PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km siyle oynanmış araç...

cellosi
28-10-2011, 01:31
Arkadaşlar nereye açacağım diye düşündüm en uygun burası dedim Bu araca daha önce bakmıştık aracın plakası daha önce 01 tm idi o zmn 245 bindeydi fiyatı 25 bindi şimdiki sahibi 127 bine çekmiş fiyatta 33 bin olmuş gören görmeyenlere haber verir

böyle insanlardan araba almayalım hatta herkes mesaj göndersin kmsi oynanmış diye de hatasını anlasın.

Adam oto elektrikçi bu arada

BMW 3 Serisi 3.18Ci 2000 Model 33.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 62458565 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-titiz-oto-farkiyla-orjinal-kusursuz-m-paket-62458565/detay/)

Ome_RS
28-10-2011, 01:38
araba zaten düzgün durmuyoki sağ kapının ustasıda kör olmus

redbaron
28-10-2011, 01:50
KAZASIZ (HİÇ BİR DEĞİŞEN PARÇASI KESİNLİKLE YOK

ama sag kapı ve camurluk cok hos durumda.ilginc... bu arabaya zaten 23 falan verilir

cellosi
28-10-2011, 01:58
ısıtmalı koltuk , recaro deri koltuk,ısıtmalı yan aynalar ,adaptif far falan bunların hiç biri bu araçta yok zaten baktığımızda öyleydi yani :)

slowmotion
28-10-2011, 02:16
duyarlılığınızdan dolayı tebrikler hiç hoş değil ztn araç

ErayCerit
28-10-2011, 02:44
yazık. . !

Fırtına_siR
28-10-2011, 03:10
Eğer Bu Adam Bu Arabayı Bu şekilde bi masuma satarsa Rabbim aynısını Bu adamada yaşatsın milletin canını yakmak neymiş anlasın !!!

asot
28-10-2011, 08:09
şerefsizlik başka da hiç bir şey değil...

Ha gidip birinin cebinden para, çalmışsın, ha gidip km. düşürmüşsün fark yok..

Burda da chip vs. bu işlerden para kazanan bir arkadaşım var, sanayide çevresi olduğu için söylüyor ve söylediğine göre bazı galeriler km. düşürme konusunda düzenli müşterileriymiş.. Bence düşürüldüğü kanıtlanan araç için her türlü dava hak arama yolu olmalı..

GTCihad
28-10-2011, 08:14
Çok yorgun gözüküyor araç zaten belli ama yapacak birşey yok yazık günah şerefsizlik ...

emre_
28-10-2011, 08:16
bu bmw zaten okeye dönüyo hali kalmamış arabanın :D
teşekkürler :)

Evrenoz
28-10-2011, 08:17
Gidip kanıtlasan km düşürüldüğünü "abe bilmiyordum, valla ben aldığımda böyleydi" masalını duyarız..

RIDVAN
28-10-2011, 08:48
Görünen Köy Kılavuz İstemez Kardeşim Turşu Arabaya Ne Yaparsan Yap Yine Turşudur. Duyarlılığın İçin Teşşekürler...;)

DENON
28-10-2011, 08:51
km çekipte araba satanlara ağıza alınmayacak küfürler ediyorum , kul hakkıdır haramdır resmen

atituti
28-10-2011, 09:05
mesaj attım ilan sahibine

RottingChrist
28-10-2011, 09:07
daha önceden sattığım bir arabanın ilanını boyasız diye verdim gelip bakanlar çamurlukta boya olduğunu tespit ettiler yerin dibine girdim resmen. kasti olmasada arkadaş kurbanı olduk. hırsızlık işte gerisi yalan.

5ani5 mk3
28-10-2011, 09:11
bende attım:)01 plakalı iken km.rede fiyatıda farklıydı yazzdım:) km düşürenler çok var bi abimze focus dizel alcaktık 4.5 tane aracın km düşürülmüş. herkez dıkkat etsin...

