PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S2000 DC Sport Headers ?

Baran^
29-10-2007, 17:58
Kafama takıldı sizlerlede paylaşmak istedim arkadaşlar.Honda S2000 arac için üretilmiş seramik DC sports headers aracta güç kaybına yol acarmı? js racing yada BERK in daha iyi olduğunu duydum zaten fiyatlarıda farklı.Benim öğrenmek istediğim dc sport headers araca güçmü kaybettirir? şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler..

VolcanoS
29-10-2007, 18:21
kuzen, dc nin boruları j's ve berk e göre daha ince ve kısa. dc kullanan arkadaşlar ,dyno uzerınde goren arkadaşlarımız ne der ?

Baran^
29-10-2007, 18:26
kuzen, dc nin boruları j's ve berk e göre daha ince ve kısa. dc kullanan arkadaşlar ,dyno uzerınde goren arkadaşlarımız ne der ?
Ben dc berk yada js e göre dahamı iyi dahamı kötü diye sormuyorum onu zaten biliyorum.Tek sorum seramik dc headers araca güç kaybettirirmi azda olsa güç kazandırırmı?

1.6 VTi
29-10-2007, 18:40
B16'daki mantıkla aynı şekil işleyeceğini düşünüyorum, bu da alt devirlerin biraz ölmesi alt devirlerin hissedilir canlanması anlamına geliyor kanımca :)

VolcanoS
29-10-2007, 19:01
B16'daki mantıkla aynı şekil işleyeceğini düşünüyorum, bu da alt devirlerin biraz ölmesi alt devirlerin hissedilir canlanması anlamına geliyor kanımca :)

nacizhane görüşüme gore borular geniş oldugu için altdevirler ölür. yanlışmı düşünmekteyim? ozaman dcnin alt devirlerde kaybı olacagını sanmamaktayım j's e göre .ancak üstdevirlerdeki randumanından şüphelerim var?geçmişte açtıgım topiclerde yazıldıgı kadarıyla dc çok tavise edilmemişti.kullananlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Baran^
31-10-2007, 16:25
Evet arkadaşlar koca forumda bu konuda bilgisi olan yokmu konu acıklığa kavuşmadı..

TünayK
31-10-2007, 16:50
sınanda vardı bı ara dc gorurse yaza bıseyler...

Asil
31-10-2007, 21:01
DC neden güç kaybına uğratsın ki ? Sonuçta yıllar yılı tecrübesi olan ve bu konuda ismi geçen markalardan. J'S kadar başarılı olmayabilir belki ama stock dan iyi olacağına kesin gözüyle bakıyorum. Type R 'ımda DC vardı ve ben çok memnundum stock a göre çok fark etmişti. Yani bence DC kazandırır, kaybettirmez.

Ozan'S
31-10-2007, 21:52
dc s2000 de bı ıse yaramıyor
cunku arabanın uzerınde zaten fabrıkasyon headers var
bence js tek care

cem
31-10-2007, 22:12
NA yuklemek istemenin ozel bi sebebi varmi?

S2000 zaten NA olarak yapili bir sekilde geliyor. Bazi header lar guc vermektense guc kaybina bile sebep olabiliyor cunku stock header daha iyi. Neyse eger Asiri besleme yapmayi dusunursen sana daha cok yardimci olabilirim ama NA de israrli isen yapabileceklerin (daha dogrusu tavsiyelerim:

1) T1R Tek cikis egzos ama RR modeli degil (ses yuksek olur ama en iyi gucu tek egzosdan alirsin)
2) T1R yada Berk Test Pipe
3) J's Header
4) 2.2lt Stroker Kit
4) AEM EMS 30-1052
5) Rick's 4.56 Final Gear (top speed in 240-245 arasi olur ama)
6) Spoon Snorkel yada Comptech Ice Box
7) Headwork
8) Titanyum Subab yaylari

TURBO_S2K eger burda DC'yi kastettiysen vayahut başka bi header,
bana neye dayanarak yazdıgını söylermisin ?Bunlar hangi headerlar yazarmısın?
Nasıl anladınız oem headerı söküp dynoya cıktınız sonra Dc veya XX markayı taktınız,
dynoya cıktınız , bi baktınız beygirler uçmuş.Öylemi?

