PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkswagen 168 bin 275 aracı geri çağırdı

yearone
06-10-2011, 16:43
VOLKSWAGEN 168 BİN 275 ARACI YAKIT ENJEKSİYONU SİSTEMİNDEKİ SORUN NEDENİYLE GERİ ÇAĞIRDI

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 168 bin
275 dizel aracı yakıt enjeksiyonu sistemindeki sorun nedeniyle geri çağırdı.
Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresinden yapılan açıklamada, firmanın
çağırdığı araçların 2009-2012 Jetta ve 2010 model Golf araçları olduğu, çağrılan
araçlar arasında 2010 ila 2012 model bazı Audi A3 modellerinin bulunduğu
belirtildi.
Tüm araçların 2.0 TDI motorlu araçlar olduğu bildirildi.
Yakıt enjeksiyonu sistemindeki çatlağın yakıt sızıntısı ve yangına yol
açabileceğinden endişe edildiği kaydedildi.

AA

ErenErdem
06-10-2011, 18:41
türkiye de yeni modeller için nadir olan bir motor seçeneği, 1.6 olsa epey araca servis yolu gözükmüş olacaktı, vw i tebrik etmek lazım, hatalarını düzelttikleri için.

bilalMW
06-10-2011, 22:10
Mode yanlış anlama lafım sana değil de VW geri çağırınca tebrikler VW. toyota çağırınca p.ç toyota.. oluyor nedense

Tamam German forever bir insanım bende lakin japonlara ayıp oluyor :)

ErenErdem
07-10-2011, 17:18
bilalMW yok yanlış anlamadım =)

eksik demişim aslında, hatalarını telafi etmek amacıyla ürettikleri araçları geri çağıran tüm firmaları tebrik etmek lazım, sadece bazı insanlar x firma aracını geri çağırmış tu ka ka diyor, geri çağırmak hep kötü bir çağrışım uyandırıyor aksine çok iyi birşey, müşteri memnuniyeti önde tutuluyor.

powERS
07-10-2011, 17:26
mode yanlis anlamada.
Bence musteri memnuniyetinden cok marka imajina zarar gelmesinden korkuyorlar. Ayni model ayni yaşta degil 165k 10 arac yansa vw durumu zor aciklar.

Ama ben biseyi merak ediyorum acaba bu hatalar musterilerin basina gelincemi anlasiliyo yoksa araclar uretildikten sonra gozlem yapip kendilerimi buluyorlar.

Eger kendileri buluyorsa hakkaten bravo o zaman iste musteri adina calisiyo denebilir.

ErenErdem
07-10-2011, 19:14
Çoğunlukla ürünü ilk alan kullanıcılar denet olarak kullanılıyor denebilir, onların şikayetlerine göre gerekli düzenlemeler yeni üretilecek partilerde yapılıyor.

Aynı zamanda firmaların araçlarına yaptıkları uzun dönem testleri de mevcut.

powERS tabi ki firmaların kendilerini sağlama alma durumu aynı zamanda, çünkü aracın sorunlu olduğuna inanan firma ciddi kazalara sebebiyet verebilecek üretim hatasını hukuksal olarak halletmeyi tercih etmez, çözümü servis de (kusursuz yedek parça ile) arar.