Bartu_evo
28-10-2011, 09:28
sattığı para haram olur inşallah

abdullahçöllü
28-10-2011, 09:36
araç alırken mutlaka tanıdıktan alınmalı bi referans mutlaka olmalı bence.. km düşürmek vicdansızlık şerefsizlik bencede.. bu alım satım siteleri nedeniyle herşey dönüyor piyasada.. bakıyosun internette herşey süper görünüyor yanına varınca hayal kırıklığı... çok dikkat etmek lazım çoookkk..

cagri-35
28-10-2011, 09:40
Aracın kapı felaket durumda ön farlar kararmış arka stoplarda öyle. İçi de kötü durumda. O paraları etmez...

bykral
28-10-2011, 10:01
Benim eski sattığım hondam 207 binde teslim ettim adam şimdi satıyor 150 bin olmuş ve orj kilometre yazmış tr normal karşılanyor artık nerdeyse

Emre Ekrem
28-10-2011, 10:04
iyi güzel hoşta belki şuan satan kişide düşük km hali ile almıştır, neden hemen suçlar hale geliniyor, anlayamadım.

asot
28-10-2011, 10:15
iyi güzel hoşta belki şuan satan kişide düşük km hali ile almıştır, neden hemen suçlar hale geliniyor, anlayamadım.

müteselsil sorumluluk ilkesi :) yok bilmiyordum böyle aldım vs demek yok, basiretli davranmak, oynanmamışını almak gerekir..

Evrenoz
28-10-2011, 10:21
Bu arada aklıma geldi;

Eski aracımda sağ çamurluk, kaput, sağ kapı, tamponlar, stepne havuzunun dış kısmı değişmişti. Ayrıca sağ/sol çamurluk, kaput, sağ ön kapı, sol ön/arka kapı, benzin deposu kapağının bulunduğu arka çamurluk, stepne havuzu boyalıydı.

Tesadüf bir galeride gördüm sattıktan 5 sene sonra..

KM'si benim satışımdan sonra topu topu 5-10k ilerlemişti. İlk sahibinden aldım arabayı diye konuşuyordu galerici..

Ki ben aracı mutluhana vermiştim, mutluhan körfez tarafında birine satmıştı, daha sonra barzo kılıklı 2 adama satılmıştı ve sonrasını takip edememiştim. Yani benden sonra 3-4 defa el değiştirmişti.

Boya durumunu sordum, 3-4 parça boya var dedi. Değişeni sordum yok dedi.

Motor ve şanzıman durumunu sorduğumda ise saat gibi çalıştığını, motora alet değmediğini anlattı.

Biraz daha hikayeleri dinledikten sonra ben anlatmaya başladım;

Boyalı yerleri ve değişen yerleri tek tek söyledim. Alet değmedi dediği motorun açıldığını, otomatik şanzımanın 3 defa değiştiğini ve en son tamirden sonra halen sorunlu olduğunu anlattım. Ve bunların tamamının 5 sene önce olduğunu, 5 senede bu hasar ve sorunların üzerine neler geldiğini bilmediğimi söyledim.

Hemen celallendi, yok sen arabaları karıştırıyorsun gibi üste çıkmaya çalıştı.

Tepem attı, aç ulan ön kapının kolon muhafazalarını. Orjinal kolon değil clarion çıkacak dedim. Açtı, gördü, suratı değişti. Git aç bagajı bak aşağıdan panzota, orjinal kolon yerleri kesilmiş ve yerine clarion konmuş, vidaları da sivri bırakılmış dedim. Ona da gitti baktı, *** oldu..

Sonrasında da, benim aldığım bana böyle dedi, ben bilmiyordum ayağına yatmaya başladı.