Bu olayı merak ettim , dyno sheetler yada acıklamalı yazılar gösterirsen sevinirim
daha denk gelmedim cunku guc kaybedilen headerlara DC ise bu DC nin haberi varmı
adamlarıda suçlamak mümkün bu durumda.Senin bana açıklamaların durumunda hem
merakım gidicek hemde heriflere arabaları güç kaybedilen bişeyi neden ürettiklerini
sorabilirim tabi.keh keh:d.

basar13
01-11-2007, 01:56
kardesım atmosferık ugrasma tak turboyu bitir işi sinan kardeşimizinkini burda görüyoruz amosferik bi yere kadar...

Sinan'S2k
01-11-2007, 02:06
barancım, manifoldda önemli olanlar 4-2-1 olan kısımların boru genişlikleridir.
Mesela orjinal manifold, 45mm-50mm-collector 60mm ölçülerindedir, ve dc sport da aynı ölçülere sahiptir yani tak faydası seramik boyalı olması, fakat j's ve replikası berk technology header lar 50mm primary, 55 secondary ve 65 collector sunmaktadırlar ve bunlarla beraber tek çıkış 70mm egzoz kullanıldığı zaman en ii sonuç alınır.
Tabi tak turboyu geç na yı :)

ef186
01-11-2007, 11:49
S2000 de iyi sonuç J's Racing den alınıyor dc kullanmadım fakat J's kullandım ve gayet başarılıydı atmosferikte ....

miniks
01-11-2007, 13:02
TR ye daha önce bir adet JS getirttik cok güsel mazlemesi olan vede performans arttıran bir ürün oldugu sölendi daha sonra DC getirttik bunlardan da 2 adet sattık 3 hafta önce iki adet berk headers getirttik bunlar gercekten cok güsellerdi vede cok hafiferdi JS ten hiç bir farkı yoktu takıldı performansları cok cok iyi oldukları söleniyor sahipleri tarafından ayrıca JS ten 1100 $ daha uygun

şimdi geleli DC performans kaybı yaparmı sorusuna

oncelikle baran bu kanıya nerden kapıldın ?
madem eksi performans verecek bu urun piyasaya sürülebilinirmi?

belki JS yada berk kadar performans varmicek ama fiyatı da verdgi performansa göre orantılıdır

alt devirlerin cok daha iyi olur bu headers ile ustların aynı kalır büyük ihtimale ama 3 beygir bile olsa bir artısı mecbur olucak

Ozan'S
01-11-2007, 15:34
ben mınıklerden thrust sıngle eksoz almıstım 3 kılo falandı tıtanyum acaıp fark etmıstı performansı

miniks
01-11-2007, 15:56
Trust gercekten cok güseldi ve ben hala daha idda ediorum 63 lük tek 70 lik ten cok daha iyi

cem
01-11-2007, 16:03
Beyler Baranda turbo yapmayı biliyordur degilmi ? Herkes tutturmuş turbo yap diye ama konu header.
Miniklerde benim demek istedigmi demiş zaten.

Evet Baran yorumları okuyosundur heralde burda güç kaybettirir diyen adam daha göremedm kardeşim:)

İdda eden arkadaş varsa gercekten Dc ile konusucam bekliyorum,
çünkü bazı arkadaslar diger arkadasları yanlış yönlendiriyorlar.

Mesela orjinal manifold, 45mm-50mm-collector 60mm ölçülerindedir, ve dc sport da aynı ölçülere sahiptir

Ölçüleri bilmiyordum ögrendim Baran'a denilen boruların dar olduguydu.Buda bi yalan çıktı.

Evet sadece Turbo_S2K nickli arkadasın msjını bekliyorum hangi headerların neye göre güç
kaybettirdigini yazarsa sevinicem.

Teşekkürler.

TURBO_S2K
01-11-2007, 18:01
konuyu gormemistim bu yuzden cevap veremedim...

