaha boyalı. Yakında gövde rengine boyatırım. O zaman güzel durur diye düşünüyorum.

Velhasıl, ben bu teg'den ayrılamayacağım galiba. Gümrükten parçalarım da geçmiş. Oyalanmaya devam:)

Osman Bahadır
10-10-2011, 20:17
Bu arada arabanın arkası yüksek. Düşecek. Ayrıca arka tampona da ek gibi birşeyler düşünüyorum. Yoksa bu şekilde çok kısa kaldı. Önümüzdeki hafta da onuu ayarlarız. Ölçüp biçtiririm yine, kafama göre döktürürüm.

!KO
10-10-2011, 21:58
amaan abi dhye koyma sakın fotoları :D

Osman Bahadır
11-10-2011, 10:52
amaan abi dhye koyma sakın fotoları :D

DH'ye foto yok :)

Zaten epey zamandır uğramıyorum DH'ye.

SekoLive
11-10-2011, 10:54
nedir bu dh deki foto olayı yaw :D
maşallah aracınıza tt yorumu yapcam biraz basılması lazım :D

timucintt
11-10-2011, 11:15
Jaspery green tegde ne kadar muhteşem duruyor arkadaş tegde en sevdiğim renk... ahh ahhh eski arabamı özleidm şimdi... satma bence bu güzelliği.....

Osman Bahadır
11-10-2011, 11:46
nedir bu dh deki foto olayı yaw :D
maşallah aracınıza tt yorumu yapcam biraz basılması lazım :D

Donanımhaber'de kim ne zaman arabasının fotoğrafını koysa kısa zaman içinde arabasının başına bir iş geldi. Bu yüzden DH'de pek kimse arabasının fotoğrafını paylaşmaz. Biraz da sanırım çok büyük, aşırı misafir ziyaretçisinin olmasıyla alakalı. Foto koyduğun anda anında google 1. sayfadasın :)

Arabanın önü benim için son noktaya kadar basıldı zaten. Lastik-çamurluk arası kapandı. Bundan sonrası sürter. Arkası kaldı. Şu anda gümrükte de coilover kitlerim var. Onlar gelince istediğim gibi hallederim yükseltip alçaltma işini.

Teşekkür ederim. :)

Jaspery green tegde ne kadar muhteşem duruyor arkadaş tegde en sevdiğim renk... ahh ahhh eski arabamı özleidm şimdi... satma bence bu güzelliği.....

Satar mıyım hiç abisi :) Hem satsam elime geçecek para bana büyük imkanlar sunmayacak. Dursun teg'im. İkinci araba olur, haftasonu binerim en azından.

Aslında ben önce alışamamıştım bu renge. Temiz birşey bulalım derken bunu bulduk, rengine bakmadık, aldık. Ama şimdi çok seviyorum bu rengi teg'de. Komple boyatmayı düşündüm bir ara. Ama başka renk bulamadım boyatacak. İleride de boyatacak olursam muhtemelen yine aynı rengine boyatırım.

Osman Bahadır
30-10-2011, 14:51
29.10.2011 günü saat 00.40 itibariyle memleketimdeki evimin önünde park halindeki Ford C-max ve Honda İntegra araçlarıma alkollü bir sürücü yüksek süratle çarptı. Ford C-max pert oldu. Hasar görmeyen parçası kalmadı. Integra da arkasından ve sol yanından hasar aldı. Hasar büyük. Parça fiyatları aracın piyasa değerini aştı.

Karşı taraf alkollü olduğu için sigortayı devreye sokmayıp davacı da olmamamız için anlaşarak iki aracımı da satın almak istiyor. Anlaşabilirsek her ikisini de piyasa değerinden alkollü vatandaşın babasına satacağım. Aksi takdirde sigortadan işlem başlatıp şikayetimizi ve davamızı sürdüreceğiz. Pazartesi son gelişmeleri aktarırım.
...

Ford büyük hasarı arkadan aldı. Arka koltuk ön koltuğa dayandı. Sağ tarafı ağacı devirdi, sol tarafına da çarpan aracın sağ tarafı tekrar çarptı. Önü öndeki dobloya çarptı. Motor dahil hasarlı.

Detaylı fotoğrafları cihan ve anadolu haber ajanslarından daha almadım.

http://img822.imageshack.us/img822/1089/grnt023wv.jpg

Komşumun 2011 Doblosunda 15 bin TL'lik hasar oluştu. Ön ve arkada hasar var. Amortisörleri dahi patlamış. Önünde Honda İntegra'm vardı.