Ulan sen galericisin, çakalın önde gidenisin, bu işin pirisin. Bilmeden, bakmadan, araştırmadan, incelemeden, ölçmeden, biçmeden araba alıp satar mısın.. Herşey bir yana, tüm bu yalanları yüzüne vurduktan sonra fiyatı 1 tl bile indirmedi, en çok ona güldüm. Alacağım yoktu da, sattığını söylediği araba ile arabanın gerçek durumu arasında nereden bakılsa 5 -6 liralık fark mevcuttu.

HarunToprak
28-10-2011, 10:27
Bu ara bütün satılık araçlarda full bakımlı herşeyi yeni maşallah

sinan-s
28-10-2011, 10:30
Yazık ya gerçekten ..

gurlekyasin
28-10-2011, 10:33
km si düşen bi araçtan ve bunu satandan herşey beklenir.bi araç ta km oynanmışsa başına herşey gelmiş denilebilir...

RIDVAN
28-10-2011, 10:37
Para için her türlü sahtekarlık yapılıyor ama bilmiyorlarki KUL HAKKI ! bir insanın kul hakkını yersen yediğin ekmeğe muhtaç olursun buda aynı şey insanlar ne halde borçla harçlar krediyle vs. şeylerle araba alıyorlar km oynanmış vs şeyler çıkıyor ayıptır yazıktır. ...

Emre İlbi
28-10-2011, 10:55
bunun gibiler yüzünden her araçtan şüphe duyar hale geldik,
düzgün arabaya bile, aceba km ile oynanmış mı? der hale geldik,

bu ve bunun gibi araçları bu konuda deşifre edelim, belki birilerinin işine yarar :icon_tup:

bi aracın kilometresiyle oynanmış olduğunu nasıl anlarız,
yada biz anlayabilirmiyiz?

aracın yorgun duruşundan falan demeyin,
50-100bin civarında olupta canı alınmış, sanki çok daha fazla km yapmış gibi duran araçlarda var...
(bahsi geçenler km ile oynanmamış olduğunu bildiğim araçlar)

RIDVAN
28-10-2011, 11:00
bunun gibiler yüzünden her araçtan şüphe duyar hale geldik,
düzgün arabaya bile, aceba km ile oynanmış mı? der hale geldik,

bu ve bunun gibi araçları bu konuda deşifre edelim, belki birilerinin işine yarar :icon_tup:

aracın yorgun duruşundan falan demeyin,
50-100bin civarında olupta canı alınmış, sanki çok daha fazla km yapmış gibi duran araçlarda var...
(bahsi geçenler km ile oynanmamış olduğunu bildiğim araçlar)

KM'nin Yüksek Olduğunu Bunlardan Anlıyorum
Benim şahsi görüşüm yani ben böyle yapıyorum,
İlk vites topuzuna vites körüğüne direksiyona bakıyorum ondan sonra ön cam değişmişmi ? motor kaputuna farlara sislere taş yaralarına bakıyorum belki saçma gelebilir ama paspaspalara kadar bakıyorum ne olursa olsun ufak bir açık veriyor zaten ;)

asot
28-10-2011, 11:28
geçenlerde de kendimi şöyle bir diyaloğun içinde buldum..

sahibinden fiyatı 30.000 tl bir araç, gittim galeriye niyetim 28000 e indirmek, ne kadar diyosunuz araca dedim? 32000 dedi. Nasıl yani dedim internette 30.000.. yok o fiyat değişecek dedi.(heralde ötv zamlarından etkilendi eleman) Tamam ama niyet etmişsin, 30.000'e olsun sana dedi? Hayda dedim, ne için geldik, ne *** yedik? :)

bir de böyle bir şey var yani... işin özü söz meclisten dışarı galeri tayfası uzağımda olsun...