Ben DC Sports kotu bir marka demiyorum. Ama S2000 diger atmosferik arabalardan daha farkli. Uzerindeki cogu parca zaten fabrikadan cok iyi geliyor. Ozellikle de S2000 i NA yapmak isteyenlere hep headers i bir egzos ve intake aldiktan sonraki adim olarak soluyorum. Burada dyno uzerinde denedik, DC sports hicbir sekilde guc kazandirmiyor arabaya. AEM intake ile beraber 4whp aldi araba. intake cikarildi, sadece header birakildi stock dan 1whp dusuk cikti. bu demek diilki her araba kaybedicek ama ben s2000 forumlarinda surekli online im hep okur ederim, daha dc sports icin iyi bir soz soylendigini duymadim. cogu insan da guc alamadi header dan. bu dc sports header kotu demek diil. stock s2000 header i iyi demek. S2000 Forumlarinda search ederseniz ne demek istedigimi anlarsiniz. butun yazilari burada cevirmek zor cunku herkez uzuuun uzuun kotu seyler yaziyo DC sports icin. guc alanlar da 2whp falan almis. tek yarari bi 10 kilo kadar agirliktan kazaniliyo. almis olmak icin alinmaz bence. zaten NA de guc almak cok zor bari iyisini alip en fazla gucu almak daha iyi.

DC sports un dyno graph lerini bulur bulmaz post edicem

TURBO_S2K
01-11-2007, 18:06
s2000 icin onericegim en iyi header Berk. J's de cok ii ama berk zaten J's in kopyasini yapti %50 parasina alabilinir. ayni sekilde Mugen/Rick's de iyi, ayni mantikla rick's i oneririm.

cem
01-11-2007, 18:16
Teşekkürler,

Bende yabancı forumlarla baya haşır neşir insanımdır ama daha görmedim s2000'e şu headerı
takarsanız gücünüzden bu kadar düşer diye.Senin postundada güç kaybettirdigi yazıyor bazı headerların.Sorun degil :)

Baran'ın görmesi için yazdım zaten header güç kazandırmayabilr dyno görmeden konuşmam
ama "o header güç kaybettiriomuş" gibi bir söz söyledi ondan bu kadar uzattım zaten.

Benim demek istedigimi anlamışssındır. DC takarsanız arabanız güç kaybetmez.

TURBO_S2K
01-11-2007, 18:46
tamam sonucta %100 kaybettiricek hicbir sekilde de alamaz diye bisey yok ama sorun burda zaten. :) alan 1-2whp aldi, geriye kalan belki de %80 lik bi kisim DC ile ya hic bisey almadi yada kaybetti

TURBO_S2K
01-11-2007, 18:56
s2000 forumlarindan alinmis birkac yazi.

1)
got a DC sport stainless steel header on my 00 S and I can personally say that I've felt nothing different after installing it, I'm not saying that it adds no hp but I haven't really feel any gain what so ever . My mod are just simply bolt on like I/H/E so I can say that it really ain't worth the extra money for the little to no gain hp/tq headers, our S like many had said doesn't respond well to aftermarket parts/upgrade unless you go the nitrous/supercharger/turbo route so I say save you money and get one of those for the true hp/tq gain that you can really feel . Also I read a spec sheet about peeps who dyno'ed their S with bolt ons before and after each one and the addition of a DC header only added 3 hp gain which is like I'd said, little to no gain at all and nothing you can really feel . Do your own research and make up your mind if you want to or don't, DC headers run anywhere from $250.00-$350.00 and installation is a pain too if you only have jack stands

2)
The DC header loses horsepower. The intake gains might gain back the lost power from the DC header. Cancel the order for the header. Go to hardtopguy.com and order a set of 4.77 gears installed into a differential.

3)
Red3Seris -> Dc Sport Headers for sale.... 4-2-1 and going cheap... Car was lease and is gone ... want to sell no need for them anymore, good condition and going for 120$ will ship anywhere in U.S. ... thanks James
EJ'S S2K -> how much hp do you get
Bunlarda verilen cevaplar
Silver S2k4 -> none
Ricosuave -> actually, i think you lose power.

bu arada Silver S2k4 denen kullanici, honda da calisan muhendis ve s2000 track car i ile SSCA da yarisiyo

cem
01-11-2007, 19:29
DC'nin güç kaybettirdigine dair Dyno sheet gösterirsen çok sevinirim ileticem bi kaç yere çünkü.

TAbiki ben şu kadar hp alır demiyorum ama aynı ölçülerde header takınca güç nasıl
kayboluyor onu pek anlamıyorum .