Herşeyden sakındığım, yıllardır boyasız bindiğim araçlarım hurda haline geldi.

Bu başlıkta da konu olan integram da muhtemelen pert haliyle satılacak.

trgy
30-10-2011, 14:54
çok gecmiş olsun :(

Jeandan-R
30-10-2011, 14:56
Geçmiş olsun Bahadır abi, pm attım

Osman Bahadır
30-10-2011, 15:02
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Alkollü araç sürücüsü halen yoğun bakımda. 5 aylık bebek sahibi. Yazık etmiş kendine de ailesine de. Araçtan ancak itfaiye yardımıyla çıkarılabildi. Aracın yanına ilk giden kişi olarak ambulans, polis ve itfaiyeyi ben çağırdım.

Fotoda hasarlar pek görülmüyor. Pazartesi araçların ayrıntılı hasar fotolarını eklerim.

orkuteren
30-10-2011, 15:13
çok geçmiş olsun diyelim,birde bu fotoğraf koyma işine ciddi olarak inanın

BaDCaT
30-10-2011, 15:18
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Alkollü araç sürücüsü halen yoğun bakımda. 5 aylık bebek sahibi. Yazık etmiş kendine de ailesine de. Araçtan ancak itfaiye yardımıyla çıkarılabildi. Aracın yanına ilk giden kişi olarak ambulans, polis ve itfaiyeyi ben çağırdım.

Fotoda hasarlar pek görülmüyor. Pazartesi araçların ayrıntılı hasar fotolarını eklerim.

Gecmis olsun..ne kafasiz insanlar var..deli gibi icip direksiyon basina geciyorsun üstelik yeni dogmus bir bebegin var..bu adamin cocuguna bakmasini bekler misin simdi ?

Teg'e de üzüldüm her ne kadar honda sevmesem de temiz ve sahibinin gozbebegi bir arabaymis..olsun en azindan size birsey olmamis ve ya komsunuza boyle dusunelim bari..yerinizde olsam davanizi surdururdum bu insanlara en buyuk cezalar verilmeli

UNAL
30-10-2011, 15:26
Geçmiş olsun ya.Bu kadar sevdiğiniz aracınızın bu hale gelmesi üzücü

Osman Bahadır
30-10-2011, 15:26
çok geçmiş olsun diyelim,birde bu fotoğraf koyma işine ciddi olarak inanın

Foto koyma konusu pek de hurafe değil galiba. Gerçi ben integra'nın fotosunu koydum, ford pert oldu. Ford'un fotosu hiçbir yerde yoktu. Ford da boyasızdı. Ona yazık oldu.

Gecmis olsun..ne kafasiz insanlar var..deli gibi icip direksiyon basina geciyorsun üstelik yeni dogmus bir bebegin var..bu adamin cocuguna bakmasini bekler misin simdi ?

Teg'e de üzüldüm her ne kadar honda sevmesem de temiz ve sahibinin gozbebegi bir arabaymis..olsun en azindan size birsey olmamis ve ya komsunuza boyle dusunelim bari..yerinizde olsam davanizi surdururdum bu insanlara en buyuk cezalar verilmeli

Dava açma konusuna gelince. Alkollü şahsın babası "Allah onu bebeğine bağışladı" diye gözümüzün önünde ağladı. Ne kadar ben de baştan çok sert düşünsem de sonuçta mağduriyetim giderildikten sonra, alkollü araç kullandığı için de kamu davası açıldıktan sonra ayrıca dava açma konusunda kararsız kaldım. Bakalım. Yaklaşımları olumlu. Ama durum ne gösterir, önümüzdeki günlerde belli olacak.

Osman Bahadır
30-10-2011, 15:31
Geçmiş olsun ya.Bu kadar sevdiğiniz aracınızın bu hale gelmesi üzücü

Bu hale gelmesi neyse, trafikte olsa o da neyse de, ama evimin önünde duran arabam alkollü birisi tarafından bu hale gelince insan üzülüyor bir hiç uğruna diye... Tek tesellimiz yarım saat önce ailecek içindeyken park ettiğimiz arabamın içinde olmayışımız.

