PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kargom kayboldu..

rebelh
06-10-2011, 08:58
aras kargodan jr298932 kodlu gönderim hayraboludan 27 eylülde çıkmış 28 eylülde ankaraya varmış fakat eve hala iletilmedi bgn aradığım yetkililerse kargonun kaybolduğunu tazmin sürecinin başlaması içinse kargodaki ürünün faturası gerektiğini söylediler..

katbolan ürün sim kart ve neredeyse bütün numaralar onda kayıtlı ve eminim hiç kimse sim kartın faturasını almıyordur

şimdi benim sadece gönderdiğime dair eilimde fatura mevcut fakat bu bi işe yaramıyormuş yapabileceğim başka bir şey var mı?

Maxi
06-10-2011, 09:05
varış bilgilerinden en son hangi şubede olduğu biliniyor değilmi ?
bence oradaki alıcı direk o şubeye gitsin hemen ve oradakileri sıkıştırın ..

saçma sapan birşey çıkabilir, ne bileyim paket raftan arka tarafa düşmüştür bulamıyorlardır falan ..
gülmeyin burası türkiye ne kadar salak insanlar var etrafta bilseniz ?

SekoLive
06-10-2011, 09:06
bu nasıl bi mallık ne faturası? gönderdiğimiz şey köyden peynirse bunun faturası mı olur yada hediye ise

Maxi
06-10-2011, 09:07
bu nasıl bi mallık ne faturası? gönderdiğimiz şey köyden peynirse bunun faturası mı olur yada hediye ise

bunun türkçesine kıvırma diyorlar işte
işi zora sokma, bahane bulma, kıvırma ne dersen ne

SekoLive
06-10-2011, 09:09
ineği çağırın derler peynir desek harbi kıvırmasyon...

Tugral
06-10-2011, 09:11
tipik aras kargo zihniyeti. Kuryenin paketi düşürdüğünü görüp peşinden yarım saat gidip adama vermişliğim var. Sıf alacak adam için yoksa aras kargonun içine tüküreyim

MKT
madem gönderdiğin makbuz yada o kağıt bir işe yaramıyor neden veriyor ozaman gerizekalı herifler.ara çamur yap bağır çağır mahkemeye verecem de şu de bu de illaki biryerden çıkar o

rebelh
abi varış bilgileri ankara dağıtımda diyor ama yaklaşık 9 gündür ve eryaman şubeyle konuştum adam ben 1 haftadır o kargoyu bekliyorum galiba kayboldu dedi dün babamlarda gitmiş onlarada o kargo kaybolmuş yapacak bişi yok demişler

benim canımı sıkan 2 nokta var 1: ztn kullanılan bir hat değildi numaraları yedeklediğim bi hattı sık sık tel değiştirdiğimden o simde hepsi duruyodu artık yalan oldu

2: pişkin pişkin kayboldu o artık yapacak bişi yok diyebiliolar ve müş. hiz. eğer gönderdiğiniz ürünün faturası yoksa hiç bişi yapamazsınız diyo

ben bi bardak suyu göze aldım ama daha önemli bişi olsaydı napçaktık?

rebelh
06-10-2011, 09:14
madem gönderdiğin makbuz yada o kağıt bir işe yaramıyor neden veriyor ozaman gerizekalı herifler.ara çamur yap bağır çağır mahkemeye verecem de şu de bu de illaki biryerden çıkar o

mahkemeye veremeyeceğimi ve sonuç alamayacağımı bildikleri için çok rahatlar ztn müş.hiz. önce içerisinde ne olduğunu sordu bende ne olduğuna göremi arayacaksınız dedim sonra fatura diince kadın çaktım davayı nede olsa sim kartın faturası olmayacağı için sallamicaklarda ama fatura çıkartabileceğim bişi olsaydı her türlü bulurlardı

target
06-10-2011, 09:14
senden faturayı kaybolan kargoyu kargo sigortasından tahsil edebilmek için istemişdir.

