User Tag List

Sayfa 27/45 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
842 sonuçtan 495 ile 513 arası

Konu: 1.2 1.4 TSİ Kullanıcıları

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CAX motorda sıkça rastalanan Wastegate problemini yaşamışsınız ve malesef bu parça ayrı satılmadığı için komple turbo değişim işlemi ile sorun çözülüyor.

Bu arada DV neden aldınız acaba ?

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cax motorun manifold klappesini izmirde cozduk. klappe tamiri mumkun bilmeyenler icin soylyim

Erol737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CAX motorda sıkça rastalanan Wastegate problemini yaşamışsınız ve malesef bu parça ayrı satılmadığı için komple turbo değişim işlemi ile sorun çözülüyor.

Bu arada DV neden aldınız acaba ?
    Aracımda yazılım olduğu için hem turbonun ömrünü uzatmak adına hem orjinal DV yazılımdan dolayı yeterli gelmediği ve turbonun lag durumuna düşmemesi artı üst vites ve devirlerde basınç kaçırmasın amacıyla aldım

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basınç kaçırmasını cax larda dv değil wastegate yapıyor bilginiz olsun. yani orjinal dv niz aslında yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Utku'nun dediği gibi orjinal DV'si gayet yeterli ki zaten TD025'in bastığı basınç hele ki üst devirlerde kendine hayrı yok malesef. DV bence fuzuli masraf olur CAX motorda.

Mustafa Birsesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erol737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa abi arabana dv aldın ne yaptın bilmem demen yanlış olmuş. üst yazımdada belirttim özellikle size geldim ben sen yoktun kemal ile birlikte dinogarage dan gittik aldık kemal senin elemanın taktı sende sonadan geldin uğraşıyordu elemanın senin geldiğinde. hatta kemalle biz baya muabbet ettik sesli sessiz tip taksak takmasak artısı eksisi ne olur diye hatta takma 50tl ücretini verdim. 2 gün sonra arıza çıktı aradık seni sen sert yay a geçir dv dedin geçtik değişen bişey olmadı ertesi gün geldim yanına arıza okudun DV in SELENOİD VALVE sorunlu onu değiştirmek lazım dedin o gün olmadı dinogarage kapalıydı sona onuda ertesi gün geldim değiştirdim yine sorun çözülmedi. sende araban garantili mi götür garantiye baktırırız dedin sonra benim arkadaşım var hem orda ararım ben onu dedin sen aradın adamı cevap vermedi. servise evet birlikte gittik o gün sadece plakalık vardı stickerlar sökülüydü benim.

serviste senin adamın yoktu yıllık izine ayrılmıştı bizde bakıma geldik dedik hatta sen ara sıra arıza ışığı yanıp sönüyor de servis danışmanına dedin. Sonrası olayın burdan kopuyor işte adam 2 saat sonra beni aradı bu araç TURBO ŞARJ OLMUYOR hatası veriyor 4000-5000 bin tlli masraf çıkabilir garantiye sokarız da her hangi bi işlem yapıldımı bu araçta dendi bende salak yaptım ne gibi dedim chiptuning gibilerinden motor gücüyle oynama gibi bişey dediler ben anlamam kardeşim var oda kullanıyor abi o bişey yaptımı ona sorayım dönerim size dedim aradan 45 dk sonra aradım kardeşimle konuştum gibi yaptım aracı bilgisayara bağlatmış sanırım diye söyledim servise onlarda bu arızanın büyük sorunlu olduğunu bu tip arızaları doğuş merkezle uzaktan bağlantıya geçtiklerini eğer araçta bi işlem varsa RED yer garanti dışı kalır masraf size fatura edilir dediler.

ben hemen ağlama durumuna geçtim servis danışmanına garantiye bi şekilde sokalım abi yapma etme eyleme falan diye oda garanti sorumlusuyla ve ustayla konuşmam lazım dedi dönerim size hemen dedi ve döndü servis çıkışını yapmadan gel al arabanı tekrar eskiye dön halletmeye çalışırız gerisi doğuş merkeze bağlı.
    ben bu durumda sizlere ulaşmaya çalıştım benim gibi manisa sizle bağlantıya geçmemi sağlayan arkadaşımda size ulaşamadı 1 gün geçti aradan yine ne arkadaşım ne ben ulaşamadım servisten de sürekli arıyorlardı ne zaman alırsınız arabanızı falan diye bizim arkadaş ilk ulaştığında gelsin 2-3 gün sona döneriz orjinale demişsin. hatta bu durumu ben özgün beye de aradım ulaşamadım msj attım ulaşamadım watsapp ta da yazdım özgün bey bi ara döndü ben izmir bayisine söledim ilgilenir dedi tek yazdığı buydu.

sizlere ulaşamayınca bende başka kişilere gitmek durumunda kaldım malesef üzelerek söylüyorum bunu çünkü servis sürekli sıkıştırıyordu. aracımı orjinale döndürdüm götürdüm servise tam 20 gün aracım orda kaldı neymiş yıl sonu yıl başı o bu şu diye uzattılar işleri olayın detayı şu garantinin bitmesinede 15 gün falan vardı servise soktuğumuzda. servisin yalancısıyım 2 yada 3 kez turbo söküp takılmış arızayı çözememişler komple turboyu dağıtmışlar bakım yapmışlar tamir kiti falan dediler sonra sorunun WASGaTE olduğunu anlamışlar o arada takılı kalıyormuş turbo ondan şarj etmiyormuş oda ellerinde yokmuş sözde ispanyadan getittirmişler falan filan..
    n75 için R yazmışın yaa abi ben aracıma 1800tl egzoz için dv için 950tl yazılım 800tl verdim ben.. turbo içinde 4000-5000 tl bana dokunmaz.. bu olay olalı nerdeyse 4 ay oldu ağzımı açıpta size para lafıda yapmadın paramı verin diyede..gittim 300tl orjinale çevirttim olay para değil kısacası..
    üşenmedim saydım 29 satır yazı yazmışsın ama ben bi b.k yedim arabayı servise bırakırken dr.ecu yazan plakalıklarımı sökmedim dr.ecu stickerlarımı sökmedim dememişsin yıldıray senelik izindeymiş istersen sonra gelelim dediğimde bisey olmaz bırakalım dememişsin... yıldıray senın arabanı yapmak için nekadar zor duruma düştü bilmiyorsun hala ben hallettim diyorsun
    egetuning service & performance