Low-Rider
30-10-2011, 15:50
çok geçmiş olsun

Selman
30-10-2011, 15:54
Büyük geçmiş olsun.

kickbuttowski
30-10-2011, 16:12
gecmis olsn arabanizdan bu sekilde ayrilmak zorunda kalmaniz cok uzucu.. kaza yapan surucuyede allah yardim etsin her ne kadar yedigi cok iyi bir .. olmasada en azindan ailesinin canini yakmaz insallah..

Ozzy45
30-10-2011, 16:12
gelmiş geçmiş olsun can'a gelecegine mala a gelsin üzücü bir durum

Ayrton Senna
30-10-2011, 16:38
büyük geçmiş olsun,inşallah o sürücüyüde Allah bebeğine bağışlar.

ALPER-VNS
30-10-2011, 16:38
edit: araba gitmiş bile geçmiş olsun :S

uqr
30-10-2011, 16:56
Geçmiş olsun. :(

speed
30-10-2011, 18:26
hay allah çok üzüldüm.....geçmiş olsun umarım sıfır zararla kapatırsın bu kazayı....

levent
30-10-2011, 19:19
Abi geçmiş olsun, hakkaten sizlere veya komşunuza birşey olmaması işin tek olumlu yanı. Bu arada aranızda anlaşma işini de garantiye almadan hareket etmeyin derim, bu devirde kimseye güven olmuyor *****.

Seneler önce aynı olayı babamın arkadaşı yaşamıştı, bomba patlamış gibi ses çıkmıştı olay anında. Komserin ehliyetsiz oğlu Rover 400 ile vurmuştu tanıdığımızın aracına, biz onlardayken bi yaz akşamı..

Foto olayına bende aynı kanıdayım, art niyet olmasa bile insanların nazarları değiyor bence.

ErenErdem
30-10-2011, 19:21
geçmiş olsun, tek teselli ailenizle size birşey olmaması

fuatvts
30-10-2011, 19:32
çok geçmiş olsun....

SekoLive
31-10-2011, 08:48
obk cok cok geçmiş olsn üzüldüm :( gelen mala gelsin allahdan babasıda sahip cıkms sorununuz çözmeye yanaşmış. inş vuran vatandaşda vefat etmez rabbim cocuguna bağışlar inş.

Rockford
31-10-2011, 09:13
maddi olarak integradan gelecek paraya ihtiyacın yok ise satma. ben 7 yıldır ayda yılda bir bindiğim si a sahibim
satsan 10civarları ediyo zaten o paraya ihtiyacın varsa maddi olarak satmak zorundaysan satılır yoksa hiç gerek yok aracın kazasız düzgün bildiğin araçsa memnunsan dursun kenarda.
zaten mtv falanda komik rakamlar biliyosun bakım maliyeti acaip düşük kenarda tutmanın.

edit: tüm konuyu okumamıştım size geçmiş olsun yaralıya da allah şifa versin her ne kadar alkolle kaza yapana üzülmesem de allah ailesine çocuğuna bağışlasın

gabxer
31-10-2011, 13:23
Geçmiş olsun Osman abi.
İnşallah daha güzelini alırsın.

honour35
31-10-2011, 13:31
hondayı satmayın, toplanabilecek vaziyette değilmi peki? serviste yaptırın, ödesinler hasarını..

by_hayali
31-10-2011, 13:38
geçmiş olsun üstad üzüldüm valla :(

Osman Bahadır
01-11-2011, 14:01
Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkürler.

Karşı taraf çamura yatmaya başladı bile. Hiç güven vermiyorlar. Olayı sigortaya ve mahkemeye taşıyorum.

Ford'un son hali;

http://img692.imageshack.us/img692/2559/10078674p.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/6018/93689105.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/4657/24489911.jpg
http://img412.imageshack.us/img412/8004/37575765.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/562/74076250.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/527/62890115.jpg

Arabayı gören eksper ile diyaloğum;

Ben: Bu araba kesin pert mi şimdi?
Eksper: Bu araba (pert)^n (pert üzeri en) olmuş zaten.

İntegra da pert.

SekoLive
01-11-2011, 14:31
gün yüzüyle daha fena bi görüntü olmus....

integra ne durumda?

bide vuran şahıs taburcu oldumu acaba...