ENGean
06-10-2011, 09:17
9-10 bin tl lik bı fatura ayarlayın, buyrun ödeyın de :D

YavuzNaz
06-10-2011, 09:18
adam kendi eliyle 1 ton fındığı bilmediği kimliğini sormadığı adamın arabasına yükledi perpada :D malın gerçek sahibi malı almaya gelince adama hırsız muamelesi yaptılar :D:D çok gevşekler, faturası yüksek birşey olduğunu ispatlayıp zarara sokacaksın bunlara müstahak.

senna
06-10-2011, 09:18
Esaslı küfür lazım böyle gevşeklik olmaz

aga81
06-10-2011, 09:23
Bnm de İzmitten buraya gelene kadar kayboldu kaç kere sıkıştırdımen son lanet olsun size dedım bı daha gıtmedım onlara

rebelh
06-10-2011, 09:25

olabilirdi ama ben sim kart olduğu bilgisini verdim o yüzden sorun çıkar

target
06-10-2011, 09:27
fazla fatura kesdırmenız kargoya bır zarar vermez onu sigorta yapan sigorta şirketine verir.ama yinede o sizin bileceğiniz iş.

rebelh
06-10-2011, 09:27
değerli bişi gönderirken çok dikkatli olmak lazım bu bana elimdeki faturanın bi işe yaramayacağını öğretti netten araştırdım e72 telefonu kaybolmuş çocuğun çalmışlardır muhtemelen dio ve çaldılarsa bile yapabilcek hiç bişi yok o hakkı tanımıyor şirketler

SekoLive
06-10-2011, 09:28
özel numaraydı de faturayı 100bintl kestir :D sahibindende var böyle ilanlar onlarıda göster :D

maskaran
06-10-2011, 09:31
kaybolan pakete kargo şirketleri (ptt dahil) olmak üzere 1 tl veriyorlar bilgniz olsun boş yere uğraşmayın

Yogi
06-10-2011, 09:33
kargoyu alırken içinde ne war diye sormuyorlarmıydı?

rebelh
06-10-2011, 09:41
kaybolan pakete kargo şirketleri (ptt dahil) olmak üzere 1 tl veriyorlar bilgniz olsun boş yere uğraşmayın

bi bardak soğuk su alınır o 1 tlye de

hepsi buradadan geçen sene yüklü sayılabilecek bi miktarda çeyrek altın almıştım iyi ki aynı sorun onda olmadı gerçi faturası vardı ama faturada kargoyla birlikte geliyodu ve o şirket yurtiçi kargoydu belki onda sistem değişiktir

target
06-10-2011, 09:47
kargoların kargo torbalarında çek senet altın gümüş vs.taşınmaz sorumluluk kargoya ait değildir ibaresi yazar.ama dediğim gibi fatura ibraz edildiğinde ödemeyi gerçekleştiriler.ben kargocu değilim ama şöyle düşünün kamyonlarca 100 lerce 1000 lerce kargoda 1 2 tanesi yada kaçtaneyse kaybolacak.bu ülkede hangi işletme bu tarz sorunlar olmuyorki.ama dediğim gibi bi şekilde senin mağduriyetini standart olarak fatura ibrazında giderirler.

Yogi
06-10-2011, 09:56
git laptop almış arkadaşından fatura al wersinler parasını en mantıklı laptop geldi aklıma.

Ronin_
06-10-2011, 10:04

şimdi ben söylicektim. çok ciddiyim. eski faturalardan elinizde varsa 1 nüshasını alın ve gidin dayanın...

sadece sim kart demeyin en hafifi bir poşete koymuşlardır bu yüzden de içinde evraklarım vs var diye yakının...

