PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arsa Yardım

emvtec
11-10-2011, 01:09
yatırım amaçlı ew almak yerine arsa almayı planlıyorum bikaç sene sonra bina yapabilmek weya bu amaçla müteahite satabilmek için.arsalara bakıyorum açıklamalarından hiçbir şey anlamıyorum.kazıklanmamak adına nelere dikkat etmem gerekir???bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan arkadaşlara ihtiyacım war...

asot
11-10-2011, 08:16
konuyu ben de takip ediyorum, parsel vs. sorgulatma, ilerde başa bela açmayacak bir arsa seçiminde neye dikkat edilir?

onat
11-10-2011, 08:18
ankara düşünürsen numara pmleyebilirim..

omR35
11-10-2011, 08:50
Müteahhite girecekseniz pek bir karınız olmaz hazır ev almakla arasında.
Arsayı da parsel imar bilgilerini alıp tanıdıgınız bir belediyeciye sorgulatmanız lazım ne kadar terk var kaç kat imar vs.
Arsa işleri karışık işler , ufak bir arsa alırsın terki olmaz komple araziye daire dikersin , büyük bir yer alırsın çogunu terk eder bahçe olarak kullanırsın.Bizde müteahhitlik yapıyoruz.Belediyeden tanıdıgınız birine sordurmadan kafanıza göre arsa almayın derim.

Ef Driver
11-10-2011, 09:25
ben bi gayrimenkul danışmanı olarak bu konuda tek söylicegim şey para kazanmak istiyorlarsa bundan ekmek yemek zor birşey degil sadece biraz ufkunu geniş tutmak yeterli ben arsa olucak olsam cılgın proje için hazırlık yapardım bir kaç arsa alırdım sivri mevkiyinden kayabaşından habiplerden ama yol üstü olması önemli biliyosunuz türkiyede en cok göç alan bölge istanbul artık sığmıyor insanları taşıyamıyor ve istanbulu kaydırmaya genişletmeye çalısıyorlar zamanında çöp olarak degerlendirilen ikiteli başakşehir beylikdüzü gibi mevkiler simdi cok farklı bir statüde istanbulu eyaletlere bölücekler benim düşüncem bu yüzden en başta bölgeyi iyi bilmelisin ayrıca çalıştıgın iyi bir gayrimenkul danışmanı expertiz olmalı kazıklanmamak konusunda biraz esnaf zekasi lazım.bölgede bulunan tüm emlakcılardan arsa hakkında tiyolar almak ve sene içinde aynı bölge içinde diip kelepir giden fiyatları ögrenip ona göre fiyat vermek gerekir böylece kazıklanmış olursunuz..

KingoAtmo
11-10-2011, 10:25
Yatırım -girişim işlerine bakan bir arkadaş vardı sitede, nickini hatırlayamadım, görünce yardımcı olur.

AEAlmas
11-10-2011, 10:35
Binayı kendiniz yapmadıktan sonra pek kaaar getirmiyor muthait le yaparsanız arsa parasından biraz fazla cıkar atıyorum arsa 250 milyar 300 350 milyar getirisi oluyor en fazla 5 kat yerlesim olan bi yer icin evi kucuk yapmak zorunda kalıyorsun ortalama ev fiyati 60 80 arası degişiyor Antalya Yeşilbayırda Villa arasası satabilirim :D villa herzaman para eder mesela :)

emvtec
14-10-2011, 08:44
ankara düşünürsen numara pmleyebilirim..
ankara zor ya bnm için yarın bigün bişey olduğunda gidip gelmesi zor...

emvtec
14-10-2011, 08:46
Müteahhite girecekseniz pek bir karınız olmaz hazır ev almakla arasında.
Arsayı da parsel imar bilgilerini alıp tanıdıgınız bir belediyeciye sorgulatmanız lazım ne kadar terk var kaç kat imar vs.
Arsa işleri karışık işler , ufak bir arsa alırsın terki olmaz komple araziye daire dikersin , büyük bir yer alırsın çogunu terk eder bahçe olarak kullanırsın.Bizde müteahhitlik yapıyoruz.Belediyeden tanıdıgınız birine sordurmadan kafanıza göre arsa almayın derim.

ewet çok haklısın biraz araştırdım mesela arsalarda şukadar yükseklikte bina dikebilirsin dio.tanıdık bulamıyorum belediyeden :(

emvtec
14-10-2011, 08:52
ben bi gayrimenkul danışmanı olarak bu konuda tek söylicegim şey para kazanmak istiyorlarsa bundan ekmek yemek zor birşey degil sadece biraz ufkunu geniş tutmak yeterli ben arsa olucak olsam cılgın proje için hazırlık yapardım bir kaç arsa alırdım sivri mevkiyinden kayabaşından habiplerden ama yol üstü olması önemli biliyosunuz türkiyede en cok göç alan bölge istanbul artık sığmıyor insanları taşıyamıyor ve istanbulu kaydırmaya genişletmeye çalısıyorlar zamanında çöp olarak degerlendirilen ikiteli başakşehir beylikdüzü gibi mevkiler simdi cok farklı bir statüde istanbulu eyaletlere bölücekler benim düşüncem bu yüzden en başta bölgeyi iyi bilmelisin ayrıca çalıştıgın iyi bir gayrimenkul danışmanı expertiz olmalı kazıklanmamak konusunda biraz esnaf zekasi lazım.bölgede bulunan tüm emlakcılardan arsa hakkında tiyolar almak ve sene içinde aynı bölge içinde diip kelepir giden fiyatları ögrenip ona göre fiyat vermek gerekir böylece kazıklanmış olursunuz..
ewet doğru sölüyosun bende oralara bakıyorum silivri,arnavutköy. vs...
belediyede tanıdık yoksada sorgulatabilirmiyiz????

nitrO_Oxide
14-10-2011, 08:56
Arsa alım satımı veya bu işten anlayan varsa bana bi PM atabilirmi bana :)

ceco
14-10-2011, 08:56
şuan arnavutköy ıyı al bellı bı sure unut sonra karsına çok guzel seyler cıkaracaktır.

arsa fıyatları semtınee gore fıyatlar az cok bellıdır. bı kac emlakcıya sorarakta ogrenebılırısın.

b.çekmece eskıce cıflık koyunde arsalar . m2 x 110 tl mesela.

emvtec
14-10-2011, 09:04
aynen şuanda oralar ucuz

honour35
14-10-2011, 09:05
öncelikle arsanın imar durumu önemli, imara açıkmı değilmi?imara açık değilse ev falan yapamazsın. ayrıca belediyeden öğrenebileceğin önemli konular arasında arsanın kaç metrekarelik kısmına bina yapabileceğin? yani belli bi kısmının bahçeye terk olması gerekiyor ama bu değişiklik gösterebiliyor. bu gibi bilgileri belediyeye gidip öğrenebilirsin. ama belli bir harç ücreti yatırıp ondan sonra öğrenebiliyorsun..ev alamaya paran yetmıyorsa arsa en mantıklı yatırım araçlarından bırıdır uzun vadede..

rdmmm
14-10-2011, 09:23
arsanın ada pafta parsel bilgileriyle belediyeden durumunu öğrenebilirsiniz. Emlakçılara falan fazla bulaşmayıp direk mal sahibi ile irtibata geçmeyi deneyin. İmar izni olmayan arsalarada imar izni alabilirsiniz. Arsanın bulunduğu yer önemli galiba . Geçenlerde Bodrumda 5 dönüm bir araziye imar izni aldık. Toprak analizlerine göre verdiler imar iznini.