PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1,6 ies lpg tekleme sorunu

adilhcl
11-10-2011, 21:39
Arkadaslar yaklasık 4 ay once aracıma LPG taktırdım sıralı lavato ama araba sımdı bu aralar bıraz tekleme yapıyo taktırdıgım yere gosterdım bı sorun yok dedı pc ye bagladı fln ama yolda ılerlerken arac kendı kendıne cekısten dusup tekrar yakalıyo kendını ve ılerlerken bosa attıgımda nerdeyse stop edecekmıs gıbı olup tekrar rolantıyı yakalıyo
bana Lpg cı bogazı temızlettır dedı acaba cozum olurmu ?

Sonuc olarak bıldıgınız onerebılecegınız bı LPG cı varmıdır yada ne yapmam gerekır:soru:

Osman Bahadır
11-10-2011, 21:47
Ateşlemede sorun yoksa LPG enjeksiyonunda, enjektörlerde bir sıkıntı olabilir. Veya araç LPG'de aşırı fakirdir.

onn_dear
11-10-2011, 22:29
muhtemelen ateşlemeyle ilgili sorun. LPG.li araç daha fazla ateşlemeye ihtiyaç duyuyor,
buji, buji kablosu ve bobinlere baktırmanı öneririm.

adilhcl
11-10-2011, 23:06
Olabılır arkadaslar ılk fırsatta bunlara baktıracagım ama LPG yı takan yere uyuz oldum dıyebılırım baktı bı problem gorunmuyo dedı gaz verıyoruz devır 4-5 bın cıvarı bırakıyoruz gerı rolantıye duserken neredeyse 300-400 oluyo tıtrıyo arac sonra tekrar kendısı gaz verıp rolantıyı yakalıyo

Osman Bahadır
11-10-2011, 23:08
Benzinde tekleme yoksa, bujiler de çok kötü değilse bizim hondalar kolay kolay bobin, buji kablosu bozmaz.

İyi bir LPG'ci bulup enjektörleri ve ayarı kontrol ettir derim.

imparatoR
11-10-2011, 23:17
lpg yi taktırdıgın yer de veya nereyi tercih edersen ayar işlerinden;
değerlerden özellikle (terimsel adını bilmiyorum halk dili işte ayar)
civic değerlerinde tecrübeli biriyle pc ye bağlı hareket halindeyken ayar yaptırman gerektiğini düşünüyorum,benimde başıma geldi durup dururken termostat değiştirmek zorunda kalmıştım hatta.hareket halinde yapılan ayardan olumlu sonuç almıştık..
yok onu değiştir yok bunu değiştir demesi kolay oluyo böyle onlara ,
sorunu çözdük,termostatla ilgisi olmadıgı ortaya çıktı bana kaçan termostatla kaldık...

lpg ile takıldıktan sonra kaç bin km yaptıgında önemli tabi..bide kiti taktırdıgın usta ilgili değilse garanti sürecindeysen firma yetkilisi istemeni tavsiye ederim.

boranaydogmus
12-10-2011, 00:34
Bence iyi bir lpg ayarı yapan yer bul. Ama gerçekten İYİ bir usta olsun gözün kapalı güvenebileceğin. Eğer problemin düzelmezse ateşleme parçalarına bakarsın. Ama iyi bir lpg ayarı yaptırmadan hiçbirşey yaptırma derim. Yoksa boş yere parça değiştirmek durumunda kalabilirsin...

adilhcl
12-10-2011, 09:25
Benzinde tekleme yoksa, bujiler de çok kötü değilse bizim hondalar kolay kolay bobin, buji kablosu bozmaz.

İyi bir LPG'ci bulup enjektörleri ve ayarı kontrol ettir derim.

Benzınde bı problem yok canavar gıbı :) bujıler 90.000 de degıstı guncel km ıse daha yenı 92.000 oldu bakalım bıldıgınız gercekten bu ısı hakkı ıle yapan bı yer varmı arkadaslar bırde bu hareket halındeyken ayarı nerde yaptırabılırım...

SekoLive
12-10-2011, 09:29
adil bende böyle bi arayışdayım bulursak haberleşelm bende sorun yok fakat iyi bi ayar yapılsın istiyorum.

pepecura
12-10-2011, 09:43
lpg yi taktırdığında ayar yapılan filtre yi değiştirdin mi?

HALUK
12-10-2011, 10:01
enjektörlerinden bir yada iki tanesi ayarsız tek sıkıntın bu ;) bende lpg li civic bindim rolanti motoruna kadar degiştirttiler ama düzelmedi sonunda bir usta söktü enjektörleri kalibre etti dijital makinada tüm sorun çözüldü.
bu sorunun nedenide kalitesiz lpg yani ucuz lpg, aygazdan şaşma çok sıkışırsan bp den al ;)

SekoLive
12-10-2011, 10:06
haluk abi aygaz iiiçin hiç iyi konuşmuyorlar kalitleli oldugu konusunda eminmisin? içindeki katkı filtreyi tıkayıp ayarı bozuyor diye sölenenler var bir kaç yerde filtre fotrorafı paylasımları yapılmstı katkılı gazdan dolayı ve şuan en ucuz lpg aygazda mevcut madem bukadar kaliteli neden ucuz abi?

Krank
12-10-2011, 10:33
Bende de aracı çalıştırdıktan sonra baya bi devirde bekletmek gerekiyor yoksa harekete geçince tekleyip sönüyor.

asot
12-10-2011, 12:19
lpg'de istop etme, tekleme yaşamayan ben görmedim. Önemli olan teklemenin ne zaman yaptığı, eğer park ederken vs. devir çok düşükken yapıyorsa sorun değil amavites geçişlerinde filansa lpg ayarlarına, enjektörlerine baktırmakta fayda var.

HALUK
12-10-2011, 18:31
haluk abi aygaz iiiçin hiç iyi konuşmuyorlar kalitleli oldugu konusunda eminmisin? içindeki katkı filtreyi tıkayıp ayarı bozuyor diye sölenenler var bir kaç yerde filtre fotrorafı paylasımları yapılmstı katkılı gazdan dolayı ve şuan en ucuz lpg aygazda mevcut madem bukadar kaliteli neden ucuz abi?

halkalı yeni gümrük yolunda, evimin yakınında 2 adet opet var serkan birinde aygaz 2.23 digerinde 2.36 ;) ikiside para kazanıyor 2.36 olanda kuyruk var digerinden bir alan birdaha ugramıyor :) biri süte su katıyor digeri sek süt satıyor ;)

wordsman
12-10-2011, 20:41
vites geçişlerinde ya da yolda giderken vitesi boşa attığında rolantinin çok düşüp toplaması arabanın ecu'su ve lpg ecu'sunun aynı anda işlem yapamamasından kaynaklanıyor bence, rolanti çok düştüğünde arabanın ecu'su hemen devreye giriyor ve rolantiyi normal ayarına getiriyor. Lpg'yi yeni taktırdığımda bende bundan huylanmıştım ama 1 seneyi geçti çok şükür bir problem yok bunu problem olarka görmüyorum.

Ancak yolda tekleme rolantide stop edecek şekilde sarsıntılı rolanti çekişte düşüklük sonra
birden kensinin toplaması falan bu bahsettiğiniz şeyler bunlar bir soruna işaret ediyor.
eğer montaj hatalı değilse arızalı bir parça da yoksa LPG ayarı ile bu iş düzelir.
Sana tavsiyem LPG kitinin yetkili servisine gitmen hatta bölge distribütörüne gitmen, onlar bu işin eğitimini almışlardı ve sorununu çözerler.

Üstelik honda ve diğer japon grubu arabaların lpg ile çok uyumlu olduğunu söylerler o yüzden çözülür bu sorunların.

onn_dear
13-10-2011, 00:05
benzin bu kadar pahalı olunca tanıdığım kaç tane motor ustası varsa dükkanlarını lpg.ciye çevirdiler, doğru düzgün eğitim alan eden yok kara düzen bağlayıp gönderiyorlar.

adilhcl
13-10-2011, 10:25
lpg yi taktırdığında ayar yapılan filtre yi değiştirdin mi?

yok daha lpg fıltresını degıstırmek nasıp olmadı 5,000 km sonra degıstırıcem 87,000 de lpg takıldı su anda arac 92,300 kmlerde

adilhcl
13-10-2011, 10:34
adil bende böyle bi arayışdayım bulursak haberleşelm bende sorun yok fakat iyi bi ayar yapılsın istiyorum.

Olur abı yeterkı gercekten canavar gıbı bı ayar yapan yer bulalım gerısı kolay tabıkı haberlesırız ;)

adilhcl
15-10-2011, 06:58
yokmu kalıtelı bı lpg cı onerebılecek olan arkadaslar sadece ayar için ...

Low-Rider
15-10-2011, 09:57
lovato kullanıyorum bende

sefaköyde taktırdım , ayardan ve montajından memnunum oraya yönlendiriyim istersen seni

BurakCengizhanoğlu
15-10-2011, 09:58
Anadolu yakasındaysan 2a ya gidebilirsin bostancıda

adilhcl
15-10-2011, 11:19
Anadolu yakasındaysan 2a ya gidebilirsin bostancıda

tam adresı verebılırmısın yada telefon ?

lovato kullanıyorum bende

sefaköyde taktırdım , ayardan ve montajından memnunum oraya yönlendiriyim istersen seni

olur gıderım ama tam olarak nerede yada telefonu varmı ?

Murat Özcan
15-10-2011, 14:02
Haluk abının dedıgı dogru ustana bır goster

imparatoR
15-10-2011, 15:07
enjektörlerinden bir yada iki tanesi ayarsız tek sıkıntın bu ;) bende lpg li civic bindim rolanti motoruna kadar degiştirttiler ama düzelmedi sonunda bir usta söktü enjektörleri kalibre etti dijital makinada tüm sorun çözüldü.
bu sorunun nedenide kalitesiz lpg yani ucuz lpg, aygazdan şaşma çok sıkışırsan bp den al ;)

aygaz katkı adı altında kullandıgı madde adı herneyse;
lpg enjektörlerinin çok çabuk kirlenmesine sebep oluyor..

EFE
18-10-2011, 13:29
adil bey tratul temizligi yaptırın araçta stop etme sorunu ordan görünüyor fakat benzinde güzel. tekleme yok diyorsunuz lpg de olan tekleme tamamen lpg kiti ile baglantılı enjektör ler sıkıntılı olabilir ve bir yada iki tanesi tıkalı olabilir yazılım ecu fakir karışımda olabilir bunun dışında kendi ecu suna test cihazı ile genel tarama yaparak arıza teshişi yapabilirsiniz .
.

TOSHi
18-10-2011, 13:40
arkadaşlar gebze de AKTİF LPG ben oradayım buyrun gelin araçlarınızdaki problemleri giderelim.şu an aracı görmeden bişey söyleyemiyorum 0.532 712 62 15 Oral Mert TAHMAZ

adilhcl
19-11-2011, 06:57
arkadaslar su anda lpg m de sorun duzeldı akuyu degıstırdım 60 Amperlık aldım ev avans ayarlarını tekrar yaptıktan sonra yenıden sıstem yuklemesı yapıldı bayagı bayagı degıstı araba hatta su aralar neden daha once lpg taktırmamısım bıle dıyorum herkese yardım ve fıkırlerı ıcın tesekkur ederım ...

Lpg Forever :D