Yogi
06-10-2011, 10:09
evrak olarak çek senet olabilir onlarıda yollamak yasak diye biliyorum onun yerine başka ne olabilir düşünmek lazım

edit: saat wardı diyebilirsin git bir saatçiden fatura iste kdv sini öde werirler:D
sonra atıyorum 12.000 tl lik fatura aldın 2160 lira kdv ödersin 9840 tl kar da olursun

maskaran
06-10-2011, 10:09
bi bardak soğuk su alınır o 1 tlye de

hepsi buradadan geçen sene yüklü sayılabilecek bi miktarda çeyrek altın almıştım iyi ki aynı sorun onda olmadı gerçi faturası vardı ama faturada kargoyla birlikte geliyodu ve o şirket yurtiçi kargoydu belki onda sistem değişiktir

benim bankaya tahsil için koymuş oldugum senetler kayboldu toptancıyım ankarada meblagını siz düşünün artık ptt 1 tl verebleceğini söyledi :) senetleride tahsil edemedim :mad: senet sahibini aradım benım sorunum degıl seneti getir paranı al dedi ve kapandı olay aynen senin gibi su içtim

Anıl E.
06-10-2011, 10:11
Hazır konusu açılmışken trendyol.com'dan alışveriş yaptım ilk defa,teslimat tarihinin son günü bugün siteden bakıyorum hala''tedarikçiden bekleniyor''yazısı çıkıyor karşıma..

Hala kargoya verilmemiş mi oluyor ?

maskaran
06-10-2011, 10:11
kargoların kargo torbalarında çek senet altın gümüş vs.taşınmaz sorumluluk kargoya ait değildir ibaresi yazar.ama dediğim gibi fatura ibraz edildiğinde ödemeyi gerçekleştiriler.ben kargocu değilim ama şöyle düşünün kamyonlarca 100 lerce 1000 lerce kargoda 1 2 tanesi yada kaçtaneyse kaybolacak.bu ülkede hangi işletme bu tarz sorunlar olmuyorki.ama dediğim gibi bi şekilde senin mağduriyetini standart olarak fatura ibrazında giderirler.

güvenlik kamerası kayıtları ne olacak ? fatura olsa ne yazar :)

Yogi
06-10-2011, 10:13
evet kargoya verilmemiş oluyor. trendyol tarzı siteler ellerinde stok bulundurmuyor. tedarikçinin elinde warsa hemen yolluyolar eğer yoksa biraz beklemen lazımki stoklarına mal girsin

rebelh
06-10-2011, 10:14
Hazır konusu açılmışken trendyol.com'dan alışveriş yaptım ilk defa,teslimat tarihinin son günü bugün siteden bakıyorum hala''tedarikçiden bekleniyor''yazısı çıkıyor karşıma..

Hala kargoya verilmemiş mi oluyor ?

kargoya verilmemiş hala bu nedenle bi sözleşmeni oku orada iptal şartları var muhtemelen ya iptal edeceksin ya da bekleyeceksin bazen 2-3 hafta bekletiyorlar

Quantum
şikayetimvar.com a yazın.. enteresan bir şekilde çoğu şey olumlu sonuçlanıyor çünkü adamların embesillikleri ifşa ediliyor..

Anıl E.
Vay anasını ya ben de bugün yarın gelir diyorum :(

rebelh
06-10-2011, 10:16
güvenlik kamerası kayıtları ne olacak ? fatura olsa ne yazar :)

güvenlik kamerası yokta fatura bi işime yaramaz artık müş hiz. sim kart vardı dedim ztn onlarda o yüzden sordular muhtemelen ve görüşmeler kayıtlı olduğundan bi sonuç alamam ama bana gün içerisinde dönüş yapacaklar orada telefon vardı derim yerlerse gidip fatura kestirilebilir ama uğraşırmıyım bilmiyorum

ama bundan sonra daha dikkatli olacağım kesin o verdikleri faturaya güvenerek neler neler gönderiyodum

maskaran
06-10-2011, 10:19
güvenlik kamerası yokta fatura bi işime yaramaz artık müş hiz. sim kart vardı dedim ztn onlarda o yüzden sordular muhtemelen ve görüşmeler kayıtlı olduğundan bi sonuç alamam ama bana gün içerisinde dönüş yapacaklar orada telefon vardı derim yerlerse gidip fatura kestirilebilir ama uğraşırmıyım bilmiyorum

ama bundan sonra daha dikkatli olacağım kesin o verdikleri faturaya güvenerek neler neler gönderiyodum

yalan söylemeyle bir yere varılmaz 10 lira alırsın 1000 lira çıkar boş şeylerle uğraşma kardeşim sadece bundan sonra daha dikkatli ol

rebelh
06-10-2011, 10:32
aradılar şimdi işleme alınmıştır olumlu olumsuz dönüş yapılacaktır diye bende ya içinteki bi cep telefonu olsa ve art niyetli bir personel paktinden almış olsaydı dedim varsayımlarla ilgili bişi yapamayız sim kart olduğunu biliyoruz dedi..

