PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kart aidatı sorunu/kredi kartı önerisi..

rebelh
26-10-2011, 15:16
mrb arkadaşlar yaklaşık 5 senedir finansbankı kullanmaktayım bütün harcamalarımı neredeyse karttan yapıp vaktinde tam olarak ödüyorum.. oy üzdendirki öğrenci kartı kullanmama rağmen 6000tl limitim var..

sorun şu ki bgn kız arkadaşımın kartından kart ücreti kestiler bizde iptal istedik yapmadılar sonra ben aradım bankayı benim kartımı sorguladım meğer bendende kart ücreti alıyorlarmış fakat geçen sene kartımı kapatmamam karşılığında almayacaklarını söylemişlerdi..

uzun lafın kısası finanstan bir günde nefret eder oldum..memnun olduğunuz ve kart aidatı falan filan gibi tırtıklama yöntemleri olmayan bir banka tavsiyeniz varsa ona geçmek isterim..teb total düşünebilirim sürekli totalden yakıt alıyorum..

Enes-x
26-10-2011, 15:21
Bende world gold kullanıyorum 60 tl yıllık , ziraat maximumda 20 tl.

Finansbankın şöyle bi kartı varmış şimdi bakarken denk geldi.
Fix Card (http://www.fixcard.com.tr)

cliver
26-10-2011, 15:24
fix kart ı biliyorum ama sanırım kısıtlı özellikler vardı arastırmak lazım genede bende düşünüyorum aslında

EmrahErdogan
26-10-2011, 15:24
hemen hemen her banka alıyro artık

bende galatasaray bonsu var garantının 50 lıra alıyor

rebelh
26-10-2011, 15:26
teb total yakıtta %5 indirim yapio edirne totaldede sürekli %7 indirim var o yüzden teb totali düşünüyorum ama kullananlar memnunmu bilmiyorum.. araba aldıktan sonra ztn sürekli akaryakıt için kullanıyorum kredi kartını

HaKo
26-10-2011, 15:29
kart aidatı almayan banka yok, bende finans vardı geçenlerde borcunu kapatıp kapattırdım kartı, şu an hsbc , garanti ve world card var, finansda dahil hiçbirine bi kuruş kart aidatı yapmıyorum, aidat geldiği gibi arayıp geri alınmasını istiyorum bi kaç dakikalık tartışmadan sonra alıyorlar :)

nico
26-10-2011, 15:31
ben bugün finasbank kartı iyade ettirddim. kart ücreti degil başka nedenlerden dolayı, bukadar lakayıt kalitesiz banka olmaz.10 civarı limitim vardı karta. hoş enfazla 2, 3 ünü kullanıyordum ama olsun bütün alışverişlerimi kart la yapıyordum benzin, giyim, yiyecek içecek, hata kafelerde bile hesabımı kartla ödeme alışkanlıgım vardı. bakiyemi kestirdim 7 gün içinde kapanacak. bende yeni bir banka arıyorum, müşterisini 30 saat telefonda bekletmeyen ve sittim sene önce kulandıgım telefon numarasını hatırlatmak için 2 saatimi harcatmayan bir banka lütfen...

individual
26-10-2011, 15:43
finansbank geçen sene benden de aldı 40TL geri iadesini sityorum dedim 1 sene kullanıcağınızı tahaddüt edersiniz hemen geri öderiz dediler tmm dedim.Bu senede aldılar.Aradım geri iade istedim vermediler tahattüt dahi yapmadılar.(sikayetvar.com)'a yazdım ordan da hakları alıyorlar diye mesaj geldi.1 ay geçti geri iade etmişler bende anlamadım.

rebelh
26-10-2011, 15:48
finansbankı eskiden severdim ama bgn cidden sinirimi bozdu şikayet var.coma bende yazıyorum şimdi..

