PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Van da Polise Saldırı.

devil_berk22
25-10-2011, 13:58
Depremzedeler ile polis birbirine girdi... Çalışmaların yavaş ilerlediğini ileri süren depremzedeler olay çıkardı. Van'da 400'e yakın kişinin ölümüne neden olan depremde enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaların yetersiz kaldığını ileri süren vatandaşlar, ekiplere saldırdı. Polisin müdahalesi sırasında depremzedeler polislere taş yağdırdı. Atılan taşlar ve yaşanan olaylar sırasında 1 polis ve depremzede yaralandı. Polis, depremzedeleri biber gazı kullanarak dağıttı.

ALINTI :MYNET Haber

Depremzedelerle polis arasında arbede! - Mynet Yurt Haber (http://yurthaber.mynet.com/detay/van-haberleri/depremzedelerle-polis-arasinda-arbede/63731)

Koca ülke seferber olmuş yardım için halen daha yetersiz bahanesiyle polise taş atıyorlar.

mmustu
25-10-2011, 14:00
şimdi ne diyeceksiniz bu duruma ?

YavuzNaz
25-10-2011, 14:02
yediğin kaba sıçma arkadaş.

rodya
25-10-2011, 14:03
Enkaz altında bir yakınınız varsa, o çıkana kadar herşey yetersiz görünür ve insan can acısına herşeyi yapabilir.

milksop
25-10-2011, 14:03
bunları yapan belli başlı kişiler provake ederek diğerlerinide galyana getirmek içindir.

Ahmet_28
25-10-2011, 14:04
ne denirki yuh yani

be gerizekalı orda polisi taşlıyon polis senle uğraşmak zorunda kalıyor o zaman enkaz altındaki insanlar dahamı çabuk çıkacak aptal adam biraz mantıklı ol.kaldıki polis değil kurtarma ekiplerinin işidir o zaten ama polis,jandarma hepsi orda bişeyler yapmaya çalışıyor

!KO
arama kurtarma çalışmasındaki askere bomba attılar serefsizler

imhotep
ilk defa deprem olmuyor daha oncede buyuk felaketler yasadık ama hiç böyle bir haber okumadık.. dimi ?

Bluttbeton
bunlar daha ne istiyo anlmadım ki deprem olur ülke seferber olur sen git polise saldırır. yedikleri ekmeğe sıçıyorlar.yazık ...

SekoLive
25-10-2011, 14:05
haberler yeterli gösteriyo yardımları, telefona bağlanıp tvye radyoya cıkanlar yetersiz diyor nasıl iş anlamadım... orda zaten hızlıda olunsa zaman geçmez. soncda bi yakınız göçükde. bırakn göçük başında beklemeyi yoğun bakım önünde bekleyeniniz oldumu hiç o bile geçmiyor...

polise saldırmak için hiç biri bahane edilemez... sakin sukünetli olmak lazım kavga edip polis taşlıcağına çöken enkazın taşlarını alıp atın dışarı insan cıksn diye.

elpadre
Yorumsuz ......

rebelh
Enkaz altında bir yakınınız varsa, o çıkana kadar herşey yetersiz görünür ve insan can acısına herşeyi yapabilir.

olurmu ya kesin terörist bunlar ülkeyi bölmeye çalışıyorlar deprem falanda yalan hepsi medyanın uydurması..

vicdanımızı kaybetmişiz okeye dönüyoruz..

hakan115
25-10-2011, 14:06
yediğin kaba sıçma arkadaş.

nokta olmus tebrikler.

özgür67
25-10-2011, 14:06
ilk defa deprem olmuyor daha oncede buyuk felaketler yasadık ama hiç böyle bir haber okumadık.. dimi ?

çok iyi bir noktaya değinmişsin 99 depreminde böyle saçma şeyler olmamıştı.Bu nedir arkadaş ülkemin bir şehrinde deprem olacak yıkım olacak insanlar ölecek ve yardım yapsak mı diye düşünebileceğimizi 40 yıl düşünsem inanmazdım.