DR.ECU CHIPTUNING İZMİR 05554042525

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf mk5 1.4 tsi 140 hp versiyonun motor içi ile 170 gt modelinin motor içi aynımı? bide motorun içine girmeden kaç hp güç alırım. polo gticılar cevap bekliyorum. herhalde aynı motora sahip araçlar ikiside.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşlar.
    tsi 122 lik aracım için yağ değişimi yaklaştı sımdıye kadar servıs castrol 5w30 profesyonel koyuyordu. son bakımda ben mobil esp koydum eksiltme yaptı 10 bin km sonra 1 lt mobil yaramadı yani. şimdi ben castrol koyucam edge 5w30 mu alayım 5w40 mı. birde motul daha once baska aracımda kullandım memnun kalmıstım motulun sıtesınde dırek 5w40 onerıyor castrol ve mobil 5w30 onerıyor. halbukı motul dede 5w30 yağ var neden 5w40 onerdi anlayamadım.
    teknık olarak bakıldığında 30 ıle 40 arasında bulundugu yerın sıcaklıgıına gore seçin diyor eğer oyle ise castrol benim nerde yaşadığımı bilmeden 30 olanı tavsiye etmiş oluyor siz ne önerirsiniz
    bırde sız uzun yolda bastıgında yağ sıcaklıgında kaçı goruyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel arkadaşlar

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf mk5 1.4 tsi 140 hp versiyonun motor içi ile 170 gt modelinin motor içi aynımı? bide motorun içine girmeden kaç hp güç alırım. polo gticılar cevap bekliyorum. herhalde aynı motora sahip araçlar ikiside.
    Evvela 140 hp lik versiyon sadece turbo beslemeli
    170 hp lik versiyon supercharger+turbo beslemeli
    Yani en basta asiri fark var ayni degil
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel arkadaşlar
    122 lik motor icin bu kadar yaga takilmayin
    Hep bu yag olayi yag yakan tsi180 lerden cikti
    Halen 180 sahipleri mutabakata varamadi motul mu mobil mi ...
    Castrol devam edin hiicbirsey olmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 122 lik için pek takmıyorumda 5.40 5.30 olayını anlayamadım birde mobildeki gibi eksiltme yapmasın tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evvela 140 hp lik versiyon sadece turbo beslemeli
    170 hp lik versiyon supercharger+turbo beslemeli
    Yani en basta asiri fark var ayni degil

..
    140'lık motor da twinchargedır. Sadece turbo değil yani.

122lik Cax motorda ben Jetta'm da Mobil1 Esp 5-30 kullanıyorum. castrole göre yağ sıcaklığı çok fazla artmıyor onu söyleyebilirim. 5-30 Mobil1 iyidir

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140'lık motor da twinchargedır. Sadece turbo değil yani.

122lik Cax motorda ben Jetta'm da Mobil1 Esp 5-30 kullanıyorum. castrole göre yağ sıcaklığı çok fazla artmıyor onu söyleyebilirim. 5-30 Mobil1 iyidir
    Doğru benim aklım 122 hp liğe yağ yazarken kaydı
    140 hp lik versiyonda twincharger

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mobil bende eksiltme yapıyor oyüzden kullanmıcam onu. 5-30 ile 5-40 farkını anlayamadım henüz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni çıkan Tsi'larda 105'likler 110hp olmuş, 122 hp'likler de 125hp olmuş. Acaba değişiklik sadece yazılımsal mı? Sanırım Emisyon değerleri için değişiklikler olmuş.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Yeşil R53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Skoda rapid spaceback 2015 aracıma yazılım yaptırmak istiyorum 1.2tsi 8v modeli. Downpipe takmadan son susturucu iptal etmeden. Sadece hava filtresi ile nekadar güç elde edebilirim. Aracım manuel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese Merhabalar,

Yakn bir arkadaşıma Yeni golf 7 alacağız. Ben ısrarla 1.2 TSI-DSG tavsiye ediyorum, kendisi ise güçsüz kalacağını düşünerek 1.4 TSI-DSG düşünmekte. İzmit-İStanbul arası sürekli kullanmakta ve otobanda 170-180 basarak giden birisi. 1.2 TSI vergi yakıt ve bakım olarak mutlu eder ama çok büyük performans farkı yaşarmıyız uzun yolda? Uzun yolda yakıtları aynı seviyede oluyor yüksek süratlerde 1.4 biraz daha az yakacaktır.

Saygılarımla

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşük ve yüksek süratte ikisinde de 1.2 tsi daha az yakiyor test ettim. Zaten 0-100 de aralarinda ucurum yok 120 130 dan sonra 1.4tsi daha iyi ceviriyor
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cax motorun manifold klappesini izmirde cozduk. klappe tamiri mumkun bilmeyenler icin soylyim
    Tamiri ne kadar yaklaşık?
    Komple turboyla 1100tl fiyatı var, tamirinin fiyatı uygunsa tamire yönelmekte fayda var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)