TURBO_S2K
01-11-2007, 20:09
dyno sheet i bulur bulmaz gondericem sana. bu arada baran a solicegim, seninde dedigin gibi "ayni olculerde" olan bi header i takmanin sacma oldugu. bir test pipe, dc header dan cok daha fazla gic verir

SONE-R
01-11-2007, 20:24
valla bu sözlerden sonra benim S2000 im olsa DC header almazdım :D

Baran^
01-11-2007, 22:08
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için cok teşekkür ederim ben anlıyacağımı anladım.Turbo s2k tadından yenmez bir makine tartışmasız ama tercihen ben bu aracı satmayı düşünmüyorum doğrusu orjınelliğini bozmak istemiyorum.Beni onla bunla denerken kolay kolay göremezsiniz zaten.Ben ufak tefek şeylerle kendimi tatmin edip daha cok aracın tarzıyla görünüşüyle ilgileniyorum.Ocak gibi kısmetse civicimi satıp zaten sıfır 4ceker turbo bi arac alıcam allah kısmet ederse s2k nın yanına.Aracımda şu anda komple DC tek cıkış egzoz test pipe ve aem cai bulunuyor beni tatmin ediyor.Volkan arkadaşımız bana güç kaybettirdiğini sölediğinde bana mantıklı gelmemişti tabiki biliyordum js yada berk kadar güç vermiyeceğini ama guc kaybettirmesini anlayamamıştım.Şimdi aydınlandım teşekkürler almaktan vazgectim.Mınıks kardeşlerim bana berk satarlarsa alırım ama :)

miniks
01-11-2007, 22:48
berk iyidir iyi :)

TURBO_S2K
02-11-2007, 01:07
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için cok teşekkür ederim ben anlıyacağımı anladım.Turbo s2k tadından yenmez bir makine tartışmasız ama tercihen ben bu aracı satmayı düşünmüyorum doğrusu orjınelliğini bozmak istemiyorum.Beni onla bunla denerken kolay kolay göremezsiniz zaten.Ben ufak tefek şeylerle kendimi tatmin edip daha cok aracın tarzıyla görünüşüyle ilgileniyorum.Ocak gibi kısmetse civicimi satıp zaten sıfır 4ceker turbo bi arac alıcam allah kısmet ederse s2k nın yanına.Aracımda şu anda komple DC tek cıkış egzoz test pipe ve aem cai bulunuyor beni tatmin ediyor.Volkan arkadaşımız bana güç kaybettirdiğini sölediğinde bana mantıklı gelmemişti tabiki biliyordum js yada berk kadar güç vermiyeceğini ama guc kaybettirmesini anlayamamıştım.Şimdi aydınlandım teşekkürler almaktan vazgectim.Mınıks kardeşlerim bana berk satarlarsa alırım ama :)

en iyisini yaparsin. berk i tek gecerim. NA yapsaydim kesin onu alirdim. O fiyata daha iyisi yok. bide ap2 lip is tamam ;) bide bi ara aem ems, islem tamam...

Sinan'S2k
02-11-2007, 01:49
Cem dc nin güç kaybettireceğini sanmam, sonuçta ölçüler aynı fakat kıvrımlardan dolayı bir hata varsa onu bilemem. S2000 için mesela güç kaybettiren başka markalar var sen onlara mail at. Mesela Mugen'in çift çıkış egzozu -hp veriyor nedeni de, stockta egzozun ikiye ayrıldığı yerden itibaren 51 devam ederken, mugenin 45 devam etmesi. S2000 sınırlarında bir araba, Civicle,typer la karıştırılmaması lazım. Ölçülerin büyütülmesi en güzel tercih olacaktır Barancım :)

Baran^
02-11-2007, 10:47
Metin mutlunun sölediği sözler geldi aklıma aynen yazıyorum'' Modifiye firmaları s2000 piyasaya cıktıktan sonra birtane alır hatta kiralar onun üzerinde parcalarını geliştirir pazara sunar.MUGEN ise araç daha piyasa cıkmadan üzerinde sayısız test ve geliştirmeler yapıp öle pazara sunarlar o yuzden mugenle diğer bla bla firmaları kıyaslamak yersiz ve cehalettir '' banada mantıklı gelmemek ama doğruluğundan emin olmakla beraber niçin mugen güç kaybettiriyor.Hemde atıyorum bir filtre kiti 3milyar olmasına karşın.Are we enayi :D

grkm
02-11-2007, 12:17
Metin mutlunun sölediği sözler geldi aklıma aynen yazıyorum'' Modifiye firmaları s2000 piyasaya cıktıktan sonra birtane alır hatta kiralar onun üzerinde parcalarını geliştirir pazara sunar.MUGEN ise araç daha piyasa cıkmadan üzerinde sayısız test ve geliştirmeler yapıp öle pazara sunarlar o yuzden mugenle diğer bla bla firmaları kıyaslamak yersiz ve cehalettir '' banada mantıklı gelmemek ama doğruluğundan emin olmakla beraber niçin mugen güç kaybettiriyor.Hemde atıyorum bir filtre kiti 3milyar olmasına karşın.Are we enayi :D

ne demi$ Atalarımız ? Mugen alma , J's al :) :hahaha:

Şaka bir yana komple Mugen donatılmı$ bir typeRın gidi$ini az buçuk gördüm , gayet deği$ikti :rolleyes:

Yine de Mugen dan alınacaksa sadece body parçası , jant , ıvır zıvır alınır diyorum :icon_tup:

GökhanO
02-11-2007, 12:21
bencede mugenin performans parcaları pek parlak degil ama kozmetik olarak guzel seyleri var :)

1nsane
02-11-2007, 12:24
http://www.importtuner.com/powerpages/0405it_2001_honda_s2000_dyno/index.html

cem
02-11-2007, 12:28
http://www.importtuner.com/powerpages/0405it_2001_honda_s2000_dyno/index.html

Teşekkürler aradıgım buydu :)

Pros: The DC Sports header also made improvements in the midrange department where the engine lacks most. We witnessed gains as high as 3 horsepower at certain points. We also noticed a slightly higher exhaust pitch from the factory canister due to the quicker exhaust flow.

GökhanO
02-11-2007, 12:30
bana göre bu link ile almaya değmeyeceyi kanıtlandı.

1nsane
02-11-2007, 12:51
Bakarken daha güzel birşey buldum

http://www.importtuner.com/tech/powerpages/0705_impp_2003_honda_s2000_ap1/index.html

Skunk2 Fit Mega Power Exhaust 11.7whp 7.5wtq vermiş yuh yani:D

J's veya Berk header, aem v2, skunk2'nin bu egzosu baya keyifli bir atmosferik s2000 yapılır. AEM EMS ile herhalde 20whp civarı bişey alınır.

TURBO_S2K
02-11-2007, 16:02
ben soyledim zaten alanlar 2 3 whp aldi diye. ama bu her araba alicak demek diil, ayrica benim sahsi fikrimi sorarsaniz o dyno graph biraz atmasyon geldi bana yani bu kadar puruzsuz bi guc bandi bilmiyorum yani.

ben dc sports un bu header i bole cok buyuk arastirmalar sonucu cikardigini zannetmiyorum. stock u almislar bastan yapmislar bide ceramic coating.

1nsane
02-11-2007, 16:33
İlk dyno mu ikincisi mi?

TURBO_S2K
02-11-2007, 18:49
ikiside yani ne biliyim guc bandi cok bi puruzsuz geldi bana

1nsane
02-11-2007, 20:26
Tork grafikleri olsa çok rahat konuşurduk ama bu grafiğe bakınca bence 2500-3000 devirlik bir bandı var. O yükselmeden sonraki alan.

basar13
03-11-2007, 00:11
2-3 hp nedir ya para verilmez bence tabi sen bilirsin bak bu kadar turbo s2k var sanada yapalım kardesım yaw sonunda yol ora kestırmeden direk oyle yap derim :)

Baran^
03-11-2007, 00:16
2-3 hp nedir ya para verilmez bence tabi sen bilirsin bak bu kadar turbo s2k var sanada yapalım kardesım yaw sonunda yol ora kestırmeden direk oyle yap derim :)

Yok basar ya orjıalliğini bozamam ben satmak istemiyorum hiç...Geberirim ben yolda tutamam arabayı sonra :hahaha: şaka biryana dediğim gibi kısmetse ocakta yanına bi turbo araba alıcam stı yada evo bakalım..

TURBO_S2K
03-11-2007, 02:03
baran eger arabaya bole bi motora yani $5000 falan harcicaksan al abi SC kit ini. stock dan hic farkli diil. sanki araba fabrika dan 120 hp daha guclu cikiyo gibi. bak ben 1 sene kullandim sc, hemde benimki stock dan cok daha kuvvetliydi, 400+ hp olmasina ragmen tek bi sorun bile yasamadim

basar13
03-11-2007, 02:52
Yok basar ya orjıalliğini bozamam ben satmak istemiyorum hiç...Geberirim ben yolda tutamam arabayı sonra :hahaha: şaka biryana dediğim gibi kısmetse ocakta yanına bi turbo araba alıcam stı yada evo bakalım..

napcan 2 tane performans arabasını dizel konforlu bişey al bunuda performans işte...

