PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıkıştırma ve turbo manifoldu

RCkid
05-11-2007, 18:33
Sıkışırmayı düşürmek ve turbo manifoldu hakkında bir kaç sorum olucak.
206 RC için
diyelim ki wiseco nun :
www.dp-engineering.nl/EN/products/engine_internals/pistons/ew10.php
1) linkteki 9.0:1 sıkıştırmalı pistonunu kullandık, ayrıca decompression plate kullanmaya gerek var mı?
2)wiseco yu tr de kim getirir?
3)diyelim ki sadece CR 9.3:1 decompression plate kullandık, üst kapak bir miktar yukarı çıkacağından triger nasıl etkilir?

4)resimdeki gibi bir equal length turbo manifoldunu tr de yaptırabilir miyim hazırını almak mı avantajlıdır? tr de yapılırsa yaklaşık neye malolur?
http://www.dp-engineering.nl/static/img/products/exhaust_manifolds/Nightmare_EW10_1.jpg

Schumi
05-11-2007, 19:38
sıkıştırmayı kalın conta yada düşük sıkıştırmalı piston kullanarak aşağı çekebilirsin. kalın conta statik bir düşme sağlıyacaktır. bu arada kalın conta ile decompression plate aynı olay oluyo. en kalın conta bile trigerde sorun yaratmaz. çünkü en fazla 0.5 cm lik kalın contalar gördüm ben. oda zaten gergi ile ayarlanır. bence fiyatta sorun değilse piston kullanmak çok daha akıllca olucak. tabiki şimdilik conta kullanayım sonrada pistona girerim dersen 2 kere masraf yapmış olucaksın. sadece piston yerine bu pistonlar ile beraber forged piston kollarıda kullanmak daha sağlıklı bi kurulum oluşturur. manifoldu yapabilecek kişi olarak sanırım sana iskenderi tavsiye edicekler. ve uzun bir süre alıcaktır emin ol. ama duyduğum ve bildiğim kadarıyla iskender yaparım diyorsa bu üründen daha kalitelisini yapacaktır :) zaten çok kalite bir manifold değilmiş bu hazır olan turbo manifoldu.

boosted_pug
05-11-2007, 20:01
hocam emin ol piston çok daha sağlıklı olur zaten orj piston üzerine nekadar basabilirsinki hondalarda 10psi kaldırıyo ama boşu boşuna masarafa gerek yok piston ii olucaktır

manifoldu çok rahat yaptırabilirsin herhangi bi sorun olmaz ama fiyat olarak 500-600 civarı tutucaktır bilgin olsun parçaları flanşı yaptıracaksın ama iş kaynakta bitiyo benim arabadan biliyorum parçalradan çok kaynakçı tornacı frevzeci onlara verdim :D

egeturbo
05-11-2007, 21:55
evet pistonlar belkide dediğin gibi mantıklı olur fakat wiesconun tr distrübütörü war ama kimdi hatırlamıyorum çünkü burdan alman senin için daha ucuza gelebilir çünkü onalra daha ucuza geliyor

sülüman
05-11-2007, 22:55
tmm bilimiyodum

TechTurkey
05-11-2007, 23:22
Reklam yapmak yasaktır,
Özelden iletişim kurunuz

VM5590
06-11-2007, 14:52
turbo yapıcaksan tam yap bari ,pistonları değiştir parlaklarla :)

RCkid
07-11-2007, 19:27
tmm bilimiyodum

abi sen biliyon galiba, ozelden yollasana

Schumi
07-11-2007, 23:57
şu gönderilen link ne ise birde bana yollayın lütfen :)