cliver
26-10-2011, 16:00
finansbank benden 3 gün önce 55 tl kart aıdatı kesti ama bundan 6 ay önce ararsınız iade ederiz kesilince demişlerdi şimdi yaklaşımları çok farklı oldu acayip sinirlendim en yakın zamanda kartımı kapatıcam bırdahada garanti dışında kart almam en azından bonusu güzeldı:ofk:

joker
26-10-2011, 16:01
Finans banki ara iptal edin kartimi de onlar kivirivak olmaz yapmatin falan sonra israr et ben kart aidati odemiyorum biraz bagar cagar hemen kart aidatini iptal ediyorlar basima geldi hatta garantide kart aidatini iptal ediyorlar direnmeye devam edersen illede iptal edin falan diye kart aidati kadarda bonus veriyorlarmis bi arkadasim soylemisti :)

hndcrx
26-10-2011, 16:05
ben 2 sene önce ingde çalışıyordum,sonra ayrıldım 2 senedir de kart aidatı ödemiyom(bonus) hesaptan giden para da yok,önceden de tekstilbankta çalışıyordum ordan da ayrılmıştım,o zaman da avantage kart kullanıyordum ondan da aidat gitmiyordu.
acaba hala personel mi gözüküyom :)
yoksa içerde birikiyormu,gerçi ööle bişi olsa hesapta gözükür.arayıp da soramıyom şimdi:):)

golfcu0101
26-10-2011, 16:07
8 yıldır world kullanıyorum tek kartım oydu artık hersene kestikleri ücreti talep etmekten bıktım ve kapattırdım nalet gelsin hem harca harca kazandır hemde 50 lirana gözdiksinler

a.colak
26-10-2011, 16:10
finansbank fix kart

rebelh
26-10-2011, 16:15
Finans banki ara iptal edin kartimi de onlar kivirivak olmaz yapmatin falan sonra israr et ben kart aidati odemiyorum biraz bagar cagar hemen kart aidatini iptal ediyorlar basima geldi hatta garantide kart aidatini iptal ediyorlar direnmeye devam edersen illede iptal edin falan diye kart aidati kadarda bonus veriyorlarmis bi arkadasim soylemisti :)

geçen sen denedim iptal ettik dediler ama etmemişler bu sen yine ödicem..

kız arkadaşım arayıp iptal edin demiş tamam demişler hemen ama bu deferde taksitli borçları falan hepsini birarada hemen istiolar o yüzden iptal edemedik.. ama şu borcumu bitirip hemen iptal edicem kart aidatını ödeseler bile..

fix karta finansla çalışmak istemediğimden dolayı başvurmuyorum ayrıca fix kartta 3 ayda 1 18 lira bankamatik ücretimi ne varmış diye biliyorum

Enes-x
26-10-2011, 16:21
Teb total opet world gibi kartlarada dikkat etmeni öneririm.

Çoğunun şartı belirli bir harcama yaparsan %5 kazandırmak.

rebelh
26-10-2011, 16:23
Teb total opet world gibi kartlarada dikkat etmeni öneririm.

Çoğunun şartı belirli bir harcama yaparsan %5 kazandırmak.

teb total kullanıcıları memnun genelde araştırdım ondada 35 tl kart aidatı vamrış yıllık her akaryakıt alımında otomatik olarak %5 indirim yapıyormuş..

ben aidatsız kart var diye biliodum ama galiba yokmuş 2008de buna yönelik bi yasa çıkmamışmıydı:beuj:

olcay_bora
26-10-2011, 16:23
dandik bankalar söz dinliyor ama ykb de aynısını ben yapmıştım kart ücreti alırız bi istioanız iptal edelim demişlerdi 10bin limiti vardı 3 sene önce ve tıkır tıkır ödeniyordu

levent
26-10-2011, 16:30
YKB World kullanıyoruz babam & ben, babamda bide Halkbankasının kartı var modelini bilmiyorum :) Babamın iletimleri sonucunda 4,5 yıldır babam 3 yıldır ben kart ücreti / aidatı ödemedik.