SC gücü devirlere dağıttıgı ıcın kullanması daha kolay olur ...

Alıştınmı kullanırsın turboyuda yuksek vites bastnmı bişey olmaz ....

ef186
03-11-2007, 04:03
napcan 2 tane performans arabasını dizel konforlu bişey al bunuda performans işte...

SC gücü devirlere dağıttıgı ıcın kullanması daha kolay olur ...

Alıştınmı kullanırsın turboyuda yuksek vites bastnmı bişey olmaz ....

Oda var dizel gibi bişi :D onun feentezzi durumu var :D ondan :D

Baran^
03-11-2007, 11:02
:D o dizel gibi bişiyi satıyorum s2k dan cok yakıyor subaplarımı kacırıyor artık ne sorunu varsa cüzdanımı direk deponun içine attım :hahaha:

VolcanoS
03-11-2007, 14:49
:D o dizel gibi bişiyi satıyorum s2k dan cok yakıyor subaplarımı kacırıyor artık ne sorunu varsa cüzdanımı direk deponun içine attım :hahaha:

mavişdenmi bahsediorsun ?

BG_TYPER
03-11-2007, 16:40
typer da dc kullanıyorum gayet memnunum

TURBO_S2K
03-11-2007, 16:48
typer da dc kullanıyorum gayet memnunum

dogrudur, Type-R da ve K20 de baya guc aldigini duymustum. ama tabi dedigim gibi s2000 fabrikadan biraz yapili geldigi icin ayni sonuclari veremiyo

cem
03-11-2007, 17:54
DC S2000'de biraz üşenmiş :)

TURBO_S2K
03-11-2007, 20:21
DC S2000'de biraz üşenmiş :)

aynen ole yani yapmis olmak icin yapmislar. almislar stock u bide ustune ceramic coating cekmis. zaten fiyatindan da belli biraz ebay de $250 ye veriyolar buna karsilik diger header lar $600 den basliyo

hantypR
29-11-2007, 23:35
batıkan bende senle konusmadan once j's racing dıyordum sen ve mınıklerın konusmalarından yola cıkarak berk hedears taktılı su an ve cok memnunum hakıkaten cok ii bir secim yapmısım berk tekno. tavsıye ederim herkese

Sinan'S2k
30-11-2007, 02:29
J's nin birebir kopyası, hem performansı aynı hemde yarı parasına süper bir olay :D

polatrr
17-07-2008, 00:45
kesinlikle dc arabayı cok daha iyi yapıyor benim s2k var cok memnunum hem araba nın üst devirleri iyileşiyor hemde yakıtta cok fark ediyor deneyin görün arkadaslar herkes alt devir ölüyor diyor bence doğru değil hem zaten alt devirle ne işiniz var...tak gitsin kimsenin lafına bakma dostum

Shadow_Dancer
17-07-2008, 00:48
Hort :D

Bahsi geçen araba satılalı çok oldu hocam :)

ef186
17-07-2008, 00:57
kesinlikle dc arabayı cok daha iyi yapıyor benim s2k var cok memnunum hem araba nın üst devirleri iyileşiyor hemde yakıtta cok fark ediyor deneyin görün arkadaslar herkes alt devir ölüyor diyor bence doğru değil hem zaten alt devirle ne işiniz var...tak gitsin kimsenin lafına bakma dostum

J's olan bi araç kullandınmı ?
Dc fena deil ama Header alıcaksan J's Racing den ötesini yapan yok ....
Yada replicası ucuz olan berg mi berk teknology mi ne var o ...

Hort :D

Bahsi geçen araba satılalı çok oldu hocam :)

uheuhueh evet hortt etmiş dimi baya bi :D

Burak Kasim
17-07-2008, 20:03
Evet konu baya bi hortlamis ama sunu solemeden gecemicem.

DC nin tek guc kaybettigi yada 1-2 hp aldigi arabasi S2000 diil.

Ayni Rezalet Celicalar icinde gecerli. :hahaha: