PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FL rs & KB rs

cffsymbol
19-10-2011, 10:59
dosçta bi deneme oldu kb rs sahibi abimiz gerçekten çok iyi bi insan vites geçişleri zamanla düzelicektir viteslerden dolayı bi kayıp var inş oda iyice alıştıktan sonra dha güzel denemeler olucaktır ..

KB Clio Rs
-Port polish
-Yazılım
-Filtre
-Eksozt

FL CLİO RS
-EMME GAZ POLİSH
-YAZILIM
-FİLTRE EGSOZ

FL & KB RS 4 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/fl-kb-rs-4_2327215.htm)
FL & KB rs 3 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/fl-kb-rs-3_2327213.htm)
FL & KB CLİO RS -2- - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/fl-kb-clio-rs-2_2327209.htm)
FL & KB rs - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/fl-kb-rs_2327203.htm)

SONE-R
19-10-2011, 11:01
dosçta bi deneme oldu kb rs sahibi abimiz gerçekten çok iyi bi insan vites geçişleri zamanla düzelicektir viteslerden dolayı bi kayıp var inş oda iyice alıştıktan sonra dha güzel denemeler olucaktır ..

Videoları izleyemiyorum ama bu yoruma göre benim eski RS yine geçilmiş.. :(

Alicanrs
19-10-2011, 11:03
bu kdr fark olmasına imkan yok :) yani pilotajdan bu kdr fark etmez vardır bişey inş daha iyi olucaktır Maşallah fl ve kb ye

cffsymbol
19-10-2011, 11:04
bu kdr fark olmasına imkan yok :) yani pilotajdan bu kdr fark etmez vardır bişey inş daha iyi olucaktır Maşallah fl ve kb ye

kb nn ben egsozdan bi kaybı olablceğini düşünüoru he orta sustrcu var ve sondada 51 girişli bi egsoz :S

Alicanrs
19-10-2011, 11:05
kb nn ben egsozdan bi kaybı olablceğini düşünüoru he orta sustrcu var ve sondada 51 girişli bi egsoz :S

aynen kanka orta susturucu + 51 mm egsoz varmışta neyse inş daha iyi olucaktır maşallah fl yede

cffsymbol
19-10-2011, 11:08
aynen kanka orta susturucu + 51 mm egsoz varmışta neyse inş daha iyi olucaktır maşallah fl yede

aynen knka güzel bi egsoz şart bence ve birazda alışması gerekicek abimizin ondan sonra bol bol deneriz abi saolsun gebzeden kalktı geldi bidahknede biz gderiz yanına :)

pepecura
19-10-2011, 11:08
araçlara maşallah,

arkada kalan rs 1.6 gibi :( düzelir inşallah....

iynn-RS
19-10-2011, 11:10
peki kb rs geçen VE rs le flan denedıgınde de aynı speclerde degılmıydı?

cffsymbol
19-10-2011, 11:12

evet aynı speclerdeler fakat ozmn kb de sente sorunu varmış şuan sıkıntı giderilmiş olarak denedik biz

SONE-R
19-10-2011, 11:12

ibo sen iyi bilirsin erdi ile denediğinizde bu kadar bitikmiydi yaw KB rs? :confused:

iynn-RS
19-10-2011, 11:22
evet aynı speclerdeler fakat ozmn kb de sente sorunu varmış şuan sıkıntı giderilmiş olarak denedik biz

senteyı duzeltecez dıye bozmuş olmasınlar. yanlış anlamayın olmayacak sey degıl.

ibo sen iyi bilirsin erdi ile denediğinizde bu kadar bitikmiydi yaw KB rs? :confused:

valla boluda SS le denemesem şu an benzın doker yakardım arabayı:D

max 1 boy geride geliyodu benden.erdide hakkını verıyodu vıteslerın ama.

ukku
19-10-2011, 11:35
FL'de hala benim taktığım bujiler duruyorsa, bu kadar gitmesi bile şaşırtıcı :)
KB'de sorun olduğu belli, Ankara'da gayet güzel gidiyordu..
Maşallah..

cffsymbol
19-10-2011, 11:39
olablr tabikide bozmuşta olablrler eğer önceden dha iyi gidiyosa yanlş bişeylerin olduğu doğrudur .

FL'de hala benim taktığım bujiler duruyorsa, bu kadar gitmesi bile şaşırtıcı :)
KB'de sorun olduğu belli, Ankara'da gayet güzel gidiyordu..
Maşallah..

aynen utku hala bujiler aynı dha değiştremedik inş enkısa zmnda değişicek onlrda :)

kolaylı
19-10-2011, 11:54
Masallah Kanka FL Rse Zamanla Daha Da Iyı Olur Ins :)

cffsymbol
19-10-2011, 11:57
Masallah Kanka FL Rse Zamanla Daha Da Iyı Olur Ins :)

saol kanka bu sfer arabyı ben kullandım viteslerim nası biliyorum ama biraz dha zmnla alışıcam inş dahada güzel olucak :)

kolaylı
19-10-2011, 12:04
saol kanka bu sfer arabyı ben kullandım viteslerim nası biliyorum ama biraz dha zmnla alışıcam inş dahada güzel olucak :)

Olucak Olucak :D
Masallah Ilerleme Var Kanka Sanada Yakısıyor Rsler :p

gp74
19-10-2011, 12:15
Sente ayarımızı düzelttik. Şuan için sorun yok.
Yanlız vitesleri gereği gibi atamıyorum ve devri çok uzatıyorum buda bir gerçek...
Sanırım egzos sistemini yeniden gözden geçirmek gerekecek. 60' lık düz boru ortada spor susturucu ve sonda 51' lik SS ile çok geride kalıyorum.
RS' ci abilerimizden ve kardeşlerimizden en iyi egzos kombinasyonu hakkında fikirlerini bekliyorum (Tabii aracı günlük olarakta kullandığım unutulmasın, Ona göre bir reçete yazarsanız sevinirim :))

JDM VTİ
19-10-2011, 12:21
anormallik var.

maşallah araçlara.

ProTech
19-10-2011, 12:49
KB 1 ay öncesine kadar bence bu halinden çok daha iyiydi
şuanki haliyle bir kadran videosu çekerseniz tam net birşeyler anlaşılabilir aslında

SONE-R
19-10-2011, 13:01
KB 1 ay öncesine kadar bence bu halinden çok daha iyiydi
şuanki haliyle bir kadran videosu çekerseniz tam net birşeyler anlaşılabilir aslında

okan hayrına bir el atıver benim eski RS'e :)

ProTech
19-10-2011, 13:07
okan hayrına bir el atıver benim eski RS'e :)

selçuklarla bu tarafa bazen basıyorlar abi burgaza uğrarlarsa elimizden geldiğince yardım ederiz tabiki..

chiefkadir
19-10-2011, 17:00
Yanlız vitesleri gereği gibi atamıyorum ve devri çok uzatıyorum buda bir gerçek...
Sanırım egzos sistemini yeniden gözden geçirmek gerekecek. 60' lık düz boru ortada spor susturucu ve sonda 51' lik SS ile çok geride kalıyorum.
RS' ci abilerimizden ve kardeşlerimizden en iyi egzos kombinasyonu hakkında fikirlerini bekliyorum (Tabii aracı günlük olarakta kullandığım unutulmasın, Ona göre bir reçete yazarsanız sevinirim :))Bu işin egsozla felan alakası yoktur abicim ..Kilolar eşitse eğer 190km li hızlarda sana açtığı her bir boy 3hp demek.. Sen egsozu eğ biç değiştir sök tak çıkart farkedeceği 5hp ... Sorun başka yerde muhtemelen

Cliosportve
19-10-2011, 17:14

Ufuk araçtaki eksozt orjinal Clio Rs için üretilmiş Supersprint

Clio Rs ler için üretilen SS girişi 61 mm dir ...

Yanlışlık olmasın..

Şu an ALp abinin üzerindeki eksozt sistemi tatminkardır...

Aynı speclerde değildi sente ayarı bozukmuş 1.5 -2 diş...

RS' ci abilerimizden ve kardeşlerimizden en iyi egzos kombinasyonu hakkında fikirlerini bekliyorum (Tabii aracı günlük olarakta kullandığım unutulmasın, Ona göre bir reçete yazarsanız sevinirim :))

Abicim eksozt ile hiç bir alakası yok
Üstte yazdığım gibi sendeki susturucu 1.600cc 51 mm girişi olan SS değildir.

2000 motor için Clio Rs için özel üretilmiş Supersprinttir...
Aynı egsozt sistemi AP Clio Rs te mevcuttur
O benim arabanın yanında gelmektedir..
Eksozttan kayıp yok denecek kadar azdır bunu mutlaka belirtiyim...
Aynı tüp orta susturucudan bende kullandım hemde 71mm eksozt sistemime
Onun görevi sadece sesi tutmak arabayı sıkmaz etmez
Eksozt sisteminle ilgili hiç sıkıntı yok
SS Clio Rs bile 51 mm egsoztla yürüyordu yer yer 30-40 mm lere düşüyordu onda eksozt gözlerimle gördüm sahidim :)Adam ama o şekilde yürüyordu arabası

Bu işin egsozla felan alakası yoktur abicim ..Kilolar eşitse eğer 190km li hızlarda sana açtığı her bir boy 3hp demek.. Sen egsozu eğ biç değiştir sök tak çıkart farkedeceği 5hp ... Sorun başka yerde muhtemelen

Sente ayarı yapıldı Kadir abi arabaya en son 1.5-2 diş kaçık çıktığı söylendi
Arabada BkR7x - Type R cıların taptığı buji var
Orjinal aralığı olan orjinal bujileri denesek sence farkeder mi
Birde RS tunerde okuyabilsek keşke benzin pompası ne durumda ne kadar basıyor göremedik
Görmek gerekicek

SEÇKİN172
19-10-2011, 17:14
maşallah araçalara...

eser
19-10-2011, 17:19
yine canım RS çekti yok yok satılık 2001 sarı gti :)

FL'nın sesi çok iyiymiş,KB de de bir sıkıntı var belli yoksa ne olursa olsun bu kadar fark olmaması lazım

chiefkadir
19-10-2011, 17:22
Sente ayarı yapıldı Kadir abi arabaya en son 1.5-2 diş kaçık çıktığı söylendi
Arabada BkR7x - Type R cıların taptığı buji var
Orjinal aralığı olan orjinal bujileri denesek sence farkeder mi
Birde RS tunerde okuyabilsek keşke benzin pompası ne durumda ne kadar basıyor göremedik
Görmek gerekicekCombo gaz kelebeği tam açmıyo olabilir,enjektörlerden biri görev yapmıyo olablir,pompa cort olabilir, bujide sıkıntı yok bende kullanıyorum ama bobin,buji kablosuna bakmak gerekir..Sentesi kesinlikle doğrumu o da muamma olabilir..Motorda sıkıntı olacağını zannetmiyorum çok km yapmış bir araç değil zaten komp ölçülmüş galiba..Bence yapılması gereken iki rs de girecek garaja birinden sök diğerine tak yapılacak :) Birde bu araba port polish öncesi nasıldı ? Şimdi nasıl

Cliosportve
19-10-2011, 17:23
Aracın A dan Z ye yapılcak herşey yapıldı

Kendi arabam gibi uğraştım KB RS ile kendi arabamdan daha çok ilgilendim

Tek şüphelendiğim nokta benzin pompasıylan - bujiler kaldı

Arabanın çünkü herşeyi tastamam

PPR motorsportsa işlendi manifoldları

Cliosportve
19-10-2011, 17:25
Combo gaz kelebeği tam açmıyo olabilir,enjektörlerden biri görev yapmıyo olablir,pompa cort olabilir, bujide sıkıntı yok bende kullanıyorum ama bobin,buji kablosuna bakmak gerekir..Sentesi kesinlikle doğrumu o da muamma olabilir..Motorda sıkıntı olacağını zannetmiyorum çok km yapmış bir araç değil zaten komp ölçülmüş galiba..Bence yapılması gereken iki rs de girecek garaja birinden sök diğerine tak yapılacak :) Birde bu araba port polish öncesi nasıldı ? Şimdi nasıl

Abi Enjektörleri teste soktuk ve temizlettik

Enjektörler olması gerektiği gibi çalışıyor

Gaz kelebeği tam açıyor 90 derece

Buji kablolarını yeni taktım kendi ellerimle

Manyetik kaptör - Bobin - Buji - Benzin pompası son kalan şeyler değişmedik ellenmedik tek onlar kaldı

SEÇKİN172
19-10-2011, 19:00
yine canım RS çekti yok yok satılık 2001 sarı gti :)

FL'nın sesi çok iyiymiş,KB de de bir sıkıntı var belli yoksa ne olursa olsun bu kadar fark olmaması lazım

valla bukdar 2 rs arasında fark olmıcak die bişede yok aslında ama FL rs zamanında en iyi giden rs ti bence halada gittigine inanıyorum belkide FL rs yeniden hayat buldu :) anlayan anladı nedemek istedigimi.

Cliosportve
19-10-2011, 19:05

Bitikmiydi derken arabanın kompresyon değerleri stabil olarak 195-200 psi arası
Yani bu orjinaline en yakın değerler oluyor Soner abi
Arabanın içide tertemiz halan ilk günkü gibi
Sadece ufak bir sorunu var
Taa uzaklara gitmesine gerek yok
Bu hafta artık bende KB RS ben 7-10 gün arabanın üzerinde 3-4 parça değiştirerek sonuca ulaşcam
İnşallah Allah yüzümü kara çıkartmaz...

valla bukdar 2 rs arasında fark olmıcak die bişede yok aslında ama FL rs zamanında en iyi giden rs ti bence halada gittigine inanıyorum belkide FL rs yeniden hayat buldu :) anlayan anladı nedemek istedigimi.

FL RS bence çok başarılı
Bu akşam Güneşliye gidiyoruz sende gel Seçkin

28 EE 106
19-10-2011, 19:05
mşallah araclara aLp abımızde cok ıyı bı ınsan:) KB rs yanında ben otryodum alp abımın vteslerı gercxten cok yavstı duzelcektr emın kısa zmanda gaza oturmalrı flan maşallah her ıkı aracda tekrardan:)

Cliosportve
19-10-2011, 19:08
Araba dediğim gibi 10 gün yaklaşık bende kalıcak
Gerekli tüm takip ve sorun teşkil eden tüm şüpheli parçalar değiştiricem

28 EE 106
19-10-2011, 19:11
Araba dediğim gibi 10 gün yaklaşık bende kalıcak
Gerekli tüm takip ve sorun teşkil eden tüm şüpheli parçalar değiştiricem

bncede alp abı ıcın cok ıyı olucaktr :)

SEÇKİN172
19-10-2011, 19:22
selçukçum seni arıyorum teli aç :)

SONE-R
19-10-2011, 19:27
Bitikmiydi derken arabanın kompresyon değerleri stabil olarak 195-200 psi arası
Yani bu orjinaline en yakın değerler oluyor Soner abi
Arabanın içide tertemiz halan ilk günkü gibi
Sadece ufak bir sorunu var
Taa uzaklara gitmesine gerek yok
Bu hafta artık bende KB RS ben 7-10 gün arabanın üzerinde 3-4 parça değiştirerek sonuca ulaşcam
İnşallah Allah yüzümü kara çıkartmaz...

inş kardeşim sana güveniyorum... ;)

JDM VTİ
19-10-2011, 19:29
soner abi neyine güveniyon araba senden cıkmıs gitmiş bırak sattım gül gibi rs'i pişmanım de:D:D

selçuk abi ateşleme pompa vs bakın tekrar bi kompresyon testine sokun aracı derim ayrıca zaten kompresyonda sıkıntı yoksa mühim bi sorun değildir halledilir kaybedilen boylar geri alınır..

ukku
19-10-2011, 19:36
Lambda, bobin.
Bu 2si çalışıyor gibi görünüp arabayı geri düşürebiliyor Selçuk, bir başka rs den söküp denerseniz çok rahat anlaşılır, bir bakın derim :)

otto985
19-10-2011, 19:37
soner abi neyine güveniyon araba senden cıkmıs gitmiş bırak sattım gül gibi rs'i pişmanım de:D:D

selçuk abi ateşleme pompa vs bakın tekrar bi kompresyon testine sokun aracı derim ayrıca zaten kompresyonda sıkıntı yoksa mühim bi sorun değildir halledilir kaybedilen boylar geri alınır..

Bırak bu işleri gençç :D:D

JDM VTİ
19-10-2011, 19:38
Bırak bu işleri gençç :D:D

bu arada yazmayı unuttuğun bişey yok mu senin :D:D

otto985
19-10-2011, 19:43
bu arada yazmayı unuttuğun bişey yok mu senin :D:D

Hahahahaha :D:D SS imiz çok güzel olacak :D:D

JDM VTİ
19-10-2011, 19:47
şimdi oldu :D:D

bu arada rs'lerin 2.40ı görmeleri bu kadar yavaş mı yoksa bana mı öyle geliyor?

İBRAHİM_MEY_GTİ
19-10-2011, 19:48
maşallah araçlara fl rs i meydana bekliyorum...:):)

PPR engineering
19-10-2011, 19:57
kb rs te olanı biteni biliyorum düzelicektir yakında araç sahibiylede gerekli görüşmeleri yaptım gaza cok gec oturuyor vites atışları cok cok yavaş ama arabada başka sorunlar var bunuda biliyorum kısa zamanda en iyi şekilde koşucaktır eskisi gibi değil araba ankaradaki gibi değil yani..

gp74
19-10-2011, 20:22
KB RS sahibi olarak kaan kardesime tesekkur ediyorum sagolsun port polish ve sonrasinda herzaman bize destek oldu.
Selcuk kardesime gelince ona guvenim tam. Bu boyle bilinsin, hafta sonu araci ona birakacagim ve eminimki sorunu yada sorunlari bulup bu isi cozume ulastiracak.
Selcukla yola ciktik, yolun sonunu da onunla getirecegiz...

cffsymbol
19-10-2011, 21:26

eywallah knka inş senlede görüşelim biara :)

ufuck
19-10-2011, 21:42
Rslere MaşAllah :):) bu arada ılerıde bı gun bı rs ım olursa okandan yardım almak ıstıyorum :):):):)

seref1
19-10-2011, 22:13

yağmur yağdı arayı soğuttuk bi aksam sanayiye bekliorm knka:)
gayet guzel denendi yolda musaitti erken olmasına rağmen eksikler her iki aractada var her ikiside giderilsin cıkalım dha cok zevk alalım;) ayağna sağlık knka iyisin iyi:):) msllah her iki aracada;)

SuperCorr
19-10-2011, 22:15
umarım işleriniz yolunda gider,, alp paşam araç hakettiği yere gelecektir. az kaldı :icon_tup:

F4R
19-10-2011, 22:24
sanki banada kb selçuğun ve rs ve meggy ile olan denemerinde daha iyi gidiyormuş gibi geldi. çok aşırı fark olmuş. nerdeyse komple stock bir 106 - vti ile olan fark olmuş gibi. muhakkak mekanik bir sorunu vardır arabanın. ama hocam selçuk çözücem dediyse illaki çözer merak etme. gördüğüm tanıdığım rs den en iyi anlayan adamlardan biridir. takma kafana sakın illaki yürür araban. zaten soner deyken biliyorum içi dışı baya temiz ve orj. bi araç. bide şu sorunu hallolunca 4 4 lük rs olucaktır.

eser
19-10-2011, 23:22

eğer 2 arabada aynıysa,hemen hemen aynı speclerdeyse ikiside sağlıklı ise şöför farkı en fazla 3 boy olur,hadi senin için 4 olsun ama 5 olmaz

ozanbulbul
19-10-2011, 23:55
sente ayarı kaçık deyip 1,5-2 diş daha kaçırmamışlardır inşallah bizimle olan denemelerde daha iyiydi sanki araç

ProTech
20-10-2011, 00:07
Rslere MaşAllah :):) bu arada ılerıde bı gun bı rs ım olursa okandan yardım almak ıstıyorum :):):):)

elimizden geleni yaparız yeterki bir rs getir bana yürüsün yada yürümesin burgaza geliş yolundaki rs ile istanbula dönerken bindiğin rs arasında uçurum yaratırım :D:D

bu arada videodaki kb rs in eski halinide biliyorum sentesini ve vanos sistemini (ayarlı kasnağı) mutlaka kontrol ettirsin. Şuan filtre sesinde eski haline göre bir değişim varsa (ses artışı) bu ikisidir muhtemelen..

Sonradan takılmış egzantrikli bir rs ve sentesi kaçık yada ayarlı kasnağı arızalı bir rs in filtre sesi bariz böğürür..

EMG
21-10-2011, 00:21
FL gerektiği gibi gitmiyor deniliyordu benle denerken şimdide KB gitmiyor oldu :D bu rs işleri değişik işler

maşallah araçlara

chiefkadir
21-10-2011, 00:34
FL gerektiği gibi gitmiyor deniliyordu benle denerken şimdide KB gitmiyor oldu :D bu rs işleri değişik işler

maşallah araçlaraAhahaha ne güzel yakalamışın :) Combo sen Alican la dene konu kapansın :)

EMG
21-10-2011, 00:36
Ahahaha ne güzel yakalamışın :) Combo sen Alican la dene konu kapansın :)

denicez abi şu haftasonu bi geçsin :)

Okan D.
21-10-2011, 00:37

maşallah araçlara

doru bi yaklaşım bencede :D

maşallah fl ye ufuk bıraz vıtes at la hadı ben eskı rs ımde kırdım tırsıyom sen :D:D