Cliosportve
28-10-2011, 11:37
Son günlerde iyice suyunu çıkardılar bu KM düşürme olayının

abdullahçöllü
28-10-2011, 11:37
geçenlerde de kendimi şöyle bir diyaloğun içinde buldum..

sahibinden fiyatı 30.000 tl bir araç, gittim galeriye niyetim 28000 e indirmek, ne kadar diyosunuz araca dedim? 32000 dedi. Nasıl yani dedim internette 30.000.. yok o fiyat değişecek dedi.(heralde ötv zamlarından etkilendi eleman) Tamam ama niyet etmişsin, 30.000'e olsun sana dedi? Hayda dedim, ne için geldik, ne *** yedik? :)

bir de böyle bir şey var yani... işin özü söz meclisten dışarı galeri tayfası uzağımda olsun...

galericilerin hepsinde var o taktik.. müşterinin de düşük bir fiyat beklentisiyle geldiği için o da yüksekten giriyor. yalan atıp duruyor o yüzden... böylelikle kendi kafasınca müşterininde ciddiyetini ölçmüş oluyor.. oysa kendi güvenirliğinin bittiğinin farkında değil..

exca-
28-10-2011, 11:39
http://img593.imageshack.us/img593/4434/2cd905ed6e4641db87a89db.png

şimdi kimse bu adam bilmeden almış demesin.. bir iki galeri dışında hiç bi galeriden araba almam ben açıkcası..

Bi aracın kaç kez el değiştirdiğini öğrenmenin bi yolu var mıdır?

onursumer
28-10-2011, 11:45
bu model araçlarda zaten çoğu zaman düşük km ye inanasım gelmiyor

arkadaşımda var 3.18 99 model e46 km si düşürülmüş araç temiz güzel olduğu için alırken bilerek aldık tabikide bu km olayı için pazarlığımızı yaparak :D

ceco
28-10-2011, 11:52
nişanlıma arac almak için nursu otopazarına gitmiştim. bi getz buldum ama çiçek gibi görunuyo arac 2007 mod. 53 ooo de yazıyor detaylı bı sekılde baktık aracta hata yok gayet güzel. çocugun elını tuttum 17500 verdım dedım 19 000 ıstıyodu cocuk ya yok abı olmaz flan cart curt dedı. neyse bıraz daha detaylı baktık ahm ahmet usta ruhsatı ıncelerken arasında muayne kagıdı gordu actı baktık muaneye girdiği km 168 000 :D dedım burda bak ne yazıyo !!! abi wallaha bılmıyodum ben yenı aldım flan dedı 2 dk öncede abı sırf 700 tl muanesıne harcadım harcıdır borcudur flan dedi :D kendını uyanık sanan aptallaar mahluklar.

ananızdan emdıgınız sut burnunuzdan gelsın...

ToNy
28-10-2011, 12:01
İnsanların 3 kuruş parasına göz koyan şerefsizler bunlar...

h.guroglu
28-10-2011, 12:16
vizede km ağır kusur olacakmış diye bir söylenti var doğrumudur bu söylentinin aslı astarı varmı

mcolgecen
28-10-2011, 15:05
ilginden dolayı teşekkürler..

S.Özeren
28-10-2011, 15:08
çok iyi yapmışsınız konu açarak zamanında benimde başıma geldi bi olay

HaKo
28-10-2011, 15:11
İlk vites topuzuna vites körüğüne direksiyona bakıyorum ondan sonra ön cam değişmişmi ? motor kaputuna farlara sislere taş yaralarına bakıyorum belki saçma gelebilir ama paspaspalara kadar bakıyorum ne olursa olsun ufak bir açık veriyor zaten ;)

iyide bunlar yeni arabada da değişmiş olabilir. Ben 2. el aldığım her aracın o saydığın maddelerin nerdeyse hepsini yeniliyorum mesela düzgün olsada olmasada.

RIDVAN
28-10-2011, 15:16
iyide bunlar yeni arabada da değişmiş olabilir. Ben 2. el aldığım her aracın o saydığın maddelerin nerdeyse hepsini yeniliyorum mesela düzgün olsada olmasada.