By_HaNNibaLL
25-10-2011, 14:07
Ondan sonra konuştuk mu sen nasil insansin vicdanin yok mu senin diyorlar

neysee taşlayin böyle devam edin bizde size kucak acip yardim gönderelim

YavuzNaz
25-10-2011, 14:07
arama kurtarma çalışmasındaki askere bomba attılar serefsizler

bu ****** çocukluğunundan başka hiç bişi değil, bütün elini çeksin bakalım devlet ordan ne *** yicekler çok merak ediyorum.

gazi
25-10-2011, 14:09
hiç bir şekilde doyuramazsın bunları. dün haberlerde teyze kurtulduğuna sevineceği yerde devletten yeni aldığı ve daha 1 kere bile yatamadığı yatak odası takımını istediğini izledim. ne denirki. aynısını istiyorum diyordu devlete burdanda duyrulur.

RottingChrist
25-10-2011, 14:10
içimden en ufak yardım duygusu geçiyorsa cümlealem ...sin.

cem06
25-10-2011, 14:11
Başkale'de Mehmetçiğe hain saldırı - Sabah (http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/10/25/baskalede-mehmetcige-hain-saldiri)

hakan115
25-10-2011, 14:11
ben 99 depremini degirmendere de yasadim. sevdiklerimi arkadaslarimi kaybettim, 8 ay cadirda yasadim. yardimin alasi geldi, herkes seferber oldu, hatta bu kadar oldu mu onu da bilemiyorum (rihanna nin haberi yoktu en azindan). birakin yiyecek yada giyecek almayi, tek ihtiyacim olan sigarayi almak icin girdigim yardim kuyrugunda utancimdan yerin dibine girerdim. askerin elini optuk ekmek verdiginde, neyse yazi kufure dogru kayacak gerek yok..

Ahmet_28
25-10-2011, 14:12
haberler yeterli gösteriyo yardımları, telefona bağlanıp tvye radyoya cıkanlar yetersiz diyor nasıl iş anlamadım... orda zaten hızlıda olunsa zaman geçmez. soncda bi yakınız göçükde. bırakn göçük başında beklemeyi yoğun bakım önünde bekleyeniniz oldumu hiç o bile geçmiyor...

polise saldırmak için hiç biri bahane edilemez... sakin sukünetli olmak lazım kavga edip polis taşlıcağına çöken enkazın taşlarını alıp atın dışarı insan cıksn diye.

serkanım yardımlar yetersiz derken çadır konusunda sıkıntı var.

kızılay başkanını dinledim herkes çadır istiyor ama 50.000 çadır stock umuz var diyo.

van'da 500.000 erciş'de 100.000 kişi yaşıyor bu nüfusa 120.000 çadır lazım bu stock dünyanın hiç bir ülkesinde yok diyor.insanlar evinde hiç bir hasar yok çatlak yok ama çadır istiyorlarmış nitekim haklılarda kardeşim artçı sarsıntılar oluyor adamda korkuyor doğal olarak.

kızılay başkanı biz akşam tek tek geziyoruz ve gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup onlara çadır temin ediyoruz dedi ve bence doğru olanda bu

Orhan
25-10-2011, 14:13
Duygusal düşünce tipi-1: Üzülüyoruz tabi yazıktır onca insan hayatını kaybetmiş kimi eşini kimi çocuğunu zor bir durum. Bu duruma düşen düşmanımda olsa üzülürüm. Kaddafi hiç sevilmeyen bi adam bende sevmezdim ama linç görüntülerini izleyince tüylerim diken diken oldu. Burda da canı yanan insanlar bizim insanımız iyisiyle kötüsüyle, İstanbulda da sayısal olarak hemen hemen Van'daki kadar PKK sempetizanı var İstanbulda böyle bi olay olsa oh ne güzel oldumu diyeceğiz.
Diyemeyiz canı yanan kim olursa olsun vicdan sızlar
Duygusal düşünce tipi-2: Beter olsunlar bizim canımız yandı onlarında canı yansın
Mantıklı düşünce: T.C. sosyal bir devlettir ülke sınırları içinde ve dışında zorda darda olan herkese imkanlar dahilinde yardım etmelidir. Somali ve Filistinde olduğu gibi