dikkatli olmaktan başka yapılabilecek bişi yok bundan sonra ancak başınıza böle bi olay gelirse genel müdürlüğü ararken zararınız karşılayabilcek bir ürün bilgisi verin derim

Utku
06-10-2011, 11:12
böyle bi yavşaklık varmı ne demek yapacak birşey yok insanların özel mallarını hiçe sayıyolar aç iş veren olarak soruşturma kargo hangi şubeden nereye hangi araçlar kimlerin elinden gittiyse bak nasıl buluyolar onu 2 günde bunlar varya şerefsiz benim tüyümü kaybedicekler böyle üstüne bide yapıcak bişey yok dicekler yemin ediyorum yıkarım orayı şerefsiz köpekler zaten ptt yüzünden 4binliram heba oldu benimkinide kaybetti şerefsiz evlatları zamanında arabam 2 ay yatmıştı bunlar yüzünden topkapıdaki yetkiliye çok sağlam patlamıştım ve kesin biri çalmıştı bunun bide ahiretteki patlaması var

mmged_jan
06-10-2011, 11:19
1.7 motor için aldıgım turbo kayıp oldu adamların umrunda olmadı taaa eskişehirden cıktı kutusu falan açılmıştı dava olayları masraflı allah kolaylık versin dostum ama bu işler bagırış çagırışla halledilir gerekirse tüm ofisleri haberdar edip bulurlar

trgy
06-10-2011, 12:12
Bu aras kargo kadar dandik bir firma yok!

Biraz sert cik bulmalarini iste.

BRETE
06-10-2011, 12:25
aras kargodan kokmuş çorap bile göndermem beş para etmez bir firma şehirler arası otobüsler bile daha sağlam götürüyor bu kadar dandik bir şirket olamaz

Emir_b16a
06-10-2011, 12:34
külçe altın faturası falan yokmu giydirin gitsin :D

AEAlmas
06-10-2011, 13:07
Aras kargo sıkıntılı ups ve yurtiçi kargo ile calışıom şuana kadar sorun yok gecende arasla gönderilmesini istedim adam adresi bulamadı agbi kos koca iş yeri nüfüs il müdürlüğünün caprazı diyoruz fia ucus egitim yaziyor diyoruz adamlar bulmaya calıscaz arkadasımız bulamadı falan 2 saat bekledim sonra adam görmedi arabasını gördüm ben kostum önünü zor görüyor amcam ya

KM_562
06-10-2011, 13:14
geçmiş olsn diyebiliyorum kargo şirketleri ve büyük avm'ler kadar kendini aklayabilen başka kuruluş yok.

arfy
06-10-2011, 13:15
bu memlekette ne doğruki kargo doğru olsun .. o 1 TL de sembolik soğuk su maliyeti için heralde ? basın bağırın sıçın sıvayın ne biliyim.. en azından stresinizi atın .. ayıptır yahu kayboldu ne yapalım ne demektir ..

rebelh
06-10-2011, 13:22
bu memlekette ne doğruki kargo doğru olsun .. o 1 TL de sembolik soğuk su maliyeti için heralde ? basın bağırın sıçın sıvayın ne biliyim.. en azından stresinizi atın .. ayıptır yahu kayboldu ne yapalım ne demektir ..

bi gün faturası mevcut bi iphone kaybolmuşsa bilin ki bendendir dedim bende ne diiim bi daa çalışmam aras kargoyla olur biter kurumda aras kargoyu kullanıyorudu bu saatten sonra oda iptal gerçi şimdi mecbur yurt içi kullanıcaz ama olsun