Kuzenim World Gold kullanıyor o da ödemedi ilk başta verdiği dilekçe sonrası.

taytay
26-10-2011, 16:37
ben 2 sene önce ingde çalışıyordum,sonra ayrıldım 2 senedir de kart aidatı ödemiyom(bonus) hesaptan giden para da yok,önceden de tekstilbankta çalışıyordum ordan da ayrılmıştım,o zaman da avantage kart kullanıyordum ondan da aidat gitmiyordu.
acaba hala personel mi gözüküyom :)
yoksa içerde birikiyormu,gerçi ööle bişi olsa hesapta gözükür.arayıp da soramıyom şimdi:):)

birikiyor diye bişiy olmaması lazım . zzamanı geldimi zaten onlar çekmiyorlarmı :soru:
birde finans kadar nalet bi banka yok bi daha hayatta işim olmaz.

nico
26-10-2011, 16:39
dilekce falan bilmiyorum bana kart aidatı ödetmemek için bir ton fax cektirdi 2 sene önce bezdim 20 tl ödedim kurtuldum. ama artık bıktım finansbank ın sokagına ugramam. 1 dakikada çözecekleri işi 20 dakikada yapmıyorlar. şu televizyondaki reklamda oynayan kız gibi oldum. yedi cedimi sordu adresimi sordu tc numaram vs utanmasa evlenmeden önceki kızlık soyadınız dicekdi:D sıçtım azına, en son 8 sene önce taşındıgım evimin telefon numarasını sordu ya. tam 30 dakika dil döktüm ben kendimim benim le konuşuyosunuz diye.

Mutu
26-10-2011, 16:53
25 yaş altında ve öğrenciysen limit artırma talebiyle beraber play card alabilirsin yapı krediden. 500le başlıyor fakat, kredi sicilin temiz olduğu için daha yüksek limitle başlatabilirler belki. İlk sene herhangi bi ücret kesmiyorlar, 2. sene 10 lira demişlerdi. Benim 3. sene olacak henüz bi ücret kesmediler :D

onn_dear
26-10-2011, 17:41
kredi kartı kullanmıyorum çok huzurluyum :D :D

rebelh
26-10-2011, 17:44
anladığım kadarıyla finans kullanıpta memnun olan kimse yok ve her kredi kartı bi şekilde ücret alıyor..

daredevil
26-10-2011, 17:47
bende de finas vardı 5-6 senedir iptal ediyorlardı bu sene etmedeiler bende kapatım

enginetune
26-10-2011, 17:47
mrb arkadaşlar yaklaşık 5 senedir finansbankı kullanmaktayım bütün harcamalarımı neredeyse karttan yapıp vaktinde tam olarak ödüyorum.. oy üzdendirki öğrenci kartı kullanmama rağmen 6000tl limitim var..

sorun şu ki bgn kız arkadaşımın kartından kart ücreti kestiler bizde iptal istedik yapmadılar sonra ben aradım bankayı benim kartımı sorguladım meğer bendende kart ücreti alıyorlarmış fakat geçen sene kartımı kapatmamam karşılığında almayacaklarını söylemişlerdi..

uzun lafın kısası finanstan bir günde nefret eder oldum..memnun olduğunuz ve kart aidatı falan filan gibi tırtıklama yöntemleri olmayan bir banka tavsiyeniz varsa ona geçmek isterim..teb total düşünebilirim sürekli totalden yakıt alıyorum..

Finansbak kadar allahın cezası bir banka yoktur. kart aidatı almıyoruz dediler banada 2 yılın kart ücretini limitten kestiler. limit artıcağını sölediler aradılar limit artmaz müşteri hizmetlerini ararsın yetkili birine ulaşamazsın :ofk: bende card finans go kullanıyorum aldığım güne lanet ettim. Garanti flexi yada İş bankasına sıcak bakıyorum vakit bulduğum anda başvuracağım .

pureal
26-10-2011, 18:00
çirkeflikte işbankası kadar bilmiyorum
en çok memnun olduğum teb world(ticari) sonra garanti bonus(kişisel) her iki bankada da arkadaşım olduğu için kart aidatı almıyorlar :D

Ome_RS
26-10-2011, 23:31
bu ayda garanti benden 40tl kesti
geçen yılda almıstı dilekçe ile mahkemeye verip geri talep edicem kartın borcu bitincede zaten kapatıcam
arkadasım geri almıstı bende sansımı denicem