Ben bu düşüncelerin 3 ünüde içimde yaşıyorum zor bir durum ama doğru olan mantıklı düşünmek şimdi yardım etmessek insanlar içindeki kin ve nefret daha da artacak iyi bi durum değil "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" demiş Peygamber Efendimiz bundan büyük söz olurmu dinsiz demiş daha ne desin. Ha üzülüyorum canım sıkılıyor kendimi yenip elimi uzatmak içimden geleni yapıyorum ama elim gitmiyor, biliyorum yanlış biliyorum hatalıyım ama içimden gelmiyor. Ama bu böyle olmamalı

poşetçay
şerefsiz köpekler diyemem köpeklerde bunlardan fazla şeref vardır bırakcaksın gebercekler hepsi

erdem325
şu göçük altında terör yanlısı olmayan kimse olmasaydı, devlette depremden sonra siktirin gidin lan gavatlar, size pkk yardım etsin deseydi de bi götlerinin üstünde kalsalardı ah ne var..!!
ama olmuyor işte, o enkaz altında terörü lanetleyen de insanlar var..

cem
25-10-2011, 14:14
9Z1voAyIhto

SekoLive
25-10-2011, 14:17
serkanım yardımlar yetersiz derken çadır konusunda sıkıntı var.

kızılay başkanını dinledim herkes çadır istiyor ama 50.000 çadır stock umuz var diyo.

van'da 500.000 erciş'de 100.000 kişi yaşıyor bu nüfusa 120.000 çadır lazım bu stock dünyanın hiç bir ülkesinde yok diyor.insanlar evinde hiç bir hasar yok çatlak yok ama çadır istiyorlarmış nitekim haklılarda kardeşim artçı sarsıntılar oluyor adamda korkuyor doğal olarak.

kızılay başkanı biz akşam tek tek geziyoruz ve gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup onlara çadır temin ediyoruz dedi ve bence doğru olanda bu

abi o deprem istanbulda ankarada olsa napacakdı kızılay? biz deprem ülkesiydk hani hazırdık... valla anlamıyorm yolsuzlukmu ilgisizlikmi garibanlıkmı ne var ülkemizde hala çözemedim... nasıl çadır yok.

UtkuG
25-10-2011, 14:18
ne denirki yuh yani

be gerizekalı orda polisi taşlıyon polis senle uğraşmak zorunda kalıyor o zaman enkaz altındaki insanlar dahamı çabuk çıkacak aptal adam biraz mantıklı ol.kaldıki polis değil kurtarma ekiplerinin işidir o zaten ama polis,jandarma hepsi orda bişeyler yapmaya çalışıyor

Çok iyi özetlemişsiniz şımartınca doymuyolar hiçbirşeye

Ahmet_28
25-10-2011, 14:21
9Z1voAyIhto

yorumları okudunmu cem.arkadaşların karakter zero :)

Rec.O
Hiç şaşırmadım....

rebelh
haber ve video bana hiç samimi gelmedi hiç deprem olmuş bir şehir havası yok orada normal hayat üsrüyor sonlarda kızlar kollarında çanta biber gazından kaçıyorlar..başka haber sitelerindende araştıracağım..

onursumer
abi o deprem istanbulda ankarada olsa napacakdı kızılay? biz deprem ülkesiydk hani hazırdık... valla anlamıyorm yolsuzlukmu ilgisizlikmi garibanlıkmı ne var ülkemizde hala çözemedim... nasıl çadır yok.

milyonlarca cadır stoku yapmak mümkün değil büyük şehirlerde çozum zaten çadır değil

burda biraz art niyet sozkonusu

ilk defa deprem olmuyor ilk defa mudahale edilmiyor ki 99 depreminden gorduklerimizden sonra karşılaştırdığında hiçbirşey ...

YavuzNaz
25-10-2011, 14:22
cem
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali kadına tepkiler yağıyor, içindekini söylemiş, neden dünyanın öbür ucundaki yere yardım yaparken ikilemde kalmadık.? neden buraya yardım yapsakmı yapmasakmı diye düşünüyoruz? burası vatan toprağı değilmi? kurunun yanında yaşıda yaktırdılar.