Aracı alır almaz, ön camı-motor kaputunu-far-sis-tamponu'mu değiştiriyomusunuz ??

meLaNchoLic
28-10-2011, 15:32
ya has alman abicim hatta bu sağ kapıyı yapan usta kör oldu o kadar yani :D gora geldi bi an aklıma :D bunu yapan çocuk kör oldu :D

smoke
28-10-2011, 15:55
benim sıfır arabanın km siylede oynamışlar :D ben balıkesirden aldım aracı, onlar gönen bayisinden bulduklarını ve getirteceklerini söylediler. ben almaya gittiğimde araba nın km göstergesi 0000000 dı :D

not: balıkesir gönen arası yaklaşık 130 km....

Emre İlbi
28-10-2011, 16:08
benim sıfır arabanın km siylede oynamışlar :D ben balıkesirden aldım aracı, onlar gönen bayisinden bulduklarını ve getirteceklerini söylediler. ben almaya gittiğimde araba nın km göstergesi 0000000 dı :D

not: balıkesir gönen arası yaklaşık 130 km....

çekiciyle gelmiş olabilir mi:soru:

FatihR.
28-10-2011, 16:16
çekiciyle gelmiş olabilir mi:soru:

çekiciylede gelse 000000 yazmaz diye düşünüyorum illaki bi kaç metre yapar

Berkan
28-10-2011, 16:20
çekiciye gökden inicek hali yok .hiç yoksa 3-5 km de olmalıdır ileri geri manevra falan yaparken ki zaten bayinin bilmem kac km(max.50 gibi atıyorum) sınırı var diye biliyorum ben

Ers
28-10-2011, 16:45

Kilometresi ile oynanmış e 46 ların, rölantide hız ibresi sabit kalmaz ,çok çok az titreme yapar diye biliyorum.

exca-
28-10-2011, 17:58

vites topuzu ve direksiyon derisinin aşınması elin terleme miktarına ve terin yapısına göre inanılmaz değişken olabiliyo,mesela benim ellerim çok fazla terler.. motor kaputunda ki izler kullanıldığı yere göre fazla ya da az olabilir,ya hep küçük bi kasabada şehir içi kullanıldıysa ve taş izi yok denecek kadar azsa mesela.. aynı şekilde ön cam bi kere bile şehirler arasına çıkmamış bi tane bile kazası olmayan araçta 4 5 kez değişmiş olabiliyo hem de çok çok enteresan durumlardan;bunu satılık araç sahiplerinden duyduklarıma dayanarak değil yaşadığımız şeylere göre söylüyorum :) paspaslarda çok değişkenlik gösteriyo.. kısacası bu tarz durumlar bence çok belirleyici olamayabilir,kesin olmaz demiyorum ama her araçta belirleyici değil.. aracın modeline göre diri olup olmadığını anlayabiliyo zaten insan eğer ilgiliyse biraz... yani 250.000den 125.000e düşürülmüş araç belli eder kendini,zaten temiz diri aracın km sini düşürmez aklıselim insan..

redbaron
28-10-2011, 18:30
http://img593.imageshack.us/img593/4434/2cd905ed6e4641db87a89db.png

şimdi kimse bu adam bilmeden almış demesin.. bir iki galeri dışında hiç bi galeriden araba almam ben açıkcası..

Bi aracın kaç kez el değiştirdiğini öğrenmenin bi yolu var mıdır?

aynı cevabı bana yazdı :D

asot
28-10-2011, 18:50
Kilometresi ile oynanmış e 46 ların, rölantide hız ibresi sabit kalmaz ,çok çok az titreme yapar diye biliyorum.

titreme yapıyorsa zaten sorun vardır, km düşürme ile ilgisi yokki bunun..

Ers
28-10-2011, 23:01
titreme yapıyorsa zaten sorun vardır, km düşürme ile ilgisi yokki bunun..

