User Tag List

Sayfa 40/41 İlkİlk ... 3038394041 SonSon
771 sonuçtan 742 ile 760 arası

Konu: 2.0 TFSI Tune Önerileri/Tecrübeler

okanaltas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pasha34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görmemişim bayağıdır burayı. 2.0 tsi k04 lü 1.5 sene kadar kullandım ettim, bu motor çok az araçta geldi diger 2.0 tfsi la oldukça farklılıkları var. A dan Z ye uğraştım zamanında diyebilirim. sorunuz ya da sorununuz varsa elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışırım
    bütün yazılanları okudum baştan sona güzel başlık olmuş teşekkürler herkese.
    Bende 2010 Scirocco R var 2.0 Tsi 255 hp arabam stok hava filtresi ve egzoz bile yok o denli stok bazı sorularım olacak
    bu aracın üzerinde k03 turbo mu var yoksa k04 mü fabrika çıkışı olarak?
    300 350 beygire çıkarıp günlük kullanımda daha keyifli bi hale getirmek istiyorum aracı rolle falan işim olmuyor.
    birde aracımın egzozu orjinal olmasına rağmen arada patlama yaptığı için bir kere polis aracımı ilk seferinde direkt trafikten men etti tekrar aynı egzozla girip muayeneden geçtim falan.orjinal egzozu değiştirmeden düz boru downpipe falan yapmadan sağlıklı bi şekilde 300 350 beygir civarlarına çıkabilmem mümkün mü yoksa değiştirmelimiyim egzoz sistemimide?

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı okanaltas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün yazılanları okudum baştan sona güzel başlık olmuş teşekkürler herkese.
    Bende 2010 Scirocco R var 2.0 Tsi 255 hp arabam stok hava filtresi ve egzoz bile yok o denli stok bazı sorularım olacak
    bu aracın üzerinde k03 turbo mu var yoksa k04 mü fabrika çıkışı olarak?
    300 350 beygire çıkarıp günlük kullanımda daha keyifli bi hale getirmek istiyorum aracı rolle falan işim olmuyor.
    birde aracımın egzozu orjinal olmasına rağmen arada patlama yaptığı için bir kere polis aracımı ilk seferinde direkt trafikten men etti tekrar aynı egzozla girip muayeneden geçtim falan.orjinal egzozu değiştirmeden düz boru downpipe falan yapmadan sağlıklı bi şekilde 300 350 beygir civarlarına çıkabilmem mümkün mü yoksa değiştirmelimiyim egzoz sistemimide?
    Aracinizin standart turbosu k04 - 400 hp kapasiteli, sadece yazilim ile 300 hp civarinda guc alirsiniz, downpipe ve egzoz ile 330 hp, bunlarin uzerine cooler benzin pompasi ve dumpvalve ile 350-360 hp. Sizin kullaniminiza gore en ideali yazilim egzoz yapip birakmak... Hem masrafi az olur hemde keyifli hale gelir.
    Konu Levent Y. tarafından (25-06-2017 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracinizin standart turbosu k04 - 400 hp kapasiteli, sadece yazilim ile 300 hp civarinda guc alirsiniz, downpipe ve egzoz ile 330 hp, bunlarin uzerine cooler benzin pompasi ve dumpvalve ile 350-360 hp. Sizin kullaniminiza gore en ideali yazilim egzoz yapip birakmak... Hem masrafi az olur hemde keyifli hale gelir.
    peki intercooler benzin pompası dumpvale ve egzoz olarak neler önerirsiniz?tabi yazılımda önemli revo yapmak lazım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki intercooler benzin pompası dumpvale ve egzoz olarak neler önerirsiniz?tabi yazılımda önemli revo yapmak lazım?
    Cooler olarak forge, apr ya da cts olabilir. Dumpvalve forge, benzin pompasi da autotech olabilir fiyat performans acisindan hedeflediginiz guclerde en cazip olani. Egzoz icin downpipe i burda yaptirip, marka catback tercih ederdim ben olsam. Yazilim icin de revo ya custom olabilir...

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracım 2,0 tfsi CCZA kodlu 200 hp lik audi tt quattro 2009 model.

Aracım 65000 km de. Üzerinde sadece revo stage 2 yazılım , downpipe ( ortada spor susturucu da var, gürültü sevmediğimden) ve gfb mevcut. Başka hiç bir şey yok.

Tavsiyeniz ne olur ? Hesaplı olarak intercooler ne önerirsiniz ? Ayrıca hava filtresi de standart. Kutu içi filtreden kazanım alacağımdan emin değilim , açık filtre de gürültü açıkçası.

Cevaplar için teşekkürler.

sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu görmüşken yazayım dedim.
    mk7 gti için yağ ne önerirsiniz ?
    şu zamana dek servis bakımlı aracım. castrol den devam mı etmeli yoksa başka marka model mi kullanmalı ?
    araç şimdilik apr stg1 ama stg2 ye geçiş yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu görmüşken yazayım dedim.
    mk7 gti için yağ ne önerirsiniz ?
    şu zamana dek servis bakımlı aracım. castrol den devam mı etmeli yoksa başka marka model mi kullanmalı ?
    araç şimdilik apr stg1 ama stg2 ye geçiş yapacağım.
    Antepte yasiyor olsam yaz kis motul 300v 5v40 koyardim

sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaziantep hava sıcaklığından dolayı mı motul ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaziantep hava sıcaklığından dolayı mı motul ?
    5v40 i Antep yaz aylarinda daha sicak oldugundan dedim. 300v motulun en iyi serisi, digerlerini de tercih edebilirsiniz...

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum başka bir konuda gördüm galiba, 2.0 tfsi quattro a5 var sende de diye anımsadım. Yağ olarak ne kullanıyorsun?

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek bilgi olsun diye yazayım. 2009 TT quattro aracıma custom downpipe ve gfb taktım. Yazılımı revo stage 2 olarak yaptırdım. CCZA motor bendeki. Şu an oldukça başarılı oldu gidişi. Fabrika verisi 24 saniyenin üzerinde 100-200 varken şu an 14 saniyelere düştü.

Bir sonraki safhada orijinal tts son susturucu buldum. Difüzör alıp onu takmayı , intercooler almayı ( bu konuda fikirlere açığım) ve apr nin karbon açık filtre kitini almayı düşünüyorum.

İntercooler S3 8p ninki oluyor sanırım. Öyle ise makul bir rakama halledebilirim gibi duruyor. Arabanın şu anki gidişinden de memnunum. İntercooler'i İzmir'de yaşadığım için araç sağlığı açısından taktırmayı düşünüyorum. Performansa etkisi olacağını sanmıyorum.
    merhabalar,

kesinlikle aftermarket bir ürün alın.soğutma işlemi ile birlikte birkaç parametre daha var.bunlardan biri basınç düşürümü,
    örnek vermek gerekirse;

oem s3 cooler girisinde 1 bar basınç,çıkışında 0.85 bar basınç oluyor diyelim aradaki 0.15 bar kayıp,coolerın hava akışına karşı içindeki kayıplardan gidiyor,
    after market ürünlerde de bu kayıp var ama oem e nazaran çok daha az.bunu ürünleri inceleyerek anlayabilirsin.İE,wagner gibi markalar bu testlerin sonuç grafiklerini sayfalarında paylaşıyorlar.bu nedenle almışken aftermarket kaliteli birşey öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

kesinlikle aftermarket bir ürün alın.soğutma işlemi ile birlikte birkaç parametre daha var.bunlardan biri basınç düşürümü,
    örnek vermek gerekirse;

oem s3 cooler girisinde 1 bar basınç,çıkışında 0.85 bar basınç oluyor diyelim aradaki 0.15 bar kayıp,coolerın hava akışına karşı içindeki kayıplardan gidiyor,
    after market ürünlerde de bu kayıp var ama oem e nazaran çok daha az.bunu ürünleri inceleyerek anlayabilirsin.İE,wagner gibi markalar bu testlerin sonuç grafiklerini sayfalarında paylaşıyorlar.bu nedenle almışken aftermarket kaliteli birşey öneririm.
    Bilgi için çok teşekkürler. Bunu göz önünde bulunduracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için çok teşekkürler. Bunu göz önünde bulunduracağım.
    bence;

wagner gibi bir cooler kitini tr şartlarında 2.el olarak 1700-2200 tl arası bulabilirsiniz,
    autotech hpfp pompa içide 350 dolar+kargo/gümrük
    rs4 rail geri dönüş valfi serviste 275 tl.

işçilik ve revo stg2 den 2+ geçiş için küçük bir fark ödersiniz. çok daha keyifli olur aracınız.filitre kiti takılsa iyi olur ama oem filitresinizi sık değiştirin hiç bir sorun olmaz.aracınız 4 çeker tt bu parçalar ve yazılım güncellemesi ile çok daha keyifli ve yeterli olur.

şahsi fikrim bu yöndedir.son olarak aracınız dsg olmalı ?revo sgt1 dsg yazılımıda yaptırın çok farklı oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum başka bir konuda gördüm galiba, 2.0 tfsi quattro a5 var sende de diye anımsadım. Yağ olarak ne kullanıyorsun?
    Motul 300v 5v40 kullaniyorum. Suan 132 bin de ve baya yag eksiltiyor

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A4-A5 (b8) 2.0 tfsi ic 6 lt. Aynı kasanın 3.0 Tdi ic 8 lt.
    8 lt. İc bizim araçlara direk oturuyor. Tek fark 2.0 ic boru çapı 2.25, 3.0 tdi çapı 2.50. Biraz zor olsada sıkıntısız oturuyor. İsteğe göre boru 2.50 lik bir silikonla upgrade edilebilir. Yurtdışında bir çok örneği var, alınan loglarda güzel değerlerde yakalanmış. Uzun soluklu koşulmayacaksa stage 2 dahil paklar, lag derdide olmaz.
    Yetkili serviste parça 13xx'ti. Aynı marka ürünü (Behr) aloparçadan 659 tl'ye aldım. İc ile beraber hava kanallarınıda değişmek gerekiyor. Cebinizden çıkacak para 700 tl + işçilik. Az paraya çok iş. Hava kanalları doğuşun elinde yokmuş. Onlarıda sipariş ettim. Montajdan sonra log değerlerini paylaşırım.

İlgilenenler için parça kodları;
    İc- 8K0145805E
    Hava Kanalları- 8K0121283F / 8K0121284F
    Konu Durango tarafından (15-07-2017 Saat 13:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scirocco r 2.0 tsi yüksek basınç pompam arızalandı orjinali için 1350 lira fiyat verdiler değiştirmişken apr mi olsa dedim fiyat aldım aprden 1450 euro dediler çok fazla değil mi bu fiyat?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scirocco r 2.0 tsi yüksek basınç pompam arızalandı orjinali için 1350 lira fiyat verdiler değiştirmişken apr mi olsa dedim fiyat aldım aprden 1450 euro dediler çok fazla değil mi bu fiyat?
    eğer btg DEN FİYAT ALDIYSANIZ zaten fiyat politikaları inanılmaz.bence aftermarket parça getiren kişiler ile iletişime geçin.çok daha uyguna apr yada ie alabilirsiniz.oem pompanın neyi bozuldu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer btg DEN FİYAT ALDIYSANIZ zaten fiyat politikaları inanılmaz.bence aftermarket parça getiren kişiler ile iletişime geçin.çok daha uyguna apr yada ie alabilirsiniz.oem pompanın neyi bozuldu?
    gaza yüklendiğim zaman kesiklik yapıyor silkeliyor arabayı egzozdan patırdamalarla beraber araba gitmiyor.cihaza bağladılar yüksek basınç pompası arızalıymış yeteri kadar yakıt veremiyor aynen btgden fiyat aldım..bildiğiniz birileri varsa özelden yazabilirseniz sevinirim aftermarket parça getiren..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar orijinal mk2 audi tts son susturucu ölçüsünü bilen var mı ? Benim downpipe 70 geliyor , eğer tts inki 76 ise takılmasında bir sorun olur mu ?

Yani downpipe 70 , son susturucu 76 gibi.

Eğer tts zaten 70 ise bir sorun yok Zaten doğrudan takarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)