PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PTT Kargo Hakkinda ("Torbaya Eklendi"

bluesti
07-10-2011, 23:56
Arkadaslar herkese saygilar,

Usps express ile gelen yurtdisindan aldigim bir urun Ankarada gumruge takildi, urun ayni zamanda yanlis geldiginden iade formu doldurdum ve gumruk bunu onayladi, kolinin once İstanbula, oradan ABD ye gitmesi gerekiyor. Fakat; 28 Eylulde "Torbaya Eklendi" yazisi ile karsilastim, halen daha bir gelisme yok..
Sizce;
Barkot okutmayi unutmus olmalari (eger boyle olsa idi bence coktan ABD ye gitmis olmasi gerekirdi cunku express posta)
Kolinin kaybolma ihtimali
Yada; PTT yavasligindan urunun daha İstanbula ulasamamasi
Gibi durumlardan sizce hangisi olmus olabilir?
Ben bu isin icinden cikamadim, eger sizlerden bu tip konular ile ilgili bir bilgisi yahut tecrubesi olan var ise yardim edebilirseniz cok sevinirim. Herkese saygilarimi sunarim..

PS: USPS sitesinde amerikaya girdigi gorunmuyor, Ankaa gumruk iadeyi onayladiklarini soyluyor, barkod numaram:
EC971666998US

Osman Bahadır
08-10-2011, 00:00
Kargon Ankara Kargo işleme merkezinden İstanbul Uluslararası Posta İşleme Merkezi(UPİM)'e gönderilmiş. Şu anda yurtdışı çıkışı yapılmamış. Yurtdışı çıkışı toplu olarak yapıldığından muhtemelen kargon UPİM'de bekliyor. UPİM'i arayıp tam durumu öğrenebilirsin.

Osman Bahadır
08-10-2011, 00:11
Mükerrer post :)

Madem yanlış post girdik, birşeyler yazalım.

Öncelikle 28'inde görülen torbaya eklendi hareketinin sonucunda aynı gün Ankara KİM'den çıkış gerçekleşmez. Muhtemelen bir veya daha fazla gün sonra İstanbul'a çıkış olmuştur. İstanbul'da da doğrudan UPİM'e gitmez. Önce AVKİM'e, oradan UPİM'e gider. AVKİM'e ve UPİM'e geliş kaydı yapılmaz. Ancak yurtdışı sevk kaydı, yani yurtdışı çıkış kaydı yapılır. Yani sen internet sorgulamasından ancak yurtdışı çıkışı yapılınca hareketi görürsün. Kargon muhtemelen şu anda UPİM'de çıkış bekliyor. 0212 4655519-20-21 numaralarından UPİM'e ulaşıp kargonu sorgulayabilirsin.

VWci
08-10-2011, 07:08
bluesti otomobil parçası mıydı aldığın bir de fiyat ne idi? Onları da belirtirsen USPS ile gelip gümrükte takılan gönderilere bir örnek olur... Biz de alırken ona göre tedbirli davranırız.

searock///
08-10-2011, 07:34
ankaradakı ptt gumrugunde calısanlara ettıgım bedduayı kufuru hayatım boyunca kımseye etmedım .... gumrugunu odeyelım dıyoruz halen ayak suruyorlar ama ruswertıde löp löp goturuyorlar .... bunun otekı tarafıda var ınsallah o yedıgınız rusvetler burnununzdan fitil fitil gelir ...

turbo&quattro
08-10-2011, 08:10
Gectigimiz yaz Amerikadan TR'ye gonderdigim bir paket gumruge takilmisti ve online bakildiginda aciklama olarak aynisi yaziyordu. Paketin TR;den gonderilip bana ulasmasi iki ay fln surmustu.Surekli takip edin gonderilmismi diye,

Erol
08-10-2011, 08:51
iade oldumu geri usa ya 1-1,5 ayı buluyor gitmesi..

+

kendi isminize ptt kargodan 2 ayda sadece 1 kargo gelme hakkı var..

Osman Bahadır
08-10-2011, 21:47
Kargonun bugün itibariyle yurtdışına iade çıkışı yapılmıştır. Haftaiçinde usps'in elinde olur.