PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sony vaio klavye problemi

DoguErdogan
07-10-2011, 23:33
arkadaşlar aradım taradım yapmadıgım işlem kalmadı problemi çözemedim.
problem şu ; sony vaio vpc ee23fx model laptop un klavyesi kendiliğinden bir tuşa basıyor ve hiç bi işlem yapamıyorum Alt Gr nin yanındaki tuş adı ne bilmiyorum neyse yeni klavye buldum zar zor sıfır orj sony ürünü bu seferde F1 tuşu basıyor kendi kendine. Hangi bilgisayarcıya sorduysam klavyen bozuk değiş dedi değiştim hala aynı varmı karşılaşan bu durumla. Şimdiden teşekkürler

Osman Bahadır
07-10-2011, 23:37
Klavye karta muhtemelen şerit soketle bağlıdır. İki farklı klavyede de farklı tuşlarda takılı kalıyorsa şeritte veya sokette sorun olabilir.

EREN34
07-10-2011, 23:37
Klavyeyi bağladıktan sonra kasaya oturtmadan çalıştırdınız mı? Sanki kasma sorunu gibi geldi bana tarifinizden. Sanki klavyeyi kastırıyor birşey??

DoguErdogan
07-10-2011, 23:45
Klavye karta muhtemelen şerit soketle bağlıdır. İki farklı klavyede de farklı tuşlarda takılı kalıyorsa şeritte veya sokette sorun olabilir.

tırnaklı soket var film i takıp tırnagı indiriyosunuz şeritden kasıt nedir onu anlıyamadım çözümü ne olabilir

DoguErdogan
07-10-2011, 23:46
Klavyeyi bağladıktan sonra kasaya oturtmadan çalıştırdınız mı? Sanki kasma sorunu gibi geldi bana tarifinizden. Sanki klavyeyi kastırıyor birşey??

yok kasaya oturtmasamda yapıyor

Osman Bahadır
07-10-2011, 23:49
tırnaklı soket var film i takıp tırnagı indiriyosunuz şeritden kasıt nedir onu anlıyamadım çözümü ne olabilir

Şeritten kastım film. Film düzgün oturmuyor veya kayıyor olabilir mi? Veya filmin soketinde tırnak bozukluğu olabilir mi?

DoguErdogan
07-10-2011, 23:51
Şeritten kastım film. Film düzgün oturmuyor veya kayıyor olabilir mi? Veya filmin soketinde tırnak bozukluğu olabilir mi?

yok oturmasında yada tırnaklarda problem yok bide şöyle bi durum var bi kaç gün geçsin tuşların çoğu basmamaya başlıyo ve inanılmaz kasma yapıyor pc klavyeyi söktüğüm an herşey normale dönüyor

Osman Bahadır
07-10-2011, 23:57
Aygıt yöneticisinde klavyenin sürücüsü ne olarak görünüyor?

Bir de mevcut sürücüyü kaldırıp standart PS/2 bir sürücü yükleyip deneyebilir misin?

DoguErdogan
07-10-2011, 23:58
Aygıt yöneticisinde klavyenin sürücüsü ne olarak görünüyor?

Bir de mevcut sürücüyü kaldırıp standart PS/2 bir sürücü yükleyip deneyebilir misin?

tabi hemen deniyim

edit: zaten standart ps/2 yüklü

Osman Bahadır
08-10-2011, 00:11
Klavye sürücü özelliklerinden, kaynaklar'dan çakışma görüyor musun?

Harici klavye denedin mi? Onda da belli bir süre sonra aynı şeyi yaptı mı?

DoguErdogan
08-10-2011, 00:21
Klavye sürücü özelliklerinden, kaynaklar'dan çakışma görüyor musun?

Harici klavye denedin mi? Onda da belli bir süre sonra aynı şeyi yaptı mı?

harici klavyede yapmıyo o şekilde kullanıyodum uzun süredir.
Baktım çakışmada yok.
ben her an ekranına çakabilirim ama

oxygen
08-10-2011, 00:36
harici klavyede yapmıyo o şekilde kullanıyodum uzun süredir.
Baktım çakışmada yok.
ben her an ekranına çakabilirim ama

sakin ol şampiyon

Osman Bahadır
08-10-2011, 00:37
işletim sistemi xp'den vista'ya mı yükseltildi?

Osman Bahadır
08-10-2011, 00:54
Neyse ben olası çözümü yazayım da, iş görürse ne ala;

- Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Bunu yapmak için, Başlat düğmesini tıklatın, Aramaya Başla kutusuna regedit yazın ve sonra Programlar listesinde regedit.exe'yi tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'i tıklatın.
- Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\i8042prt\Parameters
PollStatusIterations'ı (veya PollingIterations) çift tıklatın ve değer olarak 1 yazın.
- Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
- Bilgisayarı yeniden başlatın.

DoguErdogan
08-10-2011, 09:20
Neyse ben olası çözümü yazayım da, iş görürse ne ala;

- Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Bunu yapmak için, Başlat düğmesini tıklatın, Aramaya Başla kutusuna regedit yazın ve sonra Programlar listesinde regedit.exe'yi tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'i tıklatın.
- Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\i8042prt\Parameters
PollStatusIterations'ı (veya PollingIterations) çift tıklatın ve değer olarak 1 yazın.
- Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
- Bilgisayarı yeniden başlatın.

dün uyuya kalmışım kusura bakmayın akşam eve gidince denerim bu dediğinizi. işletim sistemi w7

DoguErdogan
08-10-2011, 09:22
sakin ol şampiyon

Bilirsin beni