Hareketlenme devir ibresinde oluyor, yalnis yazmisim , titreme dedim de, 0,5 mm bile degil , cok cok diikatli bakinca belli oluyo, basimiza gelmisti , yerkili servis personelinin bur bakista soyledigi buydu , aracta bi sorun yoktu, telinde, jag ında veya kompresyonunda... Tabi yalnista olabilir , emin degilim. Kesin bi bilgisi olan varsa bilgilendirir bizi.

cellosi
28-10-2011, 23:48

Aracı bu adam aldıktan sonra km sini düşürmüş şimdi satıyor...Bu adamın düşürdüğüne %100 eminim yani

cellosi
28-10-2011, 23:58
Önceki sahibinden öğrendiğime görede baskı balata yakmış bir araç ve 140 km yi geçmiyor dedi...

Böyle insanlar nasıl o paralarla evine ekmek götürüyor şaşkınım doğrusu...

Ama böyle şeyleride bildirmeyi bir borç bilirim...

BAŞAR
29-10-2011, 00:00
araç satılmış görünüyor acaba hangi masum un canını yaktı...

h.guroglu
29-10-2011, 00:10
satıldığını sanmıyorum burdan 3-4 kişi aynı türden suçlamalarda bulunduysa daha fazla mimlenmemek için satıştan çekmiştir aracı bi galeriye vs bi yere gömecektir

Ferit
29-10-2011, 00:18
Hareketlenme devir ibresinde oluyor, yalnis yazmisim , titreme dedim de, 0,5 mm bile degil , cok cok diikatli bakinca belli oluyo, basimiza gelmisti , yerkili servis personelinin bur bakista soyledigi buydu , aracta bi sorun yoktu, telinde, jag ında veya kompresyonunda... Tabi yalnista olabilir , emin degilim. Kesin bi bilgisi olan varsa bilgilendirir bizi.

Maalesef böyle bir şey mümkün değil, o servis personeli sallamış. E46'da kadrana bakarak kilometre düşürüldüğünü anlamak münkün değil. Kilometre bilgisi birden fazla kontrol üntesinde depolanıyor, eskiden bu modüller tek olarak okutulup aracın orjinal kilometresi anlaşılabiliyordu ancak artık pek mümkün değil. Kötü niyetli olabileceklere bilgi vermemek için daha fazla detaya girmek istemiyorum.

h.guroglu
29-10-2011, 01:03
Maalesef böyle bir şey mümkün değil, o servis personeli sallamış. E46'da kadrana bakarak kilometre düşürüldüğünü anlamak münkün değil. Kilometre bilgisi birden fazla kontrol üntesinde depolanıyor, eskiden bu modüller tek olarak okutulup aracın orjinal kilometresi anlaşılabiliyordu ancak artık pek mümkün değil. Kötü niyetli olabileceklere bilgi vermemek için daha fazla detaya girmek istemiyorum.

bilmesi gereken insanlar biliyor bmw de nerelere bakılacağını ;)

exca-
29-10-2011, 01:20
km kontrol için motor kompresyon testi ve servis kayıtları -tabi araç servis bakımlıysa- en kesin çözüm sanki?

oguzhan999
29-10-2011, 01:36
satılmış :) ehe

slowmotion
29-10-2011, 02:11
başlığı sabitlesek herkes km düşürülmüş araçları yazsa bence iyi olur. en azından kazık yemeyelim

onur_S
29-10-2011, 02:26

benim aracımın km dusurulmedi ama taş izleri az değil.
taş izi olayı doğruluk vermez bu yüzden

ErayCerit
29-10-2011, 03:29
bilmesi gereken insanlar biliyor bmw de nerelere bakılacağını ;)

Biz de bilsek bu detayları iyi olur diye düşünüyorum ;) hiç değilse böyle kansızlara para kaptırmamış oluruz

Pug
29-10-2011, 03:33
yani siteden var sayabilecegim kac arac soylesem tartisma cikar adim gibi emin oldugum araclar hemde ama nabicaksiniz ..
Ben ne zaman sahibinden de boyle birsey ile karsilassam direkt elemana mesaj atiyorum hic cevap bile veremiyor