BaDCaT
01-11-2011, 14:37
en iyisini yaparsin mahkemeye tasi...acimamak lazim boyle insanlara duygu sömürüsü ile kurtarmaya calisiyorlar sadece

Fırtına_siR
01-11-2011, 14:52
Abi Çok Geçmiş Olsun Bende Mahkemeye taşıman kanaatindeyim çünkü o adam karısını çoluğunu çocuğunu düşünmüyosa senin düşünmen bana göre mantıksız :S

cMg
01-11-2011, 15:31
Çok geçmiş olsun

_FrKn_
01-11-2011, 15:49
geçmiş olsun :(

sasuuke
01-11-2011, 17:42
Çok geçmiş olsun ...integra ne durumda

berkay_aydin
01-11-2011, 17:46
Geçmiş olsun :( En kötü kazanız böyle olsun

Mikrop_Ali
01-11-2011, 19:52
satma arabanı bencede dursun sonra pişman olursun..

edit: ilk postu okumuştum sadece. şimdi baktım son sayfaya büyük geçmiş olsun.. ne olursa olsun alkol alıp direksiyona geçen adama acımıcaksın kesinlikle ver mahkemeye..

turbo&quattro
01-11-2011, 20:01
Camura yatmaya calisiyorlarsa 5 aylik cocuk fln dinlemeyip surundururdum onlari..

Cok gecmis olsun.

Ufuk
01-11-2011, 20:02
Off çok geçmiş olsun.Hem teg'e hemde c-max'e üzüldüm.

Schumi
01-11-2011, 20:06
Abi Çok Geçmiş Olsun Bende Mahkemeye taşıman kanaatindeyim çünkü o adam karısını çoluğunu çocuğunu düşünmüyosa senin düşünmen bana göre mantıksız :S

Camura yatmaya calisiyorlarsa 5 aylik cocuk fln dinlemeyip surundururdum onlari..

Cok gecmis olsun.

Aynen katılıyorum. Direk mahkeme ve sigorta konularına başvurun.

snan1910
01-11-2011, 20:11
çok geçmiş olsun osman abi.çok üzüldük.umarım sorunsuz atlatırsın bu olayı..

ErenErdem
01-11-2011, 20:20
fotoğrafları gördüm tekrar geçmiş olsun, bana kalırsa da hiç kimseye güvenmeyin c-max in tutarını kaskonuzdan alın, kasko parası yoksa bile karşı taraftan alır, integra için ise karşı tarafın trafik sigortası ve mahkeme gözüküyor :(

işin üzücü yanı mağdur olan sizin olmanız, tekrar geçmiş olsun.

honour35
01-11-2011, 21:13
arkadaş ya kimbilir kaç km hızla girdide bu araç bu hale geldi? yazıktır günahtır ya.tegin durumu nedir peki?

fsunnetci
01-11-2011, 22:20
Çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm olanlara:(
Eğer TEG'in ciddi bir hasarı yok ise sigortaya verme çünkü değerinin çok altında para öderler sana 5000TL'yi geçmez yani çünkü bizim araçların kasko değeri 5600TL olarak gözüküyor yani pert durumunda sigorta firması bu rakamı baz alacaktır bilgin olsun...:rolleyes:

RSBurak
01-11-2011, 22:33
benim legacy piyasadaki çoğu araçtan donanımlı en fazla 8 bin liraya satabilirm aracı yerine bu özellikte araç yok bu tür araçlar zamanının en iyileri kanısındayım ve bir gün mutlaka lazım olur diye düşünüyorum satıp ah keşke integram olsaydı demek kadar kötüsü olamaz herhalde bizde ilk araç olarak clio var uzun yollarda hep legacy'imi arıyorum eski meski ama yayla gibi araba :) garaja çekilip h.sonu veya özel günlerde binilebilir diye düşünüyorum istanbul trafiğinde kullanmadıkça sorun çıkartacağını sanmıyorum sağlam araçlar sonunda
edit:Geçmiş olsun son resimleri görmedim Allah beterinden korusun.

GokhanE.
02-11-2011, 00:48
Ben de seneler once tanimadigim bir kavsaga hatali cikarak kazaya karismistim,trafik akisina gore hatali bendim ama karsi tarafin trafikte tolere edemicegi bir hata degildi.herneyse karsi tarafin surucusu alkolluydu ve esiyle zabit tuttuk bu zabitin yeni ciktigi zamanlar,ben bunlari hatali yerden ciktigim icin gormezden gelip kaskom var diyerek zabiti tutup hasarimi yaptirmistim. Olaydan 3hafta sonra arayarak sizin durumunuz iyi biz o gun magdur olduk diyerek para istediklerinde kimseye iyilik yapilmamasi gerektigini anladim.suan orda polis cagirip alkol tespiti yaptirmadigima pismanim.size diyecegim sudur ki;yan yatti camura batti vs diyerek kiviriyorlarsa acimayin,geregini yapin.

Osman Bahadır
04-11-2011, 08:44
Takip eden, cevap yazan, geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Karşı taraf çek, senet öneriyordu araçlara karşılık. Ben de evrakla uğraşamaz, o riske giremezdim. Fiat'tan araç satın aldım. Onlar da fiat'a evrakla bir şekilde ödediler. Dün itibariyle C-max ve integra'nın satışını verdim. İkisi karşılığında da 2012 model fiorino emotion 95hp+start&stop mistik gri aldım. Bu şekilde iki aracım da piyasa değerini bulmuş oldu. Yaklaşık olarak integra 12 bin TL, c-max 22.5 bin TL değerini bulmuş oldu.

1.3 multijet motoru oldum olası hep sevmişimdir. 95 hp'lik versiyonu astra J'de var. Fiorino'yu ancak taşıyor. İşimizi görür umarım. Fiorino da kasa olarak fiat'tan öte bir araç olarak görünüyor bana. Çünkü üç marka ortak üretimi bir kasa. Ama tabi ki sonuçta aklımızda sıfır araç almak yoktu. Hele de iki aracı birlemek hiç yoktu. Ama bu başlıkta da belirttiğim gibi yurtdışı meselesi vardı. Integra'yı ne yapalım derdinden bu şekilde kurtulmuş olduk. Dönüşte kafama göre bir araç bakarım artık. Fiorino'ya da ailem biner.

Bu şekilde olması en azından beni zarardan kurtardı.

Karşı taraf yoğun bakımdan çıktı. Muhtemelen birkaç güne evine gönderirler. Durumu iyi. Allah onun babası gibi babayı herkese nasip etsin. Adam araçları aldıklarını bile söylemiyor oğluna. Küçük hasar vardı, yaptırdık diyor üzülmesin diye. Toplamda 70 bin TL'yi bulan maliyeti oldu bu olayın babasına. İnşallah akıllanır da çocuğunu yetim bırakmaz.

honour35
04-11-2011, 09:08
gözünüz aydın diyelim ozaman. olayların çirkinleşmeden sizin açınızdan mutlu sonla bitmesi sevindirici.

Chatin
04-11-2011, 09:47
Osman yeni gördüm kazayı. Büyük geçmiş olsun. Durumu minimum zararla atlatıp yeni bir araç sahibi olmana da sevindim. Hayırlısı olsun artık. Allah beterinden saklasın herkesi.

redlinemst
04-11-2011, 10:20
Vay be baştan sona okudum,konunun gidişatı nerden ne oldu.

Öncelikle büyük geçmiş olsun sorunsuz bi şekilde olay çözülmüş.Araba gelir geçer can sıkmaya değmez.

Yeni arabanızda hayırlı olsun.

Harunde
04-11-2011, 10:36
nereden nereye gerçekten demekki hayırlısı böyleymiş...
yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız....

Painkiller
04-11-2011, 12:48
Çok geçmiş olsun. Yeni aracınızla kazasız, belasız günler dilerim.

Schumi
04-11-2011, 23:51
Hiç böyle haltlar yemedim olabildiğince hayırlı evlat olmaya çalıştım ama benim arkamda böyle baba olsaydı olduğum yerin 5 katı yerde olurdum. Helal olsun babaya. Kazayı yapanda aklını başına toplasın adam olsun.

Chatin
05-11-2011, 10:50
Bu arada DH den kalma araç fotosu laneti var dedi ve araç fotosunu koyduğu gibi lanet gerçekleşti resmen. Çok ilginç.

erdemgorkem
26-12-2011, 02:47
çok geçmiş olsun her iki tarada gerçekten cok üzüldüm memleketimin insanı sonucta cana geliceğine mala gelmiş yine allahtan allah babasına bağılşamış cocuğunu bununla hepinize geçmiş olsun tekrardan..

gökberk
26-12-2011, 03:04
Allah beterinden saklasın... Ben de konu hala devam ediyor diye bakmıyordum...
Her şeyin hayırlısı... Umarım en büyük kazanız bu olur...
Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun ...