PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vti radyatör+antifiriz hakkında

-Ata-
07-10-2011, 17:46
arkadaşlar birkaç sorum var

vti ın radyatörü kaç lt su alıyor ?
nasıl temizlemeliyiz radyatörü ?
bir de antifirizimi değiştircem ne tavsiye edersiniz kaç lt konmalı ?

oranı sanırım %50 %50 olmalıydı yanlış hatırlamıyorsam..

Talih.b16
07-10-2011, 19:50
onun ilacı mutlaka vardır yoksada bizim çocuklar içine kireç sökücü atıyorlar tertemiz oluyor.ben hep kırmızı antifiriz kullanıyoru kompile dolduruyorum az biraz su suanakadar bi sıkıntı yaşamadım

gökberk
07-10-2011, 19:52
Komple boşalt... İmkanın varsa tazikli su vur. Çalkala v.s
Kırmızı anti frizlerden ( yeni nesil deniyor ) al. 3 Lt galiba komple boşalt. Sonra arabayı çalıştır.
Klimayı aç açınca fan hemen devreye giriyor galiba hondalarda.. Ondan emin değilim. Geriye üstünü de içme suyu ile doldur.

edit: Taşırma kabını filan da sök içini temizle... Bloktaki suyu da boşalt imkanın varsa olabildiğince tabi.. Sonra dediğim gibi komple boşalt 3 lt antifrizi geri kalanı da su işte... :)

Talih.b16
07-10-2011, 19:54
Komple boşalt... İmkanın varsa tazikli su vur. Çalkala v.s
Kırmızı anti frizlerden ( yeni nesil deniyor ) al. 3 Lt galiba komple boşalt. Sonra arabayı çalıştır.
Klimayı aç açınca fan hemen devreye giriyor galiba hondalarda.. Ondan emin değilim. Geriye üstünü de içme suyu ile doldur.

gökberkim musluk suyu koysak olmamı:)

gökberk
07-10-2011, 19:55
Abi sen ne dersen o . Logar suyu koyalım desen yine bi bildiği var derim :D

-Ata-
08-10-2011, 00:13
organik olanlar kırmızı zaten onlardan kullancam büyük ihtimalle çok daha iyiymiş..taşırma kabı olayını iyi hatırlattın gökberk sagolasın..kireç sökücü kullanmam ya.bir de oran iyi ayarlanmalıydı bi yerde okumuştum antifiriz çok fazla konulunca yeteri kadar soğutma yapamıyodu.
işte bana 3 litre galiba denmemesi lazım fabrikasyon bi limiti vardır o yüzden konu açtım :)

EK9
08-10-2011, 06:42
Mobil Konsantre 3 lt antifriz
Ve 3 lt saf su alabılırsın.
ama kesınlıkle saf su olacak..

Daha sonra radyatordekı suyu komple bosalt.

ve radyator hortumlarını sok
eger cevrende ıyı bı radyatorcu varsa temızlemek ıcın ona verebılırsın en fazla 5-10 tl bısı alıyorlar..
daha sonra radyatoru arabaya montaj ettıkten sonra
lıftın sadece on ayaklarını veya arabanın on tarafına krıkoda kullanarak aracın on tarafını havaya kaldır.
antıfrızı komple radyatore koy
3lt antifrizi alacaktır
aracı calıstır radyator kapagının oldugu yere bırebır gececek sekılde bır huni tak ve ıcıne bır mıktar antfrız koy
arac havasını kendısı alacaktır
ılk fan acma zamanına yakın hunı dekı suyu ıcerı ceker
yıne aynı sekılde tamamlarsın
ortalama 3 veya 4 kere fan açtıysa arac radyatorun havası alınmıstır..

-Ata-
08-10-2011, 10:55
anladım.

neden kesinlikle saf su peki?

EK9
08-10-2011, 10:59
Musluk suyu radyator ıcın kireçlenmeye neden olacagı ıcın :)

yetkılı Honda servislerinde saf su kullanılır her zaman.

-Ata-
08-10-2011, 11:19
doğru tabi ya haklsınız bugün halletmeye çalışıcam sagolun..