MKT
25-10-2011, 14:22
analarını sikim bunların yaaa.Deprem olduğundan buyana teyzem vanda hava yolu kapalı arabaları yok otobüs bulamıyorlar gelemiyorlar.millet sokakta kalıyor.Anlattıklarını ses kaydı yapıp buraya eklesem şok olursunuz.o haklın neler yaptığını.Soyulup soğana çevrilen evler iş yerleri bakkalar neler neler diyor.Bunların kökünü kurtacan işte yaaaa.Kürtlerin değil yanlış anlaşılmasın.o an polisemi saldırdı alayını sıkacan öldürecen.Askeremi saldırdı asacan sıkcan mermiyi kafasına öldürecen piçleri

AEAlmas
25-10-2011, 14:23
DEPREM BÖLGESİNDE Kİ..... Belediye başkanları çağrıda bulunuyor : İş makinelerini buraya gönderin..... cevap ; iş makinalarını yaktınız... doktorları buraya gönderin ; ... doktorları öldürdünüz.... polis gelsin.... polisi taşladınız... mehmetçik bize yardım etsin... mehmetçiği ŞEHİT ettiniz..edenlere yardım ettiniz... para gönderin ; gönderdiğimiz paraları belediyeleriniz pkk ya verdi.... AMA BİZ İNSANIZ , MÜSLÜMANIZ, HAİN DEĞİLİZ, MERHAMETLİYİZ...GELİYORUZ..

Alıntıdır Ama bu sözler yanlış yere cekilmesin orda masum insanlar oldugu gibi Pkk ile üreyen it köpekte var Bu Söz onlar icin Masum ölen cocuk vs icin degil

ugur
25-10-2011, 14:23
bırakıcaklar ozaman kendileri çıkarsın nasıl bi zihniyet bu ya hastanede can kurtaran doktoru döverler yardım eden ekiplere saldırırlar bıraksınlar arkadaş kendileri çıkarsın ozaman

Ahmet_28
25-10-2011, 14:24

sıkıntı yok kardeşim çünkü istanbulda çadır kuracak boş arazi kalmadı artık,kalanlardada inşaatlar bitmek üzere otoban kenarlarıda dahil :)

soruyorum şimdi sana allah muhafaza deprem olsa sen nerde kendini güvene alacaksın?her yer beton yığını üzerine devrilecek en iyisi otur evde :D

RIDVAN
25-10-2011, 14:25
Ellerini Kıracaksın Şerefsizler , Allah Kimsenin Başına Vermesin Kolay Bir Durum Değil Ama Herkes Seferber Halde Onlarda Bir İnsan Evladı Çoluğu Çocugu Var Ne Yapsınlar Bu Adamlar Kul Hakkı Diye Birşey Var .....

vtecburhan
25-10-2011, 14:25
yaw salın gebersın hepsi

CRUEL
25-10-2011, 14:26
çarmağa gerip kazığı sokucaksn bölesine sölencek neler varda....
alışmışlar taş atmaya şerefsizler her s.kime ha yemek gelmedi taşla tuvaletim geldi taşla anasının a..mnı taşla

SekoLive
25-10-2011, 14:26
sıkıntı yok kardeşim çünkü istanbulda çadır kuracak boş arazi kalmadı artık,kalanlardada inşaatlar bitmek üzere otoban kenarlarıda dahil :)

soruyorum şimdi sana allah muhafaza deprem olsa sen nerde kendini güvene alacaksın?her yer beton yığını üzerine devrilecek en iyisi otur evde :D

abi allah istanbula öyle bi deprem göstermesn... sağ kalmak o depremden sonra belki ölmekden daha kötü olabilir :(

MKT
25-10-2011, 14:27
Orda yapılan yardımların yetersiz olmasının asıl sebebi her evde yaşayan 8-10 kişi var adamlar ayrı ayrı battaniye çadır alıyor.Aam 3 tane çadır almış.2 tanesini yere sermiş 1 tanesinin içine yatmış teyzem anlatıyor.Geceleri birbirleirnin çadırlarını battaniyelerini katalitik sobaların tüpleirni çalıyorlarmış.ulan yapılacak işmi bunlar

GTCihad
25-10-2011, 14:28
Kim ne derse desin beklenmeyen bir seferberlik oldu herkes elinden geldiğince yardımda bulundu ama bu haberleri gördükçe , dün çadırları 3er 3er kapıp birbirine vermeyen yolda tırları durdurup yağmalayan insan kılıklıları görünce insan ne diyeceğini bilemiyor . Açık ve Net yardım içimden gelmedi arkadaş ...

CRUEL
25-10-2011, 14:29
yahu en basiti adamlar çadırları kamyondan indirirken 2tane piç gelip çadır çalıyorlar ne denebilirki